A szomszédságok összevonásának változása - kibeszélő téma

Ötzi

Aktív tag
Ne háborogj, hiszen ez csak egy játék. A másik világban 16 ezer pontom van és ott is elégedett vagyok a szomszéd-összevonással. Ez egy játék!
 

DeletedUser22980

Guest
Még egy apróság:Mi köze a "pajtinak" a királynőszobrodhoz?Remélem nem valami Pride-os mellékzönge....:p

Hát a westben volt egy külön pride kalandsor, gondolom rémlik a Christopheres kaland :D

Maga a szomszédelosztás nem a legjobb ez tény.
Pacifista játékosokat egymáshoz kellett volna rakni, ők folytathatnák békésen tovább városépítő kalandjaikat. Terminátorokat, Rambókat szintén egybe. Maradtak akik ritkán harcolnak, vagy harcolnak, de nem állandó aktív csoport. Ők együtt ellennének.
Ha valami ilyesmi történt volna akkor máris nem lenne ennyi panasz.
1es szerveren egy pacifista társaságba kerültem, ahol én is az vagyok, ott megvagyok elégedve ezzel. Igaz van 2 ipari korú szomszédom 1 gyarmatosító, 2 virágzó középkorú szomszédom, annak ellenére, hogy én és a társaság többi része vas és bronzkorban van, de mivel eddig egy támadást sem kaptam tőlük így rendben is vagyunk.
Viszont sokan, úgymond korelőnnyel védték magukat az agresszívabb, lassabban fejlődök ellen, akik csak háborúskodtak, ez a rész mostani kiosztásban sok játékosnál kieesett, hisz nagynak nagyok, de a szomszédjai még nagyobbak, régebb óta játszanak (vannak akik húsvéti event után játszottak és nincsen őrlángjuk, ami városvédelemnél jól lehetne kombinálni egy-két csodával, mint ahogy a milliósak teszik, zsiványokról nem is beszélve).
Nincs semmi élvezett abban ha eddigi kemény haladásodat, amit magadnak köszönheted, most egy ilyen szomszédcserével elvesztetted, hisz 1-2 korral nagyobb, régebb óta játszó szomszédot nyakadba kaptál, akiknél a nevezeteseknek nagyobb a szintje, több és jobb sereggel rendelkezik, hisz gazdasági háttere bőven megengedheti azt a luxust, hogy adott korból való terméket már nem kell termelnie, ezzel megspórolva értékes lakost és helyet.
Tény, egyetlen védekezési mód ilyenek ellen ha nem tudnak mit elvenni, tehát úgy állítod a termelést mindig, hogy gép előtt legyél mikor beért.
Más hatékony módszer nincs, sajnos ez sem kivitelezhető mindenkinek.
Ötzi, itt arról van szó, hogy idáig sokan maguknak köszönhették hogy elsők a szomszédoknál mint te. De tegyük fel másnapra utolsó helyen találnád magad, ahol olyan szomszédok vannak akik szétkapnak, visszatámadáskor esélyed sincs, kialakítják városodat egy farm központnak, akkor mit tennél? Érdekel majd egy újabb elosztás, lehet szomszédok közt utolsó leszel akkor és másképp látod át ha ott vagy.
Úgy picit megérzed a dolgot.
Egyetlen javaslatom van csak szomszédelosztással kapcsolatban: Aki két héten belül egy x (x jelent itt nagyon kevés pvp csataszámot) érteket nem éri el, kerüljön egy elosztásba a többi hasonlóval, lehetőleg egyformán fejlettek legyenek, de itt a korokat ellehet picit nézni akár 2-3al is, hisz úgyse számít igazán, kereskedésnél és csodaépítésnél igaz igen, elsőre ott a céh, másiknál barátlista.
Aki elérte x értéket őket a két hét alatt a csoport átlagos pvp csaták számai alapján kellene tovább elosztani. Tehát akik az itt kapott átlagnál többet harcoltak átkerülnek A kalapba, akik meg kevesebbet, pedig B-be. Őket kellene egymásnak osztani, érdekes verseny lenne pvp tornyokban, egymást jól elvernék, ha netán valaki nem bírna a verést az A kalapban és inkább nem harcolna, két hét múlva átkerülhetne B kalapba. Ez se lenne tökéletes, de szerintem picivel több játékosnak megfelelőbb lenne. Nagyobbak megkaphatnák azt, akik állandó pvpznek, hogy picit több kihívást kapjanak mint 2 lándzsás, pacifisták pedig boldogan, zavartalanul építhetik tovább álmaik birodalmát.
Számpéldákkal élve, hátha ezt valaki jobban átlátja:
x=15 csata, akad néha küldetés amibe kell harcolni, esetleg fosztani, így az elkövethető vétségként még belefér "büntethetetlenül". (- Kisasszony, ez már mégiscsak felháborító, ezen a héten már az ötödik gyalogost üti el !- Miért, mennyit lehet? viccet mellőzzük)
Akik ettől kevesebbet harcoltak egy kalapba kerültek és egymásnak lennének szomszédok, ez a rész rendben is van.
Maradtak x-nél többet harcolók. Tegyük fel, lenne Pista aki 150et harcolt, Géza 100at, Gábor 50-et, Béla szintén 50-et. Nézzük az átlagukat: (150+100+50+50)/4=87,5
Pista és Géza A kalapba kerülne, Gábor és Béla pedig B-be.
Így akik átlagnál többet harcolnak egymás ellen lennének, akik pedig szeretik a friss puskapor szagot olykor levegőben érezni, külön lennének.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Ne háborogj, hiszen ez csak egy játék. A másik világban 16 ezer pontom van és ott is elégedett vagyok a szomszéd-összevonással. Ez egy játék!

Engedd már meg légyszíves ,hogy háborogjak ha nem tetszik valami!!!
..És épp ez az , Ez egy játék...amiben legalább illene ,hogy mindenki aki részt vesz benne szórakoztassa...nem pedig az ami történt..elveszik a kedvüket még ettől is!!!
 

DeletedUser22800

Guest
Tény, egyetlen védekezési mód ilyenek ellen ha nem tudnak mit elvenni, tehát úgy állítod a termelést mindig, hogy gép előtt legyél mikor beért.
Más hatékony módszer nincs, sajnos ez sem kivitelezhető mindenkinek.
Ötzi, itt arról van szó, hogy idáig sokan maguknak köszönhették hogy elsők a szomszédoknál mint te. De tegyük fel másnapra utolsó helyen találnád magad, ahol olyan szomszédok vannak akik szétkapnak, visszatámadáskor esélyed sincs, kialakítják városodat egy farm központnak, akkor mit tennél? Érdekel majd egy újabb elosztás, lehet szomszédok közt utolsó leszel akkor és másképp látod át ha ott vagy.
Úgy picit megérzed a dolgot.
Egyetlen javaslatom van csak szomszédelosztással kapcsolatban: Aki két héten belül egy x (x jelent itt nagyon kevés pvp csataszámot) érteket nem éri el, kerüljön egy elosztásba a többi hasonlóval, lehetőleg egyformán fejlettek legyenek, de itt a korokat ellehet picit nézni akár 2-3al is, hisz úgyse számít igazán, kereskedésnél és csodaépítésnél igaz igen, elsőre ott a céh, másiknál barátlista.
Aki elérte x értéket őket a két hét alatt a csoport átlagos pvp csaták számai alapján kellene tovább elosztani. Tehát akik az itt kapott átlagnál többet harcoltak átkerülnek A kalapba, akik meg kevesebbet, pedig B-be. Őket kellene egymásnak osztani, érdekes verseny lenne pvp tornyokban, egymást jól elvernék, ha netán valaki nem bírna a verést az A kalapban és inkább nem harcolna, két hét múlva átkerülhetne B kalapba. Ez se lenne tökéletes, de szerintem picivel több játékosnak megfelelőbb lenne. Nagyobbak megkaphatnák azt, akik állandó pvpznek, hogy picit több kihívást kapjanak mint 2 lándzsás, pacifisták pedig boldogan, zavartalanul építhetik tovább álmaik birodalmát.
Számpéldákkal élve, hátha ezt valaki jobban átlátja:
x=15 csata, akad néha küldetés amibe kell harcolni, esetleg fosztani, így az elkövethető vétségként még belefér "büntethetetlenül". (- Kisasszony, ez már mégiscsak felháborító, ezen a héten már az ötödik gyalogost üti el !- Miért, mennyit lehet? viccet mellőzzük)
Akik ettől kevesebbet harcoltak egy kalapba kerültek és egymásnak lennének szomszédok, ez a rész rendben is van.
Maradtak x-nél többet harcolók. Tegyük fel, lenne Pista aki 150et harcolt, Géza 100at, Gábor 50-et, Béla szintén 50-et. Nézzük az átlagukat: (150+100+50+50)/4=87,5
Pista és Géza A kalapba kerülne, Gábor és Béla pedig B-be.
Így akik átlagnál többet harcolnak egymás ellen lennének, akik pedig szeretik a friss puskapor szagot olykor levegőben érezni, külön lennének.
Hasonló volt az én javaslatom még a téma elejénél. 3 változót kellene figyelembe venni. 1:pontszám, 2:nyertes csaták, 3:kor.

Az új szomszédságban még az is eléggé zavaró, hogy értelmes piac nincs. Az előző rendszerben együtt volt az ipari piac a bronzkorival és nagyobb eséllyel lehetett kereskedni. Most lehet építgetni a festőműhelyt, ha kell valami, mert a piacon nincs. A céh is felfejlődött, már senki nem termel, vagy épp hiánytermék volt régebben is.

Ötzi ne csodálkozz már azon, hogy a nagy többségnek nem tetszik a szomszéd rendszer. Ha a mostani 2 hétben fejlődök és sajna kort is léptem, akkor még nagyobb szomszédokat kapok/kaphatok. Semmi értelme játszani/fejlődni így, mert esélytelen, hogy azt a 6 hónapot én bármikor is behozom a nagyokkal szemben. Ha mégis elérek valamit az épp aktuális szomszédságnál, akkor hipp-hopp kapok új szomszédokat, ahol nem a 15-dik leszek, hanem az 50+. Ez a játék elvesztette minden szépségét ezzel a rendszerrel, mondom azon kívül a 100-150 játékoson kívül akik már unták magukat senkinek nem kedvez semmilyen szempontból. Nincs értelme fejlődni, termelni és rabszolgaként az órát lesni, mikor jár le a termelés. Nem tudom másnak mit is jelent a JÁTÉK, de nekem nem ezt jelenti. Mondom ezt akkor is, ha a többszázezres szomszédaim viszonylag engem békén hagynak, lévén felépült végre a Boldog Vazulom is és így már erőteljes a veszteség, ha bejut egyáltalán. És hiába támadok vissza, esélytelen vagyok így is a tornyokban, mert náluk 2 lándzsás fogad ... vagyis abszolút fair play a játék.
Mindenképpen sokkal nehezebb 1 várost megvédeni, mint letámadni, hiszen korban hamarabb lehet a támadó bónuszt adó nevezetesekhez jutni, így elég egyértelmű, hogy azok szintje is nagyobb. Én javasoltam, hogy a sikeres városvédelem is kapjon pvp pontokat, esélyesebb lenne a tornyokban a medál szerzés a békésebb, de városvédő játékosoknak. Visszafelé viszont kicsit visszahúzódna a 2 lándzsás taktika, ami elöli a játék lényegét.
 

DeletedUser

Guest
krcsirke, ha valaki ennyire pacifista, miért játszik egy háborús játékkal, miért nem a sim cityvel?
 

DeletedUser

Guest
sziasztok
attol ,hogy itt síránkozunk még nem lesz jobb a védelem. igaz a ius murmurandi mindenkit megillet,nem árthat ha figyelünk is ki mikor, milyen sereggel támad s ahhoz igazítani a védelmet,így a lehető legnagyobb veszteséget okozzuk a támadonak . csak addig támad amig megéri neki
 

Ötzi

Aktív tag
.és azt is olvasd el azt volt a tájékoztatóban hasonló fejlettségi szintűeket raknak össze!!..nah ezek ellen háborgunk...vágod??.nem..?? pedig már ennél érthetőbben nem lehet leírni:)

Hm, Lizzy, hát mégiscsak háborogsz, ha már le is írtad, csak ezt nem értem, miért az én fejemhez vágod a haragod és a csalódottságod? Mintha én lennék a szomszéd-kotyvasztás miatt a fő ellenséged csupán azért, mert nem egykövet fújok veled, illetve veletek. Esküszöm neked pedig, hogy nem én öltem meg Kennedyt! :D Feltéve, ha nem egy ilyen accounttal jelenik meg valaki a PvP-toronyban... akkor viszont rögtön bevállalom! :)
 

DeletedUser

Guest
sziasztok
attol ,hogy itt síránkozunk még nem lesz jobb a védelem. igaz a ius murmurandi mindenkit megillet,nem árthat ha figyelünk is ki mikor, milyen sereggel támad s ahhoz igazítani a védelmet,így a lehető legnagyobb veszteséget okozzuk a támadonak . csak addig támad amig megéri neki

Nem siránkozik senki, és nem a védelemről van szó még mindig...hanem az elcseszett rendszerről.
Egyébként igen, figyelhetjük, ki-mikor és mivel támad, de a védelemigazítás csak akkor műxik, ha akkor amikor jön valaki a valamijével (nem félre érteni :D), éppen gépnél vagy, hogy ezt te még előtte lereagálhasd.(Körülbelül azoknak jó, akik 18 órát ülnek gép előtt, és enyhén gondolatolvasók...)
Ez csak akkor működne, ha minden ellenfél mindig ugyanakkor és ugyanazokkal az egységekkel támadna.Erre elég gyér az esély, ugyebár.Másrészt ha a támadó sem fogyatékos, ugyanúgy lereagálja a mi változtatásainkat, mint ahogy mi taktikázunk ellene.
De mint mondtam, a probléma nem az, hogy ki hogy véd, véd-e, fosztanak-e nála.
A probléma az esélytelen leosztás, ami sok igazán aktív játékosnak lehetetlenné teszi az érdemi PVP-részvételt, és ezzel elveszi tőle a játék (háborús játék, nem simcity) egyik elemét.Mindezt inkorrekt módon teszi azáltal, hogy összezár pár macskát 75 egérrel.Ha valahol csak egerek balhéznak egymás közt, máshol meg macskák teszik ugyanezt, az minden vonzatával együtt sokkal korrektebb, mint a két tábor ilyen mértékű összekeverése.Macska pedig csak az lehet, aki régen reggelt.Hiába bátrabb, erősebb, okosabb, gyorsabb az egér, mint az egy éve odapottyantott, lusta, agyatlan és tohonya macska, akkor sincs esélye.

- - - Updated - - -

krcsirke, ha valaki ennyire pacifista, miért játszik egy háborús játékkal, miért nem a sim cityvel?

A játék alapból sim citys, hisz várost fejlesztesz :).Nem árt ezt a "háborúsdit" ketté választani.Ha a szektorokat nézzük, azok elfoglalása a városépítés-fejlesztés egyik elemeként talán inkább küldetés, semmint háború.
Ha emellett a vonal mellett maradunk, és azt mondjuk, hogy a szomszédok elleni harcok jelentik a valódi háborús vonalat, akkor joggal merül fel a kérdés:örülnénk-e annak, ha mindenkitől kapnánk egy pofont, aki úgy FOE-zik, hogy ebben mégsem vesz részt....
 

DeletedUser

Guest
egy játékos eddig tobb tornyot is megnyerhetett, most 1toronynál nem igen lehet többet behúzni ,mivel a kontikat ha egybe nézed nincs 1-2 kiugro játékos akik uralnák a szigetet. többen letek így a seregüket sem oszthatják több korszakra -kell védösereg jobban fogy harcokban- ebbol kifolyolag sokkal több játékos kap esélyt a tornyokban medálhoz jutásra mint a régi rendszerben. ezt azért el kell ismerni
 

DeletedUser

Guest
Igen.Bár messze nem látok bele kellő mennyiségű szomszédságba, de nekem is úgy tűnik, hogy a korábban nem ritka bajnokhalmozás már a múlté.Az is igaz, hogy a mostani csaták izgalmasabbak, kiegyenlítettebbek, és a támadónak jóval nagyobb veszteséget generálnak, mint korábban.Ezzel együtt nem gondolnám, hogy több játékos juthat medálhoz, mint a kiskirályok korában.Ugyanis hiába terpeszkedett valaki 3-4 kor PVP tornyában is az első helyen egyazon héten, a többi helyott is kiadó volt, így ha a kontinensen volt némi élet, medál nemigen ragadt bent.
Ami a harmadik mondatomat illeti, a pozitív vonzat jóval markánsabb lenne, ha a kiegyenlítettség is még nagyobb lenne.
 

DeletedUser21964

Guest
Nem tudom mit panaszkodtok? Nem tudom, hogy valaki a sok hozzászóló közül játszott-e a kh-val vagy a grepolissal? Ott a fél év és a több 100.000 pont különbség mellett még az is hátrányt jelent, hogy nem te irányítod a csapataidat. Amikor a 200 lándzsásos védelmedet lerohanják 6000 bárdossal, 1000 könnyűlovassal, 500 kossal, 500 katával az sem túl jó érzés, ráadásul ott amit nem költöttél el ki van fosztva. Azokban a játékokban minden épületből csak 1-et lehet megépíteni, itt meg amennyi befér. --> Még így is ez a legjobb InnoGames játék sztem.
 

DeletedUser

Guest
hmmm..A topik címe:"A szomszédságok összevonásának változása - kibeszélő téma".Mind a betámadás, mind az esetlegesen ezzel járó fosztás a topik létrejöttét megelőzően is része volt ennek a játéknak, és mint a cím is mutatja, nem ennek a kibeszélője.Nem tudom, ki hogy van vele, én a magam részéről igyekeztem ezt a témát nem is forszírozni, de valaki (mint például te magad..) rendre visszacsempészik, anélkül, hogy helye lenne itt.
Sem a kh-nak, sem a grepolis-nak, sem a west-nek, sem a tra-val kezdődő gamenek, sőt, a nagy rivális, a BP játékainak sincs semmi köze a FOE-hoz.Lehet párhuzamokat vonni, lehet példálózni pro- és kontra más böngészős játékokkal, de felesleges.Azzal, hogy más játék milyen, senkit nem győzől meg egy adott játékon belüli változtatás minőségéről.(Azért sztárolni a kézilabdát, mert ott nem csak a kapus foghatja meg kézzel a labdát..nos, ezzel nem sok focidrukkert ábrándítanál ki :D)
Volt egy szomszédrendszer, aminek megvoltak a hiányosságai.A fejlesztők rendkívül bölcsen úgy gondolták, változtatnak ezen.Megtették.A változtatásokat nagyon ritkán fogadják egységesen, kevés olyan jól sikerült elem van ugyanis, ami mindenkinek egyformán jó.Így tehát kíváncsiak a visszajelzésekre, részben ezért is jönnek létre ilyen topikok.A játékosoknak kis hányada fórumozik, még kevesebben vannak azok, akik pötyögnek is.De a szomszédok-barátok privát levelezéseiben, céhfórumokon azért annak, aki figyel nagyjából lejön, mekkora is az elégedettek és a nem elégedettek aránya.Persze még ha sok is az általatok csak "sírónak", "hőbörgőnek", "panaszkodónak" titulált vélemény, sem biztos, hogy a változtatás rossz.De ebben az esetben úgy fest, az Inno kicsit mellényúlt (előfordult ez már máshol is, többször is..), és azok, akik elégedettek a változtatással ebben a formájában, szerintem igen kevés észérvet hoztak fel az igazuk bizonyítására.(Ami nem öl meg az erősít..LOL).Kellett változtatni, az tény.Az is tény, hogy ez a módozat az előzőhöz képest rendelkezik pozitív hozadékkal, de van annyi negatív is, hogy ezt kioltsa.
Vagyis a nyafka, sírás, rívás, vergődés, stb..(nem tudom milyen elnevezések jönnek majd még arra, amit én magamban csak kritikának nevezek, és amelyiknek egy ilyen helyen igen is létjogosultsága van) nem annak szól, hogy támad-e valaki, vagy elvisz-e 4k aranyat a meglévő millió mellől.Az a kutyát sem érdekli.Mi csak azt szeretnénk, hogy a változás, ami az új rendszerrel elkezdődött ne álljon meg itt, hisz ez a legnagyobb jóindulattal is a csöbörből-vödörbe esete.
Mi "nyafogók" is egy új szomszéd rendszert szeretnénk, de olyat, ahol az esélyek egyenlőbbek, és ahol talán nagyobb súllyal esik a latba az aktivitás és a teljesítmény, semmint a játékkezdés időpontja;).
Egyetértenünk nem kell, szerencsére sokfélék vagyunk.De ha már van lehetőség egy észérveken alapuló, építő jellegű vitára, akkor használjuk az eszünket, kreáljunk érveket, győzzük meg egymást.Ne elbeszéljünk egymás mellett olyan dolgokról, amelyek ide sem tartoznak.

Elnézést a szófosásért...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Hm, Lizzy, hát mégiscsak háborogsz, ha már le is írtad, csak ezt nem értem, miért az én fejemhez vágod a haragod és a csalódottságod? Mintha én lennék a szomszéd-kotyvasztás miatt a fő ellenséged csupán azért, mert nem egykövet fújok veled, illetve veletek. Esküszöm neked pedig, hogy nem én öltem meg Kennedyt! :D Feltéve, ha nem egy ilyen accounttal jelenik meg valaki a PvP-toronyban... akkor viszont rögtön bevállalom! :)

Ötzi olvass és értelmez , én 1x sem írtam azt nem háborgok a szomszéd-kotyvasztás ellen...érthetően kifejtettem többször is nem értek vele egyet!!!!
...max annyit írtam a régi szomszédságom ellen nem háborogtam:))
..olvass és értelmezz rendesen:)
Nem vágok én a fejedhez semmit ..nehéz is lenne így virtuálisan:D
..pusztán csak a véleményemet nyílvánítottam ki az írásaidra...bár lehet kár volt...azt hittem megérted mások álláspontját is...de tévedtem..ez van:)
jah és nem vagyok csalódott, csak számomra érthetetlen ha kiírnak a fejlesztők valamit és az ellenkezőjét teszik!
..csalódott csak azok a millások vagy milla közeliek lehetnek akik nem tudták áttörni a védelmem:D
Tudod a véleményem az enyém, de nem csak a saját nevemben írtam le...ezért használtam legtöbbször többes számot....mert elég sokan panaszkodnak 50-100ezer pontosok , hogy ha ez így marad abbahagyják a játékot..nem tudom mi jó abban ha egyre kevesebben játszanak...kinek jó ez?!
 

DeletedUser22800

Guest
Nem tudom mit panaszkodtok? Nem tudom, hogy valaki a sok hozzászóló közül játszott-e a kh-val vagy a grepolissal? Ott a fél év és a több 100.000 pont különbség mellett még az is hátrányt jelent, hogy nem te irányítod a csapataidat. Amikor a 200 lándzsásos védelmedet lerohanják 6000 bárdossal, 1000 könnyűlovassal, 500 kossal, 500 katával az sem túl jó érzés, ráadásul ott amit nem költöttél el ki van fosztva. Azokban a játékokban minden épületből csak 1-et lehet megépíteni, itt meg amennyi befér. --> Még így is ez a legjobb InnoGames játék sztem.

Már leírták, hogy ez a kibeszélő épp azért van talán, hogy a tapasztalat alapján esetleg változtassanak. A másik, hogy a FOE nem hasonlít egyik általad említett játékhoz sem, nem kellene hasonlítgatni. Van amit azokban a játékokban megtehetsz, de pl itt nem. Nem védheted be a gyengébb városát, nem támadhatsz céhes szinten összefogva, nem igazán tudsz támogatni sem nyersanyaggal, pénzzel és alapanyaggal sem.
Szerintem aki ezzel a játékkal játszik, azért teszi, mert nem olyan mint amiket emlegetsz.
Nem a támadással és fosztással van a gond!!! Azzal az esélytelen harccal, hogy valamit elérek 1 vonalon (szomszédok), mert 2 hetente a nyakamba tesznek még nagyobbakat. Vagyis ha már a középvonalon vagyok, akkor ott is maradok, mert mindig elviszik a gyengébbeket, akkor is ha azok akkor lettek már gyengébbek amikor összeraktak (én fejlődtem, ők maradtak a szinten, és jól jártak, mert a kövi elosztásnál ők lesznek az erősek), és a fejem fölé raknak még erősebbeket.
Nem is azzal volna gond,hogy azok erősebbek,mert jobban játszanak....sb, hanem az van, hogy ők sokkal régebben kezdték, ennyi az előnyük. Semmi értelme fejlődni, nincs miért hajtani Azon gondolkozom, hogy bontom a várost, hátha lekerülök valahova, valami gyengébb szomszédság mellé és akkor nem is fejlődök sehova tovább amíg ezt az idióta rendszert meg nem változtatják.
 

DeletedUser21972

Guest
Nem tudom mit panaszkodtok? Nem tudom, hogy valaki a sok hozzászóló közül játszott-e a kh-val vagy a grepolissal? Ott a fél év és a több 100.000 pont különbség mellett még az is hátrányt jelent, hogy nem te irányítod a csapataidat. Amikor a 200 lándzsásos védelmedet lerohanják 6000 bárdossal, 1000 könnyűlovassal, 500 kossal, 500 katával az sem túl jó érzés, ráadásul ott amit nem költöttél el ki van fosztva. Azokban a játékokban minden épületből csak 1-et lehet megépíteni, itt meg amennyi befér. --> Még így is ez a legjobb InnoGames játék sztem.

????? Mi köze ezeknek az általad felsorolt játékoknak a FoE szomszédság kibeszélőn!!????
..majd ha érdekelnek akkor regisztrálok oda...és a katonai dolgokat megbeszélem azok kibeszélőin Fórumán!!
..ha nem tűnt volna fel ez egy másik játék egészen más témájú kibeszélője!!
 

DeletedUser11

Guest
Nem tudom mit panaszkodtok? Nem tudom, hogy valaki a sok hozzászóló közül játszott-e a kh-val vagy a grepolissal? Ott a fél év és a több 100.000 pont különbség mellett még az is hátrányt jelent, hogy nem te irányítod a csapataidat. Amikor a 200 lándzsásos védelmedet lerohanják 6000 bárdossal, 1000 könnyűlovassal, 500 kossal, 500 katával az sem túl jó érzés, ráadásul ott amit nem költöttél el ki van fosztva. Azokban a játékokban minden épületből csak 1-et lehet megépíteni, itt meg amennyi befér. --> Még így is ez a legjobb InnoGames játék sztem.

Bár ennek semmi köze sincs ehhez, de igazad van, hihetetlen nagy hátrányt jelent, ha valaki később kezd. Nekem 427k pontom van, és ha bejön egy kisebb, 100k pontos, annak nem igen adok esélyt. KH-t nem szeretem, de ez teljesen szubjektív, tudtommal ott is dettó így van. Hogy témánál maradjunk, a FoE-ban jól meg van oldva ez, hogy elosztják az embereket, de még így is túl könnyű áttörni.
 

DeletedUser23214

Guest
Sziasztok

Értem és valahol megértem a panaszos, hozzászólásokat, de én most inkább a rendszer védelmére kelnék. Eddig 1. voltam a szomszédságban rutinszerűen nyomtam a csatákat, fosztottam az ellenfeleimet,2-3 toronyban lazán hoztam az 1. helyet, mondhatni 0% izgalom, 100% unalom és gépiesség, közel álltam, hogy hagyok mindent a fenébe.
A mostani rendszerben 15. lettem az új szomszédságban, egy toronyban küzdök, ott is nagy nehezen tudtam múlt héten 2,5 millával megszerezni a 4. helyet - tenném hozzá az utolsó pillanatik kiélezett küzdelmek zajlottak a pozíciókért, csatázok, támadnak engem is, fosztok, fosztanak engem is, számomra visszanyerte a régi varázsát a játék, amikor még nem tudtam mi vár, ha leülök a gép elé.
Nekem bejön, de ez is csak egy vélemény, olyan rendszer pedig úgy sem lesz ami mindenki számára kifogástalan :)
 
Fent