0.22 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Szia Zöldnyil!
Neked is elmondjuk: Ha három nap alatt megtalálod az összes tervrajzot, akkor hamar elveszik az újdonság varázsa. Néha sűrűn ad, néha pedig alig-alig. Ajánlom lord smoke hozzászólását.
 

DeletedUser13516

Guest
Sziasztok
Én 4 nap alatt 1 db tervrajzot találtam.
Hiába motiválok, takaritok és támadok nem ad tervrajzot, így semmit nem ér az újjitás.

Én első nap rögtön az elején megtaláltam a Daal kastély egy darabját, azóta nekem is eltelt 4 nap * szomszédok & céh és semmi, úgyhogy kitartás. Én bízom benne hogy ez még mindig random és már nem error :)
 

DeletedUser4709

Guest
Értem én hogy oda a varázs ha rögtön összejön minden részlet, azt is értem hogy random kis eséllyel kaphatok, de már 500-nál is több motiválás/takarítás/fosztás-on vagyok túl úgy hogy egyet sem kaptam. Az hogy nem esik minden nap (120 helyen járok kb naponta) még oké, de kezd kicsit elegem lenni.
 

DeletedUser

Guest
6 (!) napja vannak nevezetes épületek. Ennyi idő alatt már elegetek lett belőle? Biztos eredményes játékosok vagytok...
 

DeletedUser

Guest
6 (!) napja vannak nevezetes épületek. Ennyi idő alatt már elegetek lett belőle? Biztos eredményes játékosok vagytok...

Ha valaki ez alatt a 6 nap alatt csinált 500+ eseményt és nem kapott semmit akkor jogosan van elege belőlle, és jogosan érzi úgy, hogy nagy átverés csak az egész. Főleg annak tudatában, hogy másoknak viszonylag szépen eseget.

Simán elbaltázták, annyira alacsony az esély, hogy előfordulhat olyan szélsőges eset is, hogy 1-1 embernek csak heti 1-2 jön, miközben másnak ugyanazzal az aktivitással napi 1-2 esik. Erre meg nem mentség az, hogy 100k eseményt vizsgálva minden rendben van. Meg, hogy a véletlen az már csak ilyen.
 

DeletedUser14739

Guest
Tegyük fel, hogy vagytok kb. 50-en a céhben.
Ha 2 hét alatt majdnem mindenkinek meg lesz valamilyen tervrajz, akkor szerintetek kinek fogják a forge pontokat adni.
A céhemben már van 1 játékos aki megszerezte és őszintén szólva próbáltunk felkészülni rá és próbáljuk kiokoskodni, hogy céhen belül vigyük a jutalmakat, de mivel a szomszédok is vérszemet kaptak ezért elég nehéz okosnak lenni.

Ha majd 10 játékosnak lesz terve és külsősök próbálnak tervrajzokat lopni a jutalmakkal akkor azért fogtok panaszkodni. ;)
Onnantól kezdve, hogy meg lesz valakinek, már kevesebbet fogtok fejlődni a forge pontok elhasználása miatt a jutalmakért.
Képesek lesztek napi 20-50 forge pontot összeszedni?
3-4. szintnél már ha jutalmat akartok akkor ennyit kell rááldozni, hogy jó eséllyel kapj jutalmat, de ez mehet még feljebb.
Éjszaka vagy hajnalba is rá tudtok majd nézni mert sokan akkor tömik meg.

A szomszédok célja ugyanaz mint a tiétek, hogy jutalmakat kapjanak.
Onnantól érdekes a játék, hogy ha valakinek van 1 épülete, de onnantól ha már többnek is van, már észjáték...itt kezdődik a stratégia!

Gratulálok a Forge of Empire stábjának ehhez az újításhoz!!!
Én annak fogok örülni ha minél később lesz meg nekem...tapasztalat ;)
és egy másik játékostársam nyilatkozott arról, hogy ez egy erőpróba ahhoz, hogy kiderüljön melyik céh is tart össze igazán, kik képesek összefogni, hisz egymásra kell majd rálicitálnotok, kapkodnotok kell hisz a szomszédok nem fognak nyugodtan hagyni...az idő vészesen fogy a szint eléréséig. Ahogy írtam ez a nagyok játékának nem okoz gondot akik már fölöslegbe csurgatják a forge pontokat és napi 200-300 ezres pénztermelésük van. Aki még a gyarmi kort nem érte el, de akár a szomszédságában van építmény akár céhen belül az innentől kezdve már 10x annyi ideje lesz elérni oda mint korábban.

Ez olyan mint egy vámpíros film.
Mindenki jobban éhezik, ha már meg lett fertőzve(céhen belül van építmény) és uralkodnia kell, hogy ne az online 'barátját' szúrja hátba a rálicitálással.

Türelem torna terem!

Addig örülj míg nincs, mert utána...
...meg tudod úgy is hamarabb mint azt gondolnád!

Na most megyek Obama beszédét megírni.

Szép estét!
 

DeletedUser8196

Guest
Én első nap rögtön az elején megtaláltam a Daal kastély egy darabját, azóta nekem is eltelt 4 nap * szomszédok & céh és semmi, úgyhogy kitartás. Én bízom benne hogy ez még mindig random és már nem error :)

Szia.

Egyetlen módja van annak,hogy gyorsan meglegyenek a tervrajzok,mégpedig az építésbe való forge-po9nt dobálás.
A mi szövinkbe két nevezetes is épül,ezért 3 nap alatt meg lett a nyolc darab.
A kilencedik pedig ha minden igaz meg lesz reggelre.
Minden részlet úgy jött össze,hogy max.30 f-pontot bedobtam és simán benne voltam az első ötben.
A takarítással-és motiválással szinte lehetetlen összeszedni.
Ja és a lényeg,hogy nem kaptam még két egyforma darabot :D.
Remélem segítettem...

hexenke
Societas Imperia 2
 

DeletedUser3689

Guest
Szia.

Egyetlen módja van annak,hogy gyorsan meglegyenek a tervrajzok,mégpedig az építésbe való forge-po9nt dobálás.
A mi szövinkbe két nevezetes is épül,ezért 3 nap alatt meg lett a nyolc darab.
A kilencedik pedig ha minden igaz meg lesz reggelre.
Minden részlet úgy jött össze,hogy max.30 f-pontot bedobtam és simán benne voltam az első ötben.
A takarítással-és motiválással szinte lehetetlen összeszedni.
Ja és a lényeg,hogy nem kaptam még két egyforma darabot :D.
Remélem segítettem...

hexenke
Societas Imperia 2

te akkor nagyon szerencsés vagy, én pont most nyertem meg egy kört, 2 terv megvolt, kaptam még 2-t UGYANAZT a 2-t! :mad::mad: 51 forge pont kellett, épületet kellett eladni, hogy meglegyen!!!! már 7200 arany egy pont, kimaxoltam a techfát, így szabadon mehet a pont... nade 2 ugyanolyan részlet??? :mad: és mikor lehet cserélni????? remélem a köv frissítésben ott lesz!
 

DeletedUser5711

Guest
Szia.

Egyetlen módja van annak,hogy gyorsan meglegyenek a tervrajzok,mégpedig az építésbe való forge-po9nt dobálás.
A mi szövinkbe két nevezetes is épül,ezért 3 nap alatt meg lett a nyolc darab.
A kilencedik pedig ha minden igaz meg lesz reggelre.
Minden részlet úgy jött össze,hogy max.30 f-pontot bedobtam és simán benne voltam az első ötben.
A takarítással-és motiválással szinte lehetetlen összeszedni.
Ja és a lényeg,hogy nem kaptam még két egyforma darabot :D.
Remélem segítettem...

hexenke
Societas Imperia 2

Én ebből az egészből semmit nem értek, de ezzel nem vagyok egyedül.Addig hogyan tudok forgepontot beletenni, amíg minden részlet nincs összeszedve.Nagyon nem vagyok képbe, tudnátok ebben segíteni?Takarítok, motiválok, fosztogatok és semmi.
 

DeletedUser20400

Guest
Szia szoranya,

Nem tudsz addig beletenni forge pontokat míg nem építed fel. Ha van olyan szomszédod akinek mar van akkor abba tudsz bele tenni forge pontokat és kaphatsz tervrajzokat.

Remélem segítettem.

Üdv.
Imike
 

DeletedUser8196

Guest
Én ebből az egészből semmit nem értek, de ezzel nem vagyok egyedül.Addig hogyan tudok forgepontot beletenni, amíg minden részlet nincs összeszedve.Nagyon nem vagyok képbe, tudnátok ebben segíteni?Takarítok, motiválok, fosztogatok és semmi.

Értelemszerűen szomszéd vagy céh-társ nevezetes épületére gondoltam.
Vagyis ha találsz olyan játékost aki már építi,nos ahhoz kell hozzájárulnod forge-pontokkal.
Remélem segítettem...

- - - Updated - - -

te akkor nagyon szerencsés vagy, én pont most nyertem meg egy kört, 2 terv megvolt, kaptam még 2-t UGYANAZT a 2-t! :mad::mad: 51 forge pont kellett, épületet kellett eladni, hogy meglegyen!!!! már 7200 arany egy pont, kimaxoltam a techfát, így szabadon mehet a pont... nade 2 ugyanolyan részlet??? :mad: és mikor lehet cserélni????? remélem a köv frissítésben ott lesz!

Előre is elnézést az admintól a dupla post-ért.
Szóval ha két tervrajzot kapsz akkor nagy az esélye annak,hogy egyformát kapsz.
Ez logikus ha a játékot nézed,mert így nagy előnyöd lenne ha 5 szintlépésből meglenne mind a kilenc.
Ugyanúgy logikus,hogy miért ad olyan keservesen a takarítással,fosztással,motiválással.
Azért mert ezekkel a műveletekkel nem fektetsz be semmilyen anyagi dolgot(f-pontot-aranyat),vagyis nulla befektetéssel remélsz hasznot.
Remélem segítettem...
 

DeletedUser5711

Guest
Köszönöm szépen a válaszokat, igen, segítettetek.Kezdem érteni.Hát akkor ez nekem elég reménytelen.Az aki nem költ el gyémántra elég tetemes összegeket, elég sokára lesz meg egy épületből az összes részlete. :( A forgeponttal nem volna gond, hisz úgyse tudom semmire elkölteni.Nem baj elbohóckodok még egy darabig. :)
 

DeletedUser8196

Guest
Köszönöm szépen a válaszokat, igen, segítettetek.Kezdem érteni.Hát akkor ez nekem elég reménytelen.Az aki nem költ el gyémántra elég tetemes összegeket, elég sokára lesz meg egy épületből az összes részlete. :( A forgeponttal nem volna gond, hisz úgyse tudom semmire elkölteni.Nem baj elbohóckodok még egy darabig. :)

Szia.

Mégsem voltam érthető ezek szerint:p:p:p...
Sikerült összeszednem mind a kilencet a maival együtt négy nap alatt és semmiféle gyémántot nem használtam fel,csak a már épülő nevezetesbe dobáltam egy kazal forge-pontot,ami csak aranyakat emésztett fel(mondjuk abból kíméletlenül sokat)
Amit én irreálisnak tartok,az a hatalmas mennyiségő alapanyag amivel fel lehet építeni.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
A szomszédok célja ugyanaz mint a tiétek, hogy jutalmakat kapjanak.
Onnantól érdekes a játék, hogy ha valakinek van 1 épülete, de onnantól ha már többnek is van, már észjáték...itt kezdődik a stratégia!
[...]

Azért ezzel nem értek egyet. Ugyanis ha már sok embernek van épülete, akkor már a szomszédok sem biztos, hogy hozzád mennek majd pontot berakni; hiszen már nekik is van a céhükben jó sok ember, akinél van épület - ezért onnantól -szerintem- inkább azokat érdemes segíteni az építésben, akik a céheden belül vannak, mint azokat, akik nem. Amíg viszont csak 1-2 épület épül, addig rengetegen fognak 'szomszédolni' azon keveseknél, mert megpróbálják a másik elől elszedni a szintenkénti jutalmakat; utána viszont már annyira 'mindennapos' dolog lesz az ilyen épület, hogy már nem fogsz tudni választani a saját céheden belül sem segítendő épületet, nemhogy más (szomszéd) céhen belül. Kivételt képeznek a nagyobb fejlettségű játékosok, akik már nem tudnak mit csinálni a Forge pontjaikkal, hiszen simán be tudnak szállni bárhová több építéshez is.
 

DeletedUser5711

Guest
Szia.

Mégsem voltam érthető ezek szerint:p:p:p...
Sikerült összeszednem mind a kilencet a maival együtt négy nap alatt és semmiféle gyémántot nem használtam fel,csak a már épülő nevezetesbe dobáltam egy kazal forge-pontot,ami csak aranyakat emésztett fel(mondjuk abból kíméletlenül sokat)
Amit én irreálisnak tartok,az a hatalmas mennyiségő alapanyag amivel fel lehet építeni.
Szia.

Oké, hogy teszed bele a forge pontokat olyannál akinél már épül.De én pont egy olyan világban vagyok, ahol még a szomszédaimnak se épül egyse, se a céhtarsak közül senkinek, különben tolnám bele a forge pontokat, hisz amúgy meg egyhelyben állok.Nekem is 6 épületből van egy-egy szelet.Mikorra gyülik össze a kirakó egy épületből, lövésem nincs. :(
 

DeletedUser8196

Guest
Szia.

Oké, hogy teszed bele a forge pontokat olyannál akinél már épül.De én pont egy olyan világban vagyok, ahol még a szomszédaimnak se épül egyse, se a céhtarsak közül senkinek, különben tolnám bele a forge pontokat, hisz amúgy meg egyhelyben állok.Nekem is 6 épületből van egy-egy szelet.Mikorra gyülik össze a kirakó egy épületből, lövésem nincs. :(

Akkor kizárásos alapon Bisgard-on játszol...
Akkor türelem,nevezetest terem;):D:p
Akkor reménykedj abban,hogy a szokásos heti szomszédcserénél kapsz olyan szomszédot,aki már építi...

Na ellőttem a heti "akkor" készletemen.
 

DeletedUser

Guest
Szia.

Oké, hogy teszed bele a forge pontokat olyannál akinél már épül.De én pont egy olyan világban vagyok, ahol még a szomszédaimnak se épül egyse, se a céhtarsak közül senkinek, különben tolnám bele a forge pontokat, hisz amúgy meg egyhelyben állok.Nekem is 6 épületből van egy-egy szelet.Mikorra gyülik össze a kirakó egy épületből, lövésem nincs. :(


Nézd végig a globális rangsort és jelölj be barátnak olyan személyt akinek már van, barátnak ha van épülete ugyanúgy tudod tolni az ő épületébe a pontokat.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

A gyarmatosítás korszakába léptem és, ha a Deal kastélyt akarom megszerezni, akkor olyanokat kell támadnom, akik szintén gyarmatosítás korszakában vannak! De mi van akkor, ha nem abban a korszakban lévő katonái vannak, hanem még csak a késő középkorból valók? Akkor a Castel del tervrajzát kapom? Továbbá milyen időközönként lehet kapni tervrajzot???

Előre is köszönöm a választ! Ha esetleg, valamit nem érthetően írtam vagy kérdeztem azt kérem jelezni!
 

DeletedUser8196

Guest
Sziasztok!

A gyarmatosítás korszakába léptem és, ha a Deal kastélyt akarom megszerezni, akkor olyanokat kell támadnom, akik szintén gyarmatosítás korszakában vannak! De mi van akkor, ha nem abban a korszakban lévő katonái vannak, hanem még csak a késő középkorból valók? Akkor a Castel del tervrajzát kapom? Továbbá milyen időközönként lehet kapni tervrajzot???

Előre is köszönöm a választ! Ha esetleg, valamit nem érthetően írtam vagy kérdeztem azt kérem jelezni!

Szia.
Igen,olyan korú részletet kapsz amilyen korban lévő épületet kifosztasz(vagy takarítasz,vagy motiválsz)
Itt annyit hozzátennék,hogy érdemes árkádos házat fosztani,mert azzal okozod a legkisebb kárt.
Sőt,szerintem érdemes le-levelezni a dolgot,hogy ne legyen harag belőle.
Az,hogy milyen katonái vannak,tökmindegy,az épület számít,amivel valamit csinálni fogsz(ha katonákról van szó,az a döntő,hogy Te milyen korszakból valókkalo támadsz)
Random dolog,hogy mikor kapsz részletet,de ha kicsit visszaolvasol ebben a topic-ban,akkor kapsz erről információt(nyugdíjas leszel,mire fosztással,motiválással,takarítással összeszeded:p:p:p )
Ha elfogadsz egy jótanácsot,addig is amíg meglesznek a részletek,kezd el a szükséges anyagokat összegyűjteni.
huzal:340
kátrány:210
porcelán:180
kávé:230
papír:290

Hát sok sikert...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent