Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser23560

Guest
1.Oks van mondjuk kora középkor a védő seregben van 2 nehéz és 2 könnyű egység és 4 zsivány mivel szeded le ha nincs zsiványod? (Ráadásul vakon támadsz, mert nem látod előre mi vár)
2.Céh expedíció 2 körös támadás vagy 1 kör egyezkedés, szerintem nem kérdés melyik az olcsóbb, persze ha nincs zsiványod (kora középkor)
De írd le kérlek mivel győzöl le 2x8 egységet zsivány nélkül?
3.Relatív

Ha nincs zsiványom? Az általad felhozott védelmet 8 lovasíjásszal. Egyébként a legtöbb esetben távolsági és/vagy tüzérségi egységekkel érdemes operálni, ha nincs zsiványod.
2x8 egységet kora középkorban nem volt alkalmam még kipróbálni, ahhoz indítani kéne egy új szervert. De a kedvedért cizellálom, amit írtam: egész biztosan nem olcsóbb az expi 4 szintjét végig egyezkedni, de lehetnek/vannak olyan kapuk, ahol a meglévő sereged nem jut át, ott az egyezkedés marad. Az az 1 kör egyezkedés az annyi kör, míg ki nem találod a jó megoldást. Ha neked ez rendszeresen megy 1 körből, akkor valószínűleg bugot használsz ki. :rolleyes:
A térképen pedig garantáltam olcsóbb a harc. Ott a zsivány sem túl jó, és koraiban még nincs 2 hullám sem. :p
 

DeletedUser25663

Guest
Ha nincs zsiványom? Az általad felhozott védelmet 8 lovasíjásszal. Egyébként a legtöbb esetben távolsági és/vagy tüzérségi egységekkel érdemes operálni, ha nincs zsiványod.
2x8 egységet kora középkorban nem volt alkalmam még kipróbálni, ahhoz indítani kéne egy új szervert. De a kedvedért cizellálom, amit írtam: egész biztosan nem olcsóbb az expi 4 szintjét végig egyezkedni, de lehetnek/vannak olyan kapuk, ahol a meglévő sereged nem jut át, ott az egyezkedés marad. Az az 1 kör egyezkedés az annyi kör, míg ki nem találod a jó megoldást. Ha neked ez rendszeresen megy 1 körből, akkor valószínűleg bugot használsz ki. :rolleyes:
A térképen pedig garantáltam olcsóbb a harc. Ott a zsivány sem túl jó, és koraiban még nincs 2 hullám sem. :p

Az egy kör egyezkedést úgy értettem, hogy egyszer kell egyezkedni, általában 4 kör alatt ki lehet találni többnyire, de 2x8 egységet legyőzni számomra sokkal nehezebb, illetve nem tudom mivel lehetne, de mindegy is, mert ha lehetséges, akkor is az egységek 80%-a szinte biztos odavész, tehát kéne tartalékba legalább 40-50 egység, hogy végig tudjam tolni. Én csak a 3. szintig tudom tolni, mert a céh nem oldja fel a 4. exp. szintet, meg az már sok lenne egyébként is nekem. Kipróbálom a távolsági egységeket amiket írtál.
 

DeletedUser25164

Guest
Az egy kör egyezkedést úgy értettem, hogy egyszer kell egyezkedni, általában 4 kör alatt ki lehet találni többnyire, de 2x8 egységet legyőzni számomra sokkal nehezebb, illetve nem tudom mivel lehetne, de mindegy is, mert ha lehetséges, akkor is az egységek 80%-a szinte biztos odavész, tehát kéne tartalékba legalább 40-50 egység, hogy végig tudjam tolni. Én csak a 3. szintig tudom tolni, mert a céh nem oldja fel a 4. exp. szintet, meg az már sok lenne egyébként is nekem. Kipróbálom a távolsági egységeket amiket írtál.
A problémád egyetlen megoldása a támadó és védelmi erőt adó nevezetesek valamint a város védelmét adó nevezetesek építése és azok fejlesztése minél magasabb szintre. Esetleg szétnézni a céhedben, kinek van Alcatraza és elkezdeni gyűjteni a tervrajzokat és termékeket, mert ha azt felépíted, nem jelent tovább gondot az egységek "fogyasztása", mert naponta termeli a katonákat. DE, mindenek előtt a támadó és védelmi erőt fejleszd, anélkül nem mész semmire...
 

DeletedUser25572

Guest
Ha meg tudnád fogalmazni, hogy mit is szeretnél kérdezni, még értelmes választ is kaphatnál...
Szia.
Lehet hogy értelmezési gondjaink vannak.Nálam a szint az a következő érát rendszert,stb.jelenti.Pontosan hogyan és mi módon tudok előre lépni a következő fokozatra.Automatikusan,vagy általam történik meg.Sajnos ennél pontosabban nem tudom körbeírni a kérdésem.Egy szóval hogyan jutok előre a játékban???
 

DeletedUser23560

Guest
Szia.
Lehet hogy értelmezési gondjaink vannak.Nálam a szint az a következő érát rendszert,stb.jelenti.Pontosan hogyan és mi módon tudok előre lépni a következő fokozatra.Automatikusan,vagy általam történik meg.Sajnos ennél pontosabban nem tudom körbeírni a kérdésem.Egy szóval hogyan jutok előre a játékban???

Gondolom, bronzkoros vagy, és szeretnél eljutni -elsőre- a vaskorba, /bár, mivel a játék kőkorból indul, ez sem biztos.../ Van a játékban egy olyan, hogy "Fejlessz ki új technológiákat" ha nem telóról vagy, akkor a bal alsó sarokban levő narancssárga ikonok felső sorában a középső. Ott lehet új technológiákat kifejleszteni. Ha eljutsz az első vaskori fejlesztésig, és feloldod, vaskoros leszel.
/Ha kőkorból nem találsz ki, akkor is ugyanez, csak az első bronzkoros fejlesztés feloldásával leszel bronzkoros./
 
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy a Távoli jégkorszakos játékos hogyan ér el 37 millió pontot? Hiszen a küldetéseket sem tudja mindet megcsinálni, az eseményeket sem. És még azt is szeretném tudni, hány szomszédját támadhatja meg naponta egy ilyen játékos? Akár mindegyiket? A városi védőpajzs annyira drága, hogy csak néha vethető be.
 

DeletedUser23560

Guest
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy a Távoli jégkorszakos játékos hogyan ér el 37 millió pontot? Hiszen a küldetéseket sem tudja mindet megcsinálni, az eseményeket sem. És még azt is szeretném tudni, hány szomszédját támadhatja meg naponta egy ilyen játékos? Akár mindegyiket? A városi védőpajzs annyira drága, hogy csak néha vethető be.

Ajánlom figyelmedbe a pontszámítás módjának leírását.
https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/a-pontszámítás-képlete.2182/
Nem nagyon értem, mire alapozod az állításaidat.
Minden játékos megtámadhatja az összes szomszédját naponta egyszer, kivéve a barátait, céhtársait és azokat, akik védőpajzsot vettek.
 
Ajánlom figyelmedbe a pontszámítás módjának leírását.
https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/a-pontszámítás-képlete.2182/
Nem nagyon értem, mire alapozod az állításaidat.
Minden játékos megtámadhatja az összes szomszédját naponta egyszer, kivéve a barátait, céhtársait és azokat, akik védőpajzsot vettek.
Köszönöm, hogy megmutattad, hogyan számolják a pontokat, de túl sokra nem megyek vele, mert meglehetősen elavult, a jövő korral vége is van. Egyébként mire gondolsz, az állításaimmal kapcsolatban hiszen én tulajdonképpen csak kérdeztem. Az viszont nagyon meglepett, hogy a küldetésekért nem is jár pont. Ezek szerint aki ugyanazon koron belül ilyen kiugróan magas pontszámot ér el, az a csatákkal szerzi a rengeteg pontot. Na, ez volt az állítás.
 

DeletedUser23560

Guest
Lehet, hogy elavult, mert nem tartalmazza a jövő utáni adatokat, de az ELV ugyanaz marad a továbbiakban is.
"Hiszen a küldetéseket sem tudja mindet megcsinálni, az eseményeket sem." - ez állítás. Érdekelt volna, miből gondolod, hogy igaz.
Csatákkal, vagy a nevezetes épületek magasra építésével.
 
Arra gondoltam, hogy a legtöbb küldetés (még a történeti is) a tech.fán való előre haladással kapcsolatos. Én most két olyan feladatot is kaptam, amit majd később tudok megcsinálni, mert még nem tartok ott. Nem szívesen szakítottam meg eddig a mellékküldetéseket sem, mivel azt hittem pontokat kapok érte. Az események meg egyértelműen ilyenek.. Én is maradtam volna még a jövőben, de az eventnek volt olyan feladata, hogy oldjak fel egy technológiát. Mindenképpen akartam az indiai palotát, így lépnem kellett. Köszönöm szépen a választ.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser25267

Guest
Sziasztok!

A történet küldetések mellől a mellék küldetések nálam jó ideje eltűntek, vagyis nekem soha nincs egyetlen visszautasítható küldetésem sem.
Ami megjelenik egy történet küldetés és kettő bónusz küldetés, ezek egyike sem utasítható vissza adott esetben.
Miért lehet ez?
 

DeletedUser25671

Guest
Szép estét.
Érdeklődnék miként tudok kilépni a Céhből.Válaszod előre is köszönöm.
 

DeletedUser25572

Guest
Szia.Lehetséges -e gyorsabb anyagkészítésre a játék,mert nagyon lassúnak tűnik.Köszi
 

Feneséges

Aktív tag
Szia.Lehetséges -e gyorsabb anyagkészítésre a játék,mert nagyon lassúnak tűnik.Köszi

Szia!
Alapanyagra gondolsz? Olyannal találkoztam már. Nyertem egyszer egy 5 perces gyorsítást, de ha jól emlékszem nyerhető volt valamelyik eventnél komolyabb idő-bónusz. Itt, a legalsó az: https://hu.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Felhasználható_tárgyak
Vannak nevezetesek, amik a gazdasági épületek termelésére ad x% bónuszt. Tudom, ez nem feltétlen gyorsítás, de ugyanazon idő alatt többet tudsz beszedni.
 

Csiliz

Aktív tag
Egy kérdés:
A Teljesítmények között a "Csata" címszó alatt találtam egy olyan teljesítményt, hogy "Veni, Vidi, Vici" ami azt jelenti, hogy szerezzek meg 250 tartományt! Ha az egész térképet már megszereztem és ennek ellenére is csak 247-nél tartok, hol van az a hiányzó 3 tartomány?! Ha viszont nincs ennyi tartomány, akkor meg hogyan adhatnak ilyen feladatot?! A jövőre azért nem kellene hivatkozni, hogy majd valamikor talán lesz.
 

DeletedUser25692

Guest
Sziasztok! Ma harmadik szintet értem el a Bábel toronnyal. A második szinten 50 fő lakosságot adott, ma (harmadik szinten ) pedig 60 főt! Nem többet kellett volna?
 

DeletedUser25572

Guest
Szia.A múltkor nagy segítséget kaptam a kocsmával kapcsolatban.Most megint megakadtam.A tovább lépéshez a következőt kéne tennem "Fejlesz ki olyan technológiát amelynek segítségével egy kulturális épület feloldható" kinek a épülete saját, barát, ellenség.Hogyan és mivel.Egyszóval elvesztem.Ha valaki segítene!!!! nagyon megköszönném.
 
Fent