Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser26112

Guest
Nézegettem nagyon sok Céh leírását és sok helyen olvastam, hogy a CE szintjei fel vannak oldva. Nem gondolom, hogy bármi köze is lenne ezek szerint, hogy a Céh tagjai milyen korban vannak és milyen nevezetesei vannak.. Mondjuk én is olyan céh tagja vagyok amelyben nem kell pakolgatni a kincstárba, hogy a CE-ban a következő szint feloldásra kerüljön.
 

Vanek ur

Aktív tag
Nézegettem nagyon sok Céh leírását és sok helyen olvastam, hogy a CE szintjei fel vannak oldva. Nem gondolom, hogy bármi köze is lenne ezek szerint, hogy a Céh tagjai milyen korban vannak és milyen nevezetesei vannak.. Mondjuk én is olyan céh tagja vagyok amelyben nem kell pakolgatni a kincstárba, hogy a CE-ban a következő szint feloldásra kerüljön.
A leírásokba azért írják be ezeket (hogy a CE szintjeit oldják), hogy a jelentkező tudja, hogy meddig mehet el a szinteknél (és hogy van a kincstárban elég nyersi ahhoz is, hogy a drága 4. szintet oldhassák). Mert vannak olyan céhek (főleg az újak, a kisebbek), ahol nincs kötelező nyersanyag-pakolás a raktárba (se direkten (hogy rakj be hetente X terméket a korodból), se indirekten (építs fel a kinstárba termelő nevik közül legalább 1-et)). Ott akkor oldanak CE szinteket, ha kell valakinek, és rak be hozzá/van hozzá nyersi. Ha nincs, akkor nem ("elég az 1. szint is a CE-n, az is hoz pontokat"). Viszont régebbi és/vagy nagyobb céheknél már van valamekkora kincstár, és ebből már lehet gazdálkodni. Ezt meg vagy a tagok dobták össze, vagy a nevezeteseik által jött össze (ma már szinte elvárás, hogy minél előbb legyen mindenkinek Bárkája (a saját bónusz miatt is) - ha meg az megvan, akkor az termeli a nyersit a kincstárba). De a lényege, hogy eltökéltek a CE iránt (ami a céh fejlődésének jelenleg az egyik legjobb módja - pláne, ha a pvp-re kevesek), és van nyersanyaga/nyersanyag bevétele elég.
 

DeletedUser26112

Guest
Csak ismételni tudom magam, 4 hónapja kezdtem a játékot és még mindig a játék megismerése stádiumában vagyok, ezért aztán örülök minden új információnak. Jelenleg a Késő középkorban vagyok , csak egy kattintás és a gyarmatosítók korában leszek. Bárkával kapcsolatban: már csak 1 tervrajz hiányzik , de ha meg lesz akkor sem érek el vele semmit, mert áruk hiányában nem tudom felépíteni - persze láttam már vaskorszakban lévő játékost akinek már van Bárkája - .Feltételezem ennyit értek a játékhoz. Gyémántot nem veszek , pénzt nem költök a játékra. Elindultam a magam feje után és csinálom amíg van kedvem hozzá.
 

Feneséges

Aktív tag
Bárkával kapcsolatban: már csak 1 tervrajz hiányzik , de ha meg lesz akkor sem érek el vele semmit, mert áruk hiányában nem tudom felépíteni
Én más bárkáját építettem hosszú hetekig, nálunk akkor nem igazán volt bárka a céhben. Így rengeteg rajz és korabeli termék jött be, amiből már fel lehetett építeni a bárkát. A céheden belül érdeklődj, kinél van lehetőség jövős terméket szerezni.
 

DeletedUser26307

Guest
Nem tudom, mennyire tartozik ide.
Az mitől lehet, hogy a játék bejelentkezési oldala erősen hiányos, majd azon átjutva maga a játékoldal csak a nagy fehérség?
Ide minden gond nélkül, más oldalakra is eljutok, tehát nem a hálózattal van gond. Már csak azért sem, mert tableten be lehet lépni. Csak az ugye korlátozott hozzáférés a játékhoz...

Szerk.: Tegnap is volt akadozás, az akkor nem volt ilyen mértékű, csak lassabban frissültek a játék eseményei/változásai.
 

DeletedUser25106

Guest
Nem tudom, mennyire tartozik ide.
Az mitől lehet, hogy a játék bejelentkezési oldala erősen hiányos, majd azon átjutva maga a játékoldal csak a nagy fehérség?
Ide minden gond nélkül, más oldalakra is eljutok, tehát nem a hálózattal van gond. Már csak azért sem, mert tableten be lehet lépni. Csak az ugye korlátozott hozzáférés a játékhoz...

Szerk.: Tegnap is volt akadozás, az akkor nem volt ilyen mértékű, csak lassabban frissültek a játék eseményei/változásai.
Nálam is pont ugyen ez a helyzet! :(
 

DeletedUser26307

Guest
Nálam is pont ugyen ez a helyzet! :(
Erre akkor csak azt lehet mondani, hogy: Hááát ez van! Biztos megint valamit molyolnak a rendszeren a srácok.
Laptopon, PC-n ugyanaz az eredmény.

(Igazából nem bosszantana, csak a tableten leáll a játék, ha a vikingekhez akarok látogatni, ami ugye szintidős... De ez talán nem a rendszer hibája, hanem a gyenge gépé.)
 

DeletedUser26204

Guest
Nekem jelen pillanatban be sem enged lépni ..... (2019.04.29...13:46) Betölt 50-53%ig és ott lefagy.
 

DeletedUser24266

Guest
Erre akkor csak azt lehet mondani, hogy: Hááát ez van! Biztos megint valamit molyolnak a rendszeren a srácok.
Laptopon, PC-n ugyanaz az eredmény.

(Igazából nem bosszantana, csak a tableten leáll a játék, ha a vikingekhez akarok látogatni, ami ugye szintidős... De ez talán nem a rendszer hibája, hanem a gyenge gépé.)

nem a gyenge gép hibája, nálam (samsung s7) ugyanez van .kilép ha a vikingekre rámegyek
 

DeletedUser26204

Guest
Csak ismételni tudom magam, 4 hónapja kezdtem a játékot és még mindig a játék megismerése stádiumában vagyok, ezért aztán örülök minden új információnak. Jelenleg a Késő középkorban vagyok , csak egy kattintás és a gyarmatosítók korában leszek. Bárkával kapcsolatban: már csak 1 tervrajz hiányzik , de ha meg lesz akkor sem érek el vele semmit, mert áruk hiányában nem tudom felépíteni - persze láttam már vaskorszakban lévő játékost akinek már van Bárkája - .Feltételezem ennyit értek a játékhoz. Gyémántot nem veszek , pénzt nem költök a játékra. Elindultam a magam feje után és csinálom amíg van kedvem hozzá.

Megkeresel egy nagyobb játékost és forgéket adsz cserébe az alapanyagért.
 

DeletedUser26307

Guest
nem a gyenge gép hibája, nálam (samsung s7) ugyanez van .kilép ha a vikingekre rámegyek
Ez csak egy utolsó mentségük volt. =)
(Igaz, csak egy Alcatel 1T (7)-es, de azt még bírnia kellene, főleg, ha nincs is nagyon más rajta.)
 

DeletedUser26288

Guest
Így van. Mondjuk ilyen esetekre szokták a céhek azt a szabályt hozni, hogy legyen mindenkinek legalább 1 olyan nevezetese, amelyik a céh-kincstárba termel (Obszervatórium, Bárka, Atomium valamelyike - kortól, és elérhetőségtől (tervrajzok) függően).
Köszönöm a válaszod!
 

DeletedUser26204

Guest
Hát ezeket a lépcsőket végig zongoráztam én is :) Az elején mi raktuk az első pár taggal a kincstárat tele, hogy tudjunk expedíciózni, még a vaskorban.... Akkoriban 2 szint ment, majd később 3. Aztán meglett az első bárkás én... Egyszerűen szerencsével, volt egy szomszédom akit állandóan elvertem. Neki egy ismerőse a kert szomszédságából ajánlotta fel fp rakás nélkül az alapanyagokat a bárkához, hogy ne raboljam ki állandóan a tagot. Majd egyre többen lettünk bárkásak és megérettek a CE 4. szintjéhez is.... Már nálunk is oldva van az első 4 szint minden héten. A régi tagokból minden szinten egy bárkás, van ahol 2.... De előbb utóbb meglesz mindenkinek.

Az én következő célom, hogy szintenként 2 legyen.... Végül is alig fél éves játék tapasztalattal bírunk, ahhoz elég. Ahogy telik az idő úgy lesz egyre fejlettebb a céh is.
 

DeletedUser26204

Guest
Végül is jópofa volt a dolog az első 3 bárka úgy lett a céhben fp csere nélkül, hogy egy 14 millió pontos játékos megvett minket, hogy megvédje egy hölgy ismerősét.
 

DeletedUser26807

Guest
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, mivel nagyon kezdő vagyok a játékba és sok mindennel nem vagyok tisztába . El kellene adnom egy építmény de sajnos nem tudom, hogy hogyan kell. Segítene nekem valaki?
Előre is köszönöm a válaszokat: Jutka
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, mivel nagyon kezdő vagyok a játékba és sok mindennel nem vagyok tisztába . El kellene adnom egy építmény de sajnos nem tudom, hogy hogyan kell. Segítene nekem valaki?
Előre is köszönöm a válaszokat: Jutka
bal sarokban,építáés menű ikon,bal egér klikk,majd felül megjelenik egy dollár ikon,klikk arra,majd utána arra az épületre amit elakarsz adni.
 

DeletedUser26623

Guest
Sziasztok !
Azt szeretném megtudni , hogy miért van az hogy szomszédom bárka nevijébe nem tudok fp pontot tenni , mert ahol rányomsz gombra az szürke-ezüst szinü nem barna , a többi nevijébe tudok tenni , másoknál is tudok tenni be fp-t a nevikbe , , ,
válaszotokat előre is köszönöm
 

Feneséges

Aktív tag
Sziasztok !
Azt szeretném megtudni , hogy miért van az hogy szomszédom bárka nevijébe nem tudok fp pontot tenni , mert ahol rányomsz gombra az szürke-ezüst szinü nem barna , a többi nevijébe tudok tenni , másoknál is tudok tenni be fp-t a nevikbe , , ,
válaszotokat előre is köszönöm
Szia!
A legtöbb épületnek érintkeznie kell úttal, a nevik is ilyenek. Ha nem érintkezik úttal, akkor nem ad terméket, pénzt, alapanyagot, stb. ill. nevezeteseknél nem lehet bele pontot tenni. Akkor veszik el az utat a neviknél, ha nem szeretné, hogy idegenek pakoljanak bele pontokat, mert pl. a helyekre már megvannak a jelentkezők.
 

Vanek ur

Aktív tag
De lehet az is, hogy a Bárka elérte a maximális szintet; és amíg nem lesz újabb szint feloldva, addig nem lehet pakolni.
 
Fent