javaslatok a játék fejlesztésére

  • Témaindító DeletedUser23393
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25456

Guest
Statisztika

Jó lenne egy statisztika arról, hogy ki mennyit töltött valamelyik nevezetesembe.

A nevezetes, amiről a statot kérem, választható lenne.

A játékosok köre meghatározható, vagyis csak azoknak a pontjai jelennek meg, akiket kijelölök. Persze a kijelölés megmaradhatna, amíg nem változtatom meg.

Természetsen a szintek pontjai összeadódnak, mert szintenként így is látszanak a pontok. Esetleg kijelölhető lehetne, hogy melyik szintek pontjait szeretném látni összeadva.

Jó lenne, ha egy kezdő időpontot is meg lehetne határozni, ahonnan külön számolná a pontokat. Pl csak azokat a pontokat mutatja, amit a mai naptól tettek. Az addigi pontokat eltárolja a rendszer, majd minden lekérdezésnél levonja az egészből.

Köszönettel: Meton
 

DeletedUser25092

Guest
Ezt nem értem. Szintlépés után visszanézhető a támogatók listája és az általuk feltöltött forge mennyiség.
 

DeletedUser25092

Guest
Az tök mindegy melyik nap mennyit tettek be, a végleges mennyiség számít.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ezekből az ötletekből mennyi lesz megvalósítva?:rolleyes:
Semennyi. :D
De nem csak azért, mert a support nem is igazán olvas; hanem mert nem is igazán 'jó' ötletek.
Forgatni nem fognak, se 90 fokban, se 180-ban, se semennyiben (elég megrajzolniuk 2D-ben a jelenleg is látható oldalakat; nem hogy a többivel is küzdjenek). Ezt már korábban leírták, így ehhez kell alkalmazkodni.
A FP raktározás hasonló kérdés. Nemrég hozták be (még a hajós napi jutalmas rész közben - talán 1, max 2 éve lehet), hogy ne minden a raktárba kerüljön, hanem valamennyit fel is kelljen használni. Még most sem tetszik nekem sem (meg sokaknak sem), de most már biztosan nem fognak visszakozni. Ezzel nehezítették a játékot (lehet, ezt volt sokkal egyszerűbb leprogramozniuk).
A statisztikát meg - ahogy Dankházi említette is - mindenki meg tudja magától is csinálni (ha szüksége van rá; hiszen az emberek nagyobb részének semmi szüksége arra, hogy X vagy Y mennyit épített a Z nevezetesbe).
 

DeletedUser

Guest
Lehetne egy olyan harci nevezetes épület ahol minden szintnél te határoznád meg hogy az adott szinten milyen bónuszt adna támadó vagy védekező .....
 

DeletedUser25981

Guest
Tiszteleten!
Én telefonos változattal játszom és nagyon zavar, hogy nem tudom megnézni a céhek és karakterek leírását. Továbbá nem tudom megnézni a toplistán más emberek nevezeteseit. (Nem építeni, csak megnézni pl. a szintjüket, építőit...)
 

DeletedUser20435

Guest
Sziasztok. Lenne néhány ötletem:
1, Több épületre (pl: nevezetesek, teraszos farm, gondolakikötő, a hajó, a győztesek tere és arénája) is lehetne zsugorító fejlesztést létrehozni, mint a kívánságkútra a kevés hely és az egyre nagyobb épületek miatt és ezeket napi vagy a céhexpedíciós küldetésekben is meglehetne szerezni. Többet érnének mint pl. az ősök arca vagy a győzelmi torony, értéktelen dekorációk, mint az óriás kagyló. Ezekért a nyereményekért kár bármelyik küldetést megcsinálni főleg ha drága termékeket kell tárgyalás során elpazarolni vagy céhes kincstárba bevinni.
2, napi küldetésekben lehetne nyeremény már befejeződött események épületeinek szint fejlesztője (pl: a hajó, almafeldolgozó, bálványok tholosza, cseresznyéskert épületei, stb.).
3, Túlzónak tartom a kontinenstérképen vagy a céhexpedícióknál tapasztalt nagymértékű ellenséges katonák támadási - védelmi bónuszát a magas katonai létszám mellé. Reálisan kellene felmérni, hogy 8 katonával már az is bőven elég lenne, hogy 12-16 katonát kell legyőzni, miért kell még ellátni ezeket a katonákat irreálisan magas támadó-védő bónusz erővel is.
4, A támadó és védelmi bónuszt adó nevezetes épületek 10 szint feletti bónuszán is változtatni kellene. Mivel nagyon sok forge pont kell a szintlépéshez igazságtalannak tartom, hogy két szint lépése után jár 1 % bonusz, akkor miért nem lehet szintenként kapni az 1%-ot, valamint ezeknek a nevezetes épületeknek lehetne maximalizálni a megszerezhető szintjét. Így nem lennének akkora erő főlények a játékosok között.
 

DeletedUser24487

Guest
ne!!
igy is olyan könnyű a játék,hogy nincs,vagy alig van benne kihivás:(
Persze izlések,és pofonok.
Végtelenitettek lassan mindent,egy idő,fejletség után,már mindegy hányas a nevezetesed,mennyi forgéd van,mennyi pontod van,hányas szinten van a céhed,szinte semmit nem számit,---szürke az egész.
 

DeletedUser25997

Guest
Milyen jó lenne, ha az őszi malom fejlesztőkészletet le lehetne cserélni valamilyen más fejlesztő készletre, pl. hajófejlesztő készletre, az ugyanis van és fejleszthető lenne! Az őszi malom fejlesztő készletet egy "küldetés" során elnyertem de felhasználni már nem tudtam..így hát a nagy semmiért nyertem valamit, ami használhatatlan... nagy kár!! Ugyanígy almafeldolgozó felújító készletem is van, de nincs almafeldolgozóm!!!! Én nem akartam ilyen fejlesztő készletet nyerni, mégis ezt kaptam, ami ugye használhatatlan. Tehát megint megoldottam egy küldetést a nagy büdös semmiért! Ezt is jó lenne valamilyen más nyereményre elcserélni! Aztán van egy csomó tudás szentélye töredékem és van egy csomó kivánságok kútja töredékem, amivel megintcsak nem tudok mit kezdeni!! Legalább el lehetne cserélni valamire vagy el lehetne adni!!! Nagy kár, hogy a játékosok valamiért törik magukat, teljesítenek, aztán az egész törekvésük kárba vész! És ez nem az ő hibájuk!!
 

Feneséges

Aktív tag
Az őszi malom fejlesztő készletet egy "küldetés" során elnyertem de felhasználni már nem tudtam..így hát a nagy semmiért nyertem valamit, ami használhatatlan... nagy kár!! Ugyanígy almafeldolgozó felújító készletem is van, de nincs almafeldolgozóm!!!! Én nem akartam ilyen fejlesztő készletet nyerni, mégis ezt kaptam, ami ugye használhatatlan.

Szia!
Tedd el későbbre ezeket, amikor megint lehet nyerni malmot, feldolgozót, akkor még jól jöhet. Én 2 feldolgozót nyertem és pár fejlesztőt tavaly, nem láttam értelmét letenni őket. Most össze tudtam szedni még egy feldolgozót és annyi fejlesztőt, amiből mind a hármat óriásira tudtam fejleszteni.
 

DeletedUser25997

Guest
A játék nagyon sok érdekes és a játékosok számára ismeretlen algoritmusokat tartalmaz... pl. nem lehet tudni, hogy a játékosok rangsorolása hogyan és mi alapján történik??? Pl. egy korai középkorban levő játékos több hellyel előbbre van nálam, mikor én már a progresszív kornak a végénél tartok, 2-3 fejlesztés és a modern korba kerülök, Mitől jobb ő nálam?? Hogyan értékelték az ő teljesítményét??
Azt is érdekesnek tartom, hogy az utolsó 2-3000 játékosnak csak az alap pontjaik vannak... egy tapodtat sem haladnak előre, tehát feltehetőleg kiszálltak a játékból. Hány hónapnak kell eltelnie ahhoz, hogy ezeket a kiszállt játékosokat töröljék???? És persze nem csak a rangsor végén vannak ilyenek, hanem a közepén is!!! 2 hónapja látok egy játékost a "szomszédaim" közül, akinek nem változik a pontszáma.... olyan is van, akinek nevezetes épületének építésébe több ponttal besegítettem, de hónapok óta egy ponttal sincs többje...tehát kiszállt a játékból...bottal üthetem a pontjaimat... határidőt kellene szabni, hogy max 1-2 hónap passzivitás után törlésre kerüljenek!!! Hamis illuzió sokak számára, hogy 32000 játékosból ő a 25000-dik, amikor valójában csak 27000-en játszanak, ez a valós szám!!!
Azt hittem a játék egyre izgalmasabb és egyre gyorsabb lesz az idő és a korok előrehaladásával, de sajnos tévedtem!! Egyre lassabb és egyre unalmasabb az egész, egyre több pont kell a továbbjutáshoz és egyre több árucikk... ha a csatákat hajszolom, arra rengeteg alapanyag és pénz rámegy....ami a fejlesztések kárára megy, ha nem csatával nyerem meg, hanem megegyezéssel, akkor rengeteg áru megy el rá, ami a fejlődés-haladás erős kárára megy, ha a küldetéseket hajszolom, akkor az megint csak a fejlődés-haladás kárára megy, mert rengeteg dolgot fecsérelek el rá... tehát mindenképpen arra megy ki a játék, hogy még 6 hónappal tovább játszhatok.... pedig minden ember aki elkezd valami, azért szeret belátható időn belűl a végére is érni annak. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy nap egyszerűen én is itthagyom a francban!
 

Feneséges

Aktív tag
Szia!
A játék nagyon sok érdekes és a játékosok számára ismeretlen algoritmusokat tartalmaz... pl. nem lehet tudni, hogy a játékosok rangsorolása hogyan és mi alapján történik???
Tessék egy link a pontszámításról: https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/a-pontszámítás-képlete.2182/
Talán nem változott azóta.
Hány hónapnak kell eltelnie ahhoz, hogy ezeket a kiszállt játékosokat töröljék????
Ha jól emlékszem az utolsó belépés után 12 hónap.

Szerk.:
Azt hittem a játék egyre izgalmasabb és egyre gyorsabb lesz az idő és a korok előrehaladásával, de sajnos tévedtem!!
Nem nevezném gyorsnak a játékot. :)
 

DeletedUser25105

Guest
Van néhány dolog, ami nekem nagyon hiányzik:

- kellene az alsó játékossávon egy státuszikon, ami jelzi, hogy az adott játékos éppen online-e. Ha pedig offline, akkor egy tooltipben jelenjen meg, hogy hány napja nem lépett be. Innen már lehet sejteni, hogy véglegesen abbahagyta-e a játékot.

- az üzenetközpont a jelenlegi állapotában elég rossz: együtt vannak kezelve a céhes és a privát üzenetek. Namármost, ha küldök valakinek egy üzenetet, és ez a valaki éppen nem online, akkor mire újra belép, jó eséllyel már elárasztják a postaládáját a céhes láncok, piacok, hirdetések stb.. üzenetei. Így az én üzenetem valahol a tizenvalahányadik helyen lesz, amihez már kettőt kellene visszagörgetni és ezt általában nem sokszor teszi meg.
 

DeletedUser25092

Guest
Engem nem árasztanak el üzenetlánccal. A privát üzenetek lényege a privát tehát azon belül biztosan csak te írsz. Ezeket célszerű nyitva hagyni, amiket meg érdektelennek tartasz, kilépni. Céhen belül lehet egyéb állandó üzeneteket létrehozni amit csak a kijelölt céhtagok látnak
 

Feneséges

Aktív tag
Így az én üzenetem valahol a tizenvalahányadik helyen lesz, amihez már kettőt kellene visszagörgetni és ezt általában nem sokszor teszi meg.
A két "visszagörgetés" két kattintás, ha meg is nyitja az üzenetet, akkor már három kattintás. Az a gyanúm, hogy akinek a három kattintás sok, az nem fog vesződni az üzenet olvasásával és/vagy a válasszal.
... amiket meg érdektelennek tartasz, kilépni
Ezt a funkciót sem mindenki ismeri. Talán nem ártana egy "elolvasva" jel a küldőnek, így tudhatná, hogy legalább meg volt nyitva az üzenet.
 

DeletedUser25092

Guest
A két "visszagörgetés" két kattintás, ha meg is nyitja az üzenetet, akkor már három kattintás. Az a gyanúm, hogy akinek a három kattintás sok, az nem fog vesződni az üzenet olvasásával és/vagy a válasszal.

Ezt a funkciót sem mindenki ismeri. Talán nem ártana egy "elolvasva" jel a küldőnek, így tudhatná, hogy legalább meg volt nyitva az üzenet.
 

DeletedUser25092

Guest
Sajnos ez nem chat. Itt nem jelzik ha valaki online . Ha nem válaszol vagy tudomásul vette az üzenetet vagy nem érdemes neki üzenetet írni, főleg privátban. Ez egy játék, igaz, online. De nem közösségi oldal. Telefonon is beállítható ha céhes vagy más üzenet érkezik, jelezze. Kiírja hogy üzenet érkezett a: céhüzenetváltásban, vagy csoportos üzenet váltásban stb.
 

DeletedUser26082

Guest
Az egy dolog, hogy az ereklye templom a fele ereklyét adja annak, ami matematikailag várható lenne, de hogy a világritka jáde ereklyében olyan marhaságok vannak, mint az épületraktározás, az elég gáz. Van 18 a raktáramban és totál használhatatlannak érzem, főleg a városszerkesztő funkció óta.

Annyi hasznosabb dolog lehetne benne, ha már olyan rettenet ritka. Fp raktározás, nevezetes v teraszosfarm kicsinyítések, szintemelés olyan spec épülethez, amivel rendelkezik a játékos, de nincs a max szinten (tholosz, hajó), jutalomterjeszkedés, stb
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent