A szomszédságok összevonásának változása - kibeszélő téma

DeletedUser3

Guest
Itt lehet beszélgetni a szomszédságok összevonásának változásáról :)
 

DeletedUser21964

Guest
Ez nagyon jó ötlet, mert ha valaki nem tesz be védelmet, akkor nem csak ilyen 15 pénzeket lehet majd fosztani. Ráadásul nem unom majd halálra magam csaták közben.
 

DeletedUser

Guest
Fejlődés során mindenki választhat hogy támadó illetve védő nevezetes épületat rak,ezért csaták során jutalmazni kellene sikeres védelmet is mint a támadót mikor nyer.Sikeres védelem esetén kapja meg a pontokat és ő foszthasson támadónál.
 

DeletedUser11472

Guest
Sziasztok!

Ez az összevonás pl akkor olyan lenne, hogy aki a globális ranglistán benne van az első 80 játékos közt azokat egy szomszédságba rakják, a következő 80-as szomszédság a 80-160 közöttiek lesznek, és így tovább? Mert ha ez ilyen formában lenne, akkor ez nem túl ésszerű, mivel ha az eddigi felállást nézzük lehetett harcolni mindegyik toronyban, de ha sok nagy játékos lesz akkor a kisebb tornyokban a fejletlenebb katonákkal már nem lehet az erős védelműek ellen harcolni.
 

DeletedUser22980

Guest
Sziasztok!

Ez az összevonás pl akkor olyan lenne, hogy aki a globális ranglistán benne van az első 80 játékos közt azokat egy szomszédságba rakják, a következő 80-as szomszédság a 80-160 közöttiek lesznek, és így tovább? Mert ha ez ilyen formában lenne, akkor ez nem túl ésszerű, mivel ha az eddigi felállást nézzük lehetett harcolni mindegyik toronyban, de ha sok nagy játékos lesz akkor a kisebb tornyokban a fejletlenebb katonákkal már nem lehet az erős védelműek ellen harcolni.

Ebben ez lesz a kihívás. Nem olyan lesz, hogy gyarmatosítási korban járó embernek a szomszédok háromnegyede még vaskorban járnak, vagy korai középkor elején.
 

DeletedUser2503

Guest
Sziasztok!

Kíváncsi vagyok itt mennyire fog működni a dolog...bétán került hozzám egy csomó erős játékos, de a legkisebbnek alig pár ezer pontja van a szomszédságban. De talán izgalmasabb lesz :)
 

DeletedUser

Guest
novosibirsk -nek igaza van...
Ha valoban a top80-at osszevonja akkor normal esetben eselyetelen pl keso kozepkori tornyot nyerni mert mindenkinek ipari kori egysegek ellen kene harcolnia.. a terkepen is pvp-ben is..
persze biztos akadnak majd jobaratok akik megbeszelek hogy 5 percre kicserelik bronzkorira a vedelmuket..
csak akkor nem az alapjan lesz valaki elso a toronyban hogy jol harcol, hanem hogy sok 'baratja' van a szomszedban...

szemely szerint nekem meg van par felelmem a dologgal kapcsolatban:
-elveszik az egyik motivacio hogy miert valjunk erosebbe... ugye azert akarunk erosebbek lenni hogy masok ne tudjanak bantani... de ez most megfordul.. sosem fogod tudni bebiztositani magad... kozel biztos hogy osszetesz nalad erosebbekkel is, meg ha csoda folytan 2x olyan gyorsan is fejlodnel mint barki mas.. max akkor nalad joval elobb regizettekkel tesz ossze.. es mire azt hinned talan utolerned oket, megint osszetesz megerosebbekkel...
raadasul minnel erosebb vagy annal nagyobb az eselye hogy agressziv hardcore jatekosokkal tesz ossze... szoval meg biztonsagosabb is inkabb gyengenek maradni.. ?! :)

-ha minden alkalommal teljesen lecserelodhet a szomszedsag... akkor a szomszedsagi viszony is lehet leertekelodik majd.. ugyertem eddig is jobban megerte (volna) agresszivnek lenni .. de ha megis kedves emberkent jatszottal, es nem bantottad a kicsi szomszedaid paran idovel valahogy viszonoztak..

mondjuk az is felmerult hogy ha a TOP ceh nagyjat osszeteszi egy szomszedsagba [neeem.. en pici ceh tagja vagyok csak] ... akik eddig a szomszedaikbol szedtek a pontokat, es cehtarsaktol a motivalasokat... eztan egy csomo motivalast vagy pontot vesztenek csak azert mert a szomszedaik joresze cehtag lesz...?!

persze lesz elonye is.. es remelhetoleg meg tudjak majd oldani hogy nagyjabol igazsagos legyen az elosztas..
en pl javasolnam hogy talan azt is bele lehetne szamolni az ujra csoportositasnal hogy ki mennyire pvp-zik
 

DeletedUser3243

Guest
A bétán lévő tapasztalatom a szomszédok újra osztásával:
Kb. 120.000 pontom van.
A legnagyobb régi szomszédom 400.000 körüli volt.
Most az új egyenlőbb osztásnál kaptam pár 1 Millió feletti szomszédot, és még pár nagyot, viszont lettek 1000 körüli játékosok is páran. Nem sok szisztémát találtam benne, legfeljebb a randomot. Szerintem csak véletlenszerűen cserélődnek a játékosok, semmi tudatosság nincs benne.
 

DeletedUser

Guest
ez igy van mert még nics bevezetve az új szomszédelosztás. pont ezt javítják ki.

;
A bétán lévő tapasztalatom a szomszédok újra osztásával:
Kb. 120.000 pontom van.
A legnagyobb régi szomszédom 400.000 körüli volt.
Most az új egyenlőbb osztásnál kaptam pár 1 Millió feletti szomszédot, és még pár nagyot, viszont lettek 1000 körüli játékosok is páran. Nem sok szisztémát találtam benne, legfeljebb a randomot. Szerintem csak véletlenszerűen cserélődnek a játékosok, semmi tudatosság nincs benne.
 

DeletedUser3243

Guest
bevezetve be van, csak messze van attól amit ígértek, ezért is osztogatnak ott gyémántot a hibák feltárásáért, mert ők is látják, hogy bibis. de lassan majd csak kijavítják.
 

DeletedUser2243

Guest
Nekem az a legnagyobb problémám, hogy amíg nekem összesen 38 szomszédom van, addíg van olyan céhtársam akinek 80! Sőt ezekből van több! Nem értem ezeket a külömbségeket! Így esélyem sincs pontokat gyűjteni!
 

DeletedUser22490

Guest
Nekem az a legnagyobb problémám, hogy amíg nekem összesen 38 szomszédom van, addíg van olyan céhtársam akinek 80! Sőt ezekből van több! Nem értem ezeket a külömbségeket! Így esélyem sincs pontokat gyűjteni!

Igazad van. Bár a 38 extrém kevés, 40 köröl a rendszer elméletileg újra osztja a szomszédokat és újra 80-al indulsz.
Nekem az a legnagyobb problémám, hogy 55-57 szomszédom van, és kb. kéthetente lemorzsolódik belőlük egy kettő, amit a rendszer rögtön pótol is valami nyomival. Így viszont sosem csökkennek annyira, hogy újraosztás után 80-an legyenek!
 

DeletedUser2243

Guest
Hát én ezt nem nagyon értem! Amióta játszom, még soha nem volt 40-nél több szomszédom! Én eddig azt hittem ez a szokásos létszám és a 80 az extrém! Akkor viszont mit kéne tennem, hogy nekem is ilyen sok szomszédom legyen? Segítsetek kérlek! Ennyi szomszéddal esélytelen utól érni a többieket, hiszen ők jóval több pontot tudnak gyűjteni mint én!
 

DeletedUser22490

Guest
Ahhoz, hogy újraosztás legyen ahhoz nagyon aktívnak kell lenni (naponta végig kell verni az összes szomszédot), de így is minimum 3 hónap mire összehoz a rendszer 80 hasonló aktivitású játékost. És igen, a 80 extrémnek számít, nekem 14 hónap alatt egyszer volt ilyen újraosztás, akkor is kb 2 hétig tartott, azóta 50-re csökkent.
Az lenne a jó, ha minél gyakrabban kevernék meg a kártyákat, mert sokkal kevésbe lenne így unalmas a játék. Az meg szerintem csak álom marad, hogy az első 80-at raknák egy táborba!
Itt egyébként a nem a GLOBÁLIS ranglista alapján kellene válogatni, hanem a MEDÁLOK ranglista szerint! Akkor lenne csak igazi mészárlás!
 

DeletedUser

Guest
Én most a Gyarmatosítás korában járok, de pl. több katonám van a késő középkorból és szükséges mennyiségben van a korábbi korokból is, hogy minden toronyban csatázhassak.
Az új szétosztás szerint, akkor csak a hasonló játékosokkal csatázhatok? A régi tornyokat el is felejthetem, mert parittyásokkal hiába támadom az ágyusokat... semmi esélyem. Így csak egy toronyban csatázhatok?
Remélem erre a problémára is gondoltak.
 

DeletedUser

Guest
Ebben ez lesz a kihívás. Nem olyan lesz, hogy gyarmatosítási korban járó embernek a szomszédok háromnegyede még vaskorban járnak, vagy korai középkor elején.

Igen Csirke, de annak is oka volt.Ha valaki -tegyük fel premizálás nélkül- korszakokkal a vele körülbelül azonos időben regizettek fölé nőtt a nagyobb aktivitásának köszönhetően, miért ne élvezhette volna ennek gyümölcsét?
Ha a mostani rendszer olyan lesz, mint amilyennek képzeljük, aszucs aggályai valóban helytállóak.A tornyokban érdekes dolgok alakulnak majd ki, a rendszer pedig gyakorlatilag bünteti az aktív, eredményes játékot, hisz nálad aktívabb,és/vagy prémiumot intenzívebben használó, és/vagy régebben regisztrált szinte mindig lesz..
AGejza által említett sikeres védelem díjazása is sarkalatos pont, sokat racionalizálna az is a harcrendszeren.Mind elméleti, mind gyakorlati oldalon.
 

DeletedUser22980

Guest
Igen Csirke, de annak is oka volt.Ha valaki -tegyük fel premizálás nélkül- korszakokkal a vele körülbelül azonos időben regizettek fölé nőtt a nagyobb aktivitásának köszönhetően, miért ne élvezhette volna ennek gyümölcsét?
Ha a mostani rendszer olyan lesz, mint amilyennek képzeljük, aszucs aggályai valóban helytállóak.A tornyokban érdekes dolgok alakulnak majd ki, a rendszer pedig gyakorlatilag bünteti az aktív, eredményes játékot, hisz nálad aktívabb,és/vagy prémiumot intenzívebben használó, és/vagy régebben regisztrált szinte mindig lesz..
AGejza által említett sikeres védelem díjazása is sarkalatos pont, sokat racionalizálna az is a harcrendszeren.Mind elméleti, mind gyakorlati oldalon.

Élvezem én az előnyeit, de viszont kicsiként is megértem miért szeretnék ezt. Vannak nem aktívabbak akiken végigmennek így és gyakorlatilag kifosszák teljesen mire felnézz. Nekik a haladás így lehetetlen, kicsik maradnak, ha így nézzük ördögi kör.
Nagyobbaknak meg némileg hátrány, hisz ha egy békésebb játékos van, akkor szomszédjaival nem igazán tud kereskedni, illetve későbbi korok tervrajz részleteinek megszerzése is nehezebb lesz. Nem azt mondom, hogy akkor most, büntetni kell, de valamivel lényegesebben jobb elosztás legyen. Mondjuk 1-2 kor előny max, nem pedig gyarmati kor az eleje, vége bronz és vaskor. Ezt belátod te is, hogy amit náluk fosztanál, olykor nem jó semmire, 90-100 pénzt nem ér meg, de a pont meg kell a toronyba.
 

DeletedUser

Guest
Azért valakit teljesen kifosztani elég nehéz.Ha játszik (a szó valamelyest aktív értelmében), nem csak fenntart egy accountot, akkor be tudja úgy állítani a termelést, illetve tud úgy házat építeni, hogy a fosztogatásból származó veszteségei minimálisak legyenek.(Nyilván a csekély számú belépéseit ehhez kell igazítania).Aki ezzel sem él, azt vagy egyáltalán nem érdelki a játék, vagy annyira lent van a játékintelligencia, hogy a haladása nem ezen fog elcsúszni.A kör nem ördögi, inkább a természetes szelekcióra hajaz.
Az persze más kérdés, hogy az ilyen csaták harci élvezete, pontértéke és a várható zsákmány minősége kritikán aluli.Az éremnek két oldala van, az első hozzászólásommal csak megmutattam a másikat ;).
 

DeletedUser20654

Guest
Majd kiderül, hogy milyen lesz az új szomszéd elosztás. Addig kár kritizálni.

Azonban a mostani biztos nem jó. Több olyan szomszédom van akiknek csak kora középkori vagy vaskori serege van (a 2 lándzsásokat most nem számítom). Elleneük nem sok kihívás a csata. Ráadásul van olyan aktív szomszédom, akiknek csak 85 pontja van (gondolom csak azért van itt, hogy valakinek építsen).
 

DeletedUser22980

Guest
Majd kiderül, hogy milyen lesz az új szomszéd elosztás. Addig kár kritizálni.

Azonban a mostani biztos nem jó. Több olyan szomszédom van akiknek csak kora középkori vagy vaskori serege van (a 2 lándzsásokat most nem számítom). Elleneük nem sok kihívás a csata. Ráadásul van olyan aktív szomszédom, akiknek csak 85 pontja van (gondolom csak azért van itt, hogy valakinek építsen).

Igen, valami olyasmi lenne egy picivel ideálisabb, akik mondjuk aktívabbak, de korral nem haladnak, tegyék őket mondjuk bronzkoriakhoz, helyette meg valamivel értelmesebb szomszédot adjon.
 
Fent