Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser

Guest
Szép Jó estét mindenkinek!

Pár napja játszom Csupán , lenne pár kérdésem amire nem találtam kielégítő választ a fórumon.

1.Ha jól értelmeztem egy kontinensen rajtam kívül még 79 játékos van.Csupán csak őket tudom támadni, minden játékost egy nap csak egyszer..a kérdésem :Támadás után egyből ki kell fosztani vagy ráérek bármikor fosztani a következő 24 órában?

2. PVP tornyok.Bronzkorban vagyok, elfoglaltam azt a területet amelyik feljogosít arra hogy részt vegyek a Bronzkori pvp csatában. Időközben már elfoglaltam a következő tornyot is...Bronzkori katonáim vannak tehát biztos hogy a bronzkori PVP csata rangsorban fogok szerepelni.Kérdésem: Lehet e egyszerre Több korszak PVP rangsorában szerepelni ?Mert láttam már olyan képet ahol a csávó több ranglistán is szerepelt, tehát több korszakban.Ha igen hogyan lehet?

3.Ha megtámadom bármelyik szomszédomat és leütöm az összes egységét , akkor újra kell e gyártania őket?

4. PVP csata számomra azt jelenti hogy az ellenségem hús vér ember és Ő irányítja a saját seregét, itt is így van ha megtámadok valakit?Én nem így vettem észre.Csupán a berakott védelmével harcolok, tehát a gép játszik az Ö által kiválasztott egységekkel.

5.Lehet e esetleg kikémlelni azt a szomszédomat akit támadni szeretnék, milyen egységei vannak stb!Területfoglalásnál látom a a gép egységeit.

6. Talán olvastam olyat hogy egy bizonyos idő után unalmassá válhat a játék ha csak te vagy aktív a szektorodban, kontinenseden...És erre megoldást is találtak, él e jelen pillanatban ez a megoldás, tehát hogy aktív embereket válogatnak össze s kerülnek egy szomszédságba!

Egyenlőre ennyi, várom a válaszokat, köszönöm:)!

Heló
GG.
 

DeletedUser11

Guest
Szia Mürmidonas, Üdv a Fórumon.

Véletlenül nem játszottál Grepolison, nagyon ismerős a neved.

A válaszokat mindjárt leírom, addig ne menj el :)
 

DeletedUser

Guest
Szia, Black! Köszi.

De játszottam.

De most ez lesz a favorit egy időre)!
 

DeletedUser11

Guest
1, Nem kell egyből kifosztanod a játékost, ráérsz a fenntmaradó 24 órában megtenni ezt.

2, Több korzsakban is lehet versenyezni. Erre egy olyan szabály an, hogy ha harcolsz, a legfejlettebb egység tornyába kapsz majd pontokat. Vagyis ha harcolsz egy bronzkori egységekből álló csapattal, pl. egy Lándzsásokból állóval, akkor a bronzkori toronyba kapsz pontokat. De ha viszont egy vaskori egységekből álló csapattal harcolsz, vagy van benne MINIMUM egy vaskori egység is, akkor a vaskori toronyba kapsz pontokat. Egyszóval a legfejlettebb kor egysége után kapsz pontokat az adott toronyba.

3, A védő játékosnak ilyen szempontból nincsen vesztesége. A védő játékoscsak annyit veszíthet, hogy esetleg kifosztják. Ha téged megtámadnak, és legyőznek, neked sem kell újragyártanod őket.

4, Az ellenséged hús vér ember, de védekezésnél robot játszik ellened. Ha téged megtámadnak, te egy kicsit később értesülsz róla, és a robot automatikusan harcba szállt a téged megtámadóval.

5, Konkrétan kémkedés nincs, de jó taktika, ha előtte meglátogatod őt, és látod milyen katonai épületei vannak, abból tudsz következtetni. De szerintem ne nézd végig mind a 79 embert, mert elég sok idő.

6, Sajnos ebben van valami. Mivel még fejlesztés alatt van a játék, és még nincsen meg rendesen az egész, így előfordul, hogy sokan megunják. Folyamatosan kerülnek bele újabb dolgok, de aki már elérte az utolsó kort (A Gyarmatosítás kora), az már nem nagyon tud mit csinálni.

A szomszádok elosztására konkrét képlet nincs, ezzel kifogtál arajtam, néha úgy tűnik, hogy össze-vissza osztja a játékosokat.

További kérdéseid esetén is szívesen állok rendelkezésedre.
 

DeletedUser

Guest
Korrekt válaszok!

Lenne pár tippem ,

Én pl, korrektnek tartanám ha a szomszéd egységeit megölve, azokat újra kellene gyártani a védőnek, ha továbbra is szeretne védekezni..Izgalmasabb lenne.
Izgalmasabb lenne ha lennének PVP Bajnokságok akkor , ahol egymás ellen harcolhatnánk.


1. PVP tornyok:

Sorry de még mindig nem tiszta).

Vegyünk konkrét példát akkor. Enyém mind a Bronzkori mind Pedig a Vaskori Pvp terület.

Bronzkori lándzsásokkal harcolok.Mondjuk 8 db----->Evidens a Bronzkori PVP ranglistán jelenek majd meg.
Viszont Ha legközelebb harcolok 7 db Bronzkori lándzsással és egy Vaskori Íjjásszal ------> Vaskori PVP ranglistán fogok megjelenni ugye?Tehát ha már egy darab /Újabb/ korszaki egységem is van a csatában már az Újabb kori PVP ranglistán jelenek meg?!

THX)

- - - Updated - - -

Még egy kérdés!

Tervezitek-e esetleg hogy Újabb szervert indítotok?Ha igen, mikor?
Ott Pl, lehetne hogy egy kontinensen ne 80 játékos legyen hanem legyen 500, vagy több.
 

DeletedUser11

Guest
Igen, teljesen ugy van ahogy mondod. Ha mar egy fejlettebb egyseg van a tobbi mellett, akkor mar a fejlettebb koru egyseghez tartozo toronyban kapsz majd pontokat.

Es pontos informacio vilag indulasarol nincs, en is orulnek egynek, most mar en is elkezdenek rendesen jatszani. Es az biztosan nem lesz, hogy tobben lesznek egy szomszedsagban, mindenhol maximum csak 80-an lehetnek.
 

DeletedUser9

Guest
Mürmidonas, ha indul új szerver, azt a Hírek -> Játék részen olvashatod majd, illetve nagy valószínűséggel szerverüzenet is lesz róla ;)
 

DeletedUser

Guest
Helo..lenne egy kerdesem..van egy baratoma listan mast mindenkit tudok motivalni vagy kitakaritani az epuleteid de nem ki nem miert?
 

DeletedUser20430

Guest
sziasztok--lenne egy kérdésem-korai középkort--majdnem elhagyva---és rendesen csatázva--pvp pontokat nem kapok egyszerüen mijért nem?,,,,,,kereskedni nem tudok senkinek sincs kö--olyan hogy kereskedelem,,,,,egyszerüen nem látok olyat akinek követ tudna adni---pl--aranyért?.kérlek segitsetek
 

DeletedUser11

Guest
Szia robroy,

A PvP-pontokat a legfejlettebb egységek után kapod. Vagyis ha harcoló csapatod között a legfejlettebb egység pl. egy vaskori egység, akkor csak a vaskori toronyba fogsz pontokat kapni. Kereskedni csak akkor tudsz, ha valaki ad egy ajánlatot, vagy elfogadja a tiédet. Ha ezek nem jók, akkor kereskedj a kereskedővel a piacon. És a miért szóban nincs "j", de nem bántásnak mondom :)
 

DeletedUser20430

Guest
j--ért bocsi,,,az sajna le maradt------TyRioN,,köszönöm:confused:
 

DeletedUser

Guest
Heló!

Lenne egy kérdésem!

Követ állítok elő, Kőfaragónál...
Gyorsítás érdekében azt írja a gép hogy igényeljek a Kontinenstérképen...?
Igényelni nem hiszem hogy lehet nem? Csupán olyan területet kéne elfoglalni amin egy KŐ képe látszik, így lehet csak gyorsítani a folyamaton.

Az igénylés talán rossz szó.Vagy?
 

DeletedUser

Guest
Heló!

Lenne egy kérdésem!

Követ állítok elő, Kőfaragónál...
Gyorsítás érdekében azt írja a gép hogy igényeljek a Kontinenstérképen...?
Igényelni nem hiszem hogy lehet nem? Csupán olyan területet kéne elfoglalni amin egy KŐ képe látszik, így lehet csak gyorsítani a folyamaton.

Az igénylés talán rossz szó.Vagy?

Az igénylés valóban rossz szó. A térképen minden korhoz 2 bónuszos nyersanyag van. Ha a bronz korban a kő az egyik, akkor lesz bónuszod, miután elfoglaltad azt a tartományt. Ha nincs belőle bónusz a térképen, akkor nem érdemes gyártani, inkább olyat gyárts, amiből bónusz van, és kereskedd el kőre.
 

DeletedUser

Guest
valaki tud abban segiteni h egy baratot miert nem tudok motivalni?
 

DeletedUser11

Guest
Szia,

Csak akkor tudod oket motivalni, kitakaritani, ha egy kontinensen vagytok (ha benne vannak a szomszedsagodban).
 

DeletedUser21276

Guest
Ave Mindenkinek!

Kb. 1 hete játszom, nagyon tetszik maga a játék.
2 dolog merült fel ez idő alatt, amire választ szeretnék:
A raktár mire való, mert elég üres - bár még csak a vaskorban vagyok. Mire tudom/nám használni a későbbiekben?
Van-e lehetőség a nem négyzet alapú épületek (pl. 3x2, 4x3) forgatására? Erre a kedvezőbb terület kihasználás miatt gondoltam, és így nem biztos, hogy bontani is kell mielőtt építeni szeretnék..
Ha valaki már korábban feltette ezeket a kérdéseket, akkor bocsika az újbóli zaklatásért...
Válaszotokat/segítségeteket előre is köszönöm...
 

DeletedUser11

Guest
Szia pannonia83, Üdvözlünk a Fórumon! :)

A rakát jelenleg még üres, de hamarosan lesz egy olyan opció, hogy az épületeidet be tudod oda tenni. Ezen kívül, December 3-án jön az új frissítés, amiben bevezetésre kerülnek a nevezetes épületek, és azok tervrajzait a raktáradtab fogod megtalálni.

És sajnos az épületek elforgatására nincsen lehetőség :(
 

DeletedUser

Guest
sziasztok!
Én tegnap otta játszom ezen a játékon és kaptam egy olyan küldetést hogy termeljek 2 trófeát megtudnátok mondani hogy hogy kell csinálni??
 
Fent