Kibeszélő Megérkezett a Céh-csatatér kibeszélő

DeletedUser22731

Guest
Sziasztok, próbáltam keresgélni és utána olvasni, sőt láttam, hogy néhányan a supporttol is megkérdeztétek, ami érdekel engem, de konkrét választ nem találtam.
Szóval a kérdés:
  • A céhem első lett a saját ligájában, de nem mehettünk előre a következő ligába! Miért?
    • Az előlépések a céh jelenlegi MMR pontjaitól függenek. A helyzet ilyenkor valószínűleg az, hogy a liga, amelyet megcéloztatok magasabb MMR küszöböt adott meg, mint amit a céh elért.
Tehát az előre- és visszalépések a ligák MMR küszöbjétől és az a céh elért MMR pontjaitól függ.


Tehát összességében valami misztikus, láthatatlan, megfoghatatlan dolog alapján tudnánk a platina ligába felkerülni? Az nem is elég, ha nyerünk az aranyban, ha jól értem...
Ha a céh aktivitását mérik, akkor eleve nem értem a dolog, mert a platinában lett volna a helyünk alapjáraton is, bár itt is felmerül a kérdés, hogy mi az aktivitás?
CE-n azért jól mérhető, hogy minden tag harcol, nincsennek sunnyogók, s mégis alacsony MMR értékkel bírunk (gondolom én), mert nálunk jóval kevésbé aktív céhek vannak az arany ligában - CE, GVG tehát mérhető dolgok alapján gondolom, hogy kevésbé aktívak.
Bár lehet, hogy ezek a céhek aktívabbak nálunk a misztikus, megfoghatatlan MMR alapján és jó helyen vagyunk (biztos így van) csak akkor tényleg szeretném tudni min kellene javítanunk.

Illetve van egy másik része az aktivitásnak, ha jól olvastam azért kaphatunk 80 fős céheket ellenfélnek valaki szerint (hiába csak 40-en vagyunk) mert abban a 80 fős céhben az MMR szerint csak ugyanannyian aktívak mint nálunk... Ami egyértelműen sületlenség, hiszen ha naponta csak 20-at csatázik mindenki a 80 fős céhből (ami az arany ligásoknál azért nem olyan nagy elvárás) akkor nekünk 40-et kellene csatázni, csak, hogy ugyanott legyünk... Tehát megint ez a furcsa MMR számítás, ami nyilvánvalóan elég fontos dolgokat nem vesz figyelembe, s elég misztikus dolgokat pedig igen, amikor egymás mellé rak céheket... Szóval számomra ez is egyelőre rejtély.

Köszönöm szépen, ha valaki ad egy konkrét választ ezekre egészben, vagy akár részben.

Ui.: Még annyit tennék hozzá, hogy ha ez az MMR ilyen fontos, akkor lehetne publikus is, ha nem is rangsorolná a játék a céheket ez alapján, mert azt a presztízs alapján teszi, attól függetlenül a céh lapján fel lehetne tüntetni, ha másért nem akkor azért, hogy az ember kalkuláljon vele, hogy mikor van esélye ligát váltani, vagy mennyit kell teljesítenie, hogy az adott ligában maradjon.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Leírtam már másik beszélgetésbe, de akkor bevágom ide is.

A ligák MMR küszöbei:
Réz0-100
Ezüst101-350
Arany351-650
Platina651-900
Gyémánt901-1000

Az esemény után pedig így változik az MMR:
Helyezés8 céh7 céh6 céh5 céh
1.+175+150+125+100
2.+125+100+75+50
3.+75+50+250
4.+250-25-50
5.-25-50-75-100
6.-75-100-125-
7.-125-150--
8.-175---

A Céh-csatatérért járó presztízs pedig az MMR pont 18-szorosa. (Ebből az MMR is visszaszámolható.)

Forrás:
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser22731

Guest
Köszönöm, ezt megértettem abban a beszélgetésben is és elolvastam a wikin is, hogy CE és GVG alapján nézte az aktivitás, ami miatt felmerültek a további kérdéseim.
Ez a táblázat önmagában nem ad választ nekem semmire sem, pusztán azt mutatja meg, hogy a "misztikus MMR" mettől meddig tart egy ligában.

Ez a táblázat nem magyarázat arra, hogy milyen aktivitás néz még az MMR, miért rak össze 80 fős céhekkel folyamatosan hiszen kétszer annyit kell harcolni ellenük és akkor is csak ugyanott vagyunk mit ők erőlködés nélkül.

Szóval köszönöm a táblázatot, felfogtam, ettől függetlenül voltak a további kérdéseim.
 

DeletedUser25848

Guest
Köszönöm, ezt megértettem abban a beszélgetésben is és elolvastam a wikin is, hogy CE és GVG alapján nézte az aktivitás, ami miatt felmerültek a további kérdéseim.
Ez a táblázat önmagában nem ad választ nekem semmire sem, pusztán azt mutatja meg, hogy a "misztikus MMR" mettől meddig tart egy ligában.

Ez a táblázat nem magyarázat arra, hogy milyen aktivitás néz még az MMR, miért rak össze 80 fős céhekkel folyamatosan hiszen kétszer annyit kell harcolni ellenük és akkor is csak ugyanott vagyunk mit ők erőlködés nélkül.

Szóval köszönöm a táblázatot, felfogtam, ettől függetlenül voltak a további kérdéseim.
Ha jól értelmezem az angol nyelvű oldalt, az MMR érték a helyezés alapján változik függően az aktuális bajnokságban résztvevők számától. pl. 5céhnél 1-2 növekszik, 3. nem változik, 4-5 csökken. A céheket sorba rendezi MMR érték alapján és hasonló értékűeket sorsol egy bajnokságba. A kezdeti érték a CE és a GVG alapján lett meghatározva.
 

DeletedUser

Guest
Szertnem nagyon félreértettél valamit. Én nem említettem (nem vetettem fel), hogy emelni akarna a céh szintjén egy egy fős céhben a tag. Én csak azt mondtam, hogy visszás, hogy kis fős céhek hamarabb mehetnek feljebb a ligákon az MMR érték növelésével (vagyis a 'aktivitás'-sal), mint a nagyok (akiknél lehet, hogy nincs is már miért harcolni naponta, mert úgy is simán vezetnek). És ezért lorant96 kérdése nagyon is aktuális. Még mindig. Mert azzal, ha többen vannak, akkor nehezebben mennek feljebb a ligaszinteken. :)


A bétán azt írta az egyik tagunk, hogy egyből változtak az ellenfelek is (a korhoz idomultak).

Nincs igazad, nem osztja az aktivitást tagokra. Nekem átlag majdnem 100 csatám/tárgyalásom volt az első körben naponta, nem léptem ligát. Erősen kétlem, hogy átlag arany ligás céhekben többet hoznának a tagok fejenként 100-nál egy nap. Nem 100 haladás, hanem csata/tárgyalás, amiből a tárgyalás is napi átlag 40 fölöttire jött ki, ami ugye 80 haladás, hisz a csatával szemben 2-t jelent, ha azt nézné a rendszer. Egyedüli egyfős céhként 4. is lettem ezzel, de maradt ezüst liga. Épp ez nem fair a rendszerben, hogy nemhogy egyfős, de 30 fős céh sem jut feljebb. 80 főnél mindenki csinál napi 30 csatát, semmi egyéb. 2400/nap. 30 fősnél már fejenként 80 kell ehhez mindenkitől. Esélytelen. Egyfősnél meg örülsz, ha 1000 körül hozol az egész során, persze, ha nem töltöd a fél életed tárgyalással.
Az egész funkció rendesen el van cseszve...
 

DeletedUser26307

Guest
Nincs igazad, nem osztja az aktivitást tagokra. Nekem átlag majdnem 100 csatám/tárgyalásom volt az első körben naponta, nem léptem ligát. Erősen kétlem, hogy átlag arany ligás céhekben többet hoznának a tagok fejenként 100-nál egy nap. Nem 100 haladás, hanem csata/tárgyalás, amiből a tárgyalás is napi átlag 40 fölöttire jött ki, ami ugye 80 haladás, hisz a csatával szemben 2-t jelent, ha azt nézné a rendszer. Egyedüli egyfős céhként 4. is lettem ezzel, de maradt ezüst liga. Épp ez nem fair a rendszerben, hogy nemhogy egyfős, de 30 fős céh sem jut feljebb. 80 főnél mindenki csinál napi 30 csatát, semmi egyéb. 2400/nap. 30 fősnél már fejenként 80 kell ehhez mindenkitől. Esélytelen. Egyfősnél meg örülsz, ha 1000 körül hozol az egész során, persze, ha nem töltöd a fél életed tárgyalással.
Az egész funkció rendesen el van cseszve...
Lehet, még nem alkalmazzák a csatateres szelektálást. A-n van most 50 arany ligás, ami az első turnusnál sem lehetett másképp. Ha igaz, velük játszik a két platinás is, míg nem lesz olyanból több.
Bár bádog ligából lehetett feljebb kerülni, de az tényleg a minimál teljesítményűek helye.
 

quin

Tag
A kezdeti MMR értéket számolták ki vmilyen rejtélyes képlet alapján amiben mindenféle aktivitás szerepelt. Gondolom nem akarták, h mindenki 0 pontról induljon. Viszont azzal, h elindult a céhes csatatér nincs semmiféle aktivitás mérés a fenti táblázat alapján kapnak/veszítenek a céhek MMR pontot minden csatatér végén. Legalábbis a fenti linket ezt írják, és elég megbíztható adatok szoktak ott szerepelni.

"After the initial MMR estimation, the MMR will only change depending on the guilds ranking in the respective battleground. "
 

DeletedUser

Guest
A kezdeti MMR értéket számolták ki vmilyen rejtélyes képlet alapján amiben mindenféle aktivitás szerepelt. Gondolom nem akarták, h mindenki 0 pontról induljon. Viszont azzal, h elindult a céhes csatatér nincs semmiféle aktivitás mérés a fenti táblázat alapján kapnak/veszítenek a céhek MMR pontot minden csatatér végén. Legalábbis a fenti linket ezt írják, és elég megbíztható adatok szoktak ott szerepelni.

"After the initial MMR estimation, the MMR will only change depending on the guilds ranking in the respective battleground. "

Kíváncsi leszek, ezúttal toronymagasan vezetek egyfős céhvel, miközben a 2. legkevesebb tag 6, de van 78 fős is, átlag 20+. Vajon feljebb lépek, értelmesebb egyéni jutalmakért? Mert más értelme ennek nincs ebben a formában, kérdés persze a mai bétás változtatás mit hoz, módosítottak a nehézség növekedésén, elvben sokkal többet kéne tudni csatával vinni...
 

DeletedUser25092

Guest
Helló. Jó a céh csatatér, nekem egyedül is megy. A liga (réz, stb) mitől függ?
 

Xantos Philus

Aktív tag
Fú ez nagyon sok! :) Nem tudom teljesen végigolvasni úgyhogy leírom így.
Nagyon jó fejlesztés a csatatér. Először sajnáltam amiért nem lett felhozva a GvG de ez így sokkal jobb.
Viszont lenne néhány dolog amin lehetne fejleszteni:
Az első az az, hogy mint ahogyan már említették szinte mindenhol esténkét azt várják, hogy újra 0% legyen a demoralizáció. Ez nem jó mert így ösztönözve vagyunk arra, higy éjfélen túl fenntmaradjunk és ez nagyon nem jó stratégia. Előrréb kéne hozni legalább 3 órával a demoralizációt 9 órára.
A második: eléggé összetett/furcsa, szóval nem megszokottan magyaros nevei vannak a tartományoknak. Na most ha én vezetőként le akarom a céhnek írni hogy melyiket támadják, akkor hiába tudom, hogy A4, mire elkezdem írni, már csak annyit tudok hogy Frimuhrjfikskwjs. Ezt a problémát nagyon egyszerűen meg lehetne úgy oldani, hogy a céhvezetők által kapott csatatérépítőt kiegészítjük a csatatér vezető vagy akármilyen funkcióval aminek az lenne a lényege, hogy a szomshédos tartományokra tud valamilyen különleges zászlócskákat helyezni vagy bejelölni a szomszédos tartományt, ezzel jelezve, hogy azt a területet kell támadni.
Ezt a funkciót ki is lehet bővíteni ennek az ellentétével, hogy egy másik jelöléssel bejelölni azokat a területeket, amik szövetségesek és nem szabad támadni.
Egy másik téma: ezt is említették már korábban de azéet leírom. Sokszor van az, hogy valami kapcsán fontos lenne kideríteni, hogy ki az aki megtámadta az adott szektort. Na ezzel az a baj hogy még az alapítónak sincsen sehol egy táblázata, ahol meg tudná nézni hogy ki mit támadott, így csak becsületi alapon lehet bevalltatni. Ez egy nagyon fontos pont lenne, úgyhogy kérlek titeket ezt nézzétek meg különösen!
Köszi hogy végigolvastátok! :)
 

DeletedUser26307

Guest
Lehet, nem olvastam minden felvetést, vagy figyelmesen a leírást. Kérdés:
Ha a tartományaim egymás után helyezkednek el, úm. láncban, és egy köztes területet elfoglalnak, akkor a távolabbi tartomány(ok) az elszakadással el is vesznek? És, ha igen, akkor függetlenek lesznek, vagy így egyszerre több kerül az ellen kezei közé?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Lehet, nem olvastam minden felvetést, vagy figyelmesen a leírást. Kérdés:
Ha a tartományaim egymás után helyezkednek el, úm. láncban, és egy köztes területet elfoglalnak, akkor a távolabbi tartomány(ok) az elszakadással el is vesznek? És, ha igen, akkor függetlenek lesznek, vagy így egyszerre több kerül az ellen kezei közé?

Nem vesznek el, csak ha elfoglalják azokat is. Sőt támadni is tudod továbbra is a legtávolabbi tartományod szomszédjait is.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Csak a megkezdett, de el nem foglalt tartományban lévő csatáid vesznek el, ha elvágják minden tartománytól, amelyik a tied.
Az elfoglalt tartományok szigetekként is teljes értékűek.
 
Fent