Kibeszélő Megérkezett a Céh-csatatér kibeszélő

DeletedUser25049

Guest
Sziasztok!

Először is, köszi az újítást. Lenne pár észrevétel, kérés, kérdés az egésszel kapcsolatban. 1. Sokunknak rengeteg ezüstje van a kocsmában, jó lenne, ha minél hamarabb érvényes lenne a kocsmai bónusz a csatatéren is az egyezkedésnél. 2. Szándékosan van-e az, hogy a rendszer semmi értesítést nem ad arról, hogy támadás alatt lenne az egyik tartomány? 3. Miért nem látja se az én céhem, se az adott céh, hogy ki támadta meg a tartományt? Felmerült, hogy megegyeztünk az egyik céhhel, hogy szövetségre lépünk, ám tőlük valaki megtámadott, de maga a vezető sem tudja, hogy ki lehetett az. 4. Ezzel kapcsolatban adódik is a kérdés, hogy ilyen esetben a támadást miért nem lehet visszavonni? Ez eléggé lekorlátozza a stratégiai lehetőségeket. Az nem stratégia, hogy addig püföljük egymást, amíg valaki el nem vérzik hamarabb.
 

DeletedUser

Guest
Sajnos a legjobb kifejezés erre az elbaltázott lehetőség...
Unalmas, monoton, és ami a legfőbb, hihetetlenül igazságtalan!

Egyfős céhem van, de nem is ez a lényeg, akármennyi tagnál ugyanaz a helyzet.
Nem elég, hogy az ostoba, unalmas, időrabló tárgyalás erőltetett alapvetően a harccal szemben, nem elég, hogy harccal csak az jut el 70-ig is akinek az egész városa nem szól másról, mint támadó bónusz növelésről, éveken át minden eventen csak azt erőlteti (aminek ezen kívül semmi haszna nem volt eddig, gvg semmit nem kér szinte, olyan minimális a szektorok bónusza, CE meg simán hozható csak nevezetesekkel), nem elég, hogy az amúgy is korlátozottabb harc mellé az csak egy pontot ér a haladásban, míg a tárgyalás kettőt, de mindezek után, a komoly részvétel semmilyen formában nincs díjazva! Felmegy az ember 250-350-es nehézségi szintre, és a harc (már ha lehetséges volna, bár virgo projekttel 2-t sikerült nyernem, hurrá) még mindig egy pontot, a tárgyalás meg ugyanúgy 2 pontot ér. Azért ez kicsit nonszensz, és nem igazán biztat, hogy megerőltesse magát az ember. Legalább, ha valaki eléri a 100-as nehézséget, emelkednie kéne a haladási pontnak, utána meg minimum 20-30, nagyon durva esetben 50 nehézségi szint növekedéssel tovább! Egy tárgyalás minimum 100 termék, akár 300 is lehet, úgy, hogy még vesztes is! És ezért semmi extra nem jár annak aki csinálja a maximum elérése után. 3FP jutalmak, meg 1db részletek az új épületből??? Ez vicc, nem motiváció. A személyes jutalmakat is fokozatosan növelni kéne a nehézségi szinttel, ez aztán végképp a minimum volna, CE 4. szintje is komolyabb díjakkal kecseget, mint az első...
Alapvetően a neve sem reális, ez nem csatatér, annyira korlátozott a harc lehetősége.
Nagyon jó kis funkció lehetne, de ez így siralmas inkább... Nem fogom azért teleszórni a városom támadó bónuszt biztosító épületekkel, hogy 40-50 helyett 70 csatám lehessen naponta ezen, ami ezüst ligában is épphogy egy provincia, és alig valami személyes díj, jó esetben 10-15 FP és pár pár db részlet a becsület szobrából...

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az amúgy is totálisan halott piacot ez végképp kivégzi. Nagyon sok terméket eszik a tárgyalás, eddig is kínszenvedés volt lefelé váltani, ezek után kinek lesz értékelhető mennyiségű kisebb kori terméke, hogy cseréljen, ha maga is haladni akar itt is, CE-n is, napi küldetésekkel is sokszor, településsel teszem azt??? Hónapok óta küzdök vele, hogy pártízezer árut összeszedjek modern kortól jövőig kb., borzalmasan nehézkes, pedig több, mint kedvezőek az ajánlataim, kér korokat lépek lefelé 1:2-ben...
 

DeletedUser25848

Guest
Sziasztok!

Először is, köszi az újítást. Lenne pár észrevétel, kérés, kérdés az egésszel kapcsolatban. 1. Sokunknak rengeteg ezüstje van a kocsmában, jó lenne, ha minél hamarabb érvényes lenne a kocsmai bónusz a csatatéren is az egyezkedésnél. 2. Szándékosan van-e az, hogy a rendszer semmi értesítést nem ad arról, hogy támadás alatt lenne az egyik tartomány? 3. Miért nem látja se az én céhem, se az adott céh, hogy ki támadta meg a tartományt? Felmerült, hogy megegyeztünk az egyik céhhel, hogy szövetségre lépünk, ám tőlük valaki megtámadott, de maga a vezető sem tudja, hogy ki lehetett az. 4. Ezzel kapcsolatban adódik is a kérdés, hogy ilyen esetben a támadást miért nem lehet visszavonni? Ez eléggé lekorlátozza a stratégiai lehetőségeket. Az nem stratégia, hogy addig püföljük egymást, amíg valaki el nem vérzik hamarabb.
Anno sokan panaszkodtak, hogy a gvg-ben a TOP céhek felosztották egymás közt a térképeket. Sok az MNT. A csatatérnél szerintem az volt a cél, hogy ne legyenek szövetségek, mindenki menjen amerre lát. A naplóban azt lehet látni, ki vitte be az utolsó ütést, persze nem biztos, hogy ő is kezdte. A kocsmabónusz tényleg jó lenne az egyezkedésnél. Támadást ki lehet ütni, ha a támadó céhnek már nincs kapcsolata a támadott szektorral, megszűnik az ostrom.
 

Rell

Új tag
Sziasztok!

Sajnos a legjobb kifejezés erre az elbaltázott lehetőség...
Unalmas, monoton, és ami a legfőbb, hihetetlenül igazságtalan!

Egyfős céhem van, de nem is ez a lényeg, akármennyi tagnál ugyanaz a helyzet.
Nem elég, hogy az ostoba, unalmas, időrabló tárgyalás erőltetett alapvetően a harccal szemben, nem elég, hogy harccal csak az jut el 70-ig is akinek az egész városa nem szól másról, mint támadó bónusz növelésről, éveken át minden eventen csak azt erőlteti (aminek ezen kívül semmi haszna nem volt eddig, gvg semmit nem kér szinte, olyan minimális a szektorok bónusza, CE meg simán hozható csak nevezetesekkel), nem elég, hogy az amúgy is korlátozottabb harc mellé az csak egy pontot ér a haladásban, míg a tárgyalás kettőt, de mindezek után, a komoly részvétel semmilyen formában nincs díjazva! Felmegy az ember 250-350-es nehézségi szintre, és a harc (már ha lehetséges volna, bár virgo projekttel 2-t sikerült nyernem, hurrá) még mindig egy pontot, a tárgyalás meg ugyanúgy 2 pontot ér. Azért ez kicsit nonszensz, és nem igazán biztat, hogy megerőltesse magát az ember. Legalább, ha valaki eléri a 100-as nehézséget, emelkednie kéne a haladási pontnak, utána meg minimum 20-30, nagyon durva esetben 50 nehézségi szint növekedéssel tovább! Egy tárgyalás minimum 100 termék, akár 300 is lehet, úgy, hogy még vesztes is! És ezért semmi extra nem jár annak aki csinálja a maximum elérése után. 3FP jutalmak, meg 1db részletek az új épületből??? Ez vicc, nem motiváció. A személyes jutalmakat is fokozatosan növelni kéne a nehézségi szinttel, ez aztán végképp a minimum volna, CE 4. szintje is komolyabb díjakkal kecseget, mint az első...
Alapvetően a neve sem reális, ez nem csatatér, annyira korlátozott a harc lehetősége.
Nagyon jó kis funkció lehetne, de ez így siralmas inkább... Nem fogom azért teleszórni a városom támadó bónuszt biztosító épületekkel, hogy 40-50 helyett 70 csatám lehessen naponta ezen, ami ezüst ligában is épphogy egy provincia, és alig valami személyes díj, jó esetben 10-15 FP és pár pár db részlet a becsület szobrából...

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az amúgy is totálisan halott piacot ez végképp kivégzi. Nagyon sok terméket eszik a tárgyalás, eddig is kínszenvedés volt lefelé váltani, ezek után kinek lesz értékelhető mennyiségű kisebb kori terméke, hogy cseréljen, ha maga is haladni akar itt is, CE-n is, napi küldetésekkel is sokszor, településsel teszem azt??? Hónapok óta küzdök vele, hogy pártízezer árut összeszedjek modern kortól jövőig kb., borzalmasan nehézkes, pedig több, mint kedvezőek az ajánlataim, kér korokat lépek lefelé 1:2-ben...
Sziasztok!

Tökéletesen egyetértek ezzel a hozzászólással, még annyival megtoldanám, hogy miért van az, hogy úgye 8 céh szórakozik az új térképen. Az egyikben vannak 7-en, a másikban 9-en, a következőben már 63-an, aztán 80-an, 30-an, majd 26-an, 52-en..és így tovább. Ez így mennyire fair? A leharcolandó csaták száma ugyanannyi, akkor milyen esélye van egy 7 fős céhnek, egy 80-assal szemben? Elég abszúrd ez így, hiszen nulla az esélye. A demoralizációról nem is beszélek. Olyan 30-40 - nem tudom pontosan - csata után felugrik kb. 500 %-ra a támadási és védelmi bónuszuk, és akkor ne legyen egyetlen pluszt adó épület sem a szektorban, mert akkor nem 70 csata vár szegény 7 fős céhre, hanem mondjuk 91-133. Ebben a 7 fős céhben pl. 5 ember konkrétan bronzkori 2 ezer x pontokkal. Mit keres a milliós pontosok között? Itt nem is a milliók számítanak igazából, hanem az hogy 7 ember indul nulláról éjfél után, de a 80-as céhben viszont 80!! 10 ember kettő perc alatt lenyomja azt amiért a 7 fős céh vért izzad. Ezen kellene változtatni, mert ez az igazságtalanságok csúcsa. A jutalmak meg tényleg siralmasak, már a fő épület is, a maga 200 tervrajzos töredékével. Az épületek árai is brutálisak. Arról nem is beszélve, hogy felépíti nagy nehezen mondjuk a 7 fős céh, a 80-as meg röhögve elviszi. Se áru, se szektor. Tényleg "jól" sikerült ez a új csatatér, ami inkább kínszenvedés, semmint élvezhető játék.
 

DeletedUser26307

Guest
Az egyikben vannak 7-en, a másikban 9-en, a következőben már 63-an, aztán 80-an, 30-an, majd 26-an, 52-en..és így tovább. Ez így mennyire fair?
Ahogy a CE-n is vegyesen vannak. Egy idő el kell teljen, hogy megfelelőbben válogassa egymáshoz a csapatokat a rendszer.
Gondolom, a céhek presztizs-értékét, vagy szintjét vették alapul kiindulásnak. Ha majd a korábban elért győzelmi pontokat veszik számításba, kiegyenlítettebb lesz a mezőny.
Nálam is vannak olyan céhek, amiben 6-11-en vannak, viszont kevésbé aktivak, mint én egymagam. Míg van már 3 tartományom, a másodiknak 3 belekezdése, amiből a legjobb is csak a felénél jár elfoglaláshoz.
Az épületek árai is brutálisak.
Ha nem a céh tagszámától függ, hogy mi mennyibe kerül, akkor a nagy céheknek nem kell, hogy olyan drága legyen. Egyedül tényleg sokba kerül némelyik épület. (Ha egy 10 tagú céhnél az árak 10x-e az enyémnek, akkor tényleg sok.)
A jutalmak meg tényleg siralmasak, már a fő épület is, a maga 200 tervrajzos töredékével.
Én nem panaszkodok a néha beeső két pontra, 10 termékre vagy az 5 gyémántra. Pluszban jött.
A becsületes szobornál meg a sok töredékért panaszkodni már tényleg csak a siránkozás. Tényleg! Miért nem adják oda az első tartomány megszerzése után?! Vagy akár az első csatára!? Tényleg abszurd...
Pár nap után már az alap negyedét-ötödét össze lehetett gyűjteni. Kb. a második turnusban megépíthető az alap, ami pontot és koronát ad, valamint bővíti a céh kincstárát, amit eddig 2-3 épület adott össze, most ez egyben nyújtja, pluszban.
 

DeletedUser

Guest
Ahogy a CE-n is vegyesen vannak. Egy idő el kell teljen, hogy megfelelőbben válogassa egymáshoz a csapatokat a rendszer.
Gondolom, a céhek presztizs-értékét, vagy szintjét vették alapul kiindulásnak. Ha majd a korábban elért győzelmi pontokat veszik számításba, kiegyenlítettebb lesz a mezőny.
Nálam is vannak olyan céhek, amiben 6-11-en vannak, viszont kevésbé aktivak, mint én egymagam. Míg van már 3 tartományom, a másodiknak 3 belekezdése, amiből a legjobb is csak a felénél jár elfoglaláshoz.

Ha nem a céh tagszámától függ, hogy mi mennyibe kerül, akkor a nagy céheknek nem kell, hogy olyan drága legyen. Egyedül tényleg sokba kerül némelyik épület. (Ha egy 10 tagú céhnél az árak 10x-e az enyémnek, akkor tényleg sok.)

Én nem panaszkodok a néha beeső két pontra, 10 termékre vagy az 5 gyémántra. Pluszban jött.
A becsületes szobornál meg a sok töredékért panaszkodni már tényleg csak a siránkozás. Tényleg! Miért nem adják oda az első tartomány megszerzése után?! Vagy akár az első csatára!? Tényleg abszurd...
Pár nap után már az alap negyedét-ötödét össze lehetett gyűjteni. Kb. a második turnusban megépíthető az alap, ami pontot és koronát ad, valamint bővíti a céh kincstárát, amit eddig 2-3 épület adott össze, most ez egyben nyújtja, pluszban.

A jutalmakkal nem az a baj, hogy gyenge teljesítményért nem jár sok... Az a baj, hogy egyik nap 246, rákövetkező nap 331-es nehézségi szintig mentem el (6 ill. 7 tartományt vittem egyedül, második nap már több helyen extra épülettel tovább toldott a haladási igénnyel, ezüst ligában ahol 70-ről indul egy tartomány). És akkor most nézd meg kérlek, hogy az átlag játékos meddig megy... Tulajdonképpen két nekifutásra több, mint 500 csatám és tárgyalásom volt. Az emlegetett bónusz-királyok vívnak 70 csatát mondjuk. Még 20-30 egyezkedés és már 100-on is vagy, ahol már 20 terméket kér. Én 400-nál többször teljesítettem ilyen feltételekkel, és semmit nem kaptam érte... Nem haladtam többet, mint az aki csak 2 termékért csinálja, és nem kaptam érte személyes jutalmat sem többet-jobbat. Szerinted hosszú távon ki fog akkor ennyit befektetni, mint én e két napban, akár tudna, akár nem? Segítek, senki. Ezért kéne 100-as nehézség fölött elkezdeni növelni a javadalmazást is, az OK, hogy addig csak a nehézség nő, de utána illene az extra erőfeszítést jutalmazni is...

A céhek létszáma meg továbbra sem lesz tényező, valóban az aktivitás, és a "csatatéren" elért eredmény fogja eldönteni. Szóval, ha egy kis létszámú céh aktív, jól teljesített, netalán szerencsés, mert a mostani sorsolás egyetlen aktív céhe a legtávolabb van tőle, és így simán tud birtokolni tartományokat mire az odaér mellé, akkor legközelebb is durva létszámbeli eltérések lesznek. Nálunk egy komolyabban haladó céh van, de ők pont szomszédaim, mire először beléptem már végig vitték a kezdőm mellett. Ehhez képest a térkép másik végében több (nálam több taggal rendelkező) céh, nem túl aktívan vidáman tart 3-4 tartományt, mert olyan messze vannak az egyetlen aktívtól, hogy azok majd max a 6-7. nap érnek oda, ha egyáltalán akarnak olyan messze menni. :D Előrébb fognak végezni e céhek, mint én, amikor én két nap alatt letoltam 600 csatát-tárgyalást...
 

Rell

Új tag
A céhek létszáma továbbra is meghatározó lesz, hiszen hiába aktív a 7 fős céh, ha vele szemben aktív a 8-ból mondjuk 6 céh, ahol átlagban aktív 30 ember, a létszámból adódóan, és ez a nem mindegy. Szerencsés vagy, hogy egyszemélyes céhként, pont olyanok közé kerültél ahol egyetlen céh aktív, a többi lötyög.
Ha a köv. körben bekerülsz nagyobb létszámú és igazán aktívak közé, gyanítom labdába sem fogsz tudni rúgni, és irdatlan erőfeszítésedbe fog kerülni, hogy akár egyetlen szektort is birtokolj. A két nap alatti 600 csata, ill. tárgyalást kicsit túlzásnak tartom, ugyanis lehetetlen, még akkor is ha 40 csata kell egy szektorhoz. Az első 40 után kb. 600 %-ra megy fel a bónusz, 80 után meg már 1000-1200 körüli a bónusz..ez így két nap alatt mindössze max. 160 csata, és mindegy milyen szinten vannak nevijeid. Ha 70-es a szektor akkor a helyzeted is rosszabb, megszerzésre gondolok. A tárgyalásokról nem is beszélek, az normál szinten(max.10 áru) kb. napi 20-30-40, aztán már brutális az áruigény..egyszerűen nem éri meg. Le a kalappal előtted, hogy ennyit beleöltél áruilag ebbe a szektorosdiba. Már a 10 is nagyon sok, nem hogy a 20.
 

DeletedUser

Guest
A céhek létszáma továbbra is meghatározó lesz, hiszen hiába aktív a 7 fős céh, ha vele szemben aktív a 8-ból mondjuk 6 céh, ahol átlagban aktív 30 ember, a létszámból adódóan, és ez a nem mindegy. Szerencsés vagy, hogy egyszemélyes céhként, pont olyanok közé kerültél ahol egyetlen céh aktív, a többi lötyög.
Ha a köv. körben bekerülsz nagyobb létszámú és igazán aktívak közé, gyanítom labdába sem fogsz tudni rúgni, és irdatlan erőfeszítésedbe fog kerülni, hogy akár egyetlen szektort is birtokolj. A két nap alatti 600 csata, ill. tárgyalást kicsit túlzásnak tartom, ugyanis lehetetlen, még akkor is ha 40 csata kell egy szektorhoz. Az első 40 után kb. 600 %-ra megy fel a bónusz, 80 után meg már 1000-1200 körüli a bónusz..ez így két nap alatt mindössze max. 160 csata, és mindegy milyen szinten vannak nevijeid. Ha 70-es a szektor akkor a helyzeted is rosszabb, megszerzésre gondolok. A tárgyalásokról nem is beszélek, az normál szinten(max.10 áru) kb. napi 20-30-40, aztán már brutális az áruigény..egyszerűen nem éri meg. Le a kalappal előtted, hogy ennyit beleöltél áruilag ebbe a szektorosdiba. Már a 10 is nagyon sok, nem hogy a 20.

Csatám csak napi 40-50 körül volt/van, egy szóval sem állítottam, hogy több lenne, sőt azt emeltem ki, hogy, ha nincs tele a város támadóbónuszt növelő event épületekkel akkor a harc szinte semmi, és ez is sz*r, főleg egy funkciónál aminek CSATAtér a neve.... Az, hogy túlzásnak érzed-e, hogy van árum egyezkedni többszázat, akár 20 termékért is, nem az én dolgom, ugyanis én ezt megtettem, és tudnám is még egy jó ideig. :D Már megvan a becsület szobra első szintje. Első nap alig csináltam valamit, utána két nap ráhajtottam, majd most megint 2. napja csak a csatákat viszem, mert nem érdekel tovább az egész, pontosan azért amit leírtam, ráadásul gyűlölöm a tárgyalást, mert halálra untat, rabolja az időm. A csata legalább csak egy kattintás, és tuti nyer. Az sem érdekelne, ha a tárgyalás a mostani maximumhoz képest is dupla árut kérne, csak egy klikk legyen, kb az is ugyanekkora szellemi kihívás lenne, de az időt nem ölné... Borzalmasan unalmas funkció, és egyre erőltetettebb, gyanítom mivel sokkal nagyobb eséllyel költ rá bárki gyémántot, mint mondjuk harcnál egység élesztésre...
haladás.jpg
A 225 csata az 5 nap termése, a tárgyalások viszont két alkalomra jöttek össze. Egyfős céhként első nap nem is volt értelme csinálnom bármit, hisz amibe belekezdtem arra egyből ráment más is, és többen gyorsabban végeztek, így hagytam. Következő két éjjel haladtam, nappal mindent visszavettek, 25-en nem volt nehéz. :D És eddig érdekelt. Napi kb. 40-50 ingyen csata pontért, meg némi személyes kis díjért, mint az FP, meg a szobor részlet, veszteség nincs. De többet nem fogok vele foglalkozni, mert gyenge és nincs motiváció.

Amúgy egyfős céhként mellettem egy kb 25 tagú, meg van még egy kb olyan létszámú. a többi 4-6 tagú. Most is gond akár egy tartományt is tartanom, mivel a legaktívabb egy céh épp a legközelebb van hozzám, mikor először beléptem már övék volt minden a kiindulóm körül. Más céheknek nem gond tartományt birtokolni, mivel tőlük messze vannak, és még mostanra sem értek át egészen, főleg, mivel két nap is 6-7 tartományt kellett újra elfoglalniuk tevékenységem után.

állás.jpg

Én vagyok ott egy tartománnyal 11279 győzelmi ponttal. Ez jött össze amikor két alkalommal pár órán át 7-800 értékben birtokoltam, mivel a térkép közepén lévő legértékesebb tartományokat mind elvittem, célzottan arra mentem, hogy minden ami 150 pont fölötti nálam legyen. Akik előttem vannak két céh, szinte semmit nem csinálnak, a kiinduló mellett vittek párat, és az azóta megvan nekik, mivel távolabb vannak az első, igen aktív brigádtól, mint én, és ugye a kiindulók mellett alapvetően kis értékűek vannak, így végképp nem erőlteti meg magát az első, hogy a térkép legtávolabbi végébe is elmenjen, mindenképp nyernek, miért pazarolnának fölöslegesen forrásokat 20-30 pontos provinciákra? Nekem is lehetne egyedül is 3-5 tartományom, ha szerencsésebb a térképen a pozícióm... Persze ez nagyjából mindegy, mert, ha jobb helyen végeznék, legközelebb már végképp esélytelen lenne egyedül több aktív céhvel. De nem is ez volt a lényege annak amiről beszélek, hanem az, hogy értelmetlen különösebben erőlködni, mert nincs díjazva egyszerűen. Fölösleges átlag, vagy éppen minimum fölött teljesíteni naponta, mert semmit nem kapsz érte, és ez szerintem nagyon ócska rendszer. Még a végén sem jár céhen belül több egyéni jutalom annak aki többet teljesített, a nullázók épp ugyanannyit kapnak, már találkoztam panasszal erre...
 

DeletedUser25978

Guest
De nem is érdemes hajtani mert a díjak közt sincs olyan nagy eltérés ha nem csinálsz semmit akkor is megkapod , arany ligában a végén kapsz 1 helyen 65 részletet és 273k haderőt utolsó helyen meg 45 részlet és 199,5k haderőt.
egyezkedéssel nagyon sok anyag és gyémánt megy el azt alapból hanyagoltam 60 csata volt a max amit letoltam de ott már kb 1 emberem maradt életbe max olyan 30-ig lehet menni automatán onnan azért már harcolni kellett , zabálja az egységeket rengeteg anyag megy el értelme nincs. Lehet majd a következő sorsolásnál jobb lesz de mi most 46-an vagyunk abból 36 aktiv aki tolta és van egy 80 fős céh ellenünk.elején még jól álltunk pár napig de most már kb 2 szektorunk van. 36 ember nem tudja felvenni a versenyt egy 80 tagú céh ellen még ha 10-15 nem is játszik rendszeresen akkor is 2x annyian vannak :) olyan 900%-1000%-ig toltam és meguntam. Érdekes volt az eleje ráhajtott az ember de már vége pedig egy hét se telt el. És érdekes mód mindenki így van vele per pillanat. Arra jó lesz ha kell a himedzsi miatt csata itt le tudom tolni ha már befejeztem a expit. Az alap ötlet nem rossz de valahol félre ment az egész , a GVG még mindig jobb :)
 

DeletedUser25848

Guest
De nem is érdemes hajtani mert a díjak közt sincs olyan nagy eltérés ha nem csinálsz semmit akkor is megkapod , arany ligában a végén kapsz 1 helyen 65 részletet és 273k haderőt utolsó helyen meg 45 részlet és 199,5k haderőt.
egyezkedéssel nagyon sok anyag és gyémánt megy el azt alapból hanyagoltam 60 csata volt a max amit letoltam de ott már kb 1 emberem maradt életbe max olyan 30-ig lehet menni automatán onnan azért már harcolni kellett , zabálja az egységeket rengeteg anyag megy el értelme nincs. Lehet majd a következő sorsolásnál jobb lesz de mi most 46-an vagyunk abból 36 aktiv aki tolta és van egy 80 fős céh ellenünk.elején még jól álltunk pár napig de most már kb 2 szektorunk van. 36 ember nem tudja felvenni a versenyt egy 80 tagú céh ellen még ha 10-15 nem is játszik rendszeresen akkor is 2x annyian vannak :) olyan 900%-1000%-ig toltam és meguntam. Érdekes volt az eleje ráhajtott az ember de már vége pedig egy hét se telt el. És érdekes mód mindenki így van vele per pillanat. Arra jó lesz ha kell a himedzsi miatt csata itt le tudom tolni ha már befejeztem a expit. Az alap ötlet nem rossz de valahol félre ment az egész , a GVG még mindig jobb :)
Elvileg aktivitás alapján sorsolt, de lehet hogy közben a 50 fős céhben többe kaptak kedvet a csatatérhez. A következő ligába már elvileg a csatatér aktivitás alapján sorsol. A nyereményt elvileg csak akkor kapja meg a céh, ha valamilyen aktivitást mutat. Aki semmit nem csinál, nem kapja meg a kiírt nyereményt.
 

DeletedUser25848

Guest
Sziasztok!
Lenne ehy kérdésem. E szerveren Aranyligában vagyunk. 2 másik céh, akikkel össze lettünk sorsolva, az adatlapjuk szerint platinaligában vannak. Ez hogy lehetséges???
 

Zsebe

Tag
Végre eljutottak oda a fejlesztök,hogy kezd jo irányba menni a játék fejlődése.
Gondolok itt a mostani mobilos frissitésekre,csatatér elérhető,nevik lejártának és bonuszának fennmaradó mennyisége; ideje, és a fp számláló beiktatása nevezetesek hozzájárulásának megkönnyitése.
Szuper,végre kezdem élvezni a játékot!
Ha továbbra is meghalgattok minket es elfogadjátok az ujitasokat,akkor még szuperebb lesz.
Ha tudnád, hogy mit össze kell nekik sírni, hogy ezeket valóban meg is valósítsák! Hogy végre lehessen látni mobilról is, hogy mikor jár le egy nevi, azért csak 2-3 évet rinyáltam nekik.
 

Zsebe

Tag
Nem csak te, sokan mások se. (Én se. :-( )
A mai napon újra lesznek postázva a levelek, remélhetőleg most már az egységek is megérkeznek.
Persze! Álmodban. Én soha semmi ilyen levelet nem kapok meg. Pedig már 100x írtam ezügyben a supportnak és vagy 3x csináltam új e-mail címet az ő javaslatukra.
 

Zsebe

Tag
igaz,

de akkor is elég ratyira sikerült, pl 600 támadó és védő bónusznál mit sem ér a nagy támadó...
Ha ez így marad, akkor tuti hamar rá fognak unni a játékosok. Ha ez a cél, akkor jó felé halad a fejlesztőgárda. Még várok egy kicsit, hátha észhez fognak térni a fejlesztők, és komolyan beleképzelik magukat a játékba meg a 4 órás ciklusokba és a nyersanyagfelemésztő dolgokba és egységgyilkolászásba. Ez így übergagyi és uncsi lett. Köszi fejlesztők, kitettetek magatokért. :D :D
A fejlesztőknek aztán mondhatsz bármit! Azt hiszed, hogy kicsit sem érdekli őket, hogy mi lenne jó a játékosoknak? Hát nagyon jól gondolod! Olyan szinten belehülyültek a kapzsiságba, hogy már semmi nem érdekli őket.
 

Zsebe

Tag
Sziasztok!
Lenne ehy kérdésem. E szerveren Aranyligában vagyunk. 2 másik céh, akikkel össze lettünk sorsolva, az adatlapjuk szerint platinaligában vannak. Ez hogy lehetséges???
Úgy, hogy összesen talán 3 platina ligás céh van összesen. Nem igazán foglalkoztak azzal, hogy őket külön válasszák. De szerinted ez igazságtalan? Mi nem az ebben a játékban? Mi D-n olyan céhekkel lettünk összesorsolva, akiknek 10-20 taggal nagyobb a létszámuk. De egy szektor elfoglalása nekik is ugyan annyi csata. Így náluk fejenként kevesebb csatát kell csinálni, nyilván kisebb bónuszú ellenfél ellen. De természetesen ezek a dilettáns idióta fejlesztők nem értik mi ezzel a probléma.
 

DeletedUser25848

Guest
Úgy, hogy összesen talán 3 platina ligás céh van összesen. Nem igazán foglalkoztak azzal, hogy őket külön válasszák. De szerinted ez igazságtalan? Mi nem az ebben a játékban? Mi D-n olyan céhekkel lettünk összesorsolva, akiknek 10-20 taggal nagyobb a létszámuk. De egy szektor elfoglalása nekik is ugyan annyi csata. Így náluk fejenként kevesebb csatát kell csinálni, nyilván kisebb bónuszú ellenfél ellen. De természetesen ezek a dilettáns idióta fejlesztők nem értik mi ezzel a probléma.
Közben utánnaolvastam. Az MMR érték az elmúlt 2hét CE GVG aktivitás alapján lett meghatározva. Az alapján kerültek a céhek ligákba. Innentől viszont csak a csatatér aktivitás számít. Szóval nem a helyezés dönt. Hiába 80tagú egy céh, ha csak a fele aktív.
 

Zsebe

Tag
Közben utánnaolvastam. Az MMR érték az elmúlt 2hét CE GVG aktivitás alapján lett meghatározva. Az alapján kerültek a céhek ligákba. Innentől viszont csak a csatatér aktivitás számít. Szóval nem a helyezés dönt. Hiába 80tagú egy céh, ha csak a fele aktív.
Nem értünk egyet! Az adatok egy előző állapot alapján vannak megállapítva. Kit érdekel, hogy két hete a 80 tagból nem volt csak a fele aktív? És ha most még is ráveszik őket? Ki tudhatja ezt előlre? Ha csak 10-15-öt rávesznek arra, hogy most harcoljanak, akkor a kisebb céh megy a levesbe.
 

Zsebe

Tag
Nem értünk egyet! Az adatok egy előző állapot alapján vannak megállapítva. Kit érdekel, hogy két hete a 80 tagból nem volt csak a fele aktív? És ha most még is ráveszik őket? Ki tudhatja ezt előlre? Ha csak 10-15-öt rávesznek arra, hogy most harcoljanak, akkor a kisebb céh megy a levesbe.
Sőt! Olyat is hallottam, hogy vannak olyan céhek, akik azt mondták, hogy aki nem akar beszállni a csatatérbe, az akkor segítse termékekkel azt, aki csinálja. Vagyis a nagyobb létszám mindenképpen előny, vagy így vagy úgy!
 

DeletedUser25848

Guest
Nem értünk egyet! Az adatok egy előző állapot alapján vannak megállapítva. Kit érdekel, hogy két hete a 80 tagból nem volt csak a fele aktív? És ha most még is ráveszik őket? Ki tudhatja ezt előlre? Ha csak 10-15-öt rávesznek arra, hogy most harcoljanak, akkor a kisebb céh megy a levesbe.
Ebben igazad van. De aki nem csinálja, az hosszú távon kincstárba sem tud nagyon berakni, főleg ha alacsonyabb korban van. Alacsonyabb korban lévőknek is könnyebb csatázni 10-20 -at szerintem. A másik, ha nagyon kiürítik a kincstárat palota építéssel pl. akkor az a gvg-ben könnyen visszaüthet.
 

Zsebe

Tag
Ebben igazad van. De aki nem csinálja, az hosszú távon kincstárba sem tud nagyon berakni, főleg ha alacsonyabb korban van. Alacsonyabb korban lévőknek is könnyebb csatázni 10-20 -at szerintem. A másik, ha nagyon kiürítik a kincstárat palota építéssel pl. akkor az a gvg-ben könnyen visszaüthet.
Nem a kincstárba pakol. Olyan céhtársának adja oda, aki helyette csinálja.
 
Fent