Ötletek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Az az ötletem támadt, hogy mi lenne, ha lehetne motiválni az épp épülő épületeket, és akkor hamarabb felépülnének? Mondjuk a visszamaradó időnek felére csökkenne az építési idő.
 

DeletedUser11

Guest
Na, ez egy nagyon jó ötlet. Teljes mértékben támogatásomat élvezi. :)
 

DeletedUser

Guest
Hello , az en otletem az lenne , hogy ha mar motivalunk , vagy takaritunk valakinel , akkor az epulet szintjenek megfelelo jutalmat ( ne 20 penzt ) , kapjunk...nem mindegy ugyanis a tulajdonosnak , hogy peldaul egy fat takaritasz ki vagy egy templomot ...
 

DeletedUser

Guest
Egy sokak számára igen bosszantó problémát vetnék fel. Én 19.511 pontnál járok, és vannak olyan szomszédaim, akiknek 10-szer ennyi pontjuk van (a legtöbb ponttú szomszédomnak 151.657 pontja van). Ez azt is jelenti, hogy 1,5-2 korral előrébb jár. Viszont így igen könnyű prédák vagyunk mi kisebb pontszámmal rendelkezők, gyakorlatilag hiába termelek, mert két-három szomszédom minden nap lemos a pályáról. Hiába időzítem úgy, hogy ott üljek, amikor vége a termelésnek, ez nem mindig sikerül, és volt olyan is, hogy valószínűleg egyszerre kattintottunk, mert ő vitte el az orrom elől a termelésemet. Úgy vélem, hogy nem a fosztogatással és a harccal van a probléma, hanem azzal, hogy szerintem ez így ebben a formában nem fair-play.... Volt úgy hogy 10 tetves fát két hét alatt sikerült legyártanom, mert minden nap kiraboltak... Esteleg egy kicsit lehetne a szomszédok pont sávjain szűkíteni, mert egy közel 10-szer annyi ponttal rendelkező játékosnak nem okoz gondot a "kicsik" letarolása... mi viszont így nem tudunk fejlődni
 

DeletedUser1698

Guest
Jó lenne valami olyasmit bevezetni, hogy bizonyos arány alatt (T:V) ne lehessen megtámadni a másik játékost. Pl. egy 90.000 pontos ne támadhasson meg egy 10.000 pontos játékost.
 

DeletedUser11

Guest
Ez tökéletesen ésszerű, hisz tényleg nem jó, hogy nem azonosak az erőviszonyok. Ha minden igaz, annak kéne lennie, hogy azonos korcsoportúak egy helye, de sajnos ez nem mindig jön össze.

Egyértelműen az lenne a logikus, hogy a közel ugyan annyi pontúakat raknák egy kontinensre/szomszédságba, és akkor már fair-ebb lenne az egész játék.
 

DeletedUser

Guest

Egyértelműen az lenne a logikus, hogy a közel ugyan annyi pontúakat raknák egy kontinensre/szomszédságba, és akkor már fair-ebb lenne az egész játék.
Szerintem nem jó ötlet, mert a magas pontú azért magas pontú, mert meg is dolgozott érte. Lehet órákat tölt a gép előtt naponta, támad és termel ezerrel... Nem hiszem, hogy ínyére lenne ha összekerülne csupa hasonló aktivitású emberkével. Vegyünk egy példát.. eddig napi 3 óra játékkal elérte, hogy kontinens első legyen és vezessen 2-3 tornyot. Azon a kontinensen amit ti javasoltok ugyanennyi játékra fordított idővel előfordulhat, hogy medált sem szerez... mert a többiek lehet még több időt tudnak rá szánni a játékra... Ezalatt az alacsony pontúak napi 20 perc játékkal 1-2 támadással naponta, megnyerhetnek egy tornyot. Ez így igazságosabb szerintetek? Szerintem nincs olyan megoldás ami mindenkinek jó.. Az az igazság, hogy mindenkinek meg volt a lehetősége arra, hogy erős legyen. Itt az lesz a jampi, aki több időt tud rá fordítani. Azok kerülnek egy kontinensre, akik nagyjából egy időben regisztráltak. Így lényegében az esélyek egyformák az elején. Az más kérdés ki mire jut... De amiatt meg ne az erőset szivassuk.. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Szerintem nem jó ötlet, mert a magas pontú azért magas pontú, mert meg is dolgozott érte. Lehet órákat tölt a gép előtt naponta, támad és termel ezerrel... Nem hiszem, hogy ínyére lenne ha összekerülne csupa hasonló aktivitású emberkével. Vegyünk egy példát.. eddig napi 3 óra játékkal elérte, hogy kontinens első legyen és vezessen 2-3 tornyot. Azon a kontinensen amit ti javasoltok ugyanennyi játékra fordított idővel előfordulhat, hogy medált sem szerez... mert a többiek lehet még több időt tudnak rá szánni a játékra... Ezalatt az alacsony pontúak napi 20 perc játékkal 1-2 támadással naponta, megnyerhetnek egy tornyot. Ez így igazságosabb szerintetek? Szerintem nincs olyan megoldás ami mindenkinek jó.. Az az igazság, hogy mindenkinek meg volt a lehetősége arra, hogy erős legyen. Itt az lesz a jampi, aki több időt tud rá fordítani. Azok kerülnek egy kontinensre, akik nagyjából egy időben regisztráltak. Így lényegében az esélyek egyformák az elején. Az más kérdés ki mire jut... De amiatt meg ne az erőset szivassuk.. :)


És aki ott ül egész nap, és órákat tölt ezzel, az miért élvez nagyobb előnyt annál, mint aki mondjuk iskolába jár, meg mellette mondjuk dolgozik és "ne adj isten" még családja is van? és nem ér rá órákat, napokat pötyögni???? miért őket szívassuk???
 

DeletedUser11

Guest
Szerintem igaza van szekibarbi-nak, hisz ugyan olyan aktivitású embereket kéne összeraknunk. Wolfie, ahogy mondtad, egy nagy játékos nem örülne, hogy ha ugyan olyanokat kapna mint ő. De szerintem ha a kicsiket le tudja győzni, akkor próbálkozzon meg a nagyobbakkal is, ne csak a nagyobbak élvezzenek előnyt.
 

DeletedUser

Guest
De könyörgöm.. az élet sem erről szól.. Ha nem mész be dolgozni, nem kapsz pénzt... Ha nem játszol a játékkal nem fejlődsz! A nagyobb azért élvez előnyt, mert meg is dolgozott érte! Az hogy a játék mellett ki mit csinál, mennyire ér rá stb, szerintem nem foglalkoztatja a játék készítőit...
Ha valamiben jó akarsz lenni, időt kell rá szánni! Amit írtok, kb olyan mintha jó tanulókat és a rossz tanulókat külön osztályba tennék és mindegyikben csak a legjobb 5 dolgozatíró kapna 5-öst...bocsánat hogy ezt írom, de abszurd a felvetésetek..
 

DeletedUser11

Guest
Nem, nyugodtan írd le amit gondolsz, hisz azért az a topic neve, hogy Ötletek. Én tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy aki elől van, az megdolgozott érte (több hónapig voltam legelső Grepolison). Természetesen jogos a felvetés, hogy a kisebbek a kisebbekkel, a nagyobbak a nagyobbakkal játszanak, de ahogy wolfie is mondja, ez nem kedvezne a nagyobbaknak. Én ebben azoknak a pártját fogom, akik azt mondják, hogy az azonos pontúak legyenek egy helyen. De lehet olyan elosztás is, hogy az ugyan abban a korszakban levőket sorsolnák egy helyre.
 

DeletedUser11

Guest
Ez a verzió már szimpatikusabb! :)

Azért vagyunk itt, hogy kitárgyaljuk :)

Ahogy mondtad, a fejlesztőket az nem érdekli, hogy ki mikor van online, és mennyit. Ez teljesen igaz. De azt viszont már érdekli őket, hogy egy újabb fejlesztéssel/frissítéssel mennyire tesznek a játékosok kedvére. Tudtommal a legelső ilyen szomszédrakosgatós-frissítésben úgy volt, hogy a körülbelül azonos pontú játékosokat rakják egy szomszédságba/kontinensre. Én ezt tartanám logikusnak. De ha a kisebbet kevernék a nagyobbal, az nem lenne olyan jó, mert ha jobban belegondolunk, nem tudtak kereskedni, amely viszont elengedhetetlen a fejlődéshez. És az sem biztos, hogy ez a nagyobbaknak jobban megérné, mert talán egy ugyan olyan kaliberű játékosnak talán (legtöbb esetben) több katonája van, amelyre több harci pont jár.

Mondom, ez lenne a logikus, de ez a korosztályon belüli sorolás sem lenne rossz, de az is majdnem ez, egy kisebb különbséggel.
 

DeletedUser

Guest
Szerintem a szomszédság tekintetében kellenek kezdő és haladó játékosok.A jelenlegi felállás nekem megfelel.
Nem harcolok ezáltal a pontjaim alapján nem behatárolható a hovatartozásom, viszont a gyarmatosítás korában járok, ha csak olyan szomszédaim lennének akik ugyan ezen korban vannak akkor a piaci lehetőségeim korlátozottá válnának!Mindenki nem gyárt minden olyan terméket amelyhez van bányája, ha éppen fára van szükségem akkor építsek fa gyárat, csupán azért mert éppen 50fa kell egy terület kiváltásához pl? Az rendben van,hogy céhen belül a lehetőség adott, de a kicsik is haladnak a játékban.
A haladó játékosok érdekében pedig mivel ők nem igen gyártanak termékeket azokat inkább elveszik, ha azonos játékosok lennének a szomszédaik elveszne az a sikerélmény amire eddig építették városaikat.Tudom ez sokaknak nem tetszik, de van rá taktika,hogy megvédd a városod nem a katonákra gondolok de egy jó összetétel néha megvéd.Ha nem inkább arra,hogy igyekezz úgy felrakni árut,hogy mire kész addigra biztosan a gép elött legyél.
 

DeletedUser

Guest
Sokan félreértenek... nem az a gond, hogy kicsit nagyobb pontszámú játékossal vagyunk összezárva. De egy 10* annyi ponttúval már abszurdnak tartom. Valóban kell a kereskedéshez, és a fejlődéshez, de mondjuk ha úgy lenne meghatározva, hogy nekem van x pontom, és onnan pl. +,- 30%-nyi pontkülönbségű játékossal vagyon szomszéd, az oké. De egy 2-3 korral előbb lévőnél esélyem sincs arra, hogy fejlődjek. Nekem 4 ilyen szomszédom van, és nincs olyan nap, hogy ne lopna tőlem anyagot. Így szép lassan a nyersanyag is fogy, meg nem tartom túl korrektnek, hiszen ő sem díjazná. Mellesleg kb a 20. támadásig egy szót sem szóltam, utána írtam neki, hogy nem hiszem, hogy ez nagyon fair lenne (mindenféle anyázás és tiszteletlenséget mellőzve megkértem, hogy legyen tekintettel arra, hogy nekem is hagyjon valamit). Erre közölte, hogy ezek után csak azért is letarol...
 

DeletedUser

Guest
én értelek..és elhiszem hogy előfordulhatnak több korszakos különbségek..ezt el kell fogadni szerintem, vannak akik jobbak nálad.. Amúgy szerintem nincs összefüggésben az, hogy mindig kifosztanak, és az, hogy melyik korban van a játékos..Ez mind aktivitás kérdése. Hidd el, azonos korban lévő is le tud verni és ki tud fosztani ha ügyes és aktív. Próbálj meg úgy termelni, hogy a termelés lejárta után egyből be tudd szedni az anyagokat!
 

DeletedUser11

Guest
Teljesen jogos amit mondasz, szekibarbi.

Szerintem az lenne a megfelelő, hogy ha esetleg az azonos korban levőket raknák egy kontinensre. Az azonos pontúak alapján való elrendezésben talán az lenne a gond, hogy valaki harcol, és azért kap pontokat, amíg mások nyersanyagokat szednek fel.

1 szó mint száz, ez az azonos korban levőket összegyűjtő szomszédság lenne a legjobb. Elkezdik az korszak legelejéről nézni, és 80-asával csoportosítják őket.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Szerintem többfelé oszthatnák a játékosokat korok szerint.A támadást igen de a kifosztást nem engedné a rendszer pl.egy korral fejlettebb győztesnél.Így a pontokért továbbra is lehetne támadni,de nem lehet tönkretenni a kisebbeket az állandó fosztogatással.(Elkerülhető,hogy a saját cuccodat történetesen a piacon kelljen visszavásárolnod.:) )
Így maradhatna a mostani rendszer,csak egy ilyen apróságot kellene módosítani-van rá esély,hogy megcsinálják.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Ez egy nagyon jó ötlet Myra. Bárkit megtámadhatnál a ranglistán a harci pontokért, de nem foszthatnád ki. A védő játékos természetesen nem veszít(h)e(t)ne semmit. De szerintem ezt az elosztást újra meg kéne csinálni, mert ahogy többen is említették, egy 5-10-szer nagyobb pontú játékossal senki sem szeretne összekerülni, és ez egy igen nagy indok arra, hogy valaki esetleg befejezze a játékot.
 

DeletedUser

Guest
Csak annyit fuznek hozza , hogy ez csak egy jatek , mindenki ugy jatszik ahogy tud , vagy ahogy az ideje engedi !!!
Mindenhol nullarol indul mindenki , egyenlo esellyel veszi fel a harcot !!!
Hogy egyesek jobban fejlodnek es lealazzak naponta a kicsiket ...hat ez van , ezert jatek a jatek , csak igy lehet elorehaladni !!!
Hogy egyesek nem birjak azt hogy naponta veszitenek...jatszanak massal ( barbi , homokozo , stb...)
Ha esetleg valakinek ezek a gondolatok nem tetszenek ...hat , nem miattuk van kitalalva ez a jatek !!!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent