Kibeszélő Megérkezett a Céh-csatatér kibeszélő

Xantos Philus

Aktív tag
Oké de nem lenne sokkal ikonikusabb, látványksabb a játék, ha be is lehetne jelölni a térképen?
Es még egy kérdés: nem lesz ennek a csataternek valami rövidítése pl CvC vagy valami ilyesmi?
 

DeletedUser24512

Guest
Sziasztok! Lehet már valaki beírta, (lusta vagyok végigolvasni a topicot) de nem igaz, hogy a céh csatatéren újabb kori ellenfeleket kapsz ha kort lépsz!
Két szerveren is léptem kort (óceánosból-virtuálisba és ipariból-progresszívbe) és ugyanúgy az előző kori ellenfelek ellen harcolok! :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Nincs igazad, nem osztja az aktivitást tagokra. [...] Egyfősnél meg örülsz, ha 1000 körül hozol az egész során, persze, ha nem töltöd a fél életed tárgyalással.
Az egész funkció rendesen el van cseszve...
Az egész hozzászólásom abból indult ki, hogy visszás lenne, ha nem a helyezések alapján lenne a rangsorolás. Mert az elején (pár hozzászólással/oldallal korábban) még úgy volt, hogy minden a titokzatos MMR érték alapján lesz, még a ligaváltás is. Szerencsére azóta kiderült, hogy a helyezések alapján lehet pontokat szerezni/veszteni, ami már korrekt.
Illetve igen, a GBG is arra épül, hogy nem 1 fős céhek harcolnak egymás ellen. Vagyis érdemesebb több tagot is toborozni. Valamit valamiért.

[...]
Viszont lenne néhány dolog amin lehetne fejleszteni:
Az első az az, hogy mint ahogyan már említették szinte mindenhol esténkét azt várják, hogy újra 0% legyen a demoralizáció. Ez nem jó mert így ösztönözve vagyunk arra, higy éjfélen túl fenntmaradjunk és ez nagyon nem jó stratégia. Előrréb kéne hozni legalább 3 órával a demoralizációt 9 órára.
A második: eléggé összetett/furcsa, szóval nem megszokottan magyaros nevei vannak a tartományoknak. Na most ha én vezetőként le akarom a céhnek írni hogy melyiket támadják, akkor hiába tudom, hogy A4, mire elkezdem írni, már csak annyit tudok hogy Frimuhrjfikskwjs. Ezt a problémát nagyon egyszerűen meg lehetne úgy oldani, hogy a céhvezetők által kapott csatatérépítőt kiegészítjük a csatatér vezető vagy akármilyen funkcióval aminek az lenne a lényege, hogy a szomshédos tartományokra tud valamilyen különleges zászlócskákat helyezni vagy bejelölni a szomszédos tartományt, ezzel jelezve, hogy azt a területet kell támadni.
Ezt a funkciót ki is lehet bővíteni ennek az ellentétével, hogy egy másik jelöléssel bejelölni azokat a területeket, amik szövetségesek és nem szabad támadni.
Egy másik téma: ezt is említették már korábban de azéet leírom. Sokszor van az, hogy valami kapcsán fontos lenne kideríteni, hogy ki az aki megtámadta az adott szektort. Na ezzel az a baj hogy még az alapítónak sincsen sehol egy táblázata, ahol meg tudná nézni hogy ki mit támadott, így csak becsületi alapon lehet bevalltatni. Ez egy nagyon fontos pont lenne, úgyhogy kérlek titeket ezt nézzétek meg különösen!
Köszi hogy végigolvastátok! :)
Szerintem (vagyis nem hivatalos álláspont)...
1. Így nem zavar bele a GVG-be a GBG. Szerintem korrekt. Azon kívül meg egész nap bármikor meg lehet tenni a foglalásokat, nem olyan, mint a GVG, hogy ha a másik elfoglalta, akkor egész napra lakatolódik. Vagyis szerintem ez nem olyan nagy gond, ha nullázásnál nincs ott mindenki.
2. Ha valaki megfigyelte, akkor minden egyes tartománynak más kezdőbetűvel van a tartományneve. Vagyis csak a tartomány nevének kezdőbetűjével is lehet rá konkrétan utalni; de ahogy felettem említették, a legjobb (leggyorsabban megtalálható), ha a hely és tartománynév kezdőbetű kombinációjával adod meg a célpontot. Az 'A4'-gyel tudni, hogy merre érdemes keresni (külső kör, 'A' szektor); a kezdőbetűvel meg be lehet fixálni.
2/a. Ha a céhtagok azt nem tudják értelmezni (gyengébb szellemi képességüknek hála), hogy "az A4 T-t támadjuk" illetve "a Szellemirtókkal szöviben vagyunk, ne üssétek őket!", akkor azt sem fogják tudni értelmezni, hogy speciális zászlók vannak a területeken, vagy más jelölők (ugyanúgy oda támadnak, ahová akarnak).
2/b. Abban igazad van, hogy jó lenne látni, ki ütött kit, és mikor - de ha valaki belegondol, hogy csak 1 területhez kell 70-100-130 csata, és közben lehet több helyen is csatázni, meg közben támadhatnak is, építeni is kell, ...., amikről szintén kellene visszajelzés, akkor meg az lenne a baj, hogy túl sok lenne az infó/a jelentés és nem látni/nem találni meg benne a lényeget. Persze nem zárom ki, hogy valamilyen módon ne lenne már fejlesztés alatt ez a funkció is; de egyelőre be kell érni ennyivel. Ebben a játékban mindig így jöttek a dolgok. Először egy működőképes váz, aztán azt 'felöltöztették' hétről hétre, hónapról hónapra (évről évre).

Sziasztok! Lehet már valaki beírta, (lusta vagyok végigolvasni a topicot) de nem igaz, hogy a céh csatatéren újabb kori ellenfeleket kapsz ha kort lépsz!
Két szerveren is léptem kort (óceánosból-virtuálisba és ipariból-progresszívbe) és ugyanúgy az előző kori ellenfelek ellen harcolok! :)
Ez jelenleg össze-vissza működik. Van, akinél egyből vált (lásd a korábban leírt tapasztalatokat), van, akinél meg csak pár nap után (lásd a Te esetedet). És nem tudni, kinél hogyan és miért úgy működik, ahogy.
 

DeletedUser24512

Guest
Az egész hozzászólásom abból indult ki, hogy visszás lenne, ha nem a helyezések alapján lenne a rangsorolás. Mert az elején (pár hozzászólással/oldallal korábban) még úgy volt, hogy minden a titokzatos MMR érték alapján lesz, még a ligaváltás is. Szerencsére azóta kiderült, hogy a helyezések alapján lehet pontokat szerezni/veszteni, ami már korrekt.
Illetve igen, a GBG is arra épül, hogy nem 1 fős céhek harcolnak egymás ellen. Vagyis érdemesebb több tagot is toborozni. Valamit valamiért.


Szerintem (vagyis nem hivatalos álláspont)...
1. Így nem zavar bele a GVG-be a GBG. Szerintem korrekt. Azon kívül meg egész nap bármikor meg lehet tenni a foglalásokat, nem olyan, mint a GVG, hogy ha a másik elfoglalta, akkor egész napra lakatolódik. Vagyis szerintem ez nem olyan nagy gond, ha nullázásnál nincs ott mindenki.
2. Ha valaki megfigyelte, akkor minden egyes tartománynak más kezdőbetűvel van a tartományneve. Vagyis csak a tartomány nevének kezdőbetűjével is lehet rá konkrétan utalni; de ahogy felettem említették, a legjobb (leggyorsabban megtalálható), ha a hely és tartománynév kezdőbetű kombinációjával adod meg a célpontot. Az 'A4'-gyel tudni, hogy merre érdemes keresni (külső kör, 'A' szektor); a kezdőbetűvel meg be lehet fixálni.
2/a. Ha a céhtagok azt nem tudják értelmezni (gyengébb szellemi képességüknek hála), hogy "az A4 T-t támadjuk" illetve "a Szellemirtókkal szöviben vagyunk, ne üssétek őket!", akkor azt sem fogják tudni értelmezni, hogy speciális zászlók vannak a területeken, vagy más jelölők (ugyanúgy oda támadnak, ahová akarnak).
2/b. Abban igazad van, hogy jó lenne látni, ki ütött kit, és mikor - de ha valaki belegondol, hogy csak 1 területhez kell 70-100-130 csata, és közben lehet több helyen is csatázni, meg közben támadhatnak is, építeni is kell, ...., amikről szintén kellene visszajelzés, akkor meg az lenne a baj, hogy túl sok lenne az infó/a jelentés és nem látni/nem találni meg benne a lényeget. Persze nem zárom ki, hogy valamilyen módon ne lenne már fejlesztés alatt ez a funkció is; de egyelőre be kell érni ennyivel. Ebben a játékban mindig így jöttek a dolgok. Először egy működőképes váz, aztán azt 'felöltöztették' hétről hétre, hónapról hónapra (évről évre).


Ez jelenleg össze-vissza működik. Van, akinél egyből vált (lásd a korábban leírt tapasztalatokat), van, akinél meg csak pár nap után (lásd a Te esetedet). És nem tudni, kinél hogyan és miért úgy működik, ahogy.
A korábbi tapasztalatokat a Béta szerveren szerezték, nyílván a végleges verzió módosult. Nekem már vagy 3 napja nem váltott, szóval valószínüleg úgy működik mint az expnél, ami valljuk be logikus. Ha mégis vált, beírom, megígérem.
 

Cidra

Tag
Az egyikben vannak 7-en, a másikban 9-en, a következőben már 63-an, aztán 80-an, 30-an, majd 26-an, 52-en..és így tovább. Ez így mennyire fair?
Ahogy a CE-n is vannak.


Csakhogy a CE-ben létszámarányosan számolódik a %!
Úgy gondolom, ha egy 7 fős céh annyi pontot tud hozni, mint egy 20 fős, az nem ugyanaz a teljesítmény, hanem annak többszöröse!
 

DeletedUser24512

Guest
Ja meg kérdeztem többeket is és senkinek nem váltott. Nem értem, pikkel rád a gép? :)
 

DeletedUser26117

Guest
mindegy mit írogatunk, per pill teljesen vakok vagyunk a mini csatatéren
azon kívül, h látjuk a céhes és magán jutalmakat,
fogalmunk sincs érdemes-e még küzdenünk
ezt a fajta megoldást nem nevezném "fejlesztésnek"
és nyilván következményei lesznek
kérdés a moderátornak: elképzelhető, h egy 1. helyes cég 2 ligát essen vissza ?
 

Vanek ur

Aktív tag
Akkor nekem miért nem váltott két szerveren sem?
Ja meg kérdeztem többeket is és senkinek nem váltott. Nem értem, pikkel rád a gép? :)
Legyél oly szíves, és olvasd már el, amit írtam. Ja, és értelmezd is! Meg a reagálásomban a direkt LefHQ idézése sem csak dísznek van ott. ;)


Egyébként szeretnék gratulálni a fejlesztőknek. A mostani csatatéren (nálunk) van 1 gyémántligás, 3 platinaligás és 1 aranyligás. Mindezt a gyémántligás(!) csatatéren. Mert azt megértem, hogy ha nincs elég gyémánt és platinaligás, akkor azokat besorsolják aranyligások mellé. Mondjuk 1-1-et a ligákba. Esetleg 2-2-t, ha nem jönne ki a létszám - mondjuk a múltkori aranyligás csatatéren a 3 platinaligás és 2 aranyligás csapat is érdekesen nézett ki; de egye fene, egyszer elnézzük, hogy megbolondult a sorsoló rendszer. De hogy most ilyen módon kell szo... izé, szóval esélytelenül harcolni, az cseppet durvának érződik.
 

DeletedUser24512

Guest
Legyél oly szíves, és olvasd már el, amit írtam. Ja, és értelmezd is! Meg a reagálásomban a direkt LefHQ idézése sem csak dísznek van ott. ;)


Egyébként szeretnék gratulálni a fejlesztőknek. A mostani csatatéren (nálunk) van 1 gyémántligás, 3 platinaligás és 1 aranyligás. Mindezt a gyémántligás(!) csatatéren. Mert azt megértem, hogy ha nincs elég gyémánt és platinaligás, akkor azokat besorsolják aranyligások mellé. Mondjuk 1-1-et a ligákba. Esetleg 2-2-t, ha nem jönne ki a létszám - mondjuk a múltkori aranyligás csatatéren a 3 platinaligás és 2 aranyligás csapat is érdekesen nézett ki; de egye fene, egyszer elnézzük, hogy megbolondult a sorsoló rendszer. De hogy most ilyen módon kell szo... izé, szóval esélytelenül harcolni, az cseppet durvának érződik.
Nem szédülsz a magas lovon?
Szövegértelmezési gondjaid meg inkább... na hagyjuk... ;)

A ligához meg: Nem panaszkodni, harcolni... ;)
 

DeletedUser27035

Guest
Sziasztok!
Nem tudom panaszkodott-e már valaki a céh csatatérre, de ezt tényleg komolyan gondoljátok, hogy a 70-80 fős céheket összerakjátok a 20 vagy még kevesebb fős céhekkel? Hát ez egy vicc. Tényleg úgy gondoljátok, hogy így az esélyek kiegyenlítettek?
 

DeletedUser26307

Guest
Remélem, akik fél nap alatt bedarálják a szinte teljes térképet, hamarosan átkerülnek az ezüstből az aranyba.
 
Sziasztok!
Nem tudom panaszkodott-e már valaki a céh csatatérre, de ezt tényleg komolyan gondoljátok, hogy a 70-80 fős céheket összerakjátok a 20 vagy még kevesebb fős céhekkel? Hát ez egy vicc. Tényleg úgy gondoljátok, hogy így az esélyek kiegyenlítettek?
Ugyanez a problémám: mi 8-an vagyunk (ezüstliga), ebből 2-nek még 100e pontja sincs, 1 meg hónapok óta nem játszik, mert komoly beteg. Szóval gyakorlatilag 5 en játszunk (legnagyobb pontszámú 1,5millió), igaz az előző körben aktívak voltunk, de csak 5-en, azt nem nézik, amikor összeraknak a többiekkel a következő körben? Minden más céhnek a csatatéren több a tagja (10,18,20), aki tarol azok 37-en vannak, ebből 5-nek 100millió feletti a pontja, de még a 20-iknak is 9,7millió a pontja, tehát a tagok egyenként is jóval erősebbek, és mint akik tigrisszart zabálnak, megfojtják a kisebbeket. Igazán nagy dicsőség. :mad: Ha az a cél, hogy a fejlesztők elvegyék az ember kedvét a játékól, jó úton haladnak. Ezen változtatni kéne, mert ez így értelmetlen.
 

DeletedUser26307

Guest
Napokon átívelő csata problémám adódott. Az éjfél előtt megkezdett ütközet rendesen lezajlott az aznapi nehézségi fokozatú értékekkel. Ám a vége éjfél utánra esett, és itt jött a meglepetés, hogy már első szintű a demoralizálás. Vagy ez normális, és rosszul emlékszem, hogy 0-ról indul?
 

Vanek ur

Aktív tag
Napokon átívelő csata problémám adódott. Az éjfél előtt megkezdett ütközet rendesen lezajlott az aznapi nehézségi fokozatú értékekkel. Ám a vége éjfél utánra esett, és itt jött a meglepetés, hogy már első szintű a demoralizálás. Vagy ez normális, és rosszul emlékszem, hogy 0-ról indul?
A demoralizálás nullázása megtörtént éjfélkor, majd a győztes csata után növekedett is eggyel. Tapasztalat: éjfél előtt ne kezdj csatát, ami átnyúlik éjfél utánra! :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Ez az igazán demoralizáló... =)
Egyébként lehet érdemes lenne ezt beküldeni új ötletként, hogy ne számolja az éjfél előtt megkezdett, de éjfél után befejezett harcokat az új napra. Ugyanis szerintem ez fel sem merült a programozókban, amikor a szabályokat megalkották. Ők csak azt nézték, hogy adott napi harcok adott napon legyenek elkönyvelve; az nem hiszem, hogy felmerült volna bennük, hogy áthúzódó harc is lehet. Aztán egy kis módosítással biztosan meg tudják oldani, hogy 'normális időbe' legyen az elszámolás. Vagy ha nem, akkor meg marad a figyelés.
 
Fent