0.24 verzió kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser340

Guest
Ezekkel a felhasználhatatlam tervrészekkel kapcsolatban nekem elég rossz előérzetem van,
...hogy miért tudunk olyan terveket találni aminek az épülete már régen kész. Nehogy később újra keljen építeni az épületet, ...mert megnyert támadáskor rombolható lesz.

Hamár csak a hadakozás számít bármi lehetséges!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Ami azt illeti, a támadás utáni rombolás egy plusz izgalmat adna a játéknak. Nem tudom, hogy jó ötlet-e, de biztosan izgalmasabb lenne. Mert szerintem az vicc, hogy a támadott fél a kifosztáson kívül semmilyen kárt nem szenved...
 

DeletedUser20919

Guest
Ettol nem kell felni, mar reg kijelentettek, hogy nem lesz lehetoseg rombolasra es nem hiszem hogy most gondolnak meg magukat a fejlesztok
 

DeletedUser

Guest
Ami azt illeti, a támadás utáni rombolás egy plusz izgalmat adna a játéknak. Nem tudom, hogy jó ötlet-e, de biztosan izgalmasabb lenne. Mert szerintem az vicc, hogy a támadott fél a kifosztáson kívül semmilyen kárt nem szenved...


Teljes mértékben egyetértek! Tényleg nem fair, hogy míg én elbukhatom az összes egységemet is akár, a védő nem veszít semmit ( néha még a fosztást sem, ugyebár ). Ha meg a védő a gép előtt van és látja a támadást, akkor akár rögtön vissza is üthet és ha A) elbuktam a támadóimat, sanszos, hogy nem maradt védőm se, ergo nyer. B) ha nem is bukom őket, de biztosan másokat is támadok, akkor meg ugye azért nincs védőm berakva, szintén visszavághat...
Hogy csak egy bizonyos T-vel kezdődő netes játékot említsek ( biztos mindenki tudja mire is gondolok ) ott se sír senki amiatt, hogy a védő is bukik... Persze, ciki ha egy nálad 2 korral fentebb levővel járod meg, de megvan a pozitívuma is! Így jöhetne ki a céheknek egy fontos szerep, mégpedig a közös támadás fogalma! XY lerohanja, meggyengíti, majd YX beviszi a végső ütést és revansot vehetnek a fosztogatókon. Szerintem király lenne! (Y)
 

DeletedUser

Guest
Micsoda öröm és boldogság lenne a sok prémiumos kifosztása :) Képzeld el ,hogy játszol 2 éve ,tettél a játékba x ezer forintot majd jön egy céh és az egészet tönkreteszik, elvesznek mindent, lerombolnak mindent,megölnek mindenkit és kezdheted a 0 -ról azt a játékot amiben benne a pénzed.Na,szerintem ez nem volna vicces.Akinek ilyen játék kell ,vagy ilyen jellegű játékélményre vágyik, annak a grepolist tudom ajánlani.Remélem soha nem lesz a játékban mindent lenyúlós opció.
 

DeletedUser

Guest
Nem mindent lenyúlós opció kell, hanem a csapatjáték tényleges bevezetése. Ezért kell csapatban játszani, céhben. A szóló játékosok számára lehet, hogy szívás lenne, így ők is egy csapat részét képeznék később. Szóval valójában közösségformáló hatása lenne az ilyesminek.

(Nem mellesleg a T-vel kezdődő játékban is van prémium, használják is bőszen, és nem nagyon sírnak azért, ha zúzzák őket.)
 

DeletedUser

Guest
Miért jó az, ha egy játékot csak és kizárólag céhek,céhtagok tudnak játszani?Miért rendeljem alá magam olyan embereknek akiket nem ismerek?Miért menjek céhbe ha én egyedül szeretek játszani? Ez egy olyan játék (szerencsére) ahol nem kell céhtagnak lenni egy élvezhető játékhoz,nem kell mindig parázni ,hogy ki teszi tönkre a már fizetett játékot, és tudom játszani egyedül is még ha lassan is de tudom.A harci strat játékoknál én nem kedvelem azt a részt ,hogy vagy belépsz céhbe és nincs egy önálló gondolatod se ,mert mindent a céhnek kell csinálnod, és segítenek, ezáltal gyors lesz ugyan a fejlődésed de gondolkodnod nem kell.Vagy van a másik verzió ,hogy nem lépsz be és a védettség lejárta után élvezhetetlen a játék, mert a nap minden percére jut egy támadás a 40000000 tagból álló céhektől és gyakorlatilag ott van vége a játéknak.Tudomásul kell venni ,hogy ez nem a nagy T-vel kezdődő játék,hanem a Forge of Empires ahol bizony így kell játszani.Ha nagy T-s játékot szeretnél játszani, akkor azt kell játszani és nem ezt hasonlatossá vagy ugyanolyanná tenni.
 

DeletedUser

Guest
Jól van, találkozunk a bíróságon.
A harci játék (mert ez is az) nem lesz élvezetes akkor, ha a támadó (és győztes) fél nagyobb veszteségeket kénytelen elkönyvelni, mint a támadott, legyőzött és kifosztott fél. Ez akkor is vicc, ha nem a T-s játékról beszélünk.
 

DeletedUser

Guest
Én sem azt mondtam, hogy minden épületet! De ha pl a nevezeteseket lehetne rombolni, az király lenne! Mondjuk 1 sikeres támadás során 10 forgepont-nyit... Ha már ágyúkkal lehet menni harcba gyalogosok ellen, akkor nehogymár épületre ne lőhessünk.. :D
Lehetne beletenni egy maximumot, hogy adott nevezetesből 1 nap maximum mondjuk... 50 pontot lehet leverni és teljesen elpusztítani ne lehessen csak totális 0 pontra csökkenteni a szintjét... Egy idő után mindenkinek meg lesznek a tervrajzai és akkor előbb vagy utóbb nem számít majd plusz-nak a bónusza, mert mindenkinek lesz, ergo nem lesz bónusz...
És én nem akarok a T-vel játszani, nem véletlenül hagytam abba évekkel ez előtt, csak arra akartam rávilágítani, hogy hasznos lenne...
Emellett nem gond, hogy céh nélkül is túl lehet élni, csak perpillanat kb semmi értelme a céhnek... Oké, nem kell forge pont a kereskedéshez, de ennyi, naés? Motiválni meg vagy motiválnak téged, vagy nem, én spec megvagyok nélküle is. Ha már vannak céhek, legyen értelmük, vagy ne legyenek.
 

DeletedUser

Guest
Teljes mértékben egyetértek! Tényleg nem fair, hogy míg én elbukhatom az összes egységemet is akár, a védő nem veszít semmit ( néha még a fosztást sem, ugyebár ). Ha meg a védő a gép előtt van és látja a támadást, akkor akár rögtön vissza is üthet és ha A) elbuktam a támadóimat, sanszos, hogy nem maradt védőm se, ergo nyer. B) ha nem is bukom őket, de biztosan másokat is támadok, akkor meg ugye azért nincs védőm berakva, szintén visszavághat...

Akkora sereget kell tartani, hogy maradjon védőnek is bármennyit harcolsz és akkor nincs A,B pont :)
 

DeletedUser

Guest
Akkora sereget kell tartani, hogy maradjon védőnek is bármennyit harcolsz és akkor nincs A,B pont :)

Tény, de én szeretem motiváció nélkül is fenntartani a boldogságot magamnál, nincs helyem több hadi épületre :p Mellesleg meg most nem konkrétan a seregméreten volt a hangsúly..
 

DeletedUser

Guest
Teljes mértékben egyetértek! Tényleg nem fair, hogy míg én elbukhatom az összes egységemet is akár, a védő nem veszít semmit ( néha még a fosztást sem, ugyebár ). Ha meg a védő a gép előtt van és látja a támadást, akkor akár rögtön vissza is üthet és ha A) elbuktam a támadóimat, sanszos, hogy nem maradt védőm se, ergo nyer. B) ha nem is bukom őket, de biztosan másokat is támadok, akkor meg ugye azért nincs védőm berakva, szintén visszavághat...
Hogy csak egy bizonyos T-vel kezdődő netes játékot említsek ( biztos mindenki tudja mire is gondolok ) ott se sír senki amiatt, hogy a védő is bukik... Persze, ciki ha egy nálad 2 korral fentebb levővel járod meg, de megvan a pozitívuma is! Így jöhetne ki a céheknek egy fontos szerep, mégpedig a közös támadás fogalma! XY lerohanja, meggyengíti, majd YX beviszi a végső ütést és revansot vehetnek a fosztogatókon. Szerintem király lenne! (Y)

Én abszolút nem tartom jó ötletnek. Valóban, csak a tornyok miatt támadok, és azért, mert sok pontot kapok utána. De még így se nagyon szoktam fosztogatni. Ha bevezetnék, hogy rombolnom kell, vagy engem rombolnának, talán abba is hagynám a játékot... Más játékát azért tegyem tönkre, hogy nekem jó legyen? Hm... A mostani rendszer pont jó. Ha valaki nagyon támadni akar, akkor igenis legyen tétje. A védő meg vagy meg tudja védetni a katonáival a várost, vagy nem, de a fosztogatáson kívül nagyobb kárt nem szenved. És igen, néha van, hogy az egész támadó seregemet elvesztem, mire a "végére" érek, de medálokat kapok cserébe, ami mégiscsak több, mint 5 mészkő, vagy párszáz arany ;)

...De ha pl a nevezeteseket lehetne rombolni, az király lenne! ... Egy idő után mindenkinek meg lesznek a tervrajzai és akkor előbb vagy utóbb nem számít majd plusz-nak a bónusza, mert mindenkinek lesz, ergo nem lesz bónusz...

És akkor sosem épülne fel nálad egy nevezetes sem, mert mindenki a sajátjával lenne elfoglalva. Miért nem jó, hogy most ez egy plusz a játékban? Végre valami, ami egy kicsit feldobta a nagyobb pontszámú játékosok kedvét is, akik már rég kifejlesztettek mindent, csak úgy állt a városuk és már csak a társaság miatt jártak fel, ami nem mellékesen, általában a céhük volt...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3942

Guest
szerintem is itt a rombolás bevezetése értelmetlen és a játék szempontjából pedig Öngyilkoság lenne. Gondolj bele akinek van a támadó seregeinek 150% támadási és védelmi bónusza az ellen semit nem tudol csinálni, még akkor se ha a lehetséges 200% védelmi értéke lene a védőknek, és igy aki ilyen előnyel bir az fitogtatná is az erejét. Más játékokba lehet de ott lehet 1 városba a többi városokból a védelmet beküldeni.
 

DeletedUser5432

Guest
Mint már azt egy előbbi verziókibeszélőben említettem, volna pár 5let ami jól jönne.
Jó lenne ha a alapanyag termelésnél lenne egy 12 órás opció, a 8 és 24 óra között túl nagy az ugrás.
Jó lenne, ha céhtagoknak lehetne küldeni katonai támogatást csak védelem céljából úgy, hogy amennyiben a támogatott egyén támadásba megy át, úgy a támogató egységek automatikusan visszatérnének a tulajdonoshoz, kikerülve ezzel, hogy más engem véd míg én végigrabolok mindent.
Ezt a másodikat részletesebben is kidolgoztam ha valakit érdekel.
 

DeletedUser8196

Guest
Sziasztok.

A küldetések közül sokat már vagy ötödször ad be.
-gyűjts x mennyiségű alapanyagot,aranyat
-gyárts le két teljes vitorlázatot
-költs el 53 gorge-pontot
-gyárts le több hordónyi dohányt

Nos ez valami játékhiba?
 

DeletedUser

Guest
Jól van, találkozunk a bíróságon.
A harci játék (mert ez is az) nem lesz élvezetes akkor, ha a támadó (és győztes) fél nagyobb veszteségeket kénytelen elkönyvelni, mint a támadott, legyőzött és kifosztott fél. Ez akkor is vicc, ha nem a T-s játékról beszélünk.

Ez egy ilyen lightos, építgetős játék és ez így van jól. Több évet töltöttem a T-s játékkal, szervert nyertünk, egyszer még "céh" vezetésbe beszáltam és jó eredményeket értem el ott. Jó játék az szerettem is, nem véletlen játszottam vele évekig, de köszönöm szépen elég volt.
Nekem most nem olyan játékra van szükségem, ha arra lenne ott játszanék és nem itt, mert abban a műfajban még mindig az a legjobb szerintem. És szerintem akik itt vannak azok alapvetően ugyanígy azért vannak itt mert ilyet szeretnének játszani. Mindenki másféle kikapcsolódásra, szórakozásra vágyik és van is mindenféle. A kosárlabda és a kézilabda is labdajáték, mégsem akarja senki átírni az egyiknek a szabályait a másik mintájára.
Szóval ez a fajta harci játék nekem pl jelenleg sokkal élvezetesebb mint amaz, úgyhogy ne álltalánosíts magadból kiindulva, hogy megmond másnak mi élvezetes és mi nem.
 

DeletedUser340

Guest
Ez egy ilyen lightos, építgetős játék és ez így van jól. Több évet töltöttem a T-s játékkal, szervert nyertünk, egyszer még "céh" vezetésbe beszáltam és jó eredményeket értem el ott. Jó játék az szerettem is, nem véletlen játszottam vele évekig, de köszönöm szépen elég volt.
Nekem most nem olyan játékra van szükségem, ha arra lenne ott játszanék és nem itt, mert abban a műfajban még mindig az a legjobb szerintem. És szerintem akik itt vannak azok alapvetően ugyanígy azért vannak itt mert ilyet szeretnének játszani. Mindenki másféle kikapcsolódásra, szórakozásra vágyik és van is mindenféle. A kosárlabda és a kézilabda is labdajáték, mégsem akarja senki átírni az egyiknek a szabályait a másik mintájára.
Szóval ez a fajta harci játék nekem pl jelenleg sokkal élvezetesebb mint amaz, úgyhogy ne álltalánosíts magadból kiindulva, hogy megmond másnak mi élvezetes és mi nem.

...ez a játék egyáltalán nem harci játékként indult, csak röviddel a kezdés után teljesen átalakult a szabályzat és főleg a pontrendszer, az alakította ki a harci játék jellegét.

A KH-t játszottam sokáig és berle is untam, hogy másoknak a károkozásán haladjak előre, ez lassan csak a grafikában különbözik!!!!!
 

quin

Tag
Sziasztok.

A küldetések közül sokat már vagy ötödször ad be.
-gyűjts x mennyiségű alapanyagot,aranyat
-gyárts le két teljes vitorlázatot
-költs el 53 gorge-pontot
-gyárts le több hordónyi dohányt

Nos ez valami játékhiba?

Ez nem hiba, aki a küldetések végére ért, annak néhány küldetés ismétlődik, hogy tudjon küldetéseket csinálni, ha akar.
 

DeletedUser3942

Guest
Kezd a hocipom Leonardoval is teleleni - kb 2000 medalt adtam oda reszletekert es kaptam is vagy 15 t, DE egyse volt jo, Erdekes ez a veletlen. A legtobbet a dealbol es a drezdaibol kaptam- amiket mar megepitetem es sajna cserelni se tudom. Minek adja ha semire nem jo.
SOS ilyenkor ne menjen fel az emberbe a kishangya. Igy folosleges is az ilyen latszat segitseggek. Innkab kevesebb reszleteket adod volna de mindig csak olyat ami meg nincs meg.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent