Kibeszélő Megérkezett a Céh-csatatér kibeszélő

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Miért gondoljátok azt, hogy a csatatéren szerzett haderő pontokat más módon kezeli a rendszer, mint az összes többi módon /GVG, expedíció, épületek termelése, fosztás/ szerzett haderőpontokat? Azokat eddig is este 8-kor, a kalkláció során adta hozzá a céh szintjéhez. Feltételezhető, hogy itt sem lesz másként.
Ha mégsem érkeznek meg este 8 után a haderő pontok, akkor lehet reklamálni... /facepalm szmájli miért nincs?/ :)
 

DeletedUser25848

Guest
Miért gondoljátok azt, hogy a csatatéren szerzett haderő pontokat más módon kezeli a rendszer, mint az összes többi módon /GVG, expedíció, épületek termelése, fosztás/ szerzett haderőpontokat? Azokat eddig is este 8-kor, a kalkláció során adta hozzá a céh szintjéhez. Feltételezhető, hogy itt sem lesz másként.
Ha mégsem érkeznek meg este 8 után a haderő pontok, akkor lehet reklamálni... /facepalm szmájli miért nincs?/ :)
Nem ugyan olyan haderő pontot ad a csatatér, mint a CE?
A GVG szektor haderői a presztizst növelik
 

67.Mekkelek

Új tag
Miért gondoljátok azt, hogy a csatatéren szerzett haderő pontokat más módon kezeli a rendszer, mint az összes többi módon /GVG, expedíció, épületek termelése, fosztás/ szerzett haderőpontokat? Azokat eddig is este 8-kor, a kalkláció során adta hozzá a céh szintjéhez. Feltételezhető, hogy itt sem lesz másként.
Ha mégsem érkeznek meg este 8 után a haderő pontok, akkor lehet reklamálni... /facepalm szmájli miért nincs?/ :)
Király köszi az Inofkat :D ;):cool:
 

DeletedUser25848

Guest
A mondatod helyesen:
A GVG szektor haderői a presztizst IS növelik.
Köszi, ezt nem tudtam. :)
Felvetődött, hogy a CE-hez képest a csatatér pontok gyorsabb szintlépéseket eredményeznek. Illetve, hogy a GVG-hez hasonlóan nem lehetne a presztizs értékét is növelni? A TOP 20 céh ranglistáját most is a sokat kritizált gvg határozza meg.
 

DeletedUser24512

Guest
Nekem nagyon tetszik a céh csatatér! Köszönöm ezt a fejlesztést. :)
Nagyon jól eltalálták az egyensúlyt szerintem pont jó ezzel a kimerüléssel, meg az épületek árával.
A régi GVG-t akár törölni is lehetne, ezek után már annyi értelme sincs mint eddig. ;)
Egy apróság zavar: Kicsit nagyobb is lehetne a differencia a jutalmakban a végén. Mi 2. helyezettek alig kaptunk többet mint az utolsó helyen végzett cég, akinek szinte végig nem is volt területe...
 

DeletedUser24487

Guest
Hát semmi ill.minimum kihivás újra,nem érdemes 100% ot nyűjtani,mikor 80-nál is majd ugyanaz a nyeremény.
Kellene egy erősebb világ,ahol a jobb játékosok játszhatnának,jobb alatt értem a több idővel rendelkezőket,mert ez itt elég hig:) 80 taggal:)
Kevés a játékos egyes világokban a minőségibb játékhoz,Lehetne olyan világ,ahol 20 tag a max egy céhben,a neviket 10,szer annyi termékből lehetne felépiteni, 10x annyi forge kellene egy szinthez,kevesebb mindent adnának a bónuszok.Persze sokaknak meg az lenne a bajuk:)De egy világot ki lehetne próbálni ahol a nyafogók nélkül minden más lenne:) A forge sajna csak gombnyomogatás egy szint fölött:),felesleges időtöltés,,,bumm:)
 

Vanek ur

Aktív tag
Nekem csak 1 gondom van: az MMR rendszer. Teljesen érthetetlen. Nincs konkrét adat, hogy mi alapján számolódna, csak az, hogy 'a céh aktivitásától függ'. Ami egy nagy -már elnézést, de- baromság. Hiszen ha valaki van egy 1 fős céhben, de csak 5. helyezett a csatatér rangsorban; akkor lehet, hogy nagyobb MMR értékkel bír, mint a listaelső céh (mert a listaelsőknél a 80 főnek elég 50%-ot teljesíteni az elsőséghez; de az 1 fős céh meg teljesít 100%-on, és mégsem jut előrébb). Vagyis lehet, hogy az 5. céh feljebb lép, de az első négy helyezett meg nem? Akkor meg minek a csatatér-ranglista? Akkor miért nem már eleve az MMR rendszer alapján fut a ranglista? Miért kell bevezetni egy érthetetlen, és ellenőrizhetetlen valamit; ami ráadásul még visszás is lehet (lásd az előző példámat az MMR rendszer és a ranglista általi különbözőségekről), és senki nem tudja, miről szól?

Jötün: az utolsók lejjebb esnek egy ligával, és akkor kevesebbet fognak kapni; az elsők feljebb mennek, és többet. Ez elvileg a ligaváltás értelme. És ezért nincs nagy különbség a jutalmak között egy adott ligában.

Barack: ha felesleges időtöltés, akkor miért jársz ide? Illetve ha nehezebb lenne, akkor mi változna? Nem csak gombnyomogatás lenne akkor is?
Nem kötekedésből kérdezem, hanem komolyan. Mitől lenne más, ha nehezebb lenne? Én csak azt érezném, hogy unalmasabb, 'munkásabb' lenne; de nem lenne más; hiszen ugyanazt kell csinálni, csak többet.
 

DeletedUser25848

Guest
Nekem csak 1 gondom van: az MMR rendszer. Teljesen érthetetlen. Nincs konkrét adat, hogy mi alapján számolódna, csak az, hogy 'a céh aktivitásától függ'. Ami egy nagy -már elnézést, de- baromság. Hiszen ha valaki van egy 1 fős céhben, de csak 5. helyezett a csatatér rangsorban; akkor lehet, hogy nagyobb MMR értékkel bír, mint a listaelső céh (mert a listaelsőknél a 80 főnek elég 50%-ot teljesíteni az elsőséghez; de az 1 fős céh meg teljesít 100%-on, és mégsem jut előrébb). Vagyis lehet, hogy az 5. céh feljebb lép, de az első négy helyezett meg nem? Akkor meg minek a csatatér-ranglista? Akkor miért nem már eleve az MMR rendszer alapján fut a ranglista? Miért kell bevezetni egy érthetetlen, és ellenőrizhetetlen valamit; ami ráadásul még visszás is lehet (lásd az előző példámat az MMR rendszer és a ranglista általi különbözőségekről), és senki nem tudja, miről szól?

Jötün: az utolsók lejjebb esnek egy ligával, és akkor kevesebbet fognak kapni; az elsők feljebb mennek, és többet. Ez elvileg a ligaváltás értelme. És ezért nincs nagy különbség a jutalmak között egy adott ligában.

Barack: ha felesleges időtöltés, akkor miért jársz ide? Illetve ha nehezebb lenne, akkor mi változna? Nem csak gombnyomogatás lenne akkor is?
Nem kötekedésből kérdezem, hanem komolyan. Mitől lenne más, ha nehezebb lenne? Én csak azt érezném, hogy unalmasabb, 'munkásabb' lenne; de nem lenne más; hiszen ugyanazt kell csinálni, csak többet.
Írtam a Supportnak kérdést, hogyan számolják ki az MMR értéket. A levél státusza megválaszolt. A válasz kb. annyi, hogy majd később válaszolunk.
Aki egyedül szeret játszani céh nélkül, azért alapít 1 fős céhet, hogy tudjon menni a CE-ben (bajnokságban nem vesz részt, ha jól tudom). A csatatéren is lehetősége van küzdeni, megkapja a ligájának megfelelő egyéni ajándékokat a csaták / alkuk után. Ha a céhe szintjét növelni akarja, vegyen fel tagokat.
 

DeletedUser24487

Guest
Vanek:
Nincs jobb dolgom, az változna,hogy nem lenne minden kimaxolva bő fél év alatt!,Lehetne kicsit többet gondolkodni,mit érdemes hamarabb csinálni,pl az expedición az ellenfelek bónuszain is változtathatnának,mert igy egyenesen kiábránditó hétről -hétre.),meg főleg a gvg-n,mert az meg egyenesen röhejes:)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Írtam a Supportnak kérdést, hogyan számolják ki az MMR értéket. A levél státusza megválaszolt. A válasz kb. annyi, hogy majd később válaszolunk.
Aki egyedül szeret játszani céh nélkül, azért alapít 1 fős céhet, hogy tudjon menni a CE-ben (bajnokságban nem vesz részt, ha jól tudom). A csatatéren is lehetősége van küzdeni, megkapja a ligájának megfelelő egyéni ajándékokat a csaták / alkuk után. Ha a céhe szintjét növelni akarja, vegyen fel tagokat.
Miért kéne felvennie tagokat, ha az egy fős céhek könnyebben jutnak fel magasabb ligába, mint a nagyobb céhek, és utolsó helyezettként is majdnem annyi pontot kap a céhe, mint az első helyezett céh?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Vanek:
Nincs jobb dolgom, az változna,hogy nem lenne minden kimaxolva bő fél év alatt!,Lehetne kicsit többet gondolkodni,mit érdemes hamarabb csinálni,pl az expedición az ellenfelek bónuszain is változtathatnának,mert igy egyenesen kiábránditó hétről -hétre.),meg főleg a gvg-n,mert az meg egyenesen röhejes:)

fél év alatt nem lehet kimaxolni... csak horror gyémánt költéssel
 

DeletedUser24487

Guest
fél év alatt nem lehet kimaxolni... csak horror gyémánt költéssel
:) nem pont a fél éven volt a hangsúly, miért ne lehetne egy világ itt is mint a grepón,egy kis nehezitett világ!,nem kellmindenkinek regisztrálnia oda,,Csak arra világitanék rá,hogy bizonyos nehezitések,már nem nehezités,egy szint felett,a harc nem harc,csak időtöltés:( akkora bónuszok vannak,:(
 

DeletedUser25848

Guest
Miért kéne felvennie tagokat, ha az egy fős céhek könnyebben jutnak fel magasabb ligába, mint a nagyobb céhek, és utolsó helyezettként is majdnem annyi pontot kap a céhe, mint az első helyezett céh?
Nem mondtam, hogy fel kell venni tagokat, Vanek Úr felvetésére reagáltam :)
 

DeletedUser25978

Guest
Jó lenne ha meg lehetne olyat csinálni hogy vagy olyan tud csak zászlót tenni akinek van joga vagy akinek van építési joga le tudná venni az olyan zászlót amit valami szellemileg vissza fejlett pakolgat . Ha nem is lesz log hozzá hogy lehessen látni ki üti. ÉS azért lenne jó ha olyan tudná leszedni akinek van joga mert lehet akkor a szerencsétlen meg leszedegetné az olyan ostromokat amit meg nem kellene. De még most se korrekt a össze sorsolás megint 80 fős céh ellen kell küzdeni 36 fővel elég aránytalan és kivitelezhetetlen
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Nincs korlátozva, hogy ki indíthat ostromot. Nem lehet zászlókat pakolgatni/leszedni, mert azok automatikusan kerülnek oda, ahol csatázott/egyezkedett valamelyik céhtag.

A céhek szervezettsége, vezetése, céhtagok értelmi színvonala pedig más kérdés.

A ligák pedig nem a céhtaglétszámot figyelik, hanem az aktivitást. lehet 80 fős és csak 10 aktív szereplője, és lehet 30 fős 20 aktív szereplővel.
A másik dolog, hogy néhány körnek le kell futnia, hogy kialakuljanak a ligák és a csoportok összerendezése optimalizálódjon.
 

DeletedUser26574

Guest
Én írtam a supportnak is, várom a válaszukat. Ha nem lesznek meg a pontok, nem érdekel az egész. A semmiért nem fogom hullatni a katonáimat.
Azóta javították. Először senki nem kapta meg. Ha még mindig nem kaptátok meg, akkor jogos a felháborodás. De korrigálni fogják. Mi is megkaptuk.
 

DeletedUser26574

Guest
Matekozzunk. Van 800 céh az arany ligában, ez 100 első helyezett. Az egyik csatatéren az első elért 10000 MMR-t a második 9500 MMR-t, még a nyolcadik is nagyon aktív volt és kapott 5000 MMR-t, a másik csatatéren az első 20000 MMR-t a második 15000 MMR-t. a nyolcadik lusta volt és csak 500 MMR-t kapott, és teszem azt, hogy volt egy olyan is, ahol 2000 MMR-t ért el csak és első lett ezzel (stb. nem fogok 100 csoportot kitalálni). Ezek mind egy „csoportban” vannak (arany liga). Szerinted mekkora esélye van annak, hogy az utóbb említett csoportelső felsőbb ligába kerüljön?
(Ez csak matek, fogalmam nincs, hogy a játékban hogyan van megoldva és hogy egyáltalán így képzelték-e el a fejlesztők. De ez egy logikus példa és látszik belőle, hogy lehetsz az első a saját kis szemétdombodon, az távolról sem jelenti azt, hogy a hegyen is az első vagy.)
Az érdekelne még, hogy egy 10 napos ciklus alatt mi van, ha valaki kort lép? Ugyanaz, mint a CE során? Hogy még az ellenfél marad a régi korban? Vagy éjfél után már az új kor katonái/áruit kéri?
 

DeletedUser26574

Guest
Az érdekelne még, hogy egy 10 napos ciklus alatt mi van, ha valaki kort lép? Ugyanaz, mint a CE során? Hogy még az ellenfél marad a régi korban? Vagy éjfél után már az új kor katonái/áruit kéri?
Ja, és persze köszönöm az előző magyarázatot. Ezért írtam, hogy sztárcukrász... :-D
 

Vanek ur

Aktív tag
Írtam a Supportnak kérdést, hogyan számolják ki az MMR értéket. A levél státusza megválaszolt. A válasz kb. annyi, hogy majd később válaszolunk.
Aki egyedül szeret játszani céh nélkül, azért alapít 1 fős céhet, hogy tudjon menni a CE-ben (bajnokságban nem vesz részt, ha jól tudom). A csatatéren is lehetősége van küzdeni, megkapja a ligájának megfelelő egyéni ajándékokat a csaták / alkuk után. Ha a céhe szintjét növelni akarja, vegyen fel tagokat.
Nem mondtam, hogy fel kell venni tagokat, Vanek Úr felvetésére reagáltam :)

Szertnem nagyon félreértettél valamit. Én nem említettem (nem vetettem fel), hogy emelni akarna a céh szintjén egy egy fős céhben a tag. Én csak azt mondtam, hogy visszás, hogy kis fős céhek hamarabb mehetnek feljebb a ligákon az MMR érték növelésével (vagyis a 'aktivitás'-sal), mint a nagyok (akiknél lehet, hogy nincs is már miért harcolni naponta, mert úgy is simán vezetnek). És ezért lorant96 kérdése nagyon is aktuális. Még mindig. Mert azzal, ha többen vannak, akkor nehezebben mennek feljebb a ligaszinteken. :)

Az érdekelne még, hogy egy 10 napos ciklus alatt mi van, ha valaki kort lép? Ugyanaz, mint a CE során? Hogy még az ellenfél marad a régi korban? Vagy éjfél után már az új kor katonái/áruit kéri?
A bétán azt írta az egyik tagunk, hogy egyből változtak az ellenfelek is (a korhoz idomultak).
 
Fent