A szomszédságok összevonásának változása - kibeszélő téma

DeletedUser5432

Guest
Bocs, de aki itt játszik, talán azért teszi, mert ez nem a Grepolis. A másik, hogy félremagyarázza mindenki az észrevételeket. Nem a fosztással van a legtöbb gond, hanem a "nincs értelme küzdeni felfelé" szindróma. Minél jobban fejlődsz, annál inkább betesznek a mély vízbe 2 hét múlva.
Rosszul tudod, a fejlesztésekhez sosem kell a következő korból nyersanyag, mindig csak az adott korból és a megelőző korokból. "tudni illik" :)
Védelmi bónuszokkal nem sokra megy a szerencsétlen, mivel a gép még mindig rossz stratéga (sokat fejlődött), még mindig a szabályok alapján játszik és nem a 'minél nagyobb veszteséget okozni a támadónak' elve alapján. Visszanézve a városvédő csatáimat, ha én irányítottam volna a sereget, nem véresen, de élő katonákkal megy haza a támadó, hanem hullákkal megpakolt "szekerekkel". Persze ettől függetlenül sokszor én is vesztettem volna, de van olyan támadás, amit simán védhettem volna.

A lényeg az, hogy még ha meg is kutyulták a szomszédságot, nem kéne 2 hetente cserélgetni, mert akkor lenne értelme küzdeni kicsit. Lenne értelme hajtani, hogy majd a következő héten már én is ott leszek a toronyban, mert...Így semmi értelme, a nagy többségnek soha nem lesz esélye, és csak az elit kb 100 élvezi a játékot tovább, mert mindig kap új játszótársat a macska-egér harchoz. A gond, hogy mindig egér marad a többség.
Igen, igazad van, benéztem a nyersanyagos részt.
Abban is, hogy ha mindenki saját magának vezetné a védekezést, nagyobb veszteségeket tudna okozni. Itt pl. lehetne egy olyan fejlesztés, hogy a gép megvizsgálná az adott ember támadási szokasait(mivel, hogy, mit támad, stb) és az alapján képezné le a védekezését. Persze nem tudom, ez kivitelezhető-e.
Valóban nem kellene 2 hetente szomszédságot cserélni. Én anno meg tudtam egyezni az engem fosztogatókkal, s mivel több mint 3 hónapon keresztül szomszédok voltunk, tudtam fejlődni. Hisz ha motiválom mondjuk egy 1350 aranyat adó épületét, mindjárt 2700-at kap, tőlem meg maxi 120-240 aranyat tudna fosztani(ue a helyzet a nyersanyaggal). Tehát megéri megegyezni.
 

DeletedUser23345

Guest
Gratulálni tudok ehhez az új elosztáshoz, 50.000 pontos létemre 400.000-ek melllé sorolt akik már bőven a felvilágosodás korban járnak. 1. nap 10-en támadtak meg úgy hogy a gépnek esélye se volt visszaverni. Szóval nagyon ügyesen elrontották a játékélmény, mostmár csak azt nézhetem hogy fosztogatják agyon a városomat. Köszönöm, de nehogy dicséretnek vegye ezt senki, mert rohatra nem az. Azon is elgondolkozok, hogy abbahagyjam ezt a **** játékot ha ilyen ****** bugjai vannak hogy egy késő középkorost beoszt egy felvilágosodás koros szomszédságába.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Ötzi

Aktív tag
...Szóval nagyon ügyesen elrontották a játékélmény, mostmár csak azt nézhetem hogy fosztogatják agyon a városomat...

Ezért ne hagyd abba, válts betakarítási technikát inkább. Én a C-n 3. helyről a 68. helyre csúsztam ma vissza, hajnalban rögtön is ki is fosztott az első, de sebaj, mert lehet, hogy szét fogom taktikázni az agyamat, de ellenállok, kifeszítve a mellemet, hogy "ide lőjjetek"! :D Másrészt 83 szomszédom lett, ebből 30 rendelkezik azzal a kori épületekkel, amilyen fecni kell nekem. Szépen elkészítettem a kis táblázatocskámat és naponta végigtak/motiválom ezeket az épületeket (csak ezeket), még a picurka büngyürkéket is, az sem érdekel, ha bosszankodnak! :) A támadással pedig nem foglalkozom, őrzöm a városom, mint Cerberus az Alvilágot! :D
 

DeletedUser21403

Guest
Látom lettek némi változások az elmúlt időszakban de mint látom ez se mindenkinek tetszik!
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Hát a szomszédosztás valahogy senkinek sem tetszik úgy látszik. :)
Kövezzetek meg,de egy bizonyos szint elérése után nem fosztogat az ember hiszen szinte semmire nincs szüksége.
Ha én fosztok csak nevelő célzattal,hogy tegyen be az illető valamiféle védelmet,mert nem nagy élmény két lándzsa ellen harcolni,bár én elszórakozom azzal is.:)
De a játékhoz szervesen hozzátartozik a harc sőt előre jutni a rangsorban igazán csak harcolva lehet.
A kisebbnek nem fáj ha leverem a seregét semmi hátránya nem származik belőle akkor kérdezem miért nincs védelme? Csak azért,hogy a játékélményem rontsa akkor én is rontom az övét .
Leveleztem a minap egy játékostárssal Ő direkt vadítja a kisebbeket,hogy ne tegyenek be védelmet Ő sem tesz igaz.
Hát akkor őt is fosztom. :)
Végül is az a jó ha mindenki fejlődik és megfelelőek az ellenfelek. :)
Ez az én nézőpontom a játékkal kapcsolatban.
 

DeletedUser21403

Guest
De jó, hogy itt vagy, visszatérsz a játékba? Nekifutsz a progresszív kornak?

Egyenlőre biztos hogy nem folytatom hisz semmi értelme! Ezt a kort egy napba se tellene kifejleszteni és újrarakni az új épületekkel és utána megint jönne a napi rutinfeladatos játék! Az új kori nevezetesekkel sem vagyok megelégedve!Reménykedtem hogy az elmúlt majd 2 hónapban haladt valamerre a játék de hát sehova sem! Továbbra sincs semmi extra a játékban maradt minden a régiben! Egy hónap múlva visszanézek hátha addigra lesz vmi mert ez így egy nagy 0-a!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2503

Guest
Megértem, hogy szinte mindenkinek baja van a szomszédokkal...bétán én is szívok. Sajnos a védelem nem lehet olyan jó, ami megfogja a támadót, ha van 150% támadóbónusza. Hiába van a védőnek is esetleg ugyanannyi védőbónusza, ha a védőegységek meg se karcolják a támadó egységeit-mivel azokon is van támadáskor is védőbónusz. Én 2 dolgot tudnék elképzelni: kapjanak a védekező fél egységei is támadóbónuszt-mondjuk a védekezőbónusz felét. Ez talán nem is lenne olyan nehezen kivitelezhető...a másik-bár ezen biztos felháborodnának azok akik végigverik a szomszédaikat naponta-hogy a támadó egységein ne legyenek védőbónuszok-vagy esetleg itt is lehetne a meglévő bónusz%-ot felezni. Elhiszem, hogy sok embernek elmegy a kedve, ha naponta 10-en támadják és ki is fosztják. Én nem fosztom azokat akik tisztességes védelmet tesznek be, de sokan nem így csinálják. Bétán engem is eléggé bosszant a fosztogatás :(
 

DeletedUser3243

Guest
Ez a fosztogatás úgy vettem észre leginkább magyar mentalitás, pláne a nagyoknál akiknek semmi szükségük már semmire.
Angol szerveren a héten több támadást kaptam mint motiválást, ott mindenki támad mindenkit, és eddig egy fosztogató volt. A bétán hasonló tapasztalatom van, hiába ott a termék, arany nem viszik el, hagyják a másikat is játszani. Itt még a fél millió fölöttiek is naponta többször visszanéznek mindenkihez, hogy nem fosztható-e valami. Az ilyen emberekre csak szánakozással tekintek.
 

Olaly

Tag
végre!!!

Én a mostani szomszéd elosztással maximálisan meg vagyok elégedve. Ipari és gyarmatosítás kori játékosokat pakoltak össze ami így teljesen új élményt nyújt. Nincsenek progresszív kori fosztogatók és sosem mehetek biztosra, ami torony szempontjából nem a legjobb, de legalább van benne izgalom. Vannak komolyabb csaták is de még nem fosztott senki én meg alapból nem szoktam hacsak nem akarom visszaadni. Az is külön élmény hogy úgy nyomhatok a bosszú gombra hogy tényleg van esélyem bosszút állni. Ami még jó dolog hogy nem kell kisebbet ütnöm mert nincsenek vagy az a pár aki van nem kell bántanom vannak nagy skalpok amit érdemesebb megszerezni mert többet kapok rá mint 3-4 kicsire persze csak akkor ha van bent védelme is.
Csak azért írtam le hogy legyen már egy pozitív vélemény is mert nem mindenki járt azért rosszul! :)
 

DeletedUser22941

Guest
Ez a fosztogatás úgy vettem észre leginkább magyar mentalitás, pláne a nagyoknál akiknek semmi szükségük már semmire.
Angol szerveren a héten több támadást kaptam mint motiválást, ott mindenki támad mindenkit, és eddig egy fosztogató volt. A bétán hasonló tapasztalatom van, hiába ott a termék, arany nem viszik el, hagyják a másikat is játszani. Itt még a fél millió fölöttiek is naponta többször visszanéznek mindenkihez, hogy nem fosztható-e valami. Az ilyen emberekre csak szánakozással tekintek.

Tisztelt scudo úr! ( #129-es hozzászólás )

Nem tudom ki vagy valójában, de jobb így mindkettőnknek szerintem. Szerintem a fosztogatás nem magyar mentalitás hanem a játék biztosította LEGÁLIS lehetőség amivel világszerte élnek többen vagy kevesebben ebben a játékban, de nem hiszem, hogy hiteles adatok állnának rendelkezésedre arról hogy a magyarok többet fosztogatnak mint mások. Ha mégis fenntartod az állításodat akkor gondolkodj el azon, hogy az első mondatoddal honfitársaidba és magadba ( amennyiben magyarnak tartod magad ) rúgtál egyet ( virtuálisan ). Mert azt ugye nem kell részletesebben elmagyaráznom, hogy egy közösségre ( a magyaroké ) teszel negatív kinyilatkoztatást ( és nem egyes emberekre akik fosztogatnak a játékban ) miközben a jelek szerint te is ehhez a közösséghez tartozol.

Tényleg meg akarod mondani (jobban mondva azt a látszatot kelteni mint ha te tudnád), hogy mi a helytelen és mi a helyes játékstílus, hogy valaki fosztogatással vagy kereskedéssel esetleg a kettőt kombinálva szerzi be a számára (vagy ha neki nincs rá szüksége mondjuk a céhtagjait segítendő a számukra szükséges) termékeket?

Szerintem szánakozás helyett egy alapos önvizsgálat sokkal hasznosabb lenne a számodra !
 

DeletedUser8196

Guest
Sajnos scudo-nak igaza van.
Én itt mindhárom világban játszok,angolon,bétán más név alatt szintén.
Igaz,ugyan,hogy ott is fosztanak,de ritkán,
Ezzel ellentétben,magyar szerveren ez valami fertőző betegség.
És ami nem túl korrekt,az a milliós eltérés fosztó-és fosztott között.
Millió felett nincs olyan,hogy kell más terménye,aranya,mert nem lehet rá szüksége.
Inkább az van,hogy ha már őt is fosztották kisebb korában,akkor ő is kifoszt minden kisebbet mikor már fejlett játékos.
A nem magyar szervereken ez nem jellemző.
És inkább azoknak kellene önvizsgálatot tartani,akik napi szinten lerabolják a jóval kidebbeket.
Végezetül pedig annyit,hogy ebből a kérdésből ne csináljunk,ki a magyar,ki nem kérdést,mert az már politika és itt annak semmi helye.

ui.:mindegyik világban,szerveren a kezdéstől játszom,vagyis tapasztalatot írtam le
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Luti!Szerintem egy kicsit túlreagálod.
A fosztás valóban a játék által biztosított (így alapból el nem ítélhető) lehetőség pénz- nyersi- és termékbeszerzésre, és nem mellesleg tervrajzgyűjtésre is használható.Bizonyos fejlődési szintig így létjogosultsága is van a győztes számára a dinamikus fejlődéshez.Ugyanakkor vélhetően ez a fejlődés fosztás nélkül is megy annak, aki tudja mit tesz, és etikailag díjazandó az a hozzáállás, mikor valaki -lényegi kárt nem okozva- csak a pontok kedvéért "tör be" valakihez.
Viszont a "bizonyos fejlődési szint" elérése után már valóban inkább a rossz szokás, vagy épp a rosszindulat az, ami rávisz egy -már mindenben dúskáló- játékost a javak megszerzésére.Mivel ez esetben már gyakorlatilag valós (vagy épp szükséges) haszon nélkül okoz mások számára kifejezett hátrányt okozó kárt, a tette mellet nem sok érv hozható fel pozitívumnként.
Az teljesen mindegy, hogy ezt milyen náció tagjaként teszi.Etikátlanul szabályosnak lenni mindenkinek szíve joga, ez inkább játékkultúra kérdése.
Remekelünk a vizisportokban, bénázunk fociban ez tény.Sok mindenben más az értékrendünk, mások az erkölcsi normák,mint tőlünk nyugatabbra (vagy épp keletebbre).Ez nem mindig jelent rosszat, és ha olyan miatt általánosítanak minket, ami pozitív tartalmú, azt ritkán kérjük ki magunknak.De ha már önvizsgálatnál tartunk, be kell látnunk, hogy a mai magyar társadalomnak van néhány alapproblémája, ami bizony még ilyen apró dolgokban is, mint egy játék kézzelfogható.Büszke vagyok a magyarságomra, és nem fosztok, de attól még a jelenség létezik, sajnos.
 

Ötzi

Aktív tag
Ha fosztogatnak, hát fosztogassanak. Én ajándékot is raktam ki: egy cölöpházat! :) Ha tudom, hogy nincs időm időben betakarítani, akkor elzárom az utat, csak a cölöpháznak hagyom meg. A seregem is kiveszem, hogy nagyobb legyen a fosztogató öröme! :) Be is tud törni így hozzám könnyedén és fosztogatni is tud: cölöpházat! A vendéglátásáról híres a magyar, hát ekkor tessék! :) Én úúúúgy élvezem ezt a játékot, csupa öröm! Káröröm! :)

Majd elnézik nekem, hogy nem válok mazochistává és nem biztosítom másoknak a "fosztogatással járó dinamikus fejlődést"! :D Aki a kicsit nem becsüli,, a nagyot nem érdemli! :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1494

Guest
Üdv!

Olvasgattam a Fórumot és pár ígérettett még mindig nem teljesítettek a készítők.
1. Talán a legrégebbi, hogy a Raktárt mi játékosok is tudjuk majd használni. Ez anno úgy volt beharangozva, hogy oda betehetjük azon épületeinket, amelyeket később szeretnénk majd használni.
2. Következő ígéret volt, hogy két hetente lesz szomszéd váltás –ezt nem tudom, hogy mennyire változott.
3. És talán a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozottabb lesz a játék. Nos ez abszolút nem jött össze. Sőt frusztrálóan kiegyensúlyozatlan lett.
3.a. Progresszív korba vagyok, de még ipari korbeli egységeim vannak. Még az Észak Amerikai provincia térképén levő területek felszabadítása is nehéz. Hiszen az ott levő egységeknek 100% támadási/védekezési bónuszai vannak. Nekem csak a Deal kastély+Castel del Monte segít. Az Európai hadszíntér pedig esélytelen
3.b Szomszédok. Arról volt szó, hogy így lesz egyensúly és kihívás is. Ez sem jött be. Az első a szomszédjaim közt már rég készen van a Progresszív korral. Meg van Neki jóformán az összes Nevezetes épülete (támadó+védekező bónuszú). A pontjai: 1094893. Az én pontjaim: 475296 (17. vagyok). Az utolsó pontjai: 82697
Már csak a pontok alapján sincs egyensúly.
Kihívás? Kinek?
Az elsőnek szabad rablás –amit meg is tesz hiszen fosztogat.
A többinek max lefelé lehet esélye. Az első ellen csak öngyilkosság. Annyi esély van ellene mint a II: Világháborúban a Lengyel lovasságnak a Német tankok ellen (semmi!!!)
Legalább lenne valami korlát, hogy aki/k ilyen jól állnak azok a kisebb szintűeket ne foszthassák. Pár ilyen alak és a kisebb szintűeknek elmegy a kedve a játéktól is.
Lehet most itt az írni, hogy miért nincsenek a koromnak megfelelő alakulataim.
Ez is változott a játékban –és nem az előnyére.
Már mint az anyag szükséglet, íme:
Anyag neve Kell!
Azbeszt 330db
Bálnaolaj 220db
Benzin 300db
Csillámpor 320db
Gépalkatrészek 330db
Gumi 260db
Huzal 250db
Kátrány 220db
Kávé 230db
Műtrágya 200db
Ónlemez 350db
Papír 220db
Porcelán 380db
Robbanószerek 300db
Sárgaréz 210db
Selyem 130db
Szén 180db
Textil 230db
Pl 380db Porcelán –szinte darabonként kell legyártani, piacon nincs kint.
Talán ez is flusztráló…

Üdv szorgoska
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21964

Guest
szorgoska, az európa térképen mindössze egy olyan provincia van aminek van bónusza a katonárai az is az utolsó provi, és csak 20%, de igazad van, hogy ez a 120% meg 140% tényleg sok egy kicsit.
 

DeletedUser1494

Guest
Üdv!

Köszi.
Én odáig még nem jutottam el.
De nehogy az legyen, hogy csak kritizálni tudok (nem volt szándékomban) íme egy megoldási javaslat is:
Az „ilyen” nagy kaliberű játékosokat tegyék meg egymás szomszédjának.
Van:
- Kihívás
- Kiegyenlítettség
- Ha foszt akkor Őt is foszthatják
- Hogy 1 szomszédot idézzek ”kiélvezhetik” amiért ”dolgoztak”
Vegyék figyelembe pl:
- Pontszámokat
- Fejlettségi szinteket (Támadásra/Védekezésre bónuszt adó épületek)
Mert sajnos addig ez csak egy frusztráló, esélytelen, kiegyensúlyozatlan, szánalmas szabad rablás

Üdv szorgoska
 

DeletedUser3689

Guest
Sziasztok!
A fosztogatós témához hozzáfűznék egy megjegyzést: mindenki rakjon be védelmet, (én a független egységet javaslom) ha nincs, ne panaszkodjon, hogy kirabolják. ha van védelem, és ennek ellenére kirabolnak, írja a klánvezérednek, illetve a rablónak, kérd meg ne raboljon.
magam részéről minden nap végigverem az egész szomszédságot, de csak azokat rabolom ki, akik nem raknak védelmet. vannak nagyon irritáló védelmek is, de azt hagyjuk... akinél nincs védelem annak a nevét felírom, és rá-rá nézek, és azt viszem el ami a leginkább fáj!
ha nehezményezi, megírom nézze vissza a támadást, és azt is hetente 350+ csatát vívok. nagyon utálom a 2db dárdást...
 

DeletedUser1494

Guest
Üdv!

hzs74 –szeretnék hozzá szólni az írásodhoz.
Én alapból elítélem a fosztást. Volt, hogy én is támadtam a szomszédjaimat, de leálltam vele.
De egyiket se fosztottam le, pedig volt, hogy 2db bronz lándzsás, 1db légiós stb volt csak bent. Egyébként jelzés értékűnek tartom a 2db bronz lándzsást, valószínűleg pont a fosztásokat unta el a tag.
De meg tudom érteni a Te nézőpontodat is. Tehát védelem be és akkor ”elméletileg” nem foszt.
Na, ez nálunk megdől. A tag akiről írok a szomszédságban az első, TOP listában benne van a TOP50-ben.
Pontjai bő 1 millió. Ebből gondolom már sejtheted, hogy mire van szüksége (állítása szerint gyakorlatilag mindenre). Volt bent védelem és mégis zsigerből, ”élvezetből” foszt. Céh vezetőjével nem látom értelmét felvenni a kapcsolatot, mert minek. Céh társán keresztül vettem fel vele a kapcsolatot (talán megérzés volt). Azért vele, mert az Ipari kor végén volt a nagy népvándorlás –jöttek a Céhbe többen is azzal a kéréssel, hogy végig motiválják a társaságot tervrajz reményében. Miért ne, Mindenki jól jár vele.
Tehát jó volt a megérzésem, a szomszéd stílusa, modora:
- arrogáns
- lekicsinylő, lenéző, ledegradáló
- sértő
- az alapvető tisztelet a másik iránt nem létezik nála
Egy kommunikációt ugyebár úgy szoktunk kezdeni, hogy köszönünk, elmondjuk, hogy mit szeretnék, majd elköszönünk. No, ez nála nem ismert. ”Fogta berúgta a kocsma ajtót” (”semmi bú, vagy bá” - semmi köszönés) és már dőlt is belőle…
Nevet, Céh nevet nem írhatok, csak néhány mondatát idézem. Ezekből talán lehet érzékelni a ”stílust”:
”hogy oszam ki a lealázot városokat, ha kell képet is küldök! a másik dolog meg az, hogy akkora hazudos vagy mint 3 másik ember egyszere.”

”Így képzelek el téged: 14~17 éves kamasz gyerek aki az interneten éli kis a
komplészúsait. Gondolom szívatnak a suliba vagy a melódon és azért próbálsz
ilyen tahó mondón kötekedni, hogy kiéld magad, mert ugye a valóvilágban egy
eltaposót féreg vagy."

”….hogy csak 6 általános iskolai végzetséged van! Vagy még annyi sem?”

Szóval egy ilyen emberkével nem lehet beszélni. Így Neki nincs védelem csak az olyanoknak, akik nem fosztanak. Egyébként nem csak engemet foszt, majd Mindenkit.

Üdv szorgoska
 

DeletedUser

Guest
Hülyék, kretének, komoly fogyatékkal élő "játékostársak" mindig lesznek.Sok játék sok fórumán elhangzott már, hogy ha a regisztrációkor ki kellene tölteni egy IQ tesztet is, pár fentebb említett figura az életbe nem kerülne be egyetlen játék egyetlen szerverére sem:D.
De amíg nincs szűrés, addig itt vannak, mint a nyári Tisza-parton a szúnyogok :D.
 
Fent