Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
logo.png

Kedves Játékosok!


Reméljük, élvezitek a tavasz első napjait!


Úgy döntöttünk, hogy a júniusi 1.209-es verziófrissítés alkalmával szeretnénk benneteket is még inkább belevonni a fejlesztésekbe. Jelen esetben ez egy 2 hetes rapid fejlesztői periódust jelent, mely alatt a fejlesztőink csak és kizárólag a fejlesztéseken, a mindennapi játékot megkönnyítő javításokon kívánnak dolgozni, hogy a Forge of Empires még felhasználóbarátabb elemekkel tudjon szolgálni számotokra.


Mivel ez a fejlesztői időszak elsősorban a játékosok játékélményének javítását célozza, elsősorban hozzátok fordulunk annak kapcsán, hogy milyen javaslatokkal élnétek, melyek azok a fejlesztések, melyeket legszívesebben látnátok a játékon belül.


Kérünk titeket, itt a hozzászólások között írjátok meg nekünk, melyek azok a fejlesztések, amikkel legszívesebben találkoznátok a játékban. Mielőtt azonban még elkezdenénk mindezt, néhány keretszabály a javaslatokkal kapcsolatban:


Először is ezeket a javaslatokat időszűke miatt csak március 26-ig tudjuk elfogadni (természetesen mindenféle javaslatot ezután is szívesen látunk és továbbítunk, ez a felhívás csupán ezt a gyorsfejlesztési-időszakot fogja magába foglalni).


Másodsorban kérünk benneteket, hogy realisztikus, racionális javaslatokkal éljetek, szem előtt tartva azt, hogy mi minden érhető el ezen rövid időszak alatt. Amennyiben egy nagyon ambiciózus új ötlettel élnétek, nem fogjuk tudni továbbítani azt a fent említett okokból kifolyólag. Bővebb információért látogassatok el ide.



Nagyszerű lenne, ha a számotokra pozitív ötleteket ti magatok is megjelölnétek, hogy így is lássuk, mennyire népszerű egy ötlet.


Smash that like button 1.jpg






Végül pedig nagyon fontos hangsúlyoznunk, hogy egy ötlet elküldése még nem jelenti azt, hogy bele fog kerülni a játékba. Természetesen rendkívül hálásak vagyunk, hogy szántok erre időt és elkülditek nekünk a javaslataitokat, azonban sajnos nem fogjuk tudni mindet továbbítani; kérjük ezt ne felejtsétek el, és ennek tudatában írjátok meg nekünk a fejlesztési ötleteket.


Mindezzel együtt nagyon várjuk a javaslatokat, amikkel előálltok!


Köszönjük, hogy minket választotok!

Üdvözlettel,
A Forge of Empires csapata.
 
Utoljára szerkesztve:

Ali a macska

Új tag
Sziasztok!
Leírom ötleteim, remélem, logikusak és kifejleszthetőek:
- A napi küldetés (láda) teljesítéskor megváltozhatna az ikon, a nap hátra lévő részében, mert így, aki több világban játszik, könnyebb rápillantani, hogy elvégzett e napi feladat - nem csak kinyitás után változna meg, hanem a befejezéskor is.
- Jó lenne látni, hogy a céhtagok online vannak e, vagy mikor voltak kb. utoljára elérhetőek, pl. 2 óraja. (ilyen ötletelést már láttam viszont)
- Ha a céh üzenetekhez lehetne képeket hozzárendelni, így könnyebben lehetne tájékozódni, melyik topic, mire való, vizuálisan is segítene a céhes üzenetek gyors tájékozódásában.
- Privát üzenetnél is lehetne a saját példányunkat fontosnak jelölni, így nem tűnne el a beszélgetés régebbi része.
- Ha valaki kitörli a privát üzenet sajat példányát, ne latszódjon, hogy megszakított üzenet, mert szerintem, csak konfliktus van belőle, illetve az is probléma, ha én törlöm a példányt, a másik tag nem, s beleír, akkor azt az üzenetet nem küldi el nekem - ahhoz neki is ki kell törölni az üzenetet, s újat kezdeni. Fölösleges lépéssorozatok ezek.
- Jó opció lenne, ha a mobil app küldhetne értesítést a fő képernyőre, (ha a játék be van csukva) hogy pl. egy termelés befejeződött, vagy pl. A viking küldetésnél is van, ami bejefeződött, és ez opcionálisan beállítható lenne.
- ha a tak/mot, és fogadóban helyet foglalt értesítés kikapcsolható lenne, hogy a jobb sarokban ne legyen ilyen felugró értesítés.
 
Sziasztok !

Szeretnék egy javaslatot eszközölni.
Nagyon zavaró az , hogy ha mobil alkalmazással játszom akkor nem jelzi semmi sem hogy éppen melyik világban vagyok. Hosszabb játék esetén a világ választásánál gondban vagyok hogy éppen melyik vilában voltam.
Jó lenne ha úgy látszódna mint a számítógépen ( zöld szinnel )

Köszönettel : Feri
 

Lord Kettyo

Új tag
Mobilon mikor támogatom a barátokat/céhtagokat/szomszédokat és gyorsan koppintgatok nagyon könnyű elnyomni a tervrajz szerzés ablakát. Javasolnám, hogy a tervrajz szerzés illetve a megépült nevezetesek ablakai, mivel fontos információt tartalmaznak, csak kimondottan bezáró elemre való koppintással legyenek eltüntethetőek, ablakon kívüli koppintással ne.
 

Silent

Új tag
Tisztelt FoE csapata!
A visszatérő küldetéseknél ha ki lehetne kapcsolni azokat a feladatokat amiket amióta játszok még egyszer sem használtam az konfortosabbá tenné a játékot.
Köszönöm, ha sikerül megoldani ezt a kérést!
Üdvözlettel: Silent

Ui: Csatoltam egy grafikai Bug-ot amit városrendezés közben találtam.
Eltünt a torony fele..
 

Csatolmányok

  • 20210311_180919.jpg
    20210311_180919.jpg
    182 KB · Megtekintések: 79
Sziasztok!

Hadsereg "kezeléssel" kapcsolatban lenne egy javaslatom. Nagyon jó, hogy letudok szűrni egység típusok szerint, pl csak gyors vagy csak nehéz egység, de hasznos lenne, ha lenne kedvencek vagy valami hasonló kategória is, amibe a játékos össze tudja válogatni azt pár típusú egységet, amit használ.

Kösz,
Csaba
 
Sziasztok. Mobil verzión nem látszik, hogy egy letett épületben mennyi lakos van. (PC-n az egeret az épület fölé víve kimutatja). Zavaró, ha bontani akarok, és nem tudom, mennyi lakost fogok veszteni. A sima lakóépületeknél még ki tudom nézni az építési menüből, azonban az eventépületeknél eléggé körülményes utánajárni.
 

Norbi044

Új tag
Sziasztok!

-Az jó lenne ha üzenetekhez nem egyesével kellene berakni az ajánlatot, hanem kitudnám jelölni hogy melyiket akarom berakni, pl.: van 10 különböző ajánlatom de csak 5-öt akarok berakni akkor egyszerre tudjam berakni és ne egyesével. Ez egy jó fejlesztés lenne és sok játékosnak egyszerűbb lenne.
- A Technológiáknál a Holnapos fülnél a képen még a dinamikus torony van nem tudom hogy direkt de ha nem akkor ezt is ki kellene javítani.
- A termelés kiválasztása egymás után jó ötlet volt berakni a játéka de a zoomolás nem kellene nagyon zavaró és szerintem nem csak engem zavar.
-Meg jó lenne ha valami kreatívabb termékek lennének mert a Vénusznál is ez a herbal snack ez nem űrkorszakhoz való szerintem. Valami ilyesmi pl.: sötét anyag stb.
-És az űrkorszaki egységek neve lehetne kreatívabb, ettől a szögbelövőtől frászt kapok, először amikor elolvassa az ember nem valami hi tech katonára gondol.


Köszönöm!
 

Csatolmányok

  • Forge of Empires - Mozilla Firefox 2021. 03. 11. 18_24_54.png
    Forge of Empires - Mozilla Firefox 2021. 03. 11. 18_24_54.png
    203,5 KB · Megtekintések: 39
Utoljára szerkesztve:

nthforger

Új tag
Hello!
Mivel sok játékos épít kétszemélyes fp cserével neviket, ezért jó lenne egy opció, amivel le lehet kérni egy adott játékossal egymás nevijeibe tett pontokat, nevinként és összesítve. Kiválasztanád a játékost, és a rendszer mutatná, hogy egyes nevikbe mennyit tettél te neki, mennyit ő neked, és mennyi a különbség pl. Sajnos most ezt kézzel kell számolgatni, pedig csak némi legkérdezést igényelne.
Köszi
 

sonoma

Aktív tag
Hadseregről:
Ki lehessen választani mely típusú egységek kerüljenek legelőre, szükségtelen típusú egységeket ki lehessen kapcsolni.
Legelőre nehéz egységeket tennék
1615483241886.png
Könnyű egységeket kikapcsolnám, hogy zsiványok legyenek legelől.. törlés se megoldás mert csatatér mindig dobálja
1615483301562.png
 
Sziasztok!

Nekem a csatatérrel kapcsolatba lenne egy fejlesztési ötletem:
Jó lenne, ha a felugró ablakban minden céhtag látná, ha le van tiltva egy szektor és nem csak a szektoron jelenne meg a tiltójel.
A telefonos alkalmazásnál hasznosnak tartanám, ha ki lehetne választani az üzenetek között, hogy melyikről szeretnék kapni értesítést. Valamint ami még hiányzik az alkalmazásból hogy pc-n Ha egyforma méretü épületeket akarok megcserélni, akkor csak az egyiket a másik fölé emelve, kattintva meg tudom cserélni, míg telefonon minden alkalommal be kell mennem a városrendezésbe, de ez leginkább a kulturális településeknél problémás, ahol nincs városrendezés.
 

Komondor

Új tag
Sziasztok! A Galata torony mellett elgondolkodtató lenne, hogy a rendszeresen fosztogató játékosoknak is izgalmat vigyünk az életébe. Sokan mindenféle retorzió nélkül bosszanthatják a többi játékost, akár 24 óránkénti támadással és fosztogatással. Néha sikerül visszatámadni, néha nem. Izgalmasabb lenne a játék, ha le is lehetne egy adott épületet rombolni a fosztogatás helyett annak aki naponta visszajár fosztogatni.
 

Treyna

Tag
Sziasztok!

Nagyon hasznos lenne sereg kezelésénél ha a sebesült katonákat nem hozná a játék a 'mindenképp megjelenítendőek' között. Mivel egyszerre maximum 20 katona látszik típusonként, nagyon jó lenne ha csak akkor mutatná őket, amikor már húsznál kevesebb 'ép' katona van.

Köszi
Treyna
 

dvjanos

Új tag
- Incidensek és céhexpedíciós begyűjtések során ne kelljen mindent "leokézni", hanem mint a többi begyűjtésnél simán ússzon fel a kapott jutalom
- Barát nevezetes épületeinek fejlesztése során legyen elérhető az FP növelés, vásárlás az ablakok bezárása nélkül
- alapanyag termelésének felülvizsgálata. Az atyaúristen is termeli pénzt millió számra, de az alapanyag megrekedt az őskorban
- Azoknál az építkezéseknél és minden másnál ami gyémántért cserébe is elérhető, időarányosan csökkenjen a szükséges gyémántok száma. Pl. Egy 13 órás építkezés ha 250 gyémántba kerül, akkor ha az építkezésből 1 óra van hátra az ne kerüljön már 250-be hanem időarányosan csak 25-be.
- Lehessen egyszerre 10 FP-t venni, ne kelljen már mindig egyenként lekattintani a 10-et. Persze maradjon meg az alap verzió is.
- Esemény játékok során a "Növeld X értékkel a boldogságot" feladatoknál a motivációs növelés is számítson, ne csak az építés.

2021.03.12 (további ötletek):

- A fogadó legyen bővíthető, tovább fejleszthető. Sok barátot támogatok és sok támogatást kapok, de ha betelt a fogadó akkor van, hogy akár napokig nem jutok el egy barát fogadójába, vagy ő nem jut be hozzám így a kölcsönös támogatás nem mindíg teljesíthető, ami szerintem fontos lenne.
- A Régiségkereskedő esetében előfordul, hogy az aukciós termék megtalálható a megvásárolható termékek között is azonos időben, ez ciki. A drágakővel lehetne valamit kezdeni, csak gyűlik, de nem nagyon fogy.
- Az Északi-sarkkör kikötője és a Mélytengeri terminál is legyen fejleszthető.
 
Utoljára szerkesztve:

TF 1950

Új tag
Szevasztok! Az Események ablakban a Céheseményeket nagyobb időtávban kellene megjelenteni, ha nem is sok lappal, mint a többi ablakban
 

Valgyunk

Új tag
Kedves FoE Csapat!

Nekem a következő ötleteim lennének:
- Jó lenne, ha fontos üzenetek 60 napon túli bejegyzéseinek törlését visszavonnátok, és/vagy egy Archivum lehetőséget adnátok akár személyes, akár céh szinten is.
- A (napi/esemény/töréneti) küldetések esetében, ha fizetni kell valamit (pénz/alapanyag/termék) egy párbeszéd panel jelenik meg alapesetben, ahol megerősíthetem a szándékomat. A gyémántokra van lehetőség, hogy magam kapcsolgassam ezt az opciót, hogy kérdezzen, vagy sem. A többi fizetendő egységre is jó lenne, mert ha egyszer berakom a pipát, hogy ne jelenjen meg, csak a Support segítségével tudom visszakapcsolni.
- A termelő épületeknél nagyon hasznos funkció, hogy nem kell egyesével megnyitni mindet, de ha a zoom a legkisebbre van állítva a városban, akkor elszédülök, ha kilépek termelést kiválasztó menüből. Meg lehetne oldani, hogy ne zoom-oljon rá és ugorjon a képernyő közepére az aktuális épületre?

Köszönöm a lehetőséget! :)
 

Fowe

Új tag
Az üzenetekben függőlegesen több fül ( kategória ) lehetne aminek a nevét szerkeszteni lehet. Így a játékosnak nem kellene 6-8 lapot átlapoznia a megfelelő üzenet kiválasztásához
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent