Ötletek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Ismét összejött egy ilyen "Néhány ötlet" topicra való anyag, úgyhogy nyitottam egyet. :)

Egyik ötletem egy kis apróság, ami logikusabbá tenné a sztorit. Amikor Fel Dranghyrt (vagyis a második bronzkori szektort) megszerzi az uralkodó, lehetne egy utalás a keleten fekvő tartományra (Moravaria), hogy kereskedett, háborúzott, stb. Fel Dranghyrral, hiszen a folyó két partján élő birodalmak aligha hagyják békén egymást. Hiszen az egyik hatalomvágyó, a másik meg sunyi uralkodóval rendelkezik...

Másik ötletem, hogy a játék elején lehessen választani, hogy merre legyen a városod.
Egyik lehetőség a mostani lenne. Akkor semmi nem változna a mostanihoz képest.
Másik lehetőség a sziklánál lévő rész lenne. (fent, a városkép tetején)
http://kepfeltoltes.hu/view/120921/_tlet1_www.kepfeltoltes.hu_.png
Ha itt indítaná az ember a városát, akkor a védő seregben lévő kis hatótávú egységek 1, a nagy hatótávú egységek pedig 2 bónusz támadóértéket kapnának, valamint ki lehetne választani 1db épületet, amely 12 óráig nem lenne fosztható. Hátrány lenne pl. hogy minden kis és könnyű és nehéz egység képzése vaskorban 15 perccel, a fejlettebb korokban meg 30 perccel több idő lenne.
Harmadik lehetőség a part lenne.
http://kepfeltoltes.hu/view/120921/_tlet2_www.kepfeltoltes.hu_.png
Ha itt kezdene az ember, nem kerülne forge pontba a szomszédokkal való kereskedés, viszont az adott játékos épületei a termelés befejezése előtt 15 perccel már foszthatóak lennének.

Harmadik ötlet, hogy a partnál lévő szigetre lehessen expedíciót indítani. Ott lennének bizonyos bennszülöttek, és ha mindet legyőzöd, valamilyen jutalmat kapnál. (1 db lelőhely/hadizsákmány/terjeszkedés)

Úgy egy szuszra ennyi. Vélemény?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Hát....A harmadik ötleted kivételével nem támogatom őket. feleslegesnek tartom őket.

De a harmadik ötlet tetszik.
 

DeletedUser7560

Guest
második és harmadik nekem tetszik
a második azért mert ad egy kis színt a kezdő létbe és később is lesz haszna, védő és kereskedő stíluskezdete lehet
a harmadik is tetszik, de én annyit módosítanék rajta, hogy akárhányszor lehessen oda expedíciót indítani 24óránként (prémmel 12re csökkenthető lenne a várakozási idő)
az expedíció eredménye pedig változó lenne (mondhatnék egy játékot ahol van expedíció de nem inno játék :S )
lehetne találni alapanyagok, nyersit, pénzt, néha egységet (egy korábbi expedíció otthagyta), stb.
 

DeletedUser3968

Guest
az elsőt támogatom a harmadikat is.
de a második nem tetszik.azt kéne hogy lehet választani de nem ad semmilyen bónuszt.úgy benne lennék.
 

DeletedUser10514

Guest
Jó ötletek, expedíciós főleg, ilyesmi az én fejemben is motoszkált :) Az elsőt mondjuk nem támogatom én sem, a sztorit bízzuk már a készítőkre. Egyébként sem logikus hogy háborúztak volna egymással, az is lehet hogy Moravaria egyszerűen nem fért el máshová a kontinenstérképen... Bár ha nagyon zavar téged, akkor kérd meg a fejlesztőket, hogy ne folyó hanem magas hegység legyen ott mert téged zavar :)
 

DeletedUser19384

Guest
Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogy a lakosság létszámát miért nem lehet úgy növelni, hogy ha valamit megtermelek akkor 2 fő lakossal gazdagodjon a városom.
Ahogy most van nehéz bármit is kifejleszteni a létszámhiány miatt.

Köszönöm
 

DeletedUser

Guest
Építs házakat. Ha nincs helyed házat építeni, törölj egy házat és építs a helyére jobbat.
 

DeletedUser

Guest
Jó ötletek, expedíciós főleg, ilyesmi az én fejemben is motoszkált :) Az elsőt mondjuk nem támogatom én sem, a sztorit bízzuk már a készítőkre. Egyébként sem logikus hogy háborúztak volna egymással, az is lehet hogy Moravaria egyszerűen nem fért el máshová a kontinenstérképen... Bár ha nagyon zavar téged, akkor kérd meg a fejlesztőket, hogy ne folyó hanem magas hegység legyen ott mert téged zavar :)

Nem zavar a folyó, csak nem találom logikusnak, hogy ott volt a 2 hatalomvágyó sunyi emberke a folyó 2 partján, és békénhagyták egymást.
 

DeletedUser17843

Guest
Nekem is lenne pár ötletem/javaslatom. Az egyik, hogy a játék elején lehetne bónuszt adni a következő képpen: ha valaki már harmadik napja is bejelentkezik, bónuszként valamit lehetne adni neki (pl. egy kevés alapanyagot, vagy pénzt), ezzel is növelve a játékosok kedvét. A másik, az alapanyagok elkészítésének ideje. Nagyon jó, hogy van 5 perces, 15 perces és egy órás. A nyolc órás is jó, de az egy napos és a nyolc órás közé be lehetne szúrni egy 12 órásat. Illetve én egy 4 óraásat is beraknék.

Üdv
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok :))

Játszom mindkét korban. Nem tartozom az irigy fajta közé, viszont pofátlanságnak tartom, hogy valaki úgy jut előnyhöz, hogy a másikat állandó jelleggel kifosztja és nem az épületeit és nem a gazdasági épületeit, hanem a raktárépületeket. Baromi könnyű úgy előrejutni, hogy a másik egésznapos termelését lenyúlja, és ezt állandóan teszi. Így nem kell kereskedni meg megtermelni. a kisebbik meg had nyögjön. Elmegy a kedve az egész játéktól. Ez nem fair play játék így.
Ami ötletem lenne: Hamár a fosztogatást megengedjük, akkor az csak az épületekre és a gazdasági épületetre legyen engedve. Így a kisebbek is előbbre jutnának.
 

DeletedUser11

Guest
En teljes mertekben elutasitom az otletedet.

Epp ez a legjobb a jatekban. Hamar juthatsz anyaghoz. Kulonben is, a vedo nagyobb elonyt kap, mert tud vedekezni, es ha le is gyozik, vissza kapja a vedo egysegeit. Ha at is jutnak rajta, nem is biztos, hogy kifosztja. Ha tudod, hogy lejar az epulet termelese.... lepj be. Nem hinnem, hogy ettol sokan abbahagynak, mert minden jatekban, a grepolisban is, sokaknak nem tetszik, hogy valaki szinte ingyen szerez 10.000-es varosokat, mig valaki egy fele akkoraert megharcol.
 

DeletedUser7560

Guest
az lenne unfair ha ő megtehetné te pedig nem
te is megteheted hogy kifosztod a mellett lévőt

van 1napos termelés is, beállítod akkor mikor tudod hogy fent leszel oszt jó napot
szerintem az időintervallumok jól ki lettek találva, mert elég jól lehet velük időzíteni
 

DeletedUser

Guest
az lenne unfair ha ő megtehetné te pedig nem
te is megteheted hogy kifosztod a mellett lévőt

van 1napos termelés is, beállítod akkor mikor tudod hogy fent leszel oszt jó napot
szerintem az időintervallumok jól ki lettek találva, mert elég jól lehet velük időzíteni

Én megteszem, hogy megtámadom, de nem fosztom. Mert ha az éremre gyűjtök, akkor nem vagyok szemét a másikkal, hogy kifosztom amit megtermelt. Igen, mondhatjátok, az legyen a te bajod. Viszont baromi könnyű a késő középkorinak kifosztani egy kissebbet, akinek esélye sincs visszavágni. (én is késő középkori vagyok, ergo nem magam mellett kardoskodom)

Sejtettem, hogy nem oszt osztatlan sikert. Igen vannak az időegységek. Viszont hallottátok már "ember tervez, isten végez". Ami annyit jelent, hogy nem egyszer, nem kétszer volt már olyanom, hogy 1-2 perc késéssel ki volt fosztva a gyáram.
 

DeletedUser7560

Guest
én nem hiszem, hogy késő középkorinak érdeke kifosztani egy bronz vagy vaskorit
valóban van olyan a fejlesztéseknél, hogy 100-150+ kell valamiből ami régebbi korokból beszerezhető, de akkor se hiszem hogy ezzel szórakoztatja magát
napi termelés az 10 vagy 20, heti 7x kifosztja már megvan neki az anyag és utána békén is hagyja, mert minek spájzoljon be 800márványt pl.? a másik az hogy biztos nem csak pistkét támadja hanem jóskát is, így nem is fogja minden nap kifosztani

továbbá, 2 nyersanyagot lehet termelni, ha az egyiket ki is fosztja a csúnya nagy ott a másik amivel lehet kereskedni céhen belül
arról ne is beszéljünk hogy akárhány termelő épületet lehet építeni, akár lehet valakinek 3üvegfúvója így ha az egyiket ki is fosztják marad még 2 amiben van üveg

na, mind1 a lényeg az hogy a kicsik védelmére nem az a megoldás hogy beszüntetjük a nyersanyag fosztást, ha pedig te nem tudod megoldani a nyersanyagod védelmét kombinálj a védő seregeden
 

DeletedUser

Guest
Én sem fosztok senkit, csak bosszúból. :) És Manwe-nak igaza van szerintem.
 

DeletedUser11

Guest
En mindenkit fosztok (fosztanek, ha lenne gepem :) )

Ez is olyan, mint a tobbi jatek. Vannak erosek, es gyengek. Egy olyan embert nem ismerek, aki csupan szeretetbol, meg kedvessegbol lett volna nagy. Ha grepolison jatszol, rajossz, hogy nagyon undoknak, es erosnek kell lenned, ott nincsen olyan, hogy akkor jo, most nem tamadlak.
 

DeletedUser

Guest
En mindenkit fosztok (fosztanek, ha lenne gepem :) )

Ez is olyan, mint a tobbi jatek. Vannak erosek, es gyengek. Egy olyan embert nem ismerek, aki csupan szeretetbol, meg kedvessegbol lett volna nagy. Ha grepolison jatszol, rajossz, hogy nagyon undoknak, es erosnek kell lenned, ott nincsen olyan, hogy akkor jo, most nem tamadlak.

Na látjátok ezért ilyen a játék. Állítólag építő játék. Építs magadnak várost.
Nem félreételmezni: ílyenek az életben is az emberek. Tapossunk el mindenkit.
Azt írod: Egy olyan embert nem ismerek, aki csupan szeretetbol, meg kedvessegbol lett volna nagy.
Válasz: Én meg 1 olyan embert se ismerek aki hosszútávon sokáig a csúcson lenne. Kis ember kicsit, nagy embert nagyot esik. És ez örök igazság, nem én találtam ki.

Játszom a Grepolisba, viszont ott meg van a lehetőség, hogy összefogással megvédjük amink van.
 

DeletedUser11

Guest
Na látjátok ezért ilyen a játék. Állítólag építő játék. Építs magadnak várost.
Nem félreételmezni: ílyenek az életben is az emberek. Tapossunk el mindenkit.
Azt írod: Egy olyan embert nem ismerek, aki csupan szeretetbol, meg kedvessegbol lett volna nagy.
Válasz: Én meg 1 olyan embert se ismerek aki hosszútávon sokáig a csúcson lenne. Kis ember kicsit, nagy embert nagyot esik. És ez örök igazság, nem én találtam ki.

Játszom a Grepolisba, viszont ott meg van a lehetőség, hogy összefogással megvédjük amink van.

Igen, igauad van, az eletben is vannak ilyenek. De en, es akiket en ismerek, csak a jatekra terjed ki ez az erzese. Igen, kozosen meg lehet dolgokat bedeni, elfoglalni, es tarsas jatek a grepolis, de inkabb soksor kotelessegtudatbol segitunk egymasnak. Na de ez nem grepolis, ez foe, mindenki ugy jatszik, ahogy kedve tartja.
 

DeletedUser

Guest
Azt írod kötelességtudatból segítünk egymásnak. Akkor miért vannak a céhek? Mert jelen pillanatban csak a Forge point spórolást látom benne. Amúgy a közös piacon is eltudom adni a portékámat.
Kikellene találni, hogy társasjátéknak, vagy stratégiai játéknak készült a foe.
 

DeletedUser11

Guest
En azt a kotelessegtudatot még a grepolisra mondtam.

Es olvastam, hogy valamikor tervezik bevezetni a kozos harcot, hogy cehek tudnak egyutt harcolni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent