Kibeszélő Megérkezett a Céh-csatatér kibeszélő

Zsebe

Tag
Nem a kincstárba pakol. Olyan céhtársának adja oda, aki helyette csinálja.
A csatatéren való épület építés pedig az összes többi csatateres aránytalanságnál hajmeresztőbb! Van olyan világ, ahol elég komoly céheben vagyok és ott is pikk-pakk ki lehetne üríteni a teljes kincstárat ezekkel az épületekkel. Olyan szinten túlárazottak, hogy arra nincsenek szavak! Mindezt úgy, hogy ha felépítesz egyet és 4 óra múlva viszik a szektort, akkor viszik az épületet is vele. Gratulálok! Látszik, hogy a fejlesztők mindent jól átgondoltak!
 

DeletedUser25848

Guest
A csatatéren való épület építés pedig az összes többi csatateres aránytalanságnál hajmeresztőbb! Van olyan világ, ahol elég komoly céheben vagyok és ott is pikk-pakk ki lehetne üríteni a teljes kincstárat ezekkel az épületekkel. Olyan szinten túlárazottak, hogy arra nincsenek szavak! Mindezt úgy, hogy ha felépítesz egyet és 4 óra múlva viszik a szektort, akkor viszik az épületet is vele. Gratulálok! Látszik, hogy a fejlesztők mindent jól átgondoltak!
Nem kötelező épületet rakni. A ligába sorolásnál az aktivitás számít. Nem a helyezés alapján marad a céh magasabb ligában.
 

DeletedUser26252

Guest
Hogyan lehetséges, hogy a legbelső szektor (A1M) kevesebb pontot termel (109), mint a mellette, kintebb lévő A2T (118)?
(Nyílván az épületek által adott bónuszt +xx jelzéssel mutatja)

pontok.jpg
 

DeletedUser25978

Guest
szerintem gond ez hogy a csata 1 a egyezkedés 2 ez diszkrimináció a harcosokkal szemben , nincs log , nem lehet korlátozni hogy ki tud támadást indítani , ugyan úgy joghoz lehetne kötni mint a építést , drágák az épületek , elenyésző a jutalom és nem sok különbség van a 1 és a utolsó hely között. a 2. körbe már a csatatéren való aktivitás alapján sorsol majd össze de még az se lesz valós mert az elején sokan kipróbálták és meg is utálták pár nap alatt :) talán majd a 3. körbe lehet arra számítani hogy reális ellenfelek lesznek egymással szemben, Nem tudom a bétán mit teszteltek de ezek elég alapvető gondok hogy hogy nem jött elő
 

Dragonyos

Új tag
Sziasztok!
Tovább növelné a taktikai lehetőségeket ha a főhadiszállástól területileg elvágott mezőkről nem, vagy csak nehezítve lehessen támadni.
A valóságban is hasonló a szituáció mivel nincs utánpótlási útvonal.
 

DeletedUser25848

Guest
szerintem gond ez hogy a csata 1 a egyezkedés 2 ez diszkrimináció a harcosokkal szemben , nincs log , nem lehet korlátozni hogy ki tud támadást indítani , ugyan úgy joghoz lehetne kötni mint a építést , drágák az épületek , elenyésző a jutalom és nem sok különbség van a 1 és a utolsó hely között. a 2. körbe már a csatatéren való aktivitás alapján sorsol majd össze de még az se lesz valós mert az elején sokan kipróbálták és meg is utálták pár nap alatt :) talán majd a 3. körbe lehet arra számítani hogy reális ellenfelek lesznek egymással szemben, Nem tudom a bétán mit teszteltek de ezek elég alapvető gondok hogy hogy nem jött elő
Én is jobban szeretem a csatát. Inkább csinálom tovább kéziben. Az épületek nem véletlenül lettek drágák. Sokan panaszkodtak, hogy a gvg-n a TOP céhek felosztották egymás közt a térképeket. Valahol olvastam, hogy külföldi szerveren ( hamarabb indult) van olyan TOP céh, aki a csatatérrel lenullázta a kincstárát és kisebb céh rá is ugrott gvg térképen.
A helyezések közt tényleg lehetnének nagyobb különbségek. így sok céh az aktivitásra törekszik. Épületeket így nem is érdemes építeni.
 

DeletedUser25848

Guest
Nem vagy te a support tagja? Ha nem kötelező, de értelmetlenül drága, akkor mi a f....nak van?
Köszönöm kérdésed, nem vagyok tagja a supportnak.
Kérdésed másik felére egy kérdéssel válaszolnék. Minek a gvg térképen egy céhnek 40-50 szektor több 10000 termékért?
A játék lehetőséget ad rá, de nem kötelező élni vele. Ha olcsó lenne, akkor meg az lenne a baj, hogy a legkisebb céh is rakosgatná az épületeket mint a bolondóra.
Meg kell találni az egyensúlyt. Ha egy TOP céh presztízskérdést csinál a győzelemből, rakosgassa nyugodtan az épületeket, majd kifogy a nehezen feltöltött kincstára. Lehet, hogy ez volt a célja a fejlesztőknek (lásd amit a gvg-ről írtam) :)
Lehet vitatkozni, hogy jó-e így. Elvileg azért van ez a fórum, hogy jelezzük a support felé a véleményünket.
 

Ötzi

Aktív tag
Summa summárum: túl sokat kell kell belefektetni és túl keveset lehet vele nyerni. Aránytalan az egész. Egyedüli motivációra már csak az marad, hogy a céhek megmutassák egymásnak, hogy kinek mekkora a ... Csapkodjuk egymást körbe-körbe, mint a hülye gyerekek a nagy büdös semmiért.
 

DeletedUser26216

Guest
Summa summárum: túl sokat kell kell belefektetni és túl keveset lehet vele nyerni. Aránytalan az egész. Egyedüli motivációra már csak az marad, hogy a céhek megmutassák egymásnak, hogy kinek mekkora a ... Csapkodjuk egymást körbe-körbe, mint a hülye gyerekek a nagy büdös semmiért.

54-60 csata megy/nap nekem (484% a tamadom), és max 60-70 katona doglik ki, ismerni kell az egysegeket, s minimalisra viheto a veszteseg.
Eme csata mennyiseg atlagosan 50-70fp; 15-30 gyemant; 50-100 aru; és 13 toredeket ad, illetve 150k pontszamot is jelent mars korban. Szoval, sztem meg, tök jó mennyiséget ad, egy 15-20 perces folyamatért.
 

DeletedUser26574

Guest
Az utolsó hány céh esik vissza alacsonyabb ligába? Az első hány céh lép feljebb? Kik maradnak? Ezt nem látom sehol!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az utolsó hány céh esik vissza alacsonyabb ligába? Az első hány céh lép feljebb? Kik maradnak? Ezt nem látom sehol!

A GYIK-ben ezt találtam:
  • A céhem első lett a saját ligájában, de nem mehettünk előre a következő ligába! Miért?
    • Az előlépések a céh jelenlegi MMR pontjaitól függenek. A helyzet ilyenkor valószínűleg az, hogy a liga, amelyet megcéloztatok magasabb MMR küszöböt adott meg, mint amit a céh elért.
Tehát az előre- és visszalépések a ligák MMR küszöbjétől és az a céh elért MMR pontjaitól függ.
 

DeletedUser26574

Guest
A GYIK-ben ezt találtam:
  • A céhem első lett a saját ligájában, de nem mehettünk előre a következő ligába! Miért?
    • Az előlépések a céh jelenlegi MMR pontjaitól függenek. A helyzet ilyenkor valószínűleg az, hogy a liga, amelyet megcéloztatok magasabb MMR küszöböt adott meg, mint amit a céh elért.
Tehát az előre- és visszalépések a ligák MMR küszöbjétől és az a céh elért MMR pontjaitól függ.
Magyarul ez is olyan, hogy csak az első 1% lehet sztárcukrász...
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Matekozzunk. Van 800 céh az arany ligában, ez 100 első helyezett. Az egyik csatatéren az első elért 10000 MMR-t a második 9500 MMR-t, még a nyolcadik is nagyon aktív volt és kapott 5000 MMR-t, a másik csatatéren az első 20000 MMR-t a második 15000 MMR-t. a nyolcadik lusta volt és csak 500 MMR-t kapott, és teszem azt, hogy volt egy olyan is, ahol 2000 MMR-t ért el csak és első lett ezzel (stb. nem fogok 100 csoportot kitalálni). Ezek mind egy „csoportban” vannak (arany liga). Szerinted mekkora esélye van annak, hogy az utóbb említett csoportelső felsőbb ligába kerüljön?
(Ez csak matek, fogalmam nincs, hogy a játékban hogyan van megoldva és hogy egyáltalán így képzelték-e el a fejlesztők. De ez egy logikus példa és látszik belőle, hogy lehetsz az első a saját kis szemétdombodon, az távolról sem jelenti azt, hogy a hegyen is az első vagy.)
 

DeletedUser25848

Guest
Matekozzunk. Van 800 céh az arany ligában, ez 100 első helyezett. Az egyik csatatéren az első elért 10000 MMR-t a második 9500 MMR-t, még a nyolcadik is nagyon aktív volt és kapott 5000 MMR-t, a másik csatatéren az első 20000 MMR-t a második 15000 MMR-t. a nyolcadik lusta volt és csak 500 MMR-t kapott, és teszem azt, hogy volt egy olyan is, ahol 2000 MMR-t ért el csak és első lett ezzel (stb. nem fogok 100 csoportot kitalálni). Ezek mind egy „csoportban” vannak (arany liga). Szerinted mekkora esélye van annak, hogy az utóbb említett csoportelső felsőbb ligába kerüljön?
(Ez csak matek, fogalmam nincs, hogy a játékban hogyan van megoldva és hogy egyáltalán így képzelték-e el a fejlesztők. De ez egy logikus példa és látszik belőle, hogy lehetsz az első a saját kis szemétdombodon, az távolról sem jelenti azt, hogy a hegyen is az első vagy.)
Nem tudom hogy számol, de gondolom a céh taglétszámával visszaosztja. 1fős céhek ezüstligában vannak :)
 
A csatatéren elsők lettünk, felkerültünk az ezüst ligába. A céhnek elvileg 54.600 koronácskát (céh hadérőt) kellett volna kapnia. Ehhez képest a céhem még mindig csak a 10 szintről célozza a 11. céhszintet, ugyanúgy, mint mikor elkezdődött a céh csatatér, holott 54.600 koronával a céhnek több szintet is ugrania kellett volna.
Hol vannak a pontok, vagy mi a fenét kaptunk, ha nem a céh szintjét emelő pontokat?
 

DeletedUser26893

Guest
Pont így jártunk mi is ezüst liga, töredékek meglettek. Céh haderő viszont sehol.
 
Én írtam a supportnak is, várom a válaszukat. Ha nem lesznek meg a pontok, nem érdekel az egész. A semmiért nem fogom hullatni a katonáimat.
 
Fent