Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser25572

Guest
Épület bontás ill telepítés.
Szeretném a cölöp épületeket lebontani és helyettük mást építeni.Újj helyem nincs ahová tudnék építkezni maradna a bontás ill. a csere de nem lehet az alábbiak miatt::
Amikor a dollár jel kilógó kis szarvával rámegyek a megszüntetni kívánó épületre szó szerint ezt írja ki:
Túl sok lakód dolgozik,nem adhatod el ezt az épületet.Ezt szó szerint idéztem.Amikor próbálok gazdasági épulete építeni akkor engedi egy lakóház törlését,ugyanakkor csökken a népességem és a következö építés már emiatt meghiúsulEz a 22 csapdája.Van e valami ésszerü megoldás.
Nem régen játszom és még nem ismertem ki az összes fortélyt.Ebben kérnék segítségséget.Köszi.
 

Feneséges

Aktív tag
Épület bontás ill telepítés.
Szeretném a cölöp épületeket lebontani és helyettük mást építeni.Újj helyem nincs ahová tudnék építkezni maradna a bontás ill. a csere de nem lehet az alábbiak miatt::
Amikor a dollár jel kilógó kis szarvával rámegyek a megszüntetni kívánó épületre szó szerint ezt írja ki:
Túl sok lakód dolgozik,nem adhatod el ezt az épületet.Ezt szó szerint idéztem.Amikor próbálok gazdasági épulete építeni akkor engedi egy lakóház törlését,ugyanakkor csökken a népességem és a következö építés már emiatt meghiúsulEz a 22 csapdája.Van e valami ésszerü megoldás.
Nem régen játszom és még nem ismertem ki az összes fortélyt.Ebben kérnék segítségséget.Köszi.

Szia!

A "munkanélküli" lakosság számához mérten tudsz lakóépületet bontani. Vagyis gazdasági épületet kell bontanod előbb, azután már tudsz lakóházat is.

Szerk.: Itt is szó van róla: https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/lakoépületek-lebontása.2620/
 

DeletedUser23560

Guest
Szia!

A "munkanélküli" lakosság számához mérten tudsz lakóépületet bontani. Vagyis gazdasági épületet kell bontanod előbb, azután már tudsz lakóházat is.

Szerk.: Itt is szó van róla: https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/lakoépületek-lebontása.2620/

De ezt már párszor leírták neki.... csak valamiért nem akar megvilágosodni. o_O

Ha igaz, kikerestem a városát:
https://prnt.sc/hs0mpx

Javaslat: bontsd le azokat a raktárépületeket, amihez nincs térképen szerzett bónuszod, máris lesz helyed új házaknak, és szabad lakosságod ahhoz, hogy bonthass lakóépületet...;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

danika 123

Új tag
A Cape Canaveral 6. szintjén 560FP-t kellene berakni hogy lépjen a nevezetes, de a bónusz ugyanannyi 6FP 24 óránként.
Ez miért van? 560FP-t rakjak és semmivel nem változik a bónusz.
Ez így korrekt????
 

christa80

Új tag
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hogy mennyi barátja lehet valakinek?Próbálok valakit meghívni,de nem engedi,mert kiírja hogy már 80 embert meghívtam.
Köszi a választ!
 

DeletedUser23560

Guest
Szia,
ha 80 alatt van a barátaid száma, akkor tudsz meghíni, ha felette, akkor csak fogadni. A maximum 140 + te.
/Erre biztosan kaptál volna cseten is választ, bármely világban játszol is... :)/
 

DeletedUser25660

Guest
Sziasztok!
A mobil alkalmazásban nem találom a kincskeresést. Nincs vagy csak el van dugva valahova?
Tudja valaki a választ?

Előre is köszi.
 

DeletedUser25572

Guest
Mi kaphatö, vagy mire használható a piactér a nevén kívül ha már ilyen iszonyuan drága.Köszi
 

DeletedUser25602

Guest
Ad 430 boldogságot.
De nem kell, hogy felépítsd ahhoz, hogy kereskedni tudj.
 

DeletedUser25663

Guest
Sziasztok,

A kérdésem miért nem halnak meg a védő egységek végleg? Tudom erre az az első válasz, hogy a gyengéket védje az erősebbtől és ne érje meg fosztogatni. Szerintem ez nem túl jó így, mert kvázi egy védő 8 "jó" egységgel kb. bármilyen támadást fel tud morzsolni veszteség nélkül, úgy hogy katonai épületet sem kell tartania. Így is elég halott a harcrendszer a játékban, mert kb. térképen és expedícióban sem érdemes harcolni, "olcsóbb" ha egyezkedik az ember a GvG-re meg kb esélytelen bekerülni még középszintű céhnek is, szóval akkor minek is vannak harci épületek? Itt még kb. fosztani sem tud az illető ha odafigyel a védő, ezért sem értem. Legalább annyi lehetne, hogy 24 óráig élnek a védők, tehát mindegy mennyien győzik le őket csak 24 óra után halnak meg és csak azok akiket legyőztek, így szerintem fair lenne, napi 8 egységet bárki le tud gyártani, viszont nem lenne az hogy évekig ua. a 8 egység visszaver minden támadást.
 

DeletedUser23560

Guest
Sziasztok,

A kérdésem miért nem halnak meg a védő egységek végleg? Tudom erre az az első válasz, hogy a gyengéket védje az erősebbtől és ne érje meg fosztogatni. Szerintem ez nem túl jó így, mert kvázi egy védő 8 "jó" egységgel kb. bármilyen támadást fel tud morzsolni veszteség nélkül, úgy hogy katonai épületet sem kell tartania. Így is elég halott a harcrendszer a játékban, mert kb. térképen és expedícióban sem érdemes harcolni, "olcsóbb" ha egyezkedik az ember a GvG-re meg kb esélytelen bekerülni még középszintű céhnek is, szóval akkor minek is vannak harci épületek? Itt még kb. fosztani sem tud az illető ha odafigyel a védő, ezért sem értem. Legalább annyi lehetne, hogy 24 óráig élnek a védők, tehát mindegy mennyien győzik le őket csak 24 óra után halnak meg és csak azok akiket legyőztek, így szerintem fair lenne, napi 8 egységet bárki le tud gyártani, viszont nem lenne az hogy évekig ua. a 8 egység visszaver minden támadást.

Ez alapvető tévedés. Nincs olyan 8 egység, ami bármilyen támadást visszaver egyszer sem, nemhogy évekig. :D
Másik oldalról: egyezkedni sehol sem olcsóbb, nemhogy mindenhol.
A szomszédok pedig igenis foszthatók. :)
 

DeletedUser25663

Guest
Ez alapvető tévedés. Nincs olyan 8 egység, ami bármilyen támadást visszaver egyszer sem, nemhogy évekig. :D
Másik oldalról: egyezkedni sehol sem olcsóbb, nemhogy mindenhol.
A szomszédok pedig igenis foszthatók. :)


1.Oks van mondjuk kora középkor a védő seregben van 2 nehéz és 2 könnyű egység és 4 zsivány mivel szeded le ha nincs zsiványod? (Ráadásul vakon támadsz, mert nem látod előre mi vár)
2.Céh expedíció 2 körös támadás vagy 1 kör egyezkedés, szerintem nem kérdés melyik az olcsóbb, persze ha nincs zsiványod (kora középkor)
De írd le kérlek mivel győzöl le 2x8 egységet zsivány nélkül?
3.Relatív
 
Fent