Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Soundsmog

Új tag
Sziasztok!
Sok jó ötletet olvastam
ezek nekem is jól jönnének
-Lehessen látni ki van online/offline
-a Hadsereg kezelésnél lehessen egy állandó csapatot beállítnai amit klikkelésre újratölt amig van az adott egységekből
-A visszatérő küldetéseknél lehessen elrejteni mint az üzeneteknél
Köszi
Jó munkát
 

horniel

Új tag
Hadsereggel kapcsolatos javaslatom a következő:
- előre beállított hadsereg kompozíció, ami lehetővé tenné, hogy egy vagy kettő preferált kompozíciót előre beállítsunk (pl. 1 bajnok 7 zsivany , vagy 8 agyú, stb), és egy csata után az esetlegesen megmaradó sérült katonák helyére egy kattintással a már előre beállított 8 egészséges egységet tenné.
- leegyszerűsítené es meggyorsítaná a hadsereg katonáinak újraválasztását . (Nem tudom, hogy ez a potenciálisan sokkal gyorsabb csatázási lehetőség okozna-e a csatatéren balansz problémákat, vagy sem, de az biztos, hogy kényelmesebb lenne :) )
 

VIL01

Új tag
Nekem van egy nagy gondom a játék zabálja a memoriát,és állandóan lassú,és ezt felugró ablakban közli is ha kell ha nem.Ja és mielőtt bele kötnétek a gépembe 2 hónapos gémer nem az olcsó fajta. A másik észre vétel meg nekem nagyon nem tetszik az,hogy ha forge pontot veszek a kereskedőnél az nem a raktárba kerül, és a nyeremény forge sem. Szerintem ez így nem igazságos mert minden más nyeremény vagy vétel a raktárba kerül. Szerintem kevés a max.100 forge ,lehessen felette is begyűjteni.
 
Sziasztok !

Jó lenne, ha amikor plusz kört veszel a fogadóban, akkor rögtön be is rakjon a céhexpedícióba, hiszen a csatatéren nem használható. Pedig ott is jó lenne. Vagy kiterjeszthetnétek oda is.
Jó lenne, ha a játékosok tudnának valami hasznosat kezdeni a medáljaikkal akkor is ha már megvették belőlük az utolsó területfejlesztést. Például X medálonként átváltani 1 FP-re.
Jó lenne ha lenne egy olyan lehetőség hogy egy adott céh (nem a sajátomé) minden tagjának levelet tudnék írni. Vagy minden szomszédom számára. Vagy minden barátomnak.
Jó lenne, ha például a rangsorban is látnám ki az aktív játékos, ha meg akarnám hívni a céhünkbe, de fölösleges, ha két hónapja lépett be utoljára.
Jó lenne ha nem közelítene rá a termelések idejének a beállítása végén az utolsó épületre.

Hirtelenjében ennyi.
 

I. Boundaas

Új tag
Sziasztok Foe csapat!
Én a kereskedésen változtatnék. Konkrétan jó lenne, pl ha a városházán látható kereskedelmi üzeneteknél lenne egy vissza ugyan ezt gomb ( tehát az elkereskedett árut, még egyszer kitehetném anélkül, hogy ujra összevissza kattingatznék), ill. egy törlés gomb amivel törolhetném az olyan kereskedéseket, amit nem kivánok ujrakirakni. Természetesen ez jó lenne az el nem kelt portékakra is.
Továbbá sokat segitene, ha az inaktivitás szintjét láthatnánk legalább a baráti sorban is. Itt főként a hosszabb ideje inaktv játékosok kiszűrése lenne a lényeg, de mindennek a legtetelje lenne, ha láthatnánk egy-egy barát mit tett a városunkban az elmúlt 1 hét, 1 hónap alatt.
Köszönettel: I. Boundaas a polczonzaró
 

Leprechaun

Új tag
Sziasztok.
Én nagyon örülnék annak, mikor a városházán az eseménynaplóból nézem vissza a nevezetes támogatásaim, szintlépéseiket, a támogatott tulaj melltti ikon ne a városába vezessen, hanem abba az adott nevibe egyből. A vissza gombbal meg az eseménynaplóba lehessen vissza lépni és folytatni a csekkolást. A támogatott profil képre kattintva megjelenhetne a látogatás opció.
 

binda

Új tag
Javaslataim:

1./ Az üzenetközpont címzettek hozzáadása: Ha nem írok be játékosnevet, akkor a "javaslatok ablak"-ba a program hozza fel az összes barát/szomszéd/céh tag nevét és abból lehessen egyet/többet kiválasztani....

Esetleg: Az „ összes céhtag hozzáadása+ mellett legyen összes barát hozzáadása, illetve összes szomszéd hozzáadása funkció is.

2./ Ha a napi feladat, be lett fejezve, akkor azt jelezze a program a csuklyás alaknál, pl. az legyen szürke színű. (Ez vonatkozna az event napi feladatokra is.)

3./ Csatatér: Új szektor nyitására (adott szektorba belépés első harcra) lehessen nyitási jogot beállítani. Sajnos sok céhtag össze-vissza kezd el szektorokat, agyoncsapva ezzel a céh taktikát.

4./ A motiválásnál ha a játékos kap térképet, legyen lehetőség joker térképre, amit a játékos bármelyik nevezetesének 9 tervrajzából bármelyik tervrajz ikonra kattintva be tudna váltani.

5./ A fogadó mellett legyen kaszinó is, ahol a játékosok Forge ponttal játszhatnak. Pl. szerencsekerék. A kerékbe legyen kis értékű illetve komolyabb ajándék is. Egy forgatás 10 fp. *** Esetleg félkarú rabló játék alkalmazásánál 1 fp-re adott nyereményjegyzék alapján nyerhet fp-t.

6./ A kocsmában az forge pontot, illetve ezüstök mellett lehessen nyerni kereskedelmi érmét is.

7./ Az incidenseknél lehessen nyerni ezüstöt és kereskedelmi érmét is, esetleg néha valami komolyabbat is, pl. töredékek, térképrajzok.

8./ A városokba lerakott több darabból álló építmények mozgatásánál legyen lehetőség csatolt mozgatásra, vagyis hogy a teljes építményt lehessen mozgatni. Esetleg felépítés után csoportra véglegesíteni. A véglegesített csoportot csoport bontása funkcióval lehessen törölni.

9./ Az Alcatraz betakarításakor jelenjen meg egy kis időre, hogy milyen egységeket kaptunk.

10./ Legyen lehetőség nevezetes épület raktározására is, esetleg 10 épületraktározást felhasználva.
 

Dani012

Új tag
Sziasztok!
Örülök, hogy az alapanyag termelést meggyorsítottátok és automatikusan behozza a következő épületet. De jó lenne, ha a termelések elindítása után is lehetne a nyilakkal jobbra-balra lépkedni. A másik, hogy a termelés elkészülte után is mutathatná, hogy hány perces/órás volt a termelés az egér mutatójának épület fölé vitelével, nem csak a termelt mennyiséget látnánk.
Többféle hadsereg összeállítása külön-külön fülön/lapon. 1-5,6,7,8 lehetőség. A számozott lapok egymás mellett vannak, egyszerűen kattintással lehetne közöttük váltani.
Másik ötlet: egy vagy több alapértelmezett hadsereget lehetne összeállítani, amit egyetlen gombnyomással újra be lehetne hívni. Az egységek élete alapján menne a rangsorolás (mint most).
 

Bambamacska

Új tag
Sziasztok!
Nekem egy nagyon egyszerű kérésem lenne: ha lehet, legyen hangja a játéknak. A st. Patrik eltűnése óta semmi hang, ráadásul korábban is aratásnál néha semmi hangja nincs az épületeknek, tudom, hogy ez olyan szőke nős, de baromira idegesít, hogy a fekete torony aratásakor nincs hang. Van egy sötét átjáróm is. Amelyiket előbb aratom, az néma, amelyiket másodjára, annál van esély, hogy hangos.
Szóval jó lenne a hang gondokat kiküszöbölni.
Köszi!
 

Leprechaun

Új tag
Sziasztok! A Galata torony mellett elgondolkodtató lenne, hogy a rendszeresen fosztogató játékosoknak is izgalmat vigyünk az életébe. Sokan mindenféle retorzió nélkül bosszanthatják a többi játékost, akár 24 óránkénti támadással és fosztogatással. Néha sikerül visszatámadni, néha nem. Izgalmasabb lenne a játék, ha le is lehetne egy adott épületet rombolni a fosztogatás helyett annak aki naponta visszajár fosztogatni.
Ilyenre gondoltam én is Felgyújtani a bárkáját vagy a castle-jét 3 hétre gyemantokert
 

Keaira

Aktív tag
Sziasztok!
- Egyetértek azokkal, akik jó ötletnek tartják a termelés kiválasztás módosítását, de zavarja őket a végén a zoom.
- Praktikus lenne, hogy amikor meglátogatok valakit, akkor a [Műveletek]-nél legyen üzenetküldés ill. barátság kérő küldése vagy barátság megszüntetése lehetőség, de ezek közül az üzenetküldést tartom a legfontosabbnak.
- Szerintem jó lenne egy lista arról, akár szomszéd, barát, céhtárs szerint külön-külön fülön, hogy kik milyen gyakorisággal motiválnak, és akivel elégedetlen vagyok azzal ott egyből meg is tudjam szüntetni a barátságot.
- Azt tapasztalom, hogy sokaknak gondot okoz kiszámolni, hogy hány pontot kellene betenniük 1.9-es építkezéssel épülő nevezetesekbe. Ezen segíthetne egy 1.9 feliratú gomb minden olyan helyezés végén ami fp-t ad vissza, és azt megnyomva beteszi a szükséges pontokat az adott helyre (feltéve, hogy van annyi raktáron). ill. a tulajdonos számára kiírni, hogy hány pont önrésszel tudja az adott helyet bevédeni.
- Feltételezzük, hogy szeretnék potenciális jelölteket találni akiket meghívhatnék a céhbe. Amikor a Globális ranglistán keresztül látogatok meg valakit, akkor ott a vissza a városhoz gombra kattintva arra a listaoldalra kerülök vissza, amelyiken és is rajta vagyok. Jó lenne arra az oldalra visszajutni, amelyiken éppen jártam, hogy ne kelljen újra végigkattintgatni. Tudom, hogy beírható a lapozóba is, de gyakran elfelejtem megjegyezni :)
- Rosszabb a helyzet, ha a globális ranglista Céhek fülén keresztül látogatok meg valakit. Onnan visszalépve a saját városomba jutok és kezdhetem elölről a keresést.
- Jó lenne, ha a globális ranglista Játékosok fülén ha egy céhre kattintok, akkor ki lehetne választani a céh adatlapját, hasonlóan mint a céhek fülön.
- A katonák számára lehetne a tapasztalatot gyűjteni a csaták számával. Idővel lehetne belőle őrmester meg ilyenek és akkor mondjuk ellenállóbb lenne vagy nagyobbat ütne. Ez akár választási lehetőség is lehetne, hogy melyik irányba szeretném fejleszteni. Azért valami random eseménnyel elhalálozhatnak, nehogy szuperhősök legyenek, vagy örgedjen idővel és nyugdíjazzuk, vagy ha megsérül tovább tartson a felépülése.
- A hadseregnél, ahogy mások is kérték, lehessen elrejteni azokat az egységeket amelyekre az adott korban nincs szükségem.
- Jó lenne kezdeni valamit a sok arannyal meg medállal. Valami lottó vagy szerencsekerék (volt is ilyesmi az egyik eseményen) ahol el lehetne költeni.
- Amikor a kontinenstérképen rákattintok egy felfedezett tartományra hasznos lenne egy összesítés, hogy miből mennyire van szükség a tartomány megszerzéséhez, ne kelljen minden szektort végigkattintgatni és egyesével összeállítani az ajánlatokat. Az összesítőből aztán lehetne a piacra menni, hasonlóan, ahogy az a szektoroknál van.
- Mobilon sosem tudom, hogy mennyi fp-m van raktáron. Ki tudjátok írni valahova, hasonlóan mint pc-n?
 
Utoljára szerkesztve:
Tisztelt Foe!
Támogatni szeretnék, több ötletet.
- A mot/tak/kocsma egy gombnyomásra megoldása
- Több szintű eseményépületek további fejlesztési lehetősége
- Több részből összerakott, elmaradt fejlesztésű eseményépületek, fejlesztése: Pl: Indiai Palota szett 2 szint; Indiai szökőkút szettet 2 szint; Klasszikus kert 2szint ,satöbbi. De akár lehetne 3. Szint is.
- Felfedezések 4. Szintjén, el lehetne hagyni a győzelmitornyokat, tervrajzokat...
- katonai egységeknél a zsiványoknak külön fül

Köszi
Ruben
 

Keaira

Aktív tag
Bizonyára sokaknál van, hogy a Régiségkereskedőnél a gyémántok csak gyűlnek és gyülnek valami extra funkcióra lehetne használni őket mert egyenlőre sok értelmük nincs. pl automatikus licit, keresett tárgy felbukkanása esetén értesítés vagy bármi ami értelmes.
A keresett tárgy felbukkanása esetén rendszerüzent vagy valami hasonló szerintem is jó ötlet.
 

Yoda 71

Új tag
Tisztelt Foe!
1- A Céhes kontinens térképen a GVG harcokat meg lehetne szüntetni, egyszerűen ki kéne vezetni a játékból. Mivel a játékosok jelentős része ki van onnan zárva, viszont a céh szint lépésében elég nagy szerepet játszik még mindig, de a céhek tagjainak jelentős része érdemben nem tudd részt venni rajta.

2- A Céh-csatatéren, ha egy céh elveszt egy szektort (elfoglalja egy másik céh), akkor azt csak 6 óra múlva tudja csak visszafoglalni, természetesen a szektor védelme maradna 4 órás. Így javulna a játékélmény, és nem arról szólna a csatatér, hogy 4 óránként belép két legerősebb céh, akik szövetkeztek egymással, és sok táborból szépen betakarítja az egyéni jutalmakat. Hanem igen is meg kellene küzdeni minden nap újra és újra a szektorokért.

3- A Céh-csatatéren naplózza a rendszer annak a játékosnak a nevét, aki elfoglalta a szektort.
 

Kell Nekem

Új tag
Jó lenne ha le lehetne zárni egy nevezetest ne tudjon senki bele pakolni Fp-t , engem irtózatosan bosszant amikor az együgyű szomszéd/barát lépteti a nevit mert 1fp-vel arra várok hogy beszedjem és újra be tudjam szedni , ha barát kidobom de ha szomszéd nem tudok vele mit kezdeni , ha pedig elküldöm öt melegebb éghajlatra akkor meg figyelmeztetést kapok ne beszéljek így. És mielőtt a sok okos írja vegyem el az utat az nem opció mert épp azt akarom az összes nevimet egyszerre tudjam beszedni. Ráadásul van 1-2 együgyű játékos akinek ez örömöt okoz hogy lépteti
Már írták páran hogy zavaró mikor a termelő épületeknél ráközelít
Ez a új dolog is hogy a vissza térő küldetés megszakítása mostanában megváltozott és 2-3 sec még egyet megszakítok aszteroidában 13 küldetés van eddig is rettentő unalmas volt megszakítgatni és vissza érni a 150 és 200 fp elköltésére most meg már olyan idegesítő hogy ott tartok abba hagyom a játékot a sok apró kis bosszantó dolog miatt
az is jó lenne amit többen is írtak hogy lehetne kiválasztani pár sereget ami a kedvenc és amíg van nem sérült egység addig tudod használni és nem kell folyamatosan cserélgetni őket
A zsivány is kaphatna egy külön fület
a csoportos moti is jól jönne ha csak barát és céh az is elég lenne a szomszédoknál mindenki döntse el támad motizik vagy nem csinál semmit
 
Kedves FoE Csapat!
Előfordulnak olyan játékosok, akik egyik pillanatról a másira inaktívvá válnak, mivel gondolom megunják a játékot és igencsak rosszindulatú módon elveszik az utat épületeiktől és eltűnnek örökre. A gond, hogy más játékosoknak több 100 vagy akár több ezer forge pont is benne lehet ezekben a nevezetesekben, amelyek ott vannak hosszú hónapokig és nem tudsz tenni semmit, hogy visszakapd, még azt sem, hogy a benne lévők összebeszélnek és léptetik a nevezetest. Viszont nap mint nap láthatom a hozzájárulási listámon és bosszanthat.
Tehát javaslatom egy olyan megoldás lenne, hogy ha egy játékos X ideig inaktív, legyen az mondjuk 30 nap, akkor a nem lépett nevezeteséből, függetlenül attól, hogy van mellette út vagy sem, vissza lehessen venni az oda berakott pontokat, pld egy ilyenkor aktiválódó gombbal, esetleg az magától visszaszálljon a támogató játékos raktárába.
 
Még az elején tartok, szóval csak ennyit tudtam találni:
- A kecskegazdaságban ne egyhatod, egyharmad, fél, stb megnevezések legyenek a sajtoknál, hanem ötletesebb, valódi sajtnevek.
- Pár épület legyen forgatható (pl. az 1x4-es méretűek), az alakjuk miatt.
- A városnál a zoom funkción kicsit finomítani (ne 3 nézet legyen, hanem pl. 4-5) (nem tudom mennyire megoldható rövid idő alatt).
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent