Ötletek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Nem tudom, de a Hírek/Eseménynapló-t könnyebben is el lehetne érni, mondjuk egy kattintással. Most csak úgy tudom, ha a bal felső sarokban rákattintok a városom nevére és ott kiválasztom lapfülön, amin megint csak kattintanom kell, hogy elérjem, mik is történtek mostanság. Ez egy kicsit idegesítő, kényelmetlen.
 

DeletedUser

Guest
Szerintem nem értjük egymást. Ha ugyan annyi pontú játékosok kerülnek össze, akkor FELTEHETŐLEG ugyan ott tartanak a játékban. Ezért lenne praktikus, hogy az ugyan olyan korcsoportú játékosokat egy kontinensre rakják.

Trys, szerintem meg te nem értettél meg :D Elmondom mi a baj azzal ha egy kontitnensre összepakolod azokat akik ugyanott tartanak.

1) a kutatás lineáris volta miatt, kutatásban is ugyanott fognak tartani azaz mindenki ugyanabban az időben ugyanazt a 2-3 kutatást fogja csinálni. Ugyanazok a termények kellenének mindenkinek egyidőben. Magasabb korszakos terményre cserélni nemlehet mert nincs olyan koros közöttük, alacsonyabb koros ra sem mert alacsonyabb koros sincs, ők meg ugyan tudnának termelni alacsonyabb koros cuccot de mindenkinek egyszerre kell ugyanaz, utánna meg már nem kell senkinekse. A kereskedelem torkát el is vágtad.

2) PVP-ben mondjuk késő kozépkoriként jó ha virágzó középkori toronyban lehet harcolni a korszak azonos torony mellett. Magyarul a 80 játékos ugyanabban az 1 jóesetben 2 toronyban fog harcolni a 10 medált érő helyért, 6 torony 30 medálos helyett. Ha mindenki későközepes egységekkel rohangál akkor a napi 20-30-40 PVP helyett lehet csinálni 5-10-et, és még sokat mondok. Úgyhogy ennek is annyi.

3) 10k pontot el lehet érni x idő alatt is meg 5x idő alatt is, attól függően, hogy mennyire vagy aktív és/vagy mennyi pénzt tettél bele a játékba. Da ha elérted akkor már tök mindegy mekkora az aktivitásod mert a 2k pontossal szemben korszak és pontelőnyöd van. Ha pontszám alapján rakod össze a játékosokat akkor nincs korszakelőny és nincs pontelőny, csak a pénz az aktivitás fog számítani. Lehet, hogy nem szerzel 300 medált hetente napi 2 belépéssel, de 10-20 medálokat ellehet csipni. Most ha valaki nem aktív, de pár hónapot rászán a játékra akkor legalább korszakelőnye lesz egyesekkel szemben és ezzel már lehet mit kezdeni. Alacsonyabb pontszámon ez nem lesz szembetünő, hiszen itt nemlehet nagy korszakelőnyt, játékidőt veszteni vagy nyerni. De magasabb krszakban 3-4-5 hónap játékidőnél 50-60-70 ezer pontnál már tudnak különbségek lenni. Akkora ami már véd a fizetős és-vagy online játékos ellen, és amit nem lehet 2 hét alatt ledolgozni akkorse ha heti 168 órát ülsz itt. A kevésbé aktív játékos a beszűkült kereskedelmi és PVP lehetőségek mellett totálisan semmit sem fog tudni csinálni! Nincs szorgos hangya szituáció, aki hosszú hónapok alatt napi 1-2 belépéssel szépen fejlődött és ezekután már tudja élvezni a munkája gyümölcsét a korszak és pontszám előnyét mert olyan többé nincsen. Ezért kontraszelektálsz, azt juttatod előnyhöz aki amúgy is előnyben van a fizetőst és a mindig onlinet, és azt bünteted aki amúgyis hátrányban van a napi 1-2x belépőt.

A lego az semmi 1-2 hét és dög unalom, ez a játék nem a legoról szól, mégha ezt a legtöbben hajlamosak is elfelejteni. Ami napi szinten értékelhető, amiért megéri 3-4 órát itt tölteni naponta az a PVP és a kereskedelem. De nem kell enyit itt lenni, kevesebbel is jól el lehet lenni mert ha rászánsz 4-5-6 hónapot akkor lehet 2-3-4 korszaknyi előnyöd meg 20-30-40ezer pontnyi és ott már tök mindegy mennyi pénzt tesz bele a másik és mennyi időt ül a gépnél, te vagy a jobb. Neki is rá kell szánnia a hónapokat, hogy beérjen és egy súlycsoportbe kerüljön veled csak esetleg neki elég lesz 3 hónap arra ami neked 6-ba került. De beérhet és lehagyhat! Mi a fenének játszál fél évet, ha fél év múlva is mindig mindenki egy súlycsoportban lesz veled, és senkit nem tudsz lehagyni se. A fél éved semmit nem jelent, csak az számít, hogy az adott pillanatban mennyire vagy aktív és mennyi pénzt tolsz bele a játékba.

Na ezért nem jó, ha heti rendszerességel, az azonos pontúakat pakolod össze egy kontinensre. Bocs, kicsit hosszú lett.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Trys, szerintem meg te nem értettél meg :D Elmondom mi a baj azzal ha egy kontitnensre összepakolod azokat akik ugyanott tartanak.

1) a kutatás lineáris volta miatt, kutatásban is ugyanott fognak tartani azaz mindenki ugyanabban az időben ugyanazt a 2-3 kutatást fogja csinálni. Ugyanazok a termények kellenének mindenkinek egyidőben. Magasabb korszakos terményre cserélni nemlehet mert nincs olyan koros közöttük, alacsonyabb koros ra sem mert alacsonyabb koros sincs, ők meg ugyan tudnának termelni alacsonyabb koros cuccot de mindenkinek egyszerre kell ugyanaz, utánna meg már nem kell senkinekse. A kereskedelem torkát el is vágtad.

2) PVP-ben mondjuk késő kozépkoriként jó ha virágzó középkori toronyban lehet harcolni a korszak azonos torony mellett. Magyarul a 80 játékos ugyanabban az 1 jóesetben 2 toronyban fog harcolni a 10 medált érő helyért, 6 torony 30 medálos helyett. Ha mindenki későközepes egységekkel rohangál akkor a napi 20-30-40 PVP helyett lehet csinálni 5-10-et, és még sokat mondok. Úgyhogy ennek is annyi.

3) 10k pontot el lehet érni x idő alatt is meg 5x idő alatt is, attól függően, hogy mennyire vagy aktív és/vagy mennyi pénzt tettél bele a játékba. Da ha elérted akkor már tök mindegy mekkora az aktivitásod mert a 2k pontossal szemben korszak és pontelőnyöd van. Ha pontszám alapján rakod össze a játékosokat akkor nincs korszakelőny és nincs pontelőny, csak a pénz az aktivitás fog számítani. Lehet, hogy nem szerzel 300 medált hetente napi 2 belépéssel, de 10-20 medálokat ellehet csipni. Most ha valaki nem aktív, de pár hónapot rászán a játékra akkor legalább korszakelőnye lesz egyesekkel szemben és ezzel már lehet mit kezdeni. Alacsonyabb pontszámon ez nem lesz szembetünő, hiszen itt nemlehet nagy korszakelőnyt, játékidőt veszteni vagy nyerni. De magasabb krszakban 3-4-5 hónap játékidőnél 50-60-70 ezer pontnál már tudnak különbségek lenni. Akkora ami már véd a fizetős és-vagy online játékos ellen, és amit nem lehet 2 hét alatt ledolgozni akkorse ha heti 168 órát ülsz itt. A kevésbé aktív játékos a beszűkült kereskedelmi és PVP lehetőségek mellett totálisan semmit sem fog tudni csinálni! Nincs szorgos hangya szituáció, aki hosszú hónapok alatt napi 1-2 belépéssel szépen fejlődött és ezekután már tudja élvezni a munkája gyümölcsét a korszak és pontszám előnyét mert olyan többé nincsen. Ezért kontraszelektálsz, azt juttatod előnyhöz aki amúgy is előnyben van a fizetőst és a mindig onlinet, és azt bünteted aki amúgyis hátrányban van a napi 1-2x belépőt.

A lego az semmi 1-2 hét és dög unalom, ez a játék nem a legoról szól, mégha ezt a legtöbben hajlamosak is elfelejteni. Ami napi szinten értékelhető, amiért megéri 3-4 órát itt tölteni naponta az a PVP és a kereskedelem. De nem kell enyit itt lenni, kevesebbel is jól el lehet lenni mert ha rászánsz 4-5-6 hónapot akkor lehet 2-3-4 korszaknyi előnyöd meg 20-30-40ezer pontnyi és ott már tök mindegy mennyi pénzt tesz bele a másik és mennyi időt ül a gépnél, te vagy a jobb. Neki is rá kell szánnia a hónapokat, hogy beérjen és egy súlycsoportbe kerüljön veled csak esetleg neki elég lesz 3 hónap arra ami neked 6-ba került. De beérhet és lehagyhat! Mi a fenének játszál fél évet, ha fél év múlva is mindig mindenki egy súlycsoportban lesz veled, és senkit nem tudsz lehagyni se. A fél éved semmit nem jelent, csak az számít, hogy az adott pillanatban mennyire vagy aktív és mennyi pénzt tolsz bele a játékba.

Na ezért nem jó, ha heti rendszerességel, az azonos pontúakat pakolod össze egy kontinensre. Bocs, kicsit hosszú lett.

Minden ponttal egyet értek, csak egy gond van, hogy Tyrion-nak hívnak. :)

Remélem sikerül egy egységes rendszer kidolgozni erre, mert ez így igen unalmasra sikerült, több szemszögből is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10514

Guest
Néhány dolog ami eszembe jutott:
- Belépéskor csak akkor adja be a híreket, ha történt valami az utolsó belépésem óta. Kicsit bosszantó, hogy nekiállnák begyűjteni, de közben bejön a hírek ablak és elugrik a névsorban első ember városára.
- A egységek közül csak a gyors(lovasság) nem kap bónuszt terepre. Javaslom, nyílt terepen kapjon támadás bónuszt, logikus lenne.
- Ne 9-9 legyen az elérhető legnagyobb sebzés, szerintem logikus lenne, hogy egy késő középkori vagy még fejlettebb egység 1 ütéssel hidegre tud tenni 1 lándzsást, vagy egy dárdavetőt.
 

DeletedUser

Guest
Szia!

Belépéskor csak akkor adja be a híreket, ha történt valami az utolsó belépésem óta. Kicsit bosszantó, hogy nekiállnák begyűjteni, de közben bejön a hírek ablak és elugrik a névsorban első ember városára.

Ezzel az a baj, hogy vannak, akiknek pont az tetszik, hogy nem csak belépéskor értesülsz az eseményekről.

A egységek közül csak a gyors(lovasság) nem kap bónuszt terepre. Javaslom, nyílt terepen kapjon támadás bónuszt, logikus lenne.

Szerintem bónusszal már túl erős lenne, mert elég gyakori a nyílt terep.

Ne 9-9 legyen az elérhető legnagyobb sebzés, szerintem logikus lenne, hogy egy késő középkori vagy még fejlettebb egység 1 ütéssel hidegre tud tenni 1 lándzsást, vagy egy dárdavetőt.
Ez egy jó ötlet alapjába véve, de attól tartok, hogy ezzel megint csak könnyebb lenne a játék. Én inkább nehezítenék rajta. No de ez csak a személyes véleményem... :)
 

DeletedUser10514

Guest
Szia!



Ez egy jó ötlet alapjába véve, de attól tartok, hogy ezzel megint csak könnyebb lenne a játék. Én inkább nehezítenék rajta. No de ez csak a személyes véleményem... :)
Könnyebb? Nem lehetne többé lándzsást használni csalinak. Inkább nehezítené/költségesebbé tenné a csatákat.
 

DeletedUser

Guest
Azért gondoltam hogy könnyebb, mert így még több csatát meg lehet úszni sértetlenül..Lehet lenne olyan egység amelyik sorra sem kerülne a csatában, mert megelőző halálos csapást mérsz rá... :) A csalis dologra nem gondoltam, azt valóban nehezítené.
 

DeletedUser10514

Guest
Azért gondoltam hogy könnyebb, mert így még több csatát meg lehet úszni sértetlenül..Lehet lenne olyan egység amelyik sorra sem kerülne a csatában, mert megelőző halálos csapást mérsz rá... :) A csalis dologra nem gondoltam, azt valóban nehezítené.
Ez így is előfordul, a jó játékosnak ez a célja :)
 

DeletedUser3968

Guest
nekem egyszer barbárral megvolt egy ütéssel a trebuchet bár lehet hogy a beszivárgás miatt
 

DeletedUser10514

Guest
nekem egyszer barbárral megvolt egy ütéssel a trebuchet bár lehet hogy a beszivárgás miatt
Máshogy nem fordulhatott elő. Egyszer a gép produkált olyat, hogy 100%-os lándzsást(aki erdőben állt) egy ütéssel levert lovassal. Na de tudjuk, a gépre más szabályok vonatkoznak, mint az emberre, hajlamos a maga javára "csalni" minden játék :)
 

DeletedUser

Guest
Még múltkor kérdeztem, de nem kaptam rá reakciót. Lehetséges megoldani, hogy a Hírek/Eseménynapló elérhető legyen a bal alsó panelből? Szerintem nagyon jó lenne.
 

DeletedUser

Guest
A városháza a korok változásával adhatna több napi aranyat is mint 500. Szerintem logikus lenne, és motiváló is. Nem tudom valahol felvetödött-e kérdés, ha igen akkor tárgytalan.
 

DeletedUser

Guest
Még múltkor kérdeztem, de nem kaptam rá reakciót. Lehetséges megoldani, hogy a Hírek/Eseménynapló elérhető legyen a bal alsó panelből? Szerintem nagyon jó lenne.
Kiváló ötlet, támogatjuk! Jelezve lesz a fejlesztők felé! Köszönjük!
A városháza a korok változásával adhatna több napi aranyat is mint 500. Szerintem logikus lenne, és motiváló is. Nem tudom valahol felvetödött-e kérdés, ha igen akkor tárgytalan.
Már többször is felmerült ez a javaslat. Jó az ötlet szerintem. Jeleztük is a fejlesztőknek, de még nem tudni, hogy terveznek-e ezen változtatni...
 

DeletedUser

Guest
További fejlesztések a profilon!

Szerintem a profil az első dolog amit az ember megnéz,ha valakivel kapcsolatba akar kerülni. Jó ötletnek tartom a kereslet/kínálat lehetőséget, hogy egyszerűen informálódom arról, hogy ki mit tudna eladni és mit szeretne. A piacon természetesen nem mindig vannak ezek az ajánlatok meghirdetve különböző okok miatt.
Jelenleg 3 termék kinálatára van lehetőség,ez mutatóba jó,de nem kielégítő
- Gondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha több terméket/nyers anyagot lehetne mutatni,de akkor se lehetne eleget :)
- A rengeteg termék/nyersanyag meg átláthatatlan lenne, az is gondot okozna.

Az én verzióm:
- Mivel amúgy is betekinthetünk egymás városába,és látjuk az épületeket,ezt a lehetőséget meglovagolva arra gondoltam, hogy felesleges lenne a kínálattal bajlódni,"egyszerűbb" és hatékonyabb? megoldásnak gondolom azt, hogy a profilban lenne egy hely ahova a program automatikusan az éppen termelt! és eladható nyersanyagot,terméket jeleníti meg. Kis ablak egy szöveggel: "Jelenlegi termelés",alatta pedig ikonok összegyújtve sorban, vagy függülegesen rendezve, és ha ráviszem a kurzort kiirja a nevét is. Nem kell városlátogatóba menni, ha kereskedelmi szándákunk van, rögtön látjuk ki mit termel,azonnal lehet levelezni. Elég lenne csak a termék/ny.a név megemlítése, de ha tovább akarunk menni és publikus lenne, akkor még külön jelezné azt is,hogy mennyi van épp raktáron belőle(lehet kicsit fogná a szervert)
Másrészről az igényeknél szerintem nem is kell több három félénél,elég itt a fő igényeket felsorolni,hiszen mindet értelmetlen,mert ezek nagyon gyorsan változnak,a részletek itt majd az egymásssal való levelezgetésben, vagy céh fórumokban merülnének ki.
Részemről ez pattant ki a fejemből a mostani frissítést látva. XD
 

DeletedUser11

Guest
Én ezt feleslegesnek tartom, a mostani rendszer pont jó. Ha szükséged van valamire, megnézed a piacot, vagy keresel olyan játékost, akikkel aktuális termeléseidet megoszthatnád, és vissza.
 

DeletedUser

Guest
Én ezt feleslegesnek tartom, a mostani rendszer pont jó. Ha szükséged van valamire, megnézed a piacot, vagy keresel olyan játékost, akikkel aktuális termeléseidet megoszthatnád, és vissza.

Szerintem a siker titka a folyamatos fejlesztés. Semmi se felesleges amig azt fel nem teszik a megéri vagy nem megéri nevü mérlegre. Más kérdés hogy fejlesztői vagy nem fejlesztői oldalról nézzük. Számomra a tartalom és lehetőségek sokasága pozítívum egy játékban,grafikailag nem feltétlen kell ütnie. Persze ez is egyénenként változik,de arra meg ott a szavazás... :)
 

DeletedUser11

Guest
Ahogy jobban megnézem, az ötleted tényleg helytálló. Amelyik termelés készen van, és be van állítva (mondjuk az árutermelő épületben be lehetne állítani, vagy a főépületben egy pipával), akkor a profilban kijelzi, és aki akarja, elfogadja, persze bizonyos áron. Ez nekem ahogy jobban megnézem tetszik. Ötletes.
 

DeletedUser20746

Guest
Akadály

Sziasztok :)
egy kis problémám akadt a Profilban való kereskedéssel :)
nagyon jó ötlet és használnám is de régi tipusú monitorom van és a legfelső sávot tudom csak használni mert a másik 2-n nem tudom váltani az ajánlatot minden termékre mert az már "lelóg" és nem látszik :(
Pl: Rezet adnék Mézért de a Réz már nem látszik még a legfelső sávban sem :(
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok :)
egy kis problémám akadt a Profilban való kereskedéssel :)
nagyon jó ötlet és használnám is de régi tipusú monitorom van és a legfelső sávot tudom csak használni mert a másik 2-n nem tudom váltani az ajánlatot minden termékre mert az már "lelóg" és nem látszik :(
Pl: Rezet adnék Mézért de a Réz már nem látszik még a legfelső sávban sem :(

Erről már megy a téma egy másik topikban ( Általános beszélgetések
0.20 verzió kibeszélő)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent