javaslatok a játék fejlesztésére

  • Témaindító DeletedUser23393
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23393

Guest
Magyarként örülnék ha valami magyar motívum bekerülne az egyik kedvenc játékomba.Ezt én két féle lehetőségként tudom elképzelni.Az első,a játékba bekerül Magyarországról egy épület nevezetesépületként.A második,nyáron lenne nemzetek nyara (ez csak példa az elnevezésre) ahol kulturális pontokat lehet gyüjtenni amiből lehet venni a kultúra boltban (ez csak példa az elnevezésre) egy adot népre vagy országra jellemző dolgokat pl.:zászló(esetleg lehesen leengedni féláborcon teljesen felhúzva tartani a zászlót),ház,szobor,katonai épület (ha egy népre van jelegzetes növény termesztés olyan gazdasági épület is lehetne pl.:magyarok paprika termesztés akkor paprika föld) stb.Mindenki saját maga dönthese el,hogy a kulturális pontokból mit vesz.Ez egész nyáron eltarthatna a nemzetek száma függvényében egy-egy nemzet rész tarthat pár hétig és arról,hogy milyen nemzetek legyenek amely nyelvekre le van fordólva a játék vagy amelyeket meg ítélnek,hogy benne legyen (ha az ütolsó mellet döntenek csak anyit kérek,hogy legyen benne Magyarország).
Van a gondolkodó ember szobór és aki megkeresi önöket egy ötlettel ami bekerül a játéba kaphatna egy olyan szobrot jutalmul.Szerintem max 2X2 legyen,de úgy gondolom,hogy jobb az 1X1-es.
A valóságban látszódik az,hogy ahogy nő fejlődik a város úgy nő a hadsereg száma is.Ebből a játékban csak az első kettő kapcsolata látszódik.Tehát a javaslatom az,hogy ahogy akorban haladunk előre úgy nőjön a sereg.Most úgy van,hogy mindig nyolc katonát lehet vinni és bármilyen korban lévő játékost meg lehet támadni ez helyet talán jobb lene ha úgy lenne,hogy a legelső korban csak kettő katona vihető és ahányszor kort lépünk plusz két katonát lehet vinni a védekezés is pont így müködne.Ez még így nagyon igazságtalan lenne azokkal a játékosokkal szemben akik korban joval fejletlenebb a támodó játékosokhoz képest tehát a korhóz képest amiben tart egy támadó játékos nála -1;0;+1 korban lévő játékosokat támadhat meg.
 

follo

Tag
sziasztok a kérdéseim:
Nem lehetne megkülönböztetni a esemény naplóban, hogy szomszéd vagy céhtag vagy barát látogatot-e meg.
A másik kérdés terűletett nem lehetne nyersanyagért venni? ha már gémántért lehet. Nem mindenkinek van pénze venni.
De ez az épületekre is vonatkozi pl: pékmühely 400 gyémánt = 2000,-ft :((
- az épületeket ha már megépitetted miért nem lehet a raktárba rakni csak eladni?
A "raktár" igy felesleges csak a +fp és a nevezete van benne.
- a nevezetest ha lebontod miért nem lehet a felét viszakapni a nyersanyagnak.
- ha már felépitetted és kész miért kapsz hozzá darabokat? már 3 tornyom lehetne de csak 1 épithető?!
 
Utoljára szerkesztve:

follo

Tag
Még egy javaslat vagy ötlet.
Nem lehet megoldani hogy béreljünk hadsereget? aranyért vagy nyersanyagért.
Mint az életben. Így akki kereskedőként játszik annak is van lehetősége megvédeni magát.
Pl.: a bérelendő egység *2 vel = 1 hét vagy amig meg nem hal.
 

follo

Tag
Sziasztok nem lehet a céhen belűl egy "közös" kasszát létrehozni? ? mindenki belerak valamit és amire szüksége van kivenné belőle.
persze arányos váltással. Mint egy kincstár. Pl lehetne belőle aranyért vagy nyersanyagért is venni.

Lenne még egy pár javaslat vagy ötlettem:
- az FT pontokat miért nem lehet ell raktározni?
- a barátokkal a kereskedés miért nem olyan mint a céh társakkal?

tx
follo
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23477

Guest
Nevezetes épület ranglistás értékelése és tak.-mot. díjazás

Minap nézegettem a ranglistát!Nem a céhes,hanem a globális ranglistát.Rájöttem,hogy akik a ranglistán körülöttem vannak,velem egy szinten,fele annyi nevezetes épülettel sem rendelkeznek,negyed annyi csatát sem vívtak.Épp csak annyit tesznek hogy telerakják városukat az aktuális kor legfejlettebb épületeivel.Magyarul a probléma az hogy a pontszámításnál a nevezetesek nem érnek semmit.Pedig ha azt nézzük,sokkal többet kell értük tenni mint egy villamostelepért vagy egy városligetért.Ezt alapvető problémának tartom.Nem vagyok egy törtető,de gyémánt vásárlás nélkül megvan az összes nevezetesem,szóval napi szinten foglalkozom a játékkal,nem keveset takarítottam,motiváltam,mégis olyanok vannak előttem,akik nem játsszák annyira céltudatosan ezt a játékot mint én.Mostanság lett meg az alcatraz,és mivel sok a felesleges emberem,elég sokat csatázgatok.Leginkább ezzel lehet előre lépni a ranglistán.
Javaslatom,ötletem az lenne,hogy az összes nevezetes épület alternatív pontozás alá essen.Minden korban a pontozásban legértékesebb épülettel legyen egyenértékű,természetesen alapterületével arányosan.Szerintem ez a minimum elvárás lenne egy olyan épülettel,ami a játék során végigkíséri az embert.
A másik észrevétel a takarítás-motiválás.Szánalmasan kevés a 20 arany.Amikor naponta 200 ezret termelek,egyáltalán nem motivál ez az összeg hogy bárkihez is benézzek.Szerintem ahogy minden egyre drágább,ezért is egyre több pénzt kellene kapni.
 

DeletedUser

Guest
Üzenet letiltás
Jó lenne, ha egy másik InnoGames játékhoz hasonlóan, itt is lenne lehetőség a kéretlen levelek küldözgetőit letiltani.
Nagyon unom a siránkozó, miért támadsz..., nyávogós, idióta leveleket.
A kitiltás szintjét még nem ütik meg, de elég sok van belőle.
 

DeletedUser23554

Guest
Védekező csapat erősítése

Szeretnék jelezni egy felettéb idegesítő dolgot:
A védekező egységek támadását semmi sem erősíti. Jelenleg nekem +270% védekezés jön a védekező egységre (nevezetes és őrláng bónusz miatt) ennek ellenére gond nélkül lemészárolják az egységeimet. A támadónak volt 150% támadási bónusza. Perszer rendben van....győzzön le ennyivel, de legalább veszítsen már pár egységet közben. A csata végeredménye az lett hogy nekem mind a 8 tankomat legyűrte, az ő 8 tankjából EGYETLEN EGY megsebesült 1 vonással. Nevetséges.
Egyszerűen meg sem lehet karcolni az ellenfelet a védekező egységekkel.
Az új korban legalább olyan nevezetest raknának már be ami a védekező egység támadását is növeli pict...hogy legalább megsérüljön a támadó.
Köszönjük szépen az olyan leendő nevezetest ami aranyat meg boldogságot ad....de ilyenből már van elég. Nem látja senki, hogy picit felborul az erőegyensúly, mert csak a támadókat erősítik?!
Vagy akkor a támadó egység kapjon CSAK a támadásra bónuszt és a védelemre ne....így lenne tisztességes ha a védekező CSAK a védekezésre kap.
Gyarmatosítás kora óta abban reménykedek hogy a következő korszakban mikor behozzák, majd lesz olyan nevezetes ami javít a támadásán a védekező egységnek. Hát se ipari kor, se progresszív kor nem hozott ilyen nevezetest. Már nagyon idegesítő a dolog.
 

DeletedUser11

Guest
Ne is erősítse. +150%-os támadó/védő bónuszom van, ígyis minden nap 20 tankot, és 5 zsiványt veszítek, mire mindenkit végigverek. Nem fosztok senkit, így nem lehet okuk panaszra.
 

DeletedUser

Guest
Imádom ezeket a remek ötleteket... még a védő sérülés nélkül napi pár támadást nevetve túlél, addig a támadó serege normális esetben min. 70 támadást indít naponta amihez komoly haderő kell!
Védelmi és támadó bónuszt szeretnél a védő seregre? Jó, de akkor pusztuljon a védő is és tessék újra képezni őket! ;)

Egyébként meg minden egységnek megvan a hatásos ellenszere! Tessék váltogatni a sereget, taktikázni, kicsit agyalni, hogy legközelebb vajon mivel jön? 270%-os védelemmel már komoly károkat lehet okozni, ha jól van összerakva a védő sereg....

A "gigászoknak" meg végre le kéne szokni a kicsinyes fosztogatásról és "megtisztelni" a normális védelemmel ellátott városokat azzal, hogy csata után örül a pontjainak és csendben tovább áll! Így mindenki megkapná amit akar és senkinek nem "esne bántódása"!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23554

Guest
Továbbra sem tartom helyesnek, hogy az legyen a cél, hogy napi ~80-ból 80 győzelmet elérjen valaki, mégha sok egysége is van. Megérteném ha senki nem védekezne nevezetessel és csak a támadónak lenne nevezetes bónusz. Akkor a nagy pontkülönbség miatt rendben lenne. De az viszont nem fair, hogy teljesen midegy, hogy kinek milye van, akkor is végig tudják verni elég sokan a teljes szomszédságot. Gyakorlatilag lehetetlen tenni ellene.
Tyrion: Volt mostanában olyan hogy valakit nem tudtál legyőzni?! Az más hogyha esetleg visszavonulsz mert sok egységet vesztenél( mondjuk 3-4-et is) és úgy nem érné meg. A lényeg hogy nem igazán van olyan, hogy ne tudnál valakit legyőzni.
Szerintem akkor lenne kiegyensúlyozott a játék, ha valaki maxra fejlesztett támadó nevezetesekkel mikor megtámadja a maxos védőt, akkor kétesélyes lenne a dolog.
Ne az legyen már a cél, hogy az összes szomszédot minden nap le tudjam győzni.
Azzal nekem sem lenne bajom ha néha legyőzne néha nem (attól is függően gép és játékos hogyan taktikázik és kinek kedvez a pálya).

Cserélgettem régen az egységeket. Nem számított igazán. Talán még a mostani a legjobb.

Ja és ha kétesélyes lenne a kimenetel hasonlóan feltápolt felek között, azzal te nem veszítenél a ranglistán. Mivel mindenkinek nehezebb lenne, ha te olyan jó vagy hogy eddig első helyen voltál és így kaptad a medálokat, akkor nyilván továbbra is ott maradnál mert mindenkinek nehezebb lenne. Így az lenne az ügyesebb aki mondjuk 1 nap 20 szomszédot is legyőz, nem csak 15-öt.

Mellesleg hogy ne a kevésbé védettek legyenek ilyenkor támadva, érdemes lenne a sikeres támadás után több pontot adni annak aki olyant győzött le akinek nagyobb % bónusz védelme volt.

Ezzel a módszerrel csak azok vesztenének akik 80-ból 80szor fosztani is akartak.

U.i.: persze ha így kétesélyes csatákkal túl gyorsan fogy az egysége a támadónak, akkor esetleg még érdemes lenne csökkenteni az egység gyártási idejét. Mondjuk 1 óra / egység. Így lenne több egységed a kiesettek pótlására naponta. Egység ára amivel többet kell gyártani az "élharcosoknak" nem hiszem hogy megerőltető lenne....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Kedves Fejlesztők!

Nagyon szuper a játék! Lenne azonban javító célzatú javaslatom, ami étvezetesebbé teszi a játékot és még pénzt is hozhat a fejlesztőknek:

1. Legyen külön gomb a házak motiválására és a termelők motiválására.
A játékosok céheken belül megadják, hogy mit szeretnének a Takarítás-Motiváció közben társaiktól annak függvényében, hogy éppen mira van szükségük. Ha pénzből van kevesebb, akkor ház takarítést kérnek, ha anyagra, akkor termelő motiválást. A motiválás gombra kattintva most egyszerre jelenik meg a kettő. Jobb lenne, ha nem kellene keresgélni, hanem azok jelennének meg amit keresünk.

2. Lehessen megadni, hogy mit kérünk a minket motiváló-takarítóktól. Ez jelenjen meg a státusz szöveg elején. Kellemetlen része a programnak, hogy napi 100-200 szöveget végig kell silabizálni takarítás-motiváció közben.

3. FIZETHESSEK ELŐ arra, hogy takarítás-motiválás közben csak azok az építmények jelenjenek meg, amiket az általam takarított személy kér. Egyébként sem igyen játszom, de erre biztos költenék és ebben úgy gondolom nem vagyok egyedül.

Elnézést kérek, ha javaslataimmal feleslegesen feltartottam!

Üdvözlettel: Rossu László
 

DeletedUser22266

Guest
Nekem az lenne a kérésem vagy javaslat,a támadásoknál nem tartom igazságosnak hogy egy ipari korban lévő,megtámad egy középkorban lévőt.Nyílván nincs még olyan egysége amivel el tudná hárítani a támadást.
Nem lehetne esetleg meg oldani hogy csak az azonos korból tudják támadni egymást?
Szerintem így lenne fer.Meg ugye a pont is számítson,1 milliós ne támadjon egy 50ezres játékost.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Sajnos nem tudom hová írhatnám, de nagyon elegem van a bannerekből. Nem élvezem a játékot mert mindíg meg kell várni, hogy magától eltűnjön. Nem lehet ez ellen valamit csinálni?
 

DeletedUser23693

Guest
Üdv!

Szükség lenne eltérő figyelem felkeltő szín használatára a levelek és fórum értesítők esetében mivel sokaknak nem feltétlen észrevehető a jelzőfény ezért nem tudják hogy levelet kapnak vagy a fórumon változás,hozzászólás érkezik.Ez a változtatás nagyban hozzájárulna a játék játszhatóságához,élvezhetőségéhez.Valamint volna még egy olyan észrevételem is amit más játékoknál is láttam hogy van állapotjelző amin fel vannak tüntetve az online emberek ha mást nem csak egy zöld pöttyöt rakni a neve mellé.Valamint nem utolsó sorban ami elég zavaró hogyha esetleges frisítést kell csinálni mert pl. nem látni a kereskedést akkor az addigi beszélgetések elvesznek illetve az utólag belépett emberek nem látják miről volt szó esetleg azon a napon vagy addig.

Köszönettel:
MonsterZ84
 

DeletedUser

Guest
Fontos lenne az automata csatázást megszüntetni, mert az egyik legfontosabb játékelem a taktikai csatázás, vagy az automata csata is tartson addig mint egy normál ember játszotta csata. Szintén jó lenne tudni hogy a seregbe melyik katonai épületből származó egység került, mert nem mindegy hogy 4 tankot az egyik gyárból rakok vagy 2-2-t a két gyárból. Vagy vonja össze a gép automatikusan a 2 azonos gyárat termelés szempontjából. Nem engedném hogy modern kori városházával ipari korinál korábbi várost meg lehessen támadni, de lehet elég lenne csak 1 kor különbséget engedni. A gvg-ben mivel itt visszaélnek a kiugrunk a céhből csinálunk egy másikat elfoglaljuk a környező szektort majd visszalépünk az eredeti céhbe lehetőséggel azonnal bevezetném hogy aki kilép egy céhből az 3 napig ne tudjon gvg-ben csatázni. Akkor majd meglátjuk az 1 fős al-céhek meddig lesznek a térképen.
 

DeletedUser23712

Guest
Nekem az a javaslatom lenne, mivel a térkép részletek 200 gyémántba kerülnek, ha veszek, mi lenne, ha 10-15 vagy 20 gyémántért, vagy esetleg valamennyi medálért be tudnám cserélni azokat, amikre már nincs szükségem...
Azt hogy becserélhetném másik nevezetes térképére, azt nem támogatom, mert az nem fair a régi játékosokkal szemben...
 

DeletedUser21410

Guest
Én az javasolnám a fejlesztőknek, hogy iktassanak be egy 20-30mp értesítőt ha támadás éri a védőidet, úgy, hogy ha gépnél vagy és veszed a figyelmeztetést akkor át tud venni a védő sereg írányítását. Köszönöm!
 

DeletedUser6840

Guest
Céhes piac ajánlat visszavonás

Szeretném, ha bekerülne annyi változtatás a piacnál, hogy ha felteszek céhesként ajánlatot akkor azt különböző okok miatt (mert nem kellett egy céhtagnak sem vagy mert meg gondoltam magam) egy kapcsolóval kivehető legyen a céhes jelölés. Mert a jelenlegi helyzetben törölnöm és újból feltennem kell. Nem nagy dolog és sokat segítene. :)
 

DeletedUser5432

Guest
Sziasztok
Örülnék ha megoldanátok, hogy miután visszanéztem egy csatát az eseménynaplóban, a csataablak elhagyásakor az eseménynaplóba térjen vissza a játék, ne kelljen újból megnyitni a városházából.
Köszi
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent