javaslatok a játék fejlesztésére

  • Témaindító DeletedUser23393
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser21639

Guest
Ahogy más témákban elhangzott, jó lenne bevezetni egy céhek közötti kereskedelmet. A céh vezetői vagy akár egy külön poszt létrehozásával (,,KERESKEDŐ'') az arra kilyelölt személy kereskedhetne a másik céhhel.
 

Ötzi

Aktív tag
Kérnénk egy ilyen on-line láthatósági jelet, hogy legalább a céhtagok láthassák egymást. Sok esetben kellene gyorsan ez-az-amaz, de nem látjuk, hogy épp ki van játékban és ki nincs.
Felőlem lehet ki-bekapcsolgatós, csak működne már végre!


 

DeletedUser23026

Guest
Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írom, de fejlesztésbe is belefér. Mostanában -mióta nagyobb pontszámú játékosok a szomszédaim - gyakran tapasztalom, hogy 1 egység, ami általában tank- és 7 zsivány simán legyőzi a védekező seregemet. Semmi esélyem sincs. Ugyanakkor, ha fordítva van, akkor a védekező seregem, ha ezzel a felállással találkozik szinte sérülés nélkül győz. Az utóbbiról tehet a játékos, más katonákat állít be, de az első esetben említett, teljesen a gépnek van kiszolgáltatva. Meg lehetne oldani a programozásnál, hogy előbb az egységet semmisítené meg a védekező? ezáltal nem lehetne olyan könnyen pontokat szerezni, nem beszélve a fosztogatásról.

Üdv. Borsóka
 

DeletedUser24067

Guest
Sziasztok
Nem olvastam végig az összes javaslatot, így lehet hogy már felvetődött az ötlet. Nagyon jó lenne, ha az eseménynaplóban tudnám törölni a számomra már nem lényeges dolgokat és nem kéne megvárni amíg elavulnak azok.
 

DeletedUser5432

Guest
Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írom, de fejlesztésbe is belefér. Mostanában -mióta nagyobb pontszámú játékosok a szomszédaim - gyakran tapasztalom, hogy 1 egység, ami általában tank- és 7 zsivány simán legyőzi a védekező seregemet. Semmi esélyem sincs. Ugyanakkor, ha fordítva van, akkor a védekező seregem, ha ezzel a felállással találkozik szinte sérülés nélkül győz. Az utóbbiról tehet a játékos, más katonákat állít be, de az első esetben említett, teljesen a gépnek van kiszolgáltatva. Meg lehetne oldani a programozásnál, hogy előbb az egységet semmisítené meg a védekező? ezáltal nem lehetne olyan könnyen pontokat szerezni, nem beszélve a fosztogatásról.

Üdv. Borsóka
Igen , ezt már én is jeleztem egy másik topikban. Hogy a gép miért akarja autómatikusan legyakni először a zsiványokat? Pedig ha kínyírja a rendes egységeket, a zsiványok onnantól könnyű falatok.
 

DeletedUser5432

Guest
Jó lenne megoldani, hogy ha egy 4x4 területet felszabadítok, akkor azt is át lehessen helyezni a város egy másik részére.
 

DeletedUser

Guest
A céhek között is lehetne kereskedést indítani, szerintem lenne rá igény. Az obszervatóriumokból rengeteg szükségtelen termék kerül a kincstárba.
 

DeletedUser

Guest
Miért nincsen play áruházban?

- - - Updated - - -

Mimiatt nincsenek más eventek?
 

follo

Tag
Piacon nem lehetne aranyért venni nyersanyagott?
Vagy egy kibővitett piac ( pl:ha a termékre klikkelsz amire szükséged van megjelenne több nem csak a barát, céh és szomszéd)
A céhcsata baromi sokba kerül és nem lehet ennyit termelni sztm 1035 után már 1250 db/ nyersanyag
Meg a céh kincstárban sok lett a felesleges anyag miért nem lehet átváltani ( pl: FP- ért 2:1 arányba)
 

DeletedUser23495

Guest
Egy olyan céhben vagyok, ahol nem sokan vannak harcos szelleműek, de a kincstár folyamatosan telik. A GvG miatt az anyag csak halmozódik, de semmit nem lehet vele kezdeni. Próbáltunk már hódítani de nem ment, egyszerűen nem tudtunk komolyabb előrelépést produkálni. A 2014-es nyári focis event kínált lehetőséget a fejlődésre azoknak a céheknek is akik nem harcolnak a Hírességek Csarnokával, de ez még szerintem nem elég. Nem kellene, hogy a nem harcoló céhek ekkora hátrányba kerüljenek, tehát a

javaslatom:

A céhkincstár anyagaiból valamilyen formában (céh)épületek, vagy (céh)ereklyék vásárlása. Az első variációban egy Céhfőváros építése során lenne lehetőség, amely területét szintén a céhkincstár anyagaiból lehetne növelni. A céhépületek is növelhetőek lennének mint a nevezetesek. Szintenként más-más bónuszt adva a tagoknak (pl.: forge, alapanyag, építés, haderő, stb...)
Ereklyék: Ezekhez nem kell céhfőváros, csak egy virtuális "céhmúzeum". Az ereklyék lehetnek pl.: vallási ereklyék (Torinói lepel), szobrok, más tárgyak (Attila kardja, Excalibur, Szent Grál, stb...) Ezek természetesen szintén extrákat adnának a céheknek.
 

DeletedUser21972

Guest
Sziasztok:)

Olvasva az írásod Lego977...egy másik játék haldoklása jutott eszembe...( mégpedig az Ikariam,ami nevezetesen KATONAI STRATÉGIAI JÁTÉK)... legozók folyamatos sírásai miatt lelassították a tengeri ütközeteket,bevezették a kalózkodást ami a játékban a játék szerepét töltötte volna be, de ez is csak azoknak kedvezett akik ültek a gép előtt és 5 percenként nyomkodták a gombot, plusz sok változtatást vezettek be a legósoknak kedvezve...így a katonai stratégiai jellegét elvesztette a játék...rengetegen abbahagyták a játékot emiatt( köztük én is ,pedig 4 évig játszottam)....most lasszóval sem tudnak játékosokat toborozni...szóval a véleményem az csak óvatosan a legozókkal..itt nem ér nagy hátrány ha legózva játszol is:)
Persze ez csak egy vélemény, max. abbahagyom ezt is...de a legozóknak van elég másik játék is sztem, pl. a kertépítő lehetne azt is választani és nem folyton sírni:)
 
Sziasztok!

Nem tudom volt-e de az üzeneteknél lehetne kettő plusz olyan gombot berakni, mint az üzenet a céhtársaknak, lehetne a neve üzenet a szomszédoknak és üzenet a barátoknak. Ezáltal nekik is lehetne küldeni körüzit és nem egyesével kellene írogatni. (pl. ha leraktam 1 új nevezetest)
 

DeletedUser21639

Guest
Sziasztok!

Régóta foglalkoztat a tervrajzok helyzete. Mivel az új fejlesztéssel 10. szint feleti építéshez szükséges a teljs tervrajz és egy bizonyos szint után már hatalmas összegeket kell ráfordítani egy nevezetes építésére, ezért az jutott eszembe hogy ha megvan 10. szint felet az adott nevezetes épülte teljes tervrajza, akkor egy ingyen szintlépést lehessen kiváltani vele. Az addig berakot FP-ok megmaradnának csak nem kapnának jutalmat az adományozók.
 

DeletedUser2883

Guest
Lizzy: pont a fosztogatás miatt a kalózkodás szintjére süllyedt ez a játék (is). Eleve semmi köze sem volt a KATONAI STRATÉGIAI JÁTÉKHOZ! Ha Te ezt várod tőle, rossz helyen keresel. A legnagyobb gond továbbra is a játék erősen bétateszt állapota. Iszonyú sok hibával és még több felesleges, használhatatlan funkcióval terhelt. A hibajavitások helyett viszont csak újabb "földmiveslátástompitó" ficsöröket kapunk.
 

DeletedUser21972

Guest
Lizzy: pont a fosztogatás miatt a kalózkodás szintjére süllyedt ez a játék (is). Eleve semmi köze sem volt a KATONAI STRATÉGIAI JÁTÉKHOZ! Ha Te ezt várod tőle, rossz helyen keresel. A legnagyobb gond továbbra is a játék erősen bétateszt állapota. Iszonyú sok hibával és még több felesleges, használhatatlan funkcióval terhelt. A hibajavitások helyett viszont csak újabb "földmiveslátástompitó" ficsöröket kapunk.

Edebá: Te aztán nagyon félreértelmezted az írásomat.
Nem tudom honnan veszed,hogy én itt KATONAI STRATÉGIAI JÁTÉKOT keresek, szó nincs az írásomban ilyesmiről...épp azt írtam ezt a játékot lehet minden különösebb kár nélkül teljesen harc nélkül is játszani, de lehet harcolgatva is...természetes ha valaki, a legozós utat választja más jár érte ha csak a városát építgeti szépítgeti és más ha harcolgat is hiszen abba időt árut egyebeket fektet, pl. a hadi épületek építése stb..:)
A sok hiba és a felesleges, használhatatlan funkciók kijavítását meg ne tőlem várd...én csak egy játékos vagyok!!!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23495

Guest
Sziasztok:)

Olvasva az írásod Lego977...egy másik játék haldoklása jutott eszembe...( mégpedig az Ikariam,ami nevezetesen KATONAI STRATÉGIAI JÁTÉK)... legozók folyamatos sírásai miatt lelassították a tengeri ütközeteket,bevezették a kalózkodást ami a játékban a játék szerepét töltötte volna be, de ez is csak azoknak kedvezett akik ültek a gép előtt és 5 percenként nyomkodták a gombot, plusz sok változtatást vezettek be a legósoknak kedvezve...így a katonai stratégiai jellegét elvesztette a játék...rengetegen abbahagyták a játékot emiatt( köztük én is ,pedig 4 évig játszottam)....most lasszóval sem tudnak játékosokat toborozni...szóval a véleményem az csak óvatosan a legozókkal..itt nem ér nagy hátrány ha legózva játszol is:)
Persze ez csak egy vélemény, max. abbahagyom ezt is...de a legozóknak van elég másik játék is sztem, pl. a kertépítő lehetne azt is választani és nem folyton sírni:)

1. Nem sírtam, én ugyanis harcolni is szoktam.
2. Megoldást próbálok találni egy olyan problémára, ami szerintem él és valós, ugyanis céhünkben sokan építettek obszervatóriumot, ami csak nyomja a magasabb szintű termékeket a céh kincstárába, amivel nem tudunk mit kezdeni, mert nem lehet onnét kivenni, azokban a korokban meg nem GvG-zünk.
3. Ezt a lego-zást végkép nem értem. Szerintem egy céh-nek nem kellene csak katonai tömörülésnek lennie, jelenleg ugyanis a GvG-n kívül az ingyenes (forge mentes) árucsere az ami a céhtagsággal együtt előnyt jelent.

Az írásodra pedig csak rövid válaszként: kritizálni könnyű, alkotni már nehezebb. Szerintem ez az ország is jobban haladna, ha a többség inkább alkotna, a kommunikációja pedig igyekezne kerülni ezt a fajta éles kritikát (ami egyébként semmilyen alkotó hozzájárulást nem tett)
 

DeletedUser21972

Guest
1. Nem sírtam, én ugyanis harcolni is szoktam.
2. Megoldást próbálok találni egy olyan problémára, ami szerintem él és valós, ugyanis céhünkben sokan építettek obszervatóriumot, ami csak nyomja a magasabb szintű termékeket a céh kincstárába, amivel nem tudunk mit kezdeni, mert nem lehet onnét kivenni, azokban a korokban meg nem GvG-zünk.
3. Ezt a lego-zást végkép nem értem. Szerintem egy céh-nek nem kellene csak katonai tömörülésnek lennie, jelenleg ugyanis a GvG-n kívül az ingyenes (forge mentes) árucsere az ami a céhtagsággal együtt előnyt jelent.



Az írásodra pedig csak rövid válaszként: kritizálni könnyű, alkotni már nehezebb. Szerintem ez az ország is jobban haladna, ha a többség inkább alkotna, a kommunikációja pedig igyekezne kerülni ezt a fajta éles kritikát (ami egyébként semmilyen alkotó hozzájárulást nem tett)


Azt hogy mit vettél "éles kritikának" nem tudom én egy tényt írtam le és a végén hozzá tettem azt is ez csak egy vélemény....bár azt már végképp nem értem, hogy kerül ide az ország sorsa és hogy keveredik bele a politika?:))

SZERINTEM EZ MÉG MINDIG CSAK 1 JÁTÉK... lehet tévedek ,van akiknek nem az:)
 

DeletedUser23495

Guest
Azt hogy mit vettél "éles kritikának" nem tudom én egy tényt írtam le és a végén hozzá tettem azt is ez csak egy vélemény....bár azt már végképp nem értem, hogy kerül ide az ország sorsa és hogy keveredik bele a politika?:))

SZERINTEM EZ MÉG MINDIG CSAK 1 JÁTÉK... lehet tévedek ,van akiknek nem az:)

Lizzy!

Ez a téma a "javaslatok a játék fejlesztésére" néven fut. Van valami alkotó jellegű ötleted, vagy az általam leírtakhoz valamilyen előre mutató korrekciós javaslatod? Ha nincs, akkor szerintem egy másik témában kellene hozzászólnod.
Egy dologban biztosan osztom a véleményedet: Ez csak egy játék!
 
Hogyan tudom a téves üzit, törölni.
1 karakternek kellett maradnia. Ha én nem tudom akkor valaki aki megteheti, megköszönném, ha törölné ezt az üzit.
 
Utoljára szerkesztve:

follo

Tag
Nem lehet a piac alatt a gépi kereskedelmi (1:10) cserét megoldani, hogy beírjuk menyit cserélnénk??
mert tételezzük fel szükségem van 10 kőre és van 100 fám ez tiz fölös enter. Ha többre lenne szükségem hajnalig nyomhatom az entert:))
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent