0.22 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Már nem tudom felhasználni a forge pontjaimat,hogyan tudnám a raktárba tenni öket?

Üdv Spikee
 

DeletedUser20883

Guest
Miért nem lehet az épületeket elforgatni 3x4 helyett 4x3 sokat segitene
 

DeletedUser13516

Guest
Nagyon helyes hogy nem megy a nevezetes épület építése egyik napról a másikra, mivel szerintem már nem kevesen vagyunk akik a jelenlegi fejlesztések végére értek és így legalább van miért belépni.
Akinek az a baja a nevezetes épületekkel, hogy pvp nélkül is lehet így területet foglalni, annak javaslom hogy próbáljanak meg katonák nélkül kereskedelemmel terjeszkedni, hamar rá fognak jönni, hogy 30 féle nyersanyagból több ezer darabot legyártani sem kisebb macera mint katonákat toborozni....
Ami a küldetéseket illeti nekem harmadjára ismétlődnek ugyanazok körbe körbe. Ez van.
 

DeletedUser

Guest
Nagyon helyes hogy nem megy a nevezetes épület építése egyik napról a másikra, mivel szerintem már nem kevesen vagyunk akik a jelenlegi fejlesztések végére értek és így legalább van miért belépni.
Akinek az a baja a nevezetes épületekkel, hogy pvp nélkül is lehet így területet foglalni, annak javaslom hogy próbáljanak meg katonák nélkül kereskedelemmel terjeszkedni, hamar rá fognak jönni, hogy 30 féle nyersanyagból több ezer darabot legyártani sem kisebb macera mint katonákat toborozni....
Ami a küldetéseket illeti nekem harmadjára ismétlődnek ugyanazok körbe körbe. Ez van.

ööö izé...
Mi a fityfirity összefüggés van a katonák nélküli, kereskedelemmel történő terjeszkedés, és a medálokért vásárolható területek között? Meg mi van a katonák toborzásával vagyis annak hiányával? :eek: ilyet végképp senki nem hozott itt szóba eddig.
Off Kár, hogy általános iskolában nem feltétel némi olvasott szövegértés elsajátítása :( Értem én, hogy mire volt a reagálás, csak éppen az teljesen másról szól mint amire reagálva lett.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Szia Memnon,

Igen, vannak kisebb-nagyobb félreértések Csaba Királyfi hozzászólásában, de ezt kulturáltabban is meg lehet jegyezni neki, és kérlek vedd figyelembe, hogy nem mindenki ismeri teljesen a játékot.
 

DeletedUser

Guest
Ha meg vannak a különböző anyagok,de már csak az 50 FP hiányzik...akkor hogyan tovább?
50 FP-t egyszerre kell összegyűjteni?
Van FP és nem engedi az 50FP pontot csökkenteni.
Vagy hol lehet befizetni az 50FP-t?
 

DeletedUser

Guest
Szia TyRioN BlacK!

Igyeleztem kultúrált lenni. Ha még cizelláltabban utalok arra, hogy amire ő írt az igazából nem arról szólt amit ő értett rajta akkor az attól még nem ugyanazt jelenti? Ha pusztán játékismeret hiányáról van szó, akkor meg ha nem inge, ne vegye fel másét.
Én se vagyok tökéletes, rám a diszgráfia jellemző az utóbbi időben, nem véletlenül "módosítom" rendszeresen utólag a hozzászólásaimat Az általános iskola mentségére legyen mondva, hogy ez a jelenség jóval késöbb, a ceruza-toll billentyűzetre cserélése után jelent meg nállam :rolleyes:

Ha meg vannak a különböző anyagok,de már csak az 50 FP hiányzik...akkor hogyan tovább?
50 FP-t egyszerre kell összegyűjteni?
Van FP és nem engedi az 50FP pontot csökkenteni.
Vagy hol lehet befizetni az 50FP-t?

Térképrészletek is megvannak, mind a 9?
Csak tippelek, szerintem az FP-t a céhtársaknak kell belepakolnia valami módon. Gondolom ha megvan a 9 térképrészlet és minden nyersanyag akkor lerakod 0 szinttel, és lehet költeni rá az FP-t mint egy kutatásra. Vagy valami hasonló módon te is beletudod rakni a sajátodat, legalábbis ahogy én elképzelem a dolgot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Ha meg vannak a különböző anyagok,de már csak az 50 FP hiányzik...akkor hogyan tovább?
50 FP-t egyszerre kell összegyűjteni?
Van FP és nem engedi az 50FP pontot csökkenteni.
Vagy hol lehet befizetni az 50FP-t?

Szia TyRioN BlacK!

Igyeleztem kultúrált lenni. Ha még cizelláltabban utalok arra, hogy amire ő írt az igazából nem arról szólt amit ő értett rajta akkor az attól még nem ugyanazt jelenti? Ha pusztán játékismeret hiányáról van szó, akkor meg ha nem inge, ne vegye fel másét.
Én se vagyok tökéletes, rám a diszgráfia jellemző az utóbbi időben, nem véletlenül "módosítom" rendszeresen utólag a hozzászólásaimat Az általános iskola mentségére legyen mondva, hogy ez a jelenség jóval késöbb, a ceruza-toll billentyűzetre cserélése után jelent meg nállam :rolleyes:



Térképrészletek is megvannak, mind a 9?
Csak tippelek, szerintem az FP-t a céhtársaknak kell belepakolnia valami módon. Gondolom ha megvan a 9 térképrészlet és minden nyersanyag akkor lerakod 0 szinttel, és lehet költeni rá az FP-t mint egy kutatásra. Vagy valami hasonló módon te is beletudod rakni a sajátodat, legalábbis ahogy én elképzelem a dolgot.

Idézet a Nevezetes Épületek ismertetőből:

"Ha megszerezted mind a 9 tervrajzot, már a szomszédaidra/céhedre/barátaidra is kell támaszkodnod. Ugyanis velük együtt tudod felépíteni ezeket az épületeket, mégpedig Forge Pontok elköltésével. Hogy egy épületet felépítsetek, meg kell látogatnotok egymást, és rá kell kattintanotok a nevezetes épületre, és ott berakni a Forge Pontokat. A segítő játékosok neve a közreműködésük szerint meg fog jelenni az adott épületben. Az épület elkészültével ők extra Forge pontokat/Medálokat kapnak. Minden szinten különböző mennyiségű Forge Pontot kell elköltenetek, hogy felépítsétek az épületeket."
 

DeletedUser

Guest
Idézet a Nevezetes Épületek ismertetőből:

"Ha megszerezted mind a 9 tervrajzot, már a szomszédaidra/céhedre/barátaidra is kell támaszkodnod. Ugyanis velük együtt tudod felépíteni ezeket az épületeket, mégpedig Forge Pontok elköltésével. Hogy egy épületet felépítsetek, meg kell látogatnotok egymást, és rá kell kattintanotok a nevezetes épületre, és ott berakni a Forge Pontokat. A segítő játékosok neve a közreműködésük szerint meg fog jelenni az adott épületben. Az épület elkészültével ők extra Forge pontokat/Medálokat kapnak. Minden szinten különböző mennyiségű Forge Pontot kell elköltenetek, hogy felépítsétek az épületeket."

Erről jut eszembe. Tényleg "is kell" másokra támaszkodni? Azaz csak akkor lehet felépíteni ha valaki segít, vagy egyedül is megoldható a dolog, nyilván sokkal lasabban ebben az esetben. Ha kellenek a külsősök is, akkor mennyi FP-nek kell származnia ilyen forrásból.
Esetleg az "is" rész jelenti, hogy én adom a luxuscikkeket meg nekem kell rendelkeznem a 9 tervrajz részlettel, és emelett a teljes FP-nek külső forrásból kell származnia.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Szerintem (ideális esetben legalábbis) irreleváns a többezres FP igény ebből a szempontból. Ugye a normális eset leginkább az, hogy kbra annyi FP segítséget kapok mástól amennyit énis segítek. Így viszont mindegy, hogy a saját épületbe tolom a több ezer FP-t, vagy máséba. Nem jellemző, hogy csak úgy a két szép szememért segítenének az embernek. Innentől kezdve viszont majdnem mindegy, hogy a saját épületbe pakolom a pontot vagy valaki máséba. Az utóbbi esetben még az a kockázat is megvan, hogy semmi viszonzást nem kapok érte - ez a valószinűbb a motíváció/takarítás tapasztalatok alapján.

Meg aztán nem is szükségszerű, hogy 10-es szintű legyen azaz épület, sőt van ahol szerintem teljesen fölösleges is a játék jelenlegi keretei között.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7560

Guest
nem tudom már hol olvastam, de valahol itt a fórumon
ha más épületébe raksz fp -ot akkor azért kaphatsz tervrajzot, vagyis még1 lehetőség, hogy tervet kapj, a másik pedig, hogy valamennyire te is profitálsz abból, ha felépül az épület
 

DeletedUser11

Guest
Van egy olyan érzésem, hogy senki sem olvassa az ismertetőimet :eek:

"Az épület építése több szinten keresztül folyik, ezzel is növelve a kapott bónusz mértékét, mind neked, mind a segítődnek. Ha segítesz másoknak építeni, akkor a Forge pontok elköltése közben még van esélyed további tervrajzokat találni.

Az épület befejezését követően mindannyian bónuszokat kaptok, amelyeket folyamatosan felhasználhattok a játék során. "
 

DeletedUser7560

Guest
na, tudtam én hogy olvastam valahol csak azt nem hogy hol :D
 

DeletedUser20400

Guest
Az ismertetőket megtaláljátok az Ismertetők, Gyakran Ismételt Kérdések topicban. Minden benne van, amit a játékról tudni kell.

A Nevezetes Épületekről, és építésükről szóló ismertető;


http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?643-Ismertet%C5%91-Nevezetes-%C3%A9p%C3%BCletek

A Nevezetes Épületek adatairól szóló ismertető:

http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?636-Nevezetes-%C3%A9p%C3%BCletek

En elolvastam mind a 2 dolgot de 1 vlmit megsem ertek.
Adodik ez a kep:http://www.kepfeltoltes.hu/view/121129/1174233240N_vtelen3_www.kepfeltoltes.hu_.png ezt el tudna vlki magyarazni? Ez azt jelenti hogy ennyit kapott vagy ennyit fog kapni minden 24 oraban? "hozzájárulás jutalom" ezt nem egeszen ertem es hat tobb fele keppen lehet ertelmezni. :))
 

DeletedUser11

Guest
Szia lmlke,

Ez azt jelenti, hogy egy másik játékos Nevezetes Épületének építésének hozzájárulásakor ki mennyi jutalmat kap. Ezen a képen például az első játékos 50 Forge Pontot, 123 medált, és 3 tervrajzot kap. Nem minden 24 órában, hanem csak akkor, amikor szintet kép az épület. És amikor szintet lép az épület, a számláló lenullázódik, és kezdődik előlről, és aki a legtöbb Forge Ponttal járul hozzá az építéshez, az kap jutalmat.

Remélem tudtam segíteni.
 

DeletedUser20400

Guest
Szia -TyRioN Black-

Igen tudtál segíteni, menet közbe én is reá jöttem hogy mi is a helyzet. Túl szép lett volna 3 tervrajzot kapni és 50 fpt 1 nap, na meg túl sok :)))

Elég kár azért hogy csak a szomszédodat tudod segíteni és a céh tagokat. Jó lenne ha mindenkit lehetne :))

Még egyszer köszönöm a válaszod.
 

DeletedUser

Guest
Én fosztogatom a szomszédokat. Ha sokat támadok, medálokat kapok, azok pedig értékesebbek mint 20-20 pénz. A tervrajzokat pedig így is megkapom utánuk :)
Meg élvezetesebb is csatázni, mint motiválni
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent