Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

RealCorpus

Új tag
Már nem úgy műxik a dolog, hogy a szomszédok azonos korból vannak? (Kiesett 2 év...)
Most pl. progosban vagyok és a szomszédok ötöde ipari, modern, posztmodern. Ezzel így nem igazán fair az egymás városának támadási lehetősége.

Jav.: A támadási lehetőség fair, de a harcosok mibenléte miatt a csata kimenetele már nem.
 

helen

Nagyon aktív tag
Már nem úgy műxik a dolog, hogy a szomszédok azonos korból vannak? (Kiesett 2 év...)
Most pl. progosban vagyok és a szomszédok ötöde ipari, modern, posztmodern. Ezzel így nem igazán fair az egymás városának támadási lehetősége.

Jav.: A támadási lehetőség fair, de a harcosok mibenléte miatt a csata kimenetele már nem.
de úgy műxik- többnyire -.. viszont a szomszédság 2 hétig fix, és ha valaki időközben kort lép, nem emeli ki azonnal, csak a következő szomszédváltáskor emeli ki
 

RealCorpus

Új tag
de úgy műxik- többnyire -.. viszont a szomszédság 2 hétig fix, és ha valaki időközben kort lép, nem emeli ki azonnal, csak a következő szomszédváltáskor emeli ki
Gondoltam én is... Nade ipariba nem lép vissza senki progosból. Így, gondolom, meg lett keverve és talán pontszám alapján is bereknek más korúakat. Bár ez sem valószínű, mert gyenge az ipari és a posztos is, csak utóbbinál ütősebb az egysége.
 

helen

Nagyon aktív tag
Gondoltam én is... Nade ipariba nem lép vissza senki progosból. Így, gondolom, meg lett keverve és talán pontszám alapján is bereknek más korúakat. Bár ez sem valószínű, mert gyenge az ipari és a posztos is, csak utóbbinál ütősebb az egysége.
és ha mindenki iparis volt amikor összekerült a szomszédság ? vagy te nem mostanában léptél át progiba ?- én erre gondoltam-
 

RealCorpus

Új tag
Most kapott mindenki új szomszédokat. Nálam 75-ből 29 ipari korban van. (80E-től 38M-ig)

Magasabb korú kivételesen nincs. Viszont korábban történt olyan is, hogy a két hetes turnus közben új szomszédok érkeztek (kb. 3-5).
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Most kapott mindenki új szomszédokat. Nálam 75-ből 29 ipari korban van. (80E-től 38M-ig)

Magasabb korú kivételesen nincs. Viszont korábban történt olyan is, hogy a két hetes turnus közben új szomszédok érkeztek (kb. 3-5).
Az előfordul, hogy a szomszédság két szomszédos korból kerül össze. (Aztán ezekből a két hét alatt van aki feljebb is lép.)

Azok nem új szomszédok lehettek, hanem csak aktivizálták magukat. Mert az inaktívakat nem mutatja.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Két éve is ugyanígy volt. Azonos korból kerül ki a szomszédság, de a 75-ös „osztásnál” olyan nem létezik, hogy minden kor játékosait 75-tel pontosan el lehessen osztani. Ezért lehetnek 1-el magasabb korból és lehetnek 1-el alacsonyabb korból hozzád képest, attól függően, hogy hol tanyázol pontügyileg.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Akkor nem érted a szomszédság kérdését. Ha szomszéd vagy, akkor annak a 75 embernek ugyanaz a szomszédja, nem lehet más szomszédságban is benne.
Ha egy korban nem osztható 75-tel a játékosok száma, akkor a maradékot kipótolja a következő korból, hogy meglegyen a 75 szomszéd. Amikor a végére ér a következő kornak, akkor ismét „kerekít” a következő korból.
Az pedig csak nagyon szerencsés véletlennek számít, ha egy korban található játékosok száma pont osztható 75-tel. (Közelít a nullához az esély. :))
 

RealCorpus

Új tag
Akkor nem érted a szomszédság kérdését. Ha szomszéd vagy, akkor annak a 75 embernek ugyanaz a szomszédja, nem lehet más szomszédságban is benne.
Ezt nem értem, vagy te nem érted a szomszédságot.
Ha egy korban nem osztható 75-tel a játékosok száma, akkor a maradékot kipótolja a következő korból, hogy meglegyen a 75 szomszéd. Amikor a végére ér a következő kornak, akkor ismét „kerekít” a következő korból.
S hogy kerül akkor előző kori a szomszédba?

Mellesleg: ha már fórumadmin vagy, vedd a fáradtságot, hogy személyre szólóan válaszolj, ne pedig a nagyvilágba! Bazdmeg! =)
 
Fent