javaslatok a játék fejlesztésére

  • Témaindító DeletedUser23393
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25049

Guest
Ha már az EGO-nál tartunk, ami jól szétesett, nem is csodálom, hogy azóta nektek ez már mindegy :)
 

DeletedUser25212

Guest
Sziasztok jó lenne ha eladok egy katonát és legalább az 1 harmadát vissza kapnánk pl valami 300 pénzbe kerül és ha eladom vagyis törlöm akkor vissza kapnék 100 pénzt
 

DeletedUser25212

Guest
Sziasztok jó lenne az is ha tudnánk katonát küldeni céhtagoknak és barátoknak.Szerintem ez így jobbá tenné a játékot.
 

DeletedUser24995

Guest
Sziasztok. Jó lenne, ha a folyton termelődő fp-t el lehetne raktározni, ha éppen nem tudom mire elhasználni.
És az is jó lenne, ha aranyért is lehetne termékeket adni-venni a piacon.
Köszi. :)
 

DeletedUser24995

Guest
Az is jó lenne, ha nyerek 100 fp-t az ereklyevadászattal, akkor az bemehetne mondjuk a raktárba...
 

DeletedUser25227

Guest
Sziasztok.
Kicsit hosszú lesz, mert pár másik topikból iderakom a gondolataimat, észrevételeimet, amiket tapasztalok, plusz írok hozzá 1-2 próságot:

-Sokszor mobilról vagyok, a kincsvadászatot igazán megcsinálhatnátok rá. Rengeteg cucc megy veszendobe, amit nem tudok begyujteni, mert melózok.
-Nem láttam még ilyen játékot, ahol csak baráttal, vagy céh taggal lehet piacozni. Bovíthetnétek ezt a részt is. Vagy, a piacozás miatt, lehetne ideiglenes, mondjuk fél órás barát valaki(utána automatikusan törlodne), h tudjanak cserélni, ha már a globál chaten egymásra találtak.
-Nem tartom igazságosnak azt sem, h a kezdok elég komoly hátrányban vannak a nagyokkal szemben, mikor eventeken fp-t kell költeni. Korhoz, vagy játékban eltöltött idohöz kötném, a maximum lehetne a mostani, amik szoktak lenni.
-Event probléma szintén, h fejlesszek ki új technológiát... Sokszor sokaknál elofordul, h ezért korszakot kell lpniük, pedig nem akarnak, ezt a küldetést kivehetnétek, vagy legalább lehessen valamivel cserélni.
-A legfontosabb, h olyan idióta küldetések vannak, h a hajam égnek áll..
--Küldj el X egységet-mínuszos, plusz ido amíg újratermeled, foleg alcatraz nélkül. Persze kellemes érzés, mikor pont ekkor beütnek (velem még nem fordult elő:))
--Rengeteg küldetés mínuszos, és teljesen értelmetlen, ami elveszi az ember kedvét a játéktól. Chaten meg írták, h ez tök normális, szokjak hozzá. Ez normális, h a kis küldetéssel mínuszt termelek? Van gond nem kevés....

Itt is az egyik:
Építsek sófőzőt. Minek???!!! A térképen nincs só, amiből van plusz, vagyis normális termelés, amibő van, azokból lent van 2-2....
Dobjak ki 12.040 aranyat, 23.320 alapanyagot az ablakon??!! Komolyan kérdezem, nektek van fogalmatok a stratégiáról?! Ezeknek a küldetéseknek a 20%-a teljesen felesleges, sőt, inkább csak hátráltatják a játékosokat, fejlődni vágyókat.
Kiadok 25.360 aranyat meg alapanyagot összesen, és kapok cserébe 10 sót...
A hülyének is megéri, hát még nekem:D
Komolyra fordítva, életképesebb küldetéseket csináljatok gyerekek, mert ez így nagyon nem jó.
Nem tudom, volt-e már erről szó, akkor kérlek, mond, mondjátok meg melyik topikban lehet erről beszélni, mert nem ártana szerintem....
Arról nem is beszélve, h mi van, ha az embernek nincs hozzá területe, valamint embere, mert ami bónuszos, azt már lerakta?
Spermabankot kell nyitnom, csak és kizárólag saját alapanyaggal....:)

Az üzeneteket szortírozzátok légyszi ha lehet, legyen céhes üzenet, és privát, személyekkel folytatott üzenet.
Sokkal átláthatóbb lenne a levelezés.

A CE-s ereklyék brutálisan rontják a játékélményt. Kapok 1 arany majmot, és kaphatok pl. 100 fp pontot, vagy 150 medált. Ez viccnek is rossz, nem még a valóságban. Én személy szerint alkudozással jutok el 56-ig, ami rengeteg nyersanyagba kerül, és kapok 1 arany majomért 150 medált?! Amiért még beljebb is mentem a térképen, mert ködben volt...

Ez a brutális pénzre hajtok dolog, egész egyszerűen elkeserítő. Probáljátok erőltetni, h támadjunk szomszédot. Én ütném őket állandóan, de minek? Azért, h kapjak 1 rakás termékért 150 medált?! Adjatok 1500-at, akkor azt mondom oké, nekem, az 50 napos játékommal ez tökéletes. De mi van azokkal, akik milió felettei játékosok? Nekik adtok 150 medált motivációnak, h harcoljanak CE-ben?
A legtöbb játékos eltermelget, elvan magának, pontosan az ilyen elfuserált ötletek, fejlesztések miatt. A 150 medál helyett lehetne 20 vagy 40 fp, pl 30% eséllyel, a 100 fp meg lenne 10%. Rengeteg olyan dolog van, amivel rengeteg embernél kiveritek a biztosítékot..

Tudjátok, h miért jó ez a játék?
Ha beütnek, nem buksz mindent, mert csak 1 épületet tudnak fosztani, az aktuális termelést. De ha 8 óránként, vagy naponta fellépsz, és 24 órás termeléseket raksz, és kb akkor mindig fellépsz, nem visznek semmit.
Magyarul, időtöltésnek jó, és nem vernek rommá, ha nem vagy gépközelben. Van pár elvetemült harcos fanatikus, akiknek ott van a GVG... Azon kívül, van motiváció? Szerintem nincsen. Fúleg nem úgy, h bebuksz 7 egységet, kitaktikázod az ellenfél védelmét, aztán fosztani sem tudsz, mert a védekező mindent beszedett...
Ezzel ellentétben, ahhoz, h 48-at csinálj CE-ben, több száz nyersanyag kell.
Lehetne 1 alap bónusz, pl aktuális kori termék mindenből, ha valakinek átütöd a védelmét, és akkor talán több támadás lenne. De a semmiért ki akar csatázni, főleg alacsony alcatrazzal, vagy az nélkül? Nincs 300-as alcatrazom, h minden nap minden szomszédot betámadjak...

1 kérdés, de őszintén:
Virágzó középkorban valaki az első a támadás pontokban, és kap érte 100 db medált... Ez nektek motivácó a támadásokhoz? Ebben a korban CE-n kizárólag egyezkedéssel lehet szinte csak 48-at csinálni, és arany majomra 150 medál?

Nagyon el kellene gondolkodnotok ezeken.

Várom válaszotokat, remélem lesz eme dolgokban előrelépés.
 

DeletedUser25106

Guest
Sziasztok.
Kicsit hosszú lesz, mert pár másik topikból iderakom a gondolataimat, észrevételeimet, amiket tapasztalok, plusz írok hozzá 1-2 próságot:

-Sokszor mobilról vagyok, a kincsvadászatot igazán megcsinálhatnátok rá. Rengeteg cucc megy veszendobe, amit nem tudok begyujteni, mert melózok.
-Nem láttam még ilyen játékot, ahol csak baráttal, vagy céh taggal lehet piacozni. Bovíthetnétek ezt a részt is. Vagy, a piacozás miatt, lehetne ideiglenes, mondjuk fél órás barát valaki(utána automatikusan törlodne), h tudjanak cserélni, ha már a globál chaten egymásra találtak.
-Nem tartom igazságosnak azt sem, h a kezdok elég komoly hátrányban vannak a nagyokkal szemben, mikor eventeken fp-t kell költeni. Korhoz, vagy játékban eltöltött idohöz kötném, a maximum lehetne a mostani, amik szoktak lenni.
-Event probléma szintén, h fejlesszek ki új technológiát... Sokszor sokaknál elofordul, h ezért korszakot kell lpniük, pedig nem akarnak, ezt a küldetést kivehetnétek, vagy legalább lehessen valamivel cserélni.
-A legfontosabb, h olyan idióta küldetések vannak, h a hajam égnek áll..
--Küldj el X egységet-mínuszos, plusz ido amíg újratermeled, foleg alcatraz nélkül. Persze kellemes érzés, mikor pont ekkor beütnek (velem még nem fordult elő:))
--Rengeteg küldetés mínuszos, és teljesen értelmetlen, ami elveszi az ember kedvét a játéktól. Chaten meg írták, h ez tök normális, szokjak hozzá. Ez normális, h a kis küldetéssel mínuszt termelek? Van gond nem kevés....

Itt is az egyik:
Építsek sófőzőt. Minek???!!! A térképen nincs só, amiből van plusz, vagyis normális termelés, amibő van, azokból lent van 2-2....
Dobjak ki 12.040 aranyat, 23.320 alapanyagot az ablakon??!! Komolyan kérdezem, nektek van fogalmatok a stratégiáról?! Ezeknek a küldetéseknek a 20%-a teljesen felesleges, sőt, inkább csak hátráltatják a játékosokat, fejlődni vágyókat.
Kiadok 25.360 aranyat meg alapanyagot összesen, és kapok cserébe 10 sót...
A hülyének is megéri, hát még nekem:D
Komolyra fordítva, életképesebb küldetéseket csináljatok gyerekek, mert ez így nagyon nem jó.
Nem tudom, volt-e már erről szó, akkor kérlek, mond, mondjátok meg melyik topikban lehet erről beszélni, mert nem ártana szerintem....
Arról nem is beszélve, h mi van, ha az embernek nincs hozzá területe, valamint embere, mert ami bónuszos, azt már lerakta?
Spermabankot kell nyitnom, csak és kizárólag saját alapanyaggal....:)

Az üzeneteket szortírozzátok légyszi ha lehet, legyen céhes üzenet, és privát, személyekkel folytatott üzenet.
Sokkal átláthatóbb lenne a levelezés.

A CE-s ereklyék brutálisan rontják a játékélményt. Kapok 1 arany majmot, és kaphatok pl. 100 fp pontot, vagy 150 medált. Ez viccnek is rossz, nem még a valóságban. Én személy szerint alkudozással jutok el 56-ig, ami rengeteg nyersanyagba kerül, és kapok 1 arany majomért 150 medált?! Amiért még beljebb is mentem a térképen, mert ködben volt...

Ez a brutális pénzre hajtok dolog, egész egyszerűen elkeserítő. Probáljátok erőltetni, h támadjunk szomszédot. Én ütném őket állandóan, de minek? Azért, h kapjak 1 rakás termékért 150 medált?! Adjatok 1500-at, akkor azt mondom oké, nekem, az 50 napos játékommal ez tökéletes. De mi van azokkal, akik milió felettei játékosok? Nekik adtok 150 medált motivációnak, h harcoljanak CE-ben?
A legtöbb játékos eltermelget, elvan magának, pontosan az ilyen elfuserált ötletek, fejlesztések miatt. A 150 medál helyett lehetne 20 vagy 40 fp, pl 30% eséllyel, a 100 fp meg lenne 10%. Rengeteg olyan dolog van, amivel rengeteg embernél kiveritek a biztosítékot..

Tudjátok, h miért jó ez a játék?
Ha beütnek, nem buksz mindent, mert csak 1 épületet tudnak fosztani, az aktuális termelést. De ha 8 óránként, vagy naponta fellépsz, és 24 órás termeléseket raksz, és kb akkor mindig fellépsz, nem visznek semmit.
Magyarul, időtöltésnek jó, és nem vernek rommá, ha nem vagy gépközelben. Van pár elvetemült harcos fanatikus, akiknek ott van a GVG... Azon kívül, van motiváció? Szerintem nincsen. Fúleg nem úgy, h bebuksz 7 egységet, kitaktikázod az ellenfél védelmét, aztán fosztani sem tudsz, mert a védekező mindent beszedett...
Ezzel ellentétben, ahhoz, h 48-at csinálj CE-ben, több száz nyersanyag kell.
Lehetne 1 alap bónusz, pl aktuális kori termék mindenből, ha valakinek átütöd a védelmét, és akkor talán több támadás lenne. De a semmiért ki akar csatázni, főleg alacsony alcatrazzal, vagy az nélkül? Nincs 300-as alcatrazom, h minden nap minden szomszédot betámadjak...

1 kérdés, de őszintén:
Virágzó középkorban valaki az első a támadás pontokban, és kap érte 100 db medált... Ez nektek motivácó a támadásokhoz? Ebben a korban CE-n kizárólag egyezkedéssel lehet szinte csak 48-at csinálni, és arany majomra 150 medál?

Nagyon el kellene gondolkodnotok ezeken.

Várom válaszotokat, remélem lesz eme dolgokban előrelépés.
Szívemből szóltál! :)
 

DeletedUser25227

Guest
Nesze neked, erre adnak 70k alapanyagot, meg 2100medál pluszt a 24 ezerért:)
Az én gyerekem tuti nem lesz játék fejlesztő, vagy csak akkor, ha ott leszek mellette:) A fene se akar egész nap csuklani az asszonnyal együtt:D
 

DeletedUser25049

Guest
Klein, a javaslataidra most nem térnék ki egyesével, csak pár dologra. Azt a lehetőséget elfelejtetted, h szomszédokkal is lehet piacolni, de ebben azért igazad van, ezt javasoltam én is, csak kicsit más formában. Én azt nem értem, miért max. 140 barátja lehet az embernek? Miért nem 150, v 200. Miért pont 140? Ráadásul ebből csak 80-at lehet jelölni...
Amit a fejlesztésről írtál (eventekhez), az a béta szerveren is téma, a következő eseménybe terveztek alternatívákat is, meglátjuk hogy fog alakulni.
A céhexpedíció meg nem az ereklyékről szól elsősorban, az csak extra, az a haderőpontokról szól (alternatíva a GVG-re, mivel az sincs mobilon), úgyh örülj, ha kapsz ereklyét. Tudod, ajándék lónak.....
A támadásokhoz visszatérve, a jövőkoros toronyban 3600 medált kapsz az első helyért. (ez is nevetséges, de jobb, mint a semmi, okos stratégiával ebben a korban már nincs is rá szükség, mert nevezetesekből egy alkalommal több jöhet), úgyh a nagyobb játékosok nem 150 medált kapnak.
Csak megsúgom, a támadás után rendelkezésedre áll 24 óra, hogy fosztogass (tehát ez alatt az idő alatt vissza tudsz menni megnézni, h mit lehet elhozni).

"Virágzó középkorban valaki az első a támadás pontokban, és kap érte 100 db medált... Ez nektek motivácó a támadásokhoz? Ebben a korban CE-n kizárólag egyezkedéssel lehet szinte csak 48-at csinálni, és arany majomra 150 medál?"
Talán abban a korban amiben vagy, nem a Bárkát kéne erőltetned és akkor nem kéne 48 egyezkedést csinálni, hanem harcolhatnál, ameddig tudsz. Arról nem is beszélve, h katonákat is fogsz kapni nyereményként, sőt! ereklyéből is jöhet! E mellé vannak bónuszok a fogadóban és vannak nevezetesek, amik támadási/védekezési bónuszt adnak... és még azt is megnézheted, melyik egység ellen melyik a jó, mivel érdemes támadni. Ha emlékezetem nem csal, a jövő kor alatt nem nagy durranás a harc, max. a 4. szinten.
 
A tájékoztató szerint a Mélytengeri jövő 2. részében volt két techfa, amelyikben összesen 3 új profilképet lehetett szerezni (2 férfi és 1 nő), amit képpel is illusztráltak). Ezek feloldása után meglepődve láttam, hogy mind a két techfán 3 FÉRFI profilkép van. Mivel én nő vagyok, kerestem a női profilt, amit szeretnék használni, de azóta sem találok. Felhívom a fejlesztők figyelmét, hogy ezt a játékot már sok nő is játssza és nem sokra megy a férfi profilképekkel. Tehát jó lenne, ha ránk, nőkre is gondolnának és több női képet is elérhetővé tennének. Annál is inkább, mivel a két techfa nem ingyen volt nekünk sem, sok forgét, nyersanyagot, időt, aranyat, kalapácsot használtunk fel feleslegesen, mivel nem tudjuk a kifejlesztett képet használni, ezáltal veszteség ért bennünket. Ki fogja ezt nekünk kárpótolni és milyen módon?
 
sziasztok.
tudom hogy ez a játék a tulajdonosok részéről a pénzről szól,de belegondoltak abba hogy a gyémánt vásárlást talán nem véletlenszerű tervrajz bónusszal és más ehhez hasonló "haszontalan" plusz ajándékkal kellene ösztönözni.mivel a játék mozgató rugója a forge pont,szerintem talán többen vennének gyémántot akció keretében,akkor mint más plusz bónusz esetében.persze az ideális arányt el kel tudni találni ahhoz hogy a játékos a zsebébe nyúljon.
 

DeletedUser25267

Guest
Sziasztok! Az utóbbi küldetésnél (Dzsahán sah) lemaradtam a végső ajándékról, mert már az utolsó feladatot akartam teljesíteni, amikor eltűnt a játékból. Annak ellenére, hogy a fórumon azt a tájékoztatást láttam június 12-19 között érhető el. A 19-e még tart, és mégis vége lett a küldetésnek. Ebből kiindulva, ha adott napon belül csak bizonyos óráig érhető el, akkor azt is ki kellene írni, vagy ha csak nap megjelölés van, akkor aznap 24 óráig legyen elérhető.
 

DeletedUser23755

Guest
Sziasztok! Az utóbbi küldetésnél (Dzsahán sah) lemaradtam a végső ajándékról, mert már az utolsó feladatot akartam teljesíteni, amikor eltűnt a játékból. Annak ellenére, hogy a fórumon azt a tájékoztatást láttam június 12-19 között érhető el. A 19-e még tart, és mégis vége lett a küldetésnek. Ebből kiindulva, ha adott napon belül csak bizonyos óráig érhető el, akkor azt is ki kellene írni, vagy ha csak nap megjelölés van, akkor aznap 24 óráig legyen elérhető.

Minden eseménynél van egy visszaszámláló "elérhető eddig: x nap, x óra" vagyis pontosan jelezve van meddig tart. Ha megnyitod az eseményinfót, ott ezt az adatot mindig megtalálod. Egyébként épp tegnap kérdezték és ott is volt válasz, kb délig általában.
 

DeletedUser24995

Guest
Sziasztok! Az utóbbi küldetésnél (Dzsahán sah) lemaradtam a végső ajándékról, mert már az utolsó feladatot akartam teljesíteni, amikor eltűnt a játékból. Annak ellenére, hogy a fórumon azt a tájékoztatást láttam június 12-19 között érhető el. A 19-e még tart, és mégis vége lett a küldetésnek. Ebből kiindulva, ha adott napon belül csak bizonyos óráig érhető el, akkor azt is ki kellene írni, vagy ha csak nap megjelölés van, akkor aznap 24 óráig legyen elérhető.


Igy jártam én is. :(
Az utcsó feladat lemaradt...
 

DeletedUser23523

Guest
Sziasztok!

Lehet valaki előállt már ezzel az ötlettel így előre is elnézést, ha a következő sorok esetleg már elhangzottak volna.
Szóval. Viszonylag rég óta (kb majd egy éves szünettel) játszom ezzel a játékkal és sokat gondolkoztam azon, hogy hogyan lehetne fejleszteni a játékot.
1. Először is ott van a harcrendszer. Nekem az az ötletem támadt, hogy nem lehetne az egységeknek tapasztalati pontokat adni? Hasonlóan a Panzer Generalhoz ha x számú csatát ment az egységed akkor szintet lépne (mondjuk 50 túlélt csata után egyet) és ez plusz támadási vagy védekezési bónuszt adna. Ezen felül akár szintlépéskor valamilyen plusz képességet is kapna, például megnövekszik a lőtávolsága vagy olyan terepszakaszra kapna bónuszt amire előtte nem. Aztán akár lehetne olyan "egység" is mint hadvezér, tábornok, aki az egész csapatra adna bónuszt. Ezt lehetne egy épületben "kitermelni" (mondjuk katonai akadémia). Itt az akadémián belül te saját magad adhatnál meg a tábornoknak mondjuk 2 esetleg 3 alap képességet x fajtából. Ezt az x számú képességet forge ponttal vagy termékekkel tudnád kiváltani. Forge pont esetén a mechanikája mehetne úgy mint a csodák építésénél. Először 80-at kell bele invesztálni aztán 160 stb. stb. Ezeket az egységeket és tábornokokat elsődlegesen PVE harcokban lehetne bevetni. PVP harcoknál a számukat vagy korlátozni kellene vagy egyáltalán nem engedélyezni, ahol még be lehetne vetni őket az a céhes háborúk.
2. Elgondolkoztam azon is, hogy a gazdasági részét is lehetne fejleszteni átfogóan. Például lehetne bevezetni többféle kormányzati típust amik más - más fajta bónuszt tudnának adni a városodnak, vagy akár bizonyos dolgokban negatívumot (például kevesebb boldogság vagy kisebb termelékenység) kapnának, viszont cserébe 1-2 dologban több pluszt (például több forge pont termelés vagy 1-2 alapanyaggal többet kapsz amikor termelsz).

Kb ennyi lenne. Nyugodtan szóljatok hozzá, hogyha ez szerintetek jó ötlet, vagy egy kivitelezhetetlen baromság :)
 

DeletedUser24402

Guest
Van (többek között) egy kegyetlenül idegesítő dolog a játékban. Ha végighúzod az egeret a képernyőn (város, csata stb) 200 ablak felugrik minden egyes épületnél egy-egy. Egy kezdőnek talán hasznos is lehet de később megmérgezi a játékkedvet. Jó lenne ha egy kapcsolóval kikapcsolható lenne a túlzott információközlés.
Ja és ezt olvassa valaki, vagy csak írogatunk ide?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent