Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Gery8

Új tag
Zenzo nevű felhasználó ötleteit továbbítom:
- már jelezték többen előttem, de a termelő épületek menüje az utolsó termelés lekattolása után ne zoomoljon be a városba

- üzeneteknél a "minden céhtag"-ra való kiterjesztés mintájára az összes barátnak üzenés lehetősége

- harcnál "frissítő" gomb, ami az épp kiválasztott sereg sérültjeit egy gombnyomásra ép egységekre frissíti (és nem kell külön kikattolgatni a sérült egységeket, majd a helyükre a frisseket be)

- GVG térképen csata után ne lépjen ki az ostromlott szektorból, hanem egyből az ostrom/harc képernyőre ugorjon

- üzenetképernyő méretének módosítása : ha hosszabb kommentet írok, akkor ne csak az a 3 sor látszódjon, hanem a gépelősávot fel lehessen húzni a meglévő kommentek helyére az ablakban

- üzeneteknél ha új üzenet érkezik, ne ugorjon egyből a legutolsó üzenetre! Rém idegesítő, mikor megpróbálsz visszaolvasni, de folyton tekergetni kell, mert közben minden egyes új üzenet miatt a végére ugrik

- GVG térkép napi zárása 20:00 helyett 22:00 órára áthelyezése

- kocsma továbbfejlesztési lehetősége (pl még több szék), új kocsmai tételek bevezetése (pl +1 kör egyezkedési lehetőség csatatérre, 24 óránál rövidebb városvédelem vásárlása, pénz v alapanyag termelés gyorsítás mintájára termék termelés gyorsítása, katonai egységek gyorsabb gyógyítása, stb)

- CE továbbfejlesztése, ötödik expedíció szint, ahol új fajta expedíciós épületek nyerhetőek, event épületekhez hasonlóan sok fejlesztővel (akár 5-8-10 szint) + negyedik fajta ereklye bevezetése céhes jutalmakkal, pl termék a kincstárba

- raktáron lévő épületek céhen belüli cseréjének lehetősége másik épület, termék, és/vagy FP csomagért cserébe

- városvédelem újragondolása (pl térképhez hasonlóan nem első szándékból a zsivány támadása), mert jelenleg kocsmai városvédő pajzs nélkül nincs az a védelem, amin egy támadó ne tudna átmenni, és/vagy Galata toronyhoz hasonló épületek, amik a meglévő, igen bárgyu városvédelem esetén segítséget nyújthatnak, pl fosztás esetében visszatámadás lehetősége: a városba való bejelentkezéskor az adott támadó sereg ellen a kijelölt védőkkel harc. Ha a védő sereg nyer, akkor a fosztásnak megfelelő árut/terméket/FP-t, stb visszakapja a megtámadott és fosztott fél
 

-Ecu-

Új tag
A legfontosabb, lehessen visszanézni céh csatatéren, hogy ki foglalta el a szektort.
Lehessen csatánál sablont beállítani, amit automatikusan pakolna, vagy legalább külön kategória legyen a zsiványoknak.
Ne zoomoljon termelés beállítás után.
Visszatérőzésnél a fizess pénzt/alapanyagot küldit lehetne egy kattintással többször elvégezni egyszerre.
Fp pont vásárlásnál, ne csak egyesével lehessen és ne csak 10 fp-t egyszerre.
A kedvencnek jelölt topicokra lehessen beállítani értesítést.
Lehessen látni a barátoknál, céhtársaknál, vagy legalább a céhtagoknál a vezető láthassa, hogy ki van online.
 
Amióta játszom a játékkal azóta örülnék a piactéren egy olyan lehetőségnek, hogy ne az legyen, hogy a kereskedés során egyféle terméket váltok egy másikféle termére, hanem listaszerűen be lehetne jelölni, hogy mely termékeket kívánnám mely más termékekre cserélni.
 

Almandin

Új tag
A napi küldetések kattintgatása nagyon monoton tud lenni, én csak ugyanazokat használom, de már nem is csinálom, mert unom a kattintgatást, nagyon időrabló, jó lenne, ha gyorsabban lehetne kiválasztani a küldetéseket.
 

Black John

Új tag
Sziasztok!
A Csatatérnél a céhek ranglistájánál lehessen látni a céhek milyen színnel láthatók a térképen. Így egyszerűbb beazonosítani a céheket a listában is.
A zsiványoknak jó lenne egy külön fül.
Katonai csoportok összeállítása.
A hadsereg irányításánál, jó hogy be lehet kapcsolni melyik korból válasszak katonát. De miért a "minden kor" van alapban. Jó lenne az aktuális kor jelenne meg.
Előzőekben is írták a közös motiválás és kocsmalátogatás lehetőséget.
Lent a játékosoknál jelenjen meg az aki aktív.
A fogadóbolt lehetőségeit lehetne bővíteni.
A piros számok nehezen láthatók.
Az üzenetközpontban ne törlődjenek a fontos üzenetek.
A visszatérő küldetéseknél ne kelljen mindig elutasítani amit nem akarok megcsinálni. Lehessen ki-be kapcsolni.
Mobilon is láthassa a céhvezető az aktív tagokat.
Játékos meghívásakor be kell írni a komplett teljes nevet. Jó lenne, olyan mint a globális ranglistában, hogy lehessen keresni.
 
Nagyon örülök és egyben köszönöm ezt a lehetőséget!

Előre bocsájtom, hogy a játék kicsit függővé tett és kűzdök is ellene, mert azon vettem magam észre, hogy 5 világban játszok egyszerre és akkor is a gép előtt ülök, amikor már nem kellene. Aztán meghoztam a döntést és az A-n kívül az összeset töröltem és ezt meg fogom tenni a jelenlegivel is, ha a játék bizonyos %-ban a szórakozás helyett a fölösleges műveletekkel (pl. ablakok lapozása) telik az időm. De érzem, hogy nincs minden veszve, az illetékesek is érzékelik amit én, mert pl. a termelés átpörgetése tipikusan a monoton műveletek gyorsítására irányuló fejlesztés és ez bíztató! Bátorítanám őket, hogy ezen az úton haladjanak tovább!

Néhány dolog, ami a fentiekből fakadóan jutott eszembe és szintén a gyorsításra irányul:
1. A fórum témáihoz rendelnék egy fontossági szintet és annak megfelelően a bal alsó sarokban az üzenetközpont ikont több színattributummal (vagy csillaggal) látnám el attól függően, hogy az érkező új üzenet kategóriáját milyen fontosságúnak jelöltem korábban. Nem akarok minden üzenet érkezésre állandóan rákattintani, egy csomó olyan van ami várhat, de ha pl. egy nevi támogatás érkezik, arról mielőbb tudni szeretnék, mert akkor azonali teendőm van. Fölösleges üzenetek olvasása amiatt, hogy hátha van köztük olyan ami fontos, még akkor is időt rabló, ha megfelelő helyre írják őket és csak párat kell figyelni. Az olvasatlanok ugyanúgy aktiválva hagyják a jelzésükre szolgáló ikont.
2. Az építési menü legalsó, nevezetes épületek fülén az elsők azok azok a nevik legyenek, amiket felépítettem, hogy amikor fejlesztés miatt a tervrajzok számát ill. meglétét akarom ellenőrizni, ne kelljen átlapoznom és keresgélnem az egészben. A raktárban legalább van mellettük egy zöld pipa, de ugyanolyan rendszertelenül vannak odadobálva.
3. Mint írtam. az építési menüben az azonos típusúak átpörgetése jó ötlet volt, de a zoomolás a végére nem jó, ráadásul epilepsziás rohamot is kiválhat, de legalábbis szédülést vagy hányingert! Nem esik jól ránézni amikor mozog. Legalább lehessen kikapcsolni, ha valakinek mégis ez a kedvenc pillanata.
4. Korban visszalépéssel is lehessen szabályozni a nevik által gyártott termékeket, csapatokat, azaz ne csak korfejlesztés, hanem kor leépítés is legyen, sőt fejlesztőkészlet is, amiből én választhatom ki, hogy melyik legyen. (upgrade v. downgrade)
5. A raktárban lerakott tárgyakat is rendszerezni kellene (talán ABC szerintvagy kategória+ABC szerint) szintén a gyors megtalálás érdekében. Nem ártana, ha az alaptárgy és a fejlesztőkészlete egymás mellé kerülne, nem több ablakkal távolabb.

Hajrá!
 

Sil1

Új tag
Sziasztok!
A nevezetes épületek támogatása után járó tervrajzok kijelzésén változtatnék. Játék közben, ha egy támogatott épület szintet lép, látszik hogy a Forge és a medál hozzáadódik, de a kapott rajzok nem látszanak. Csak akkor ha átlépek valami más helyszínre és visszalépek, de akkor is csak a legutóbbi. Belépéskor, az eseménynapló betöltésénél is csak a legutóbb kapott rajzok látszanak, de lehet hogy lépett több nevezetes ami rajzot adott. Jobban tetszene ha ilyenkor csak a megkapott darabszámok látszanának, nem az összes ami jelenleg már megvan. Hasonlóképp mint az expedíción vagy az eventen szerzett rajzok kijelzése ami nemrég változott a jelenlegi állapotra és így jobb. A lényeg, a legtöbb szerzemény látható amint megkaptuk, de a rajzok nem.
 

laboncsi

Új tag
Több javaslatom is lenne:
-Miként mobilon már megy, úgy gépen se kelljen mindig a legaljáról indulni a piac használatakor. Ha valaki 20X kéri ugyanazt, akkor maradjak ott, amíg megveszem mind a 20-at. És utána mehessek visszafelé, ne kelljen előlről kezdenem.
- Választható legyen, hogy egy topikban egy új bejegyzéskor visszaugrik a legutolsóhoz. Roppant zavaró, és körülményes, ha visszakeresek egy régebbi beszélgetés elejét, és ha valaki hozzászól, akkor midig visszaugrik a legújabbhoz. Ki lehessen ezt kapcsolni, amíg"utolérem" magam.
- Csatázáskor legyen egy olyan "kedvencek" ikon, amire rákattintva lecseréli a jelenlegi csapatomat, és egy előre beállított csapatot teszi fel.
- Ne legyenek jelen a sebesült katonák a hadseregemben a képenyőn, mivel azok létszáma limitált, csak ha már nincs más.
- Legyen egy ikon, ami eltünteti az összes ikont. Néha zavaró (főleg incifinci keresésekor), hogy az ikonok kitakarják a játéktér egy részét. Ha lenne egy ilyen ikon, akkor csak az villogna, amíg ki nem kapcsolom. Vagy a jelenlegiek lehetnének áttetszőek, hogy lássuk mi van mögötte.
- Miként "aratáskor", úgy céhtársak, barátok támogatássakor is lehetne egy "őssszes" ikon, akár gyémántért is, amivel motiválom a céhtársaimat, barátaimat, és azok kocsmáját.
 

zeusz1984

Új tag
Sziasztok
-a gyors aratás mintájára legyen gyors támogatás és gyors kocsmazas lehetőség (5 gyémántért)
-előre lehessen beállítási pl. 3 csapat összeállítást és az annak megfelelő gomb megnyomasaval a támadó csapatot fel lehessen frissíteni. (vagy csak a sérült egységeket gyorsabban lecserelni)
-a városban elhelyezkedo incidensek nem észrevehető sokszor PC-n el is vesznek mert nem találjuk meg őket.
-várostervezo módban látható legyen hogy ha valami út igényes de nincs csatlakozása.
-fölösleges egységek kivétele vagy felújítása (pl. Kisdobos)
 

DEEVBRO

Új tag
Az elavult régi nevezeteseknek más bónusz kellene. Tehát a Notre Dame medál helyett védekezest adhatna a támadóseregnek. Ha nem is sokat, legalább 80-as szinten 35-40%-ot.
Kolosszeum pedig szintén medál helyett forge pontot vagy egy kevés támadási bónuszt a támadóseregnek.

Az új vénuszkori nevezetesnek kellene egy második bónusz, adhatna aktuális kori árut. A ritka szilánkból kimaradt a 25-50 gyémánt nyeremény.

A csatatéren jó lenne látni hogy kik ütik az adott szektort ès az eseménynapló mutathatná hogy ki csapta le a szektort.

A szakura sziklát lehessen 3-as szintre fejleszteni és 3-as szinten lehetne 15% támadás.
 
Utoljára szerkesztve:

Mr. Pittaf

Aktív tag
Sziasztok kedves FoE Team,

Köszi, hogy bevontok bennünket az ötletelésre. :)
Valóban jó lenne, ha az üzenetekhez lehetne képet csatolni.

Szerintem az is nagyon hasznos lenne, ha a barátokat tudnád táblázat szerint lekérdezni, hogy lásd, melyik barátod mikor volt aktív utoljára, mikor támogatott és mikor látogatott a fogadóba. Ez szerintem hasznos lenne, és a fejlesztése se nagyon bonyolult.

Jó lenne a megtermelt Forge pontokat el lehetne spájzolni, és nem kellene rögtön elkölteni.

Köszönöm a lehetősséget, hogy hozzá szólhattam. :)
Üdv,
pisti
 

Keaira

Aktív tag
Fotaj kérdezi, megoldható-e, kultúrális települések esetében, hogy mobilon is úgy lehessen megcserélni két épületet mint pc-n, az egyiket a másik fölé húzva.
 

kispistike

Új tag
-fórum visszaolvasása közben ne ugorjon az új üzenetre
-techfa FP beviteli mező kellene (ne csak 1 vagy az összes választás legyen)
-katonai egységek ablakon a zsivány külön fül alatt szerepeljen
-ugyanitt a védekező egységek elrejthetőek legyenek (zavaróan útban vannak néha)
-események naplózása SOKKAL kiterjedtebb lehetne: FP pakolások, saját aktivitás, stb.
-GBG: tiltott szektor ütése/leütése csak csatatér irányítói joggal történhessen
-napi küldetések jutalmait (hetit is) időszerű lenne frissíteni, elavultak nagyon
 

Hegyi

Új tag
-a barátlistám tagjai közül az általam kiválasztottakat lehessen fontosabbnak jelölni,aminek köszönhetően a sorrend elejére ugranak.Bosszantó amikor a tényleges barátaimat a lista közepén kel keresgélnem.

-raktárban lévő épületek legyenek elrejthetőek.Bizonyos épületek sokat ülnek a raktárban mire felhasználhatóvá válnak,sok esetben amiatt mert nincs elegendő fejlesztő hozzájuk,némelyik akár egy évet is mire lesz megint eventje.Ezek addig csak útban vannak,folyamatosan keresgélni kel köztük azt amire szükség lenne.

-Támogatásnál vagy egyéb helyekröl szerzet tervrajz felugró ablaka legyen kikapcsolható.Magasabb szinten szerintem már nem sok embert érdekel hogy milyet kapott.Egy egyszerű gyorsan eltünő ikon elegendő helyette pl.mint kocsmázásnál az fp vagy ezüst.

-az üzenet képernyő módositása,nagyon kevés az a három sor amit egyszere lehet látni

- a termelő épületek menüje az utolsó termelés beálitása után ne zoomoljon rá a városra

-üzenetek visszaolvasása közben ne ugorjon az új üzenetre,aktiv időszakban képtelenség nyugodtan visszaolvasni
 
Utoljára szerkesztve:
Lehet nem pont ilyen fejlesztéssel kapcsolatos választ vártok.. de.. :D Én már nagyon régóta hiányolok egy nevezetes épületet a játékból, ez pedig a Szfinx :D Mikor kiderült, hogy lesz Egyiptomi város, azt hittem, hogy végre bekerül valahogy a játékba nyereményként vagy valahogy, de sajnos tévedtem. Szóval a Szfinxből jó nevezetes épület lehetne. Valahol a bronz és a vaskorszak környékén tudnám elképzelni mint a kor egyik nevezetes épülete (de inkább a vaskor). Azt, hogy mit adjon nem tudom, ezen még lehet gondolkodni. :D
Lehet, hogy nem ilyesmi válaszra vártatok fejlesztés kapcsán, de mivel kérdeztetek és én már régóta játszom és nagyon rég hiányzik ez a nevezetes számomra a játékból, így most jelenleg ezt tudom írni. :) Köszi, ha elolvassátok, és még nagyobb köszönet, ha fontolóra is veszitek! Ha nem is most, de a közeljövőben szívesen látnám a játékban . :)
 

Yoda 71

Új tag
Ezt kérdezem, hogy ezt miért tartod fontosnak?
Nagy gondot okoz egy céh vezetésének, ha idő előtt valaki foglalja a szektort, vannak helyzetek amikor valamiért nem kell elfoglalni egy szektort, ekkor jelenleg egy lehetőségünk van rátesszük a tiltó jelet, de ez fizikailag nem akadályoz senkit, ha ekkor valaki foglalja a szektort, akkor mehet a nyomozás ki nem tartotta be a csatatér irányítók utasítását.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent