A szomszédságok összevonásának változása - kibeszélő téma

DeletedUser

Guest
Hol vannak a beigért új szomszédok? Azt irtátok hogy két hetente lesz szomszédcsere, de nem kaptunk újakat :(
 

DeletedUser

Guest
Hol vannak a beigért új szomszédok? Azt irtátok hogy két hetente lesz szomszédcsere, de nem kaptunk újakat :(

Két hetente van szomszéd csere ,de ez nem jelenti azt ,hogy minden 2 hétben mindenkinek cserélődik a szomszédja.Eddig sem cserélődött mindig,ezután sem fog.
 

DeletedUser

Guest
a fórumon ezt írtátok:
2013. augusztus 4-től - amikor az első ilyen összevonás történik - ahelyett hogy az eddig megszokott módon, két szomszédságot teljesen összevonnánk, a szomszédságok kisebb darabokra lesznek bontva amelyeket azután összevonunk a fejlettségi szintjeiknek megfelelően. Így az új szomszédságokban megmarad a kihívás esélye, hogy a nagyobbat legyőzzük és emellett egységesebb lesz az, nem lesznek óriási különbségek. Ennek a rendszernek köszönhetően jobb lesz az elosztás és több aktív játékos kerülhet egy szomszédságba (maximum 80).

Az összevonások ezentúl minden 2. héten történnek.

Az összevonásról kicsit részletesebben lejjebb olvashatsz.

Az első ilyen összevonás 2013. augusztus 4-én lesz.

Hát szerintem arról volt szó, hogy 2 hetenként mindenképp szomszédcsere, és ezt nem csak én értem igy
 

DeletedUser1300

Guest
2 hetente van szomszedcsere, de az nem azt jelenti hogy mindenkinek mindig cserelodik. ezelott sem cserelodott mindig, ezutan sem fog.ez azt is jelenti, hogy ha a szomszédság elosztása megfelelő, akkor minek csereberéljenek? vagy egy szomszéd esetleg nevezetest tol, és elhelyezik máshova, akkor mire a barátságot elintézi, addigra esetleg lecsúszik a megszerezhető jó helyezéséről.
 

DeletedUser22049

Guest
Szerintem a szomszédságok elosztása most sem megfelelő. És ha szomszéd nevezetesét segítjük, se kell a barátlistára felvenni, mert ha közbe máshova helyezik, akkor is a Városházába a Híreknél ott a nevezetes épületeknél meglehet keresni és tovább támogatni nem kell ehhez barátként jelölni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3243

Guest
szóval ezzel a szomszédsággal megint át lettünk verve a palánkon.
utólag lehet magyarázni, de nem érdemes, mert mindenki tudja miről van szó.
a játék mélyrepülése még folytatódik :(
 

DeletedUser

Guest
Azt az információt kaptuk ,hogy a nyári esemény alatt nem cserélődnek a szomszédok.
 

DeletedUser20356

Guest
Sziasztok!
Végigolvastam a kommenteket és mindenkinek meg van az igaza...Tudjátok,elég nagy lelkesedéssel csinálom a játékot addig,amíg van benne élvezetem.Kerestem a megoldandó feladatokat,az újabb kihívásokat. Azt tudtam,hogy a raktározott fp-ből elég hamar vége lesz a techfának,de a küldikkel,hódításokkal el tudtam még egy kicsit szórakozni.És sokat gondolkoztam közben...Nem titkolom,elég magas a védelmi %-om és a támadási is maxon van. Nem jelent semmilyen kihívást végigverni bárkit,a top 1-től kezdve...Csak automatikus játékkal mentem egy ideig,az első héten valami 4 millió körüli ponttal lettem a 2. a toronyban.De a nyomkodás,frissítés elvette a kedvemet.Rájöttem mi a gond.Ahogy én is, az erősek is képesek bárkit legyőzni, szinte veszteség nélkül.Ezen kellene változtatni.A megoldás meg pofonegyszerű:Mivel gép ellen támadunk(ami nem mindíg okos:)) és ezen nem hiszem,hogy lehet változtatni,a védő seregeknek nem csak a védelmi,hanem a támadó bónuszát is meg kellene adni.Ez nem hiszem,hogy borzasztó bonyolult megoldás,és mindjárt nem lenne olyan egyszerű,még az én 200%-os védelemmel rendelkező tankjaimat eltakarítani.Mert ugye támadni,meg 30-al támad...Ez nem jutott még senkinek sem az eszébe fejlesztői szinten? Vélemény?
 

DeletedUser5432

Guest
Hol is kezdjem?
Egy rendszer sem igazságos. Nem is lehet az. Mindig lesznek olyanok akik előnyben lesznek és olyanok akik hátrányban. Meg lehet próbálni igazságosabbá tenni a rendszert - ezt próbálják épp a fejlesztők - de tökéletes akkor sem lesz. Ezzel kell együtt élni, játszani. Azoknak, akik sírnak a fosztás miatt: próbáljátok a grepolist, akkor nem fogtok annyit sírni itt. Amúgy az is megoldás, ha beszéltek a titeket fosztogató emberekkel, mert hogy szóbol ért az ember. Én is ezt tettem és sikerült velük megegyeznem. Ami a kicsik egy kupacba rakását illeti, csínján a kívánságokkal, mert előállhat olyan helyzet, hogy valaki azért nem tud fejlődni, mert nincs akivel kereskedjen; ti. minden korban szükséges olyan nyersanyag a fejlődéshez, ami csak a következő kortól érhető el termelésben.
Ami a védelmi b"nuszkat illeti, jó ötlet, sőt szerontem a gyengébb sereggel rendelkezőnek mindog kellene bónusz, ígyattól függően, hogy hány korral gyengébb a cspata, persze mindezt úgy, hogy azért a támadó kapott pontjait ne érje el, mert akkor nincs értelme támadni.
És itt ismét megemlíteném az ötletemet, miszerint lehessen katonai segítséget kérni szomszédtól, céhtagtól, bizonyos feltételek mellett.
 

DeletedUser22980

Guest
qdp6.png


32 szomszédom van 1es szerveren, 85%-uk vas és korai középkori, csak pár nagyobb valamiért bekerült hozzánk, ez az eredménye. Ilyen ellen hogy védekezzek vaskorban? Vadőr ellen, akinek 50%os támadási bónusza van... Enyhén szólva demotiváló.
 

DeletedUser21964

Guest
Jó lenne, ha szomszédcsere lenne lassan, mert kezdődik a suli, oszt nem tudom a 8 órásokat suli előtt begyűjteni, so folyton ki lesznek fosztva a marhaistállóim meg a raktárépületeim és így tényleg semmi értelme játszani, ha a fél város felett villám van. :(
 

DeletedUser20654

Guest
Olvass vissza. Majd a nyári esemény után lehet csak szomszédcsere.
 

DeletedUser

Guest
Jó lenne, ha szomszédcsere lenne lassan, mert kezdődik a suli, oszt nem tudom a 8 órásokat suli előtt begyűjteni, so folyton ki lesznek fosztva a marhaistállóim meg a raktárépületeim és így tényleg semmi értelme játszani, ha a fél város felett villám van. :(

Ennek semmi köze nincs a szomszédokhoz. Tedd be a termelésed úgy, hogy mielött suliba mész, le tudd szedni
 

DeletedUser21964

Guest
Ezek úgy fosztanak, hogy, ha 22:00-kor beteszem 8 órára és 6:15-kor van időm begyűjteni akkor is kifosztják. Az előbb is 3 percet késlekedtem és máris ki volt fosztva a bérházam. Téged nem fosztanak? Csak azért mert egy szomszédságban vagyunk.
 

DeletedUser

Guest
Ezek úgy fosztanak, hogy, ha 22:00-kor beteszem 8 órára és 6:15-kor van időm begyűjteni akkor is kifosztják. Az előbb is 3 percet késlekedtem és máris ki volt fosztva a bérházam. Téged nem fosztanak? Csak azért mert egy szomszédságban vagyunk.

engem nem is támadnak. ha annyira fosztogatnak, kelj fel előbb, vagy egy napos termelést tegyél be
 

DeletedUser

Guest
javadamka!A fosztás -ahogy már több tucatnyian leírták előttem- simán elkerülhető, nemigen nézi senki webkamerán mikor is ébredsz, hogy még előtte kirabolhasson :D.Attól, hogy esetleg új szomszédokat kapsz, lehet csak annyi változik, hogy mások rabolnak majd le, az alapproblémád megmarad.(És ez az alapprobléma még mindig nem szerves része ennek a kibeszélőnek...)
A beígért kéthetes cseréket a többség szerintem nagyobb volumenűnek tartotta, a leírtak szerintem sokakban azt a képzetet keltették, hogy a 80 fős brigád túlnyomó része lecserélődik.De bárhogy lesz is, a rendszer nem jó és ha azok szerint a szempontok szerint cserélődne le -akár teljesen- a szomszédállomány, ami szerint a mostani kialakult, előrébb nem sokan lesznek vele.
Armand hozzászólása érdekes témát vet fel, bár nem feltétlenül a témával kapcsolatban.A többmilliós ponthajszának nem feltétlenül van értelme.A szomszédok szisztematikus, naponta ismétlődő, monoton, kihívással sokak számára már nem bíró végigverése nem sokban járul hozzá a játékélmény növeléséhez.(Ez persze inkább a topposoknak probléma, de bízzunk benne, hogy előbb-utóbb mindenki odaér :D).
Több problémának lenne megoldása a védekező-rendszer normalizálása.Nem a mesterséges unintelligencia kupálásával, hisz az jó sosem lesz.Armad javaslata, hogy a védekezést segítő nevezetesek ne csak a sebzéscsökkentést, hanem a védekező egységek sebzésokozását is növeljék mindenképpen megfontolandó.(Felvetették már más topikokban mások is).Ezzel párhuzamosan járhatna harci pont a sikeres védésért is.Persze szem előtt tartva, hogy ez egy passzív játékforma veszteség nélkül, míg a támadás aktív és veszteséget generál.Ilyen változtatásokkal a játék harci vonala jóval komplexebbé vállna.Az élvezet nélküli, gépidőtől és kaszárnyaszámtól függő ponthajsza egy taktikailag jóval érdekesebb, esélyeket többek számára megnyitó valósághűbb rendszert eredményezne.Ahol egy tisztességes védelmet épületekkel és egységekkel kiállító (vagyis ezért keményen megdolgozó) játékosnak támadások nélkül is tisztesebb helye lenne egy toronyban, mint valakinek, aki szedet-vedett seregével összakad valahol két lándzsással.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4710

Guest
Hát igen. Nem értem ezt a rendszert ahogy működik, de nem is rám van bízva hogy értsem.
11-ik voltam a szomszédságban. Nem volt seregem, de így sem támadott be senki. Majd egyszer azt veszem észre, 54-ik vagyok, és napi 10-12 támadás ér. Akát hogy osztom, nem tudok 8 óránként géphez jutni. Egyedüli szerencsém az lett, hogy közbe sikerült elérnem a 24 órás házakat. Így egy időbe érik be minden, szinte esély sincs a kifosztása. De... Mi van ha nem tudom ezt elérni, és mi van azokkal akik ezt nem tudták még elérni? Azokon élvezkednek az progreszív kor 135%-os bónusszal bíró katonái? Nagyon logikátlan, hogy mért nem egyenlő esélyel játszunk. Mért nem olyan szomszédokat kapok, akik szintén az adott korba vannak mint én?
 

DeletedUser21964

Guest
Az mi, hogy Arvahallon van 2! szomszédom. Nem mintha nagy baj lenne, mert nem támadok, de a 15 motiválás a nyári küldetésnél így elég lassan fog összejönni.
 

DeletedUser22800

Guest
Hol is kezdjem?
Egy rendszer sem igazságos. Nem is lehet az. Mindig lesznek olyanok akik előnyben lesznek és olyanok akik hátrányban. Meg lehet próbálni igazságosabbá tenni a rendszert - ezt próbálják épp a fejlesztők - de tökéletes akkor sem lesz. Ezzel kell együtt élni, játszani. Azoknak, akik sírnak a fosztás miatt: próbáljátok a grepolist, akkor nem fogtok annyit sírni itt. Amúgy az is megoldás, ha beszéltek a titeket fosztogató emberekkel, mert hogy szóbol ért az ember. Én is ezt tettem és sikerült velük megegyeznem. Ami a kicsik egy kupacba rakását illeti, csínján a kívánságokkal, mert előállhat olyan helyzet, hogy valaki azért nem tud fejlődni, mert nincs akivel kereskedjen; ti. minden korban szükséges olyan nyersanyag a fejlődéshez, ami csak a következő kortól érhető el termelésben.
Ami a védelmi b"nuszkat illeti, jó ötlet, sőt szerontem a gyengébb sereggel rendelkezőnek mindog kellene bónusz, ígyattól függően, hogy hány korral gyengébb a cspata, persze mindezt úgy, hogy azért a támadó kapott pontjait ne érje el, mert akkor nincs értelme támadni.
És itt ismét megemlíteném az ötletemet, miszerint lehessen katonai segítséget kérni szomszédtól, céhtagtól, bizonyos feltételek mellett.

Bocs, de aki itt játszik, talán azért teszi, mert ez nem a Grepolis. A másik, hogy félremagyarázza mindenki az észrevételeket. Nem a fosztással van a legtöbb gond, hanem a "nincs értelme küzdeni felfelé" szindróma. Minél jobban fejlődsz, annál inkább betesznek a mély vízbe 2 hét múlva.
Rosszul tudod, a fejlesztésekhez sosem kell a következő korból nyersanyag, mindig csak az adott korból és a megelőző korokból. "tudni illik" :)
Védelmi bónuszokkal nem sokra megy a szerencsétlen, mivel a gép még mindig rossz stratéga (sokat fejlődött), még mindig a szabályok alapján játszik és nem a 'minél nagyobb veszteséget okozni a támadónak' elve alapján. Visszanézve a városvédő csatáimat, ha én irányítottam volna a sereget, nem véresen, de élő katonákkal megy haza a támadó, hanem hullákkal megpakolt "szekerekkel". Persze ettől függetlenül sokszor én is vesztettem volna, de van olyan támadás, amit simán védhettem volna.

A lényeg az, hogy még ha meg is kutyulták a szomszédságot, nem kéne 2 hetente cserélgetni, mert akkor lenne értelme küzdeni kicsit. Lenne értelme hajtani, hogy majd a következő héten már én is ott leszek a toronyban, mert...Így semmi értelme, a nagy többségnek soha nem lesz esélye, és csak az elit kb 100 élvezi a játékot tovább, mert mindig kap új játszótársat a macska-egér harchoz. A gond, hogy mindig egér marad a többség.
 
Fent