A szomszédságok összevonásának változása - kibeszélő téma

DeletedUser3432

Guest
Remélem,hogy nem gondoltátok komolyan ezt az új szomszédságot!!!! 300 ezres pontszámmal 1,2 milliósokkal????? Minden világban ez az arány. Nevetséges,inkább kiszállok,mint sokan mások is.
 

DeletedUser

Guest
Én a Brisgard szerver 1. és 2. játékosával kerültem össze... Eddig a top 10-ben voltam, most meg 50-ik vagyok. Na így védd be magad..
 

DeletedUser16887

Guest
Nálam ez eleje megmaradt ugyan úgy. Eddig is 5. voltam és most is.
Az elsőnek 1millió felett van a pontja, a másodiknak már csak félmillió, de utána arányosan mennek le a pontok.
Jó lett azért ez az összevonás. 80 szomszédom lett. A felét le is tudom győzni csatában.
 

DeletedUser

Guest
Mi 85-en vagyunk összesen. Levertem kb 5 embert, aztán a fél seregem már sérült volt, szóval hagytam a fenébe az egészet :D
 

DeletedUser22800

Guest
Kicsit a másik oldalról nézve a szomszédokat, a kicsik valamilyen szinten védve lettek a nagyoktól. Legalább is tőlem :) progresszív kori egységekkel tiszta időrablás őket támadni. Itt nem a fosztásra gondolok, hanem a pontokra. Igaz viszont, hogy a kicsik viszont nem tudják a nagyokat lenyomni, de akad azonos nagyságrendű ellenfél a számukra is, így a játékélmény tőlük se lett elvéve.

A "kicsik" nincsenek semmilyen szinten védve, csak az inaktív pontpakoló (vagy nevezetes rajz gyűjtő...a fene tudja milyen ) városok.lehet, hogy akad azonos nagyságrendű ritka kivétellel, de pl nálam is már ma az összes torony kiosztva bronztól egész az ipari toronyig. Aki nem gépként játszik, annak erre a részére a játéknak esélye sincs. 1 feladatot osztott ki ránk az IN, hogy jó kis terület legyünk a nagyoknak, mivel voltunk olyan bolondok, hogy fejlődtünk is, de azért nem gép módjára játszunk.
Tito elhiszem, hogy neked a progresszív korban már nem kell félned senkitől, de nekünk még el kéne jutni odáig.
Sokkal ésszerűbb lett volna ha nem korok szerint pakolják össze a szomszédokat, hanem legalább 3 paramétert vesznek alapul.
Kor-nyertes csaták száma- és pontszám. Ebből a 3 változóból már eléggé igazságos és közel hasonló fejlettségű és fejlődési stílusú szomszédságot lehetett volna összehozni.
 

DeletedUser

Guest
...... a kicsik valamilyen szinten védve lettek a nagyoktól. Legalább is tőlem :) progresszív kori egységekkel tiszta időrablás őket támadni..... Igaz viszont, hogy a kicsik viszont nem tudják a nagyokat lenyomni, de akad azonos nagyságrendű ellenfél a számukra is, így a játékélmény tőlük se lett elvéve.

A játékélmény el lett tőlük is véve.A harc a medálokról szól a többségnek, nem napi 3-4 girhes csetepatéról és fosztásimitációról.
És ki is a kicsi??Aki hetente egyszer belép, netán csak pontokat pakolgat bőszen?Az ilyeneket miért és mitől kellene megvédeni?Aki meg kezdőként kicsi, és érdekli a harc, hamar túlnövi őket, ha játszik.
Te kaptál egy nagyobb játszóteret, a kicsik maradtak azok, amik, csak éppen minket felejtettek el megkérdezni arról, szeretnénk-e játszóterek lenni..:mad:
 

Ötzi

Aktív tag
Végigolvastam a hozzászólásokat, talán én vagyok az egyetlen, akinek semmi kifogása sincs az új tipusú szomszédösszevonással! :)
 

DeletedUser21964

Guest
Nekem sincs túl sok problémám vele végül is. Igaz hogy 3.-ból 61.!!! lettem, de csak be kell tenni rendes védelmet és nem fosztanak ki.
 

DeletedUser22980

Guest
Szerintem ezt a komment háborút én nyerem a szomszédokkal, mivel bronzkorban járok és az összes többi szomszédom egy kivételével :D

xh0c.png


puvo.png


Kedves Inno! Megmondaná hogy van ilyen kevés pontja és technikai fejlettség szinten ez hol van hozzám közel? :D :D :D
Komolyan a lándzsásaimmal ez ellen menjek? :D egeditomi a játékos neve, 1-es szerveren megtaláljátok. Imádom ezt a játékot :D

Update: Ranglistán jó a pontja, de attól még szomszédom :D

i7ta.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23072

Guest
Megvan a másik hátránya is az új "logikus" szomszéd rendezésnek. Amellett, hogy érdemben csatázni már nem tudok, a nevezetes épület is leállt mivel az új szomszédaim korábban kezdték a játékot már rendelkeznek épületekkel, nem érdekük az enyémet építeni. Eddig viszont olyanokkal voltam akik szintén később kapcsolódtak, nagyjából velem egyidőben és lényegében egymásra voltunk utalva mind térképszerzés mind építés terén.
Most csináld magad... Tényleg hurrá. Esetleg még valami ötlet amivel el lehet rontani a játékot?
 

DeletedUser

Guest
Megvan a másik hátránya is az új "logikus" szomszéd rendezésnek. Amellett, hogy érdemben csatázni már nem tudok, a nevezetes épület is leállt mivel az új szomszédaim korábban kezdték a játékot már rendelkeznek épületekkel, nem érdekük az enyémet építeni. Eddig viszont olyanokkal voltam akik szintén később kapcsolódtak, nagyjából velem egyidőben és lényegében egymásra voltunk utalva mind térképszerzés mind építés terén.
Most csináld magad... Tényleg hurrá. Esetleg még valami ötlet amivel el lehet rontani a játékot?

Nekem a szomszédok ritkán építették a nevezeteseket, fel kell venni barátlistára embereket, azok épitik, meg a céhtagok

- - - Updated - - -

A "kicsik" nincsenek semmilyen szinten védve, csak az inaktív pontpakoló (vagy nevezetes rajz gyűjtő...a fene tudja milyen ) városok.lehet, hogy akad azonos nagyságrendű ritka kivétellel, de pl nálam is már ma az összes torony kiosztva bronztól egész az ipari toronyig. Aki nem gépként játszik, annak erre a részére a játéknak esélye sincs. 1 feladatot osztott ki ránk az IN, hogy jó kis terület legyünk a nagyoknak, mivel voltunk olyan bolondok, hogy fejlődtünk is, de azért nem gép módjára játszunk.
Tito elhiszem, hogy neked a progresszív korban már nem kell félned senkitől, de nekünk még el kéne jutni odáig.
Sokkal ésszerűbb lett volna ha nem korok szerint pakolják össze a szomszédokat, hanem legalább 3 paramétert vesznek alapul.
Kor-nyertes csaták száma- és pontszám. Ebből a 3 változóból már eléggé igazságos és közel hasonló fejlettségű és fejlődési stílusú szomszédságot lehetett volna összehozni.

Én is voltam kicsi Arvahallon és Brisgardon is, egyiken sem az elején kezdtem. A szomszédságban az utolsó helyről indultam, és az első helyre kerültem. A kicsik most jobban vannak védve, mint eddig voltak, nem sírni kell, hanem játszani, na és ha betámadnak, mi bajotok lesz? A fosztogatást ki lehet védeni, időben be kell szedni mindent. Ha néha nem sikerül, akkor sem dőlt össze a világ, ez egy játék :D
 

DeletedUser3243

Guest
Jeti sajnos egyikben sincs igazad.
Nem rég kezdtem a Cirgardon, és a nevezetesekbe a pontoknak kb a 1/3-át a szomszédok pakolták, a többit a barátok. Ez viszont nagy kiesés. Akikkel együtt kezdted tényleg egymásra voltatok valamilyen szinten utalva, és kialakultak a kölcsönös segítségek. Nálam a régi szomszédaim felével jóban voltam és segítettük egymást, a mostanival csak azt érték el, hogy egymásnak ugrik mindenki, az emberi kapcsolatok lecsökkennek, és már most sokan abba hagyták a játékot, és ez a tábor egyre népesebb lesz.

Amikor te voltál kicsi más volt minden, ezzel már nem lehet összehasonlítani. Az meg, hogy mindig időben beszedni mindent, csak az tudja akinek nincs családja, és ott ül a gép előtt folyamatosan. És igen el tudja venni az ember kedvét ha az összes terményét learatják előtte, úgy már nem sok élmény van a játékban.
Ez tényleg egy játék, de már nem az aminek indult, egyre kevesebb kikapcsolódást biztosít, pláne ezekkel az újításokkal, mely számomra a hozzá nemértést tükrözi a fejlesztők részéről..

Sajnos ez így fog maradni, így egyre kevesebb lesz a játékos akiket ki lehet használni.
 

DeletedUser3432

Guest
Jeti! Nem tudom,hogy hány éves vagy,de én dolgozok és kötetlen változó munkaidővel. Úgy hogy nem tudok mindig időben gépközelben lenni. De a lényeg,hogy 1,2 milliós emberek ellen 300 ezer ponttal szerinted hogy lehet védelmet betenni???????????????????????????????????? Ja és 15-20 támadás jön naponta és mindent fosztogatnak. Ennyi.
 

DeletedUser

Guest
Jeti! Nem tudom,hogy hány éves vagy,de én dolgozok és kötetlen változó munkaidővel. Úgy hogy nem tudok mindig időben gépközelben lenni. De a lényeg,hogy 1,2 milliós emberek ellen 300 ezer ponttal szerinted hogy lehet védelmet betenni???????????????????????????????????? Ja és 15-20 támadás jön naponta és mindent fosztogatnak. Ennyi.

Nem adok tippeket, de sokan azért fosztogatnak, mert 2 lándzsást teszel be
 

DeletedUser

Guest
Jetinek igaza van.. legalábbis ebben: sokan csak a pontra mennek, de ha azt nem tudnak szerezni a gyenge vagy gyakorlatilag semmi védelem esetén, akkor fosztanak.
 

Olaly

Tag
Több dolgot is hozzáfűznék az előzőekhez:
A kicsiknek semmilyen eszköz nincs a kezébe a nagyokkal szemben. Mondjuk választok egy kora középkori célpontot, megnézem milyen épületek vannak nála és ráküldök egy olyan gyarmatositáskori sereget amivel veszteség nélkül simán leütöm és "megrészegülve a hatalmas diadaltól" még ki is fosztom.
A szomszédság meg egy katasztrófa lett. Három pvp toronyban voltam/vagyok/lennék érdekelt de esélyem sincs sehol. A szomszédok között a top 15 be beférek (nem a pont vagy a helyezés számít) de még a 70. sem tudom megverni mert bár sokkal kevesebb kültúrális épülettel és házzal rendelkezik (gyémántal megoldva) de ezt a hiányosságot pótolja kaszárnyákkal és sereggel. Ők egyben a tornyok helyezéseit is kibérelik alacsonyabb tornyot nem tudok ütni mert a leggyengébb ellenfél is magasabb szinten van. Ha a késő középkoi toronyban akarok haladni akkor hosszúkardos harcosokkal és íjjászokkal kellene lecsapnom gyarmatosításkori vagy ipari kori seregeket ami elég esélytelen és a térképen is már ipari kori ellenféllel kellene harcolnom.
Ez az egész leosztás annak kedvez aki már elég rég kezdte a játékot és/vagy elég pénze van hogy a különbséget kompenzálja....
 

DeletedUser22800

Guest
Én is voltam kicsi Arvahallon és Brisgardon is, egyiken sem az elején kezdtem. A szomszédságban az utolsó helyről indultam, és az első helyre kerültem. A kicsik most jobban vannak védve, mint eddig voltak, nem sírni kell, hanem játszani, na és ha betámadnak, mi bajotok lesz? A fosztogatást ki lehet védeni, időben be kell szedni mindent. Ha néha nem sikerül, akkor sem dőlt össze a világ, ez egy játék :D

Félreértesz...nem a támadásokkal van gondom, hanem , hogy amíg eddig 2-3 toronyban részt vettem (fosztani csak a 2 lándzsást fosztom), addig most már tegnap délben esélytelen lettem mindben. Tele van a szomszédságom abszolút ráérő és játékszerető Harci-Bercivel :) Ők ráérnek, némelyik benéz hozzám, van ki el is szalad, van aki azért is végig viszi a csatát.
Nem alszom tőle rosszul, de azért senki ne mondja, hogy ez a mostani rendszer jól lett kitalálva :D
 

DeletedUser3243

Guest
Ahogy végig látogattam a szomszédokat azt vettem észre, hogy a nagy többség, pláne a szomszédság eleje nem rak be védelmet, mert nehogy már pontot vigyenek tőlük, eddig ez nem volt divat. A kisebbeknél ott maradt a védelem és így megint csak rajtuk csattan az ostor mivel ők foszthatóbbak az aktivitásuk miatt. A másik ok a több fosztogatásra, hogy 2 hét múlva úgy sem lesz már itt, meg nem is ismerem így vigyük ami mozdítható. Ha vezeték nélküli egerem lenne még azt is elvinnék.

Átalakult a játék, egy embertelen "szórakozássá", pedig ebben az fogott meg az elején, hogy ha itt hagyom 1-2 napra szinte nem történik semmi, nem kell mellette ülni, és az órát figyelni, hogy mikor jár le a termelésem, mert megint elúszik 1 napom.
Aki fizet, vagy itt éli az életét, az előrébb juthat a többiek hátán.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
...
Én is voltam kicsi Arvahallon és Brisgardon is, egyiken sem az elején kezdtem. A szomszédságban az utolsó helyről indultam, és az első helyre kerültem. A kicsik most jobban vannak védve, mint eddig voltak, nem sírni kell, hanem játszani, na és ha betámadnak, mi bajotok lesz? A fosztogatást ki lehet védeni, időben be kell szedni mindent. Ha néha nem sikerül, akkor sem dőlt össze a világ, ez egy játék :D

Nem adok tippeket, de sokan azért fosztogatnak, mert 2 lándzsást teszel be

Voltál kicsi, és első lettél.Persze, az előzö szomszédolós-rendszerben.De most nem abban vagyunk, olyan közegbe kerültünk, ahol esélyünk sincs számottevően feljebb jutni, mert ekkora játéktapasztalattal talán magad is belátod, hogy egy millió pont előnnyel rendelkező kockát utolérni talán több, mint lehetetlen.
Nem tudom, hogy a kicsik mennyivel vannak jobban bevédve, de a többség ezt témaként fel sem hozta.A gond inkább az, hogy a nem hatalmasok (akik éppen lehetnek kicsik is..) labdába sem tudnak rúgni ebben a felállásban.Ha betámadnak bárkit is, semmi baja nem lesz, ez tény.A fosztás is védhető, de ez megint egy olyan dolog, amiről fogalmam sincs hogy került ide, lévén ez a játék sajátossága, nem az új szomszéd-rendszeré.
Ez egy kibeszélő, ahol mindenki véleményt formálhat.A témával kapcsolatos negatív vélemény nem sírás, miként a pozitívra sem mondta még senki, hogy magamutogató bravúroskodás:).
És végül igen, ez egy játék, amit fura mód játszani szeretnénk.Lereagálunk egy változtatást, ami nyilván sokaknak hozott jót, de a fentiek fényében úgy tűnik még többeknek inkább rosszat.Ettől mi még játszunk, csak keserűbb szájízzel :S.
 

Ötzi

Aktív tag
Nekem leginkább azzal van bajom, hogy rengeteg céhtag lett a szomszédok közt

Hála Istennek jeti, a te problémád nekem egyáltalán nem probléma! :) Lévén ugye, hogy mi szomszédok vagyunk... ;) De ami igaz, az igaz, nem szeretnék úgy járni, mint te, per/pill nekem jó így most, ahogy van. Valaki szóvá tette, hogy egyre több szomszéd kiveszi a védelmét és hogy ez valami össznépi játék. Szerintem pedig lehet, hogy ez is a taktika része, vagy csak elfogytak a seregeik a "nagy csatározásban". Ami nem öli meg az embert, az erősíti. Volt egy szomszédom, aki a kis kupac-kukac seregével igyekezett mindig bosszút állni, esélye sem volt, de az igyekezetét tiszteletre méltónak találtam.
Én azért elégedett vagyok a szomszéd-kotyvasztással, egyik hozzászólásomban már írtam, hogy nekem a régi szomszédok kezdtek már olyanná válni, mintha már óvodába is együttjártunk volna... Az új szomszédok pedig új kihívást, új jellemeket hoznak és valljuk be őszintén, végre legalább történik valami a játékban, elég sokáig futottunk üres köröket...
 
Fent