Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser24708

Guest
1. Vannak olyan online játékok, ahol ha népes valakinek a 'család'-ja, akkor jelentős előnyhöz jut. Ez is ilyen (mint ahogy sok másik is). A lényegük pedig éppen ezért az, hogy egyedül próbálj meg érvényesülni, és nem a 'család'-dal. Vannak olyan játékok, ahol kooperatívan lehet játszani; de ez nem olyan, hiszen jelentős előnyt ad.

2. Nem lehet másképp. Egy felhasználói fiókhoz interneten keresztül csak pár infót lehet megkapni - ezek az önmagadtól megadottak (e-mail cím, név, ... - aminél bárki bármit beírhat, hiszen nincs személyi-igazolványos ellenőrzés), illetve a géped és a közvetítő gép azonosítói (IP címek - a saját gépedé ('belső' IP), és az internetszolgáltató csatlakozási pontjáé ('külső' IP)). Ahol szűrés van, ott valamelyik IP cím alapján teszik ezt. Itt a szolgáltatói IP cím alapján teszik. Máshol van, ahol mindkettőt nézik, de megint máshol meg csak a saját géped IP címét nézik.

3. Lásd 1. pont. (Mellesleg én is 41 vagyok; vagyis messze nem vagyok fiatal. Mégis tudom játszani, (valamennyire) tudok érvényesülni, és tudtam 'barátokat' szerezni (illetve mivel céhben vagyok, még van egy külön közösség is).)

4. Valószínűleg azért engedte, mert az elején még nem azonos internetet használtatok/netán azonos gépet ... vagy van egy 'türelmi' idő (netán 1-2 alkalmat még elnéznek) ... vagy ki tudja. De egyébként a támogatás soha nem is volt 'tiltólistán'; ami túlzott előnyt ad, az a nevezetesek építése/támogatása; így ezt tiltják 'családon belül' (illetve mintha a piacozás is csak 1:1-ben lenne engedélyezve; bár ebben már nem vagyok biztos).

Hidd el, én is tudom játszani, nem ez a baj. Csak igazságtalan. gazságtalan, mert könnyedén kijátszható, de minek kell ez a variálás, alakoskodás...? Miért ne lehetne egy könnyed játék? És kövezz meg, de 35 évesen nem itt szeretnék barátokat szerezni....

Továbbra is fenntartom, hogy a multiacc tiltásával (ami mondjuk nem érint) nagyon-nagyon sok pénztől esik el a cég. Akinek van annyira fontos, hogy több felhasználóval is játsszon, annak előbb lesz fontos a gyémánvásárlás, mint annak, aki csak nyomkodni szeretne, és haladni a játékban.

Mellesleg de, ugyanazon a gépen regisztráltam, ahol ő már játszott egy ideje. Arról most ne beszéljünk, hogy meghívott, azon keresztül regisztráltam, kapott is valami gyémántot utánam, de most mégsem szerepelek a meghívottjai között, és nem kap a fejlődésemért semmit. "..minél tovább játszanak a meghívottjaid, annál nagyobb jutalmakat kapsz..." Ja. Ha-ha. Kivéve, ha azonos az IP-címetek. Mert akkor cseszheted...

Ezek apróságok, de bosszantók - azt legalább fogadd el, hogy engem bosszant, még ha nem is tudjuk meggyőzni egymást. Cserébe elfogadom, hogy neked nincs vele bajod. :)

(mellesleg pont ma kaptam agyvérzést, mikor az egyik küldetésem feladata az volt, hogy fizessek 4444 pénzt rejtett jutalomért, majd a rejtett jutalom - most figyelj! - 1 pénz volt!!! Majd jött a következa következő feladat: fizess 4000 alapanyagot, és a rejtett jutalom: tádáám: 1 pénz... Hát kössz. Mondd, hogy túlzottan hiszek az összeesküvésekben, de komolyan elgondolkodtam, hogy ez IP-címes problémázásomért a bünti..... :( )
 

Vanek ur

Aktív tag
Hidd el, én is tudom játszani, nem ez a baj. Csak igazságtalan. gazságtalan, mert könnyedén kijátszható, de minek kell ez a variálás, alakoskodás...? Miért ne lehetne egy könnyed játék? És kövezz meg, de 35 évesen nem itt szeretnék barátokat szerezni....

Továbbra is fenntartom, hogy a multiacc tiltásával (ami mondjuk nem érint) nagyon-nagyon sok pénztől esik el a cég. Akinek van annyira fontos, hogy több felhasználóval is játsszon, annak előbb lesz fontos a gyémánvásárlás, mint annak, aki csak nyomkodni szeretne, és haladni a játékban.

Mellesleg de, ugyanazon a gépen regisztráltam, ahol ő már játszott egy ideje. Arról most ne beszéljünk, hogy meghívott, azon keresztül regisztráltam, kapott is valami gyémántot utánam, de most mégsem szerepelek a meghívottjai között, és nem kap a fejlődésemért semmit. "..minél tovább játszanak a meghívottjaid, annál nagyobb jutalmakat kapsz..." Ja. Ha-ha. Kivéve, ha azonos az IP-címetek. Mert akkor cseszheted...

Ezek apróságok, de bosszantók - azt legalább fogadd el, hogy engem bosszant, még ha nem is tudjuk meggyőzni egymást. Cserébe elfogadom, hogy neked nincs vele bajod. :)

(mellesleg pont ma kaptam agyvérzést, mikor az egyik küldetésem feladata az volt, hogy fizessek 4444 pénzt rejtett jutalomért, majd a rejtett jutalom - most figyelj! - 1 pénz volt!!! Majd jött a következa következő feladat: fizess 4000 alapanyagot, és a rejtett jutalom: tádáám: 1 pénz... Hát kössz. Mondd, hogy túlzottan hiszek az összeesküvésekben, de komolyan elgondolkodtam, hogy ez IP-címes problémázásomért a bünti..... :( )

Pár (remélhetően utolsó) reagálás.
- Ez direkt nem egy 'könnyed' játék - ha az lenne, akkor nem lenne benne kihívás, és nem tudnának annyi pénzt beszedni belőle.
- Az online játékok arról szólnak, hogy a játékosok egymással játszanak - ezáltal kommunikálnak egymással, harcolnak egymás mellett vagy ellen, esetleg segítik vagy hátráltatják egymást. Vagyis barátokat, de ugyanakkor ellenségeket is keresnek illetve találnak. Ezek nem olyan barátok vagy ellenségek, mint a való életben; de mégis valamiért valahogy egymásra vannak utalva. Ha ezt kerülni akarod, akkor viszont nem biztos, hogy egy MMO (Massively Multiplayer Online) játékkal kellene játszanod. :)
- Elfogadom, hogy Neked ez nem tetszik (én inkább csak semleges vagyok ezzel szemben; nincs családtagom, aki játszana; ellenben nem szeretném, ha valaki 'túlzott' előnyhöz jutna) - de nem is kérdőjeleztem ezt meg; sőt, meg sem akartam változtatni a véleményedet. Csak leírtam, hogy szerintem miért van az úgy, ahogy; illetve megpróbáltam logikusan megmagyarázni illetve levezetni a dolgokat. Sőt, ha átlátod azt, hogy miért vannak a tiltások, akkor sem hiszem, hogy megváltozna a véleményed - de ettől még el lehet fogadni. (Sok olyan dolog van, ami nem tetszik az emberek nagy részének, de elfogadja. Vagy azért, mert nincs jobb megoldás, vagy azért, mert belátja, hogy ez így jó - bár neki nem tetszik.)
- Az a küldetés mindenkinek megjelenik. Rinbin vicces küldetései azok. De segítek (spoiler!): a végén minden jó lesz. ;)
 

DeletedUser24708

Guest
Pár (remélhetően utolsó) reagálás.
- Ez direkt nem egy 'könnyed' játék - ha az lenne, akkor nem lenne benne kihívás, és nem tudnának annyi pénzt beszedni belőle.
- Az online játékok arról szólnak, hogy a játékosok egymással játszanak - ezáltal kommunikálnak egymással, harcolnak egymás mellett vagy ellen, esetleg segítik vagy hátráltatják egymást. Vagyis barátokat, de ugyanakkor ellenségeket is keresnek illetve találnak. Ezek nem olyan barátok vagy ellenségek, mint a való életben; de mégis valamiért valahogy egymásra vannak utalva. Ha ezt kerülni akarod, akkor viszont nem biztos, hogy egy MMO (Massively Multiplayer Online) játékkal kellene játszanod. :)
- Elfogadom, hogy Neked ez nem tetszik (én inkább csak semleges vagyok ezzel szemben; nincs családtagom, aki játszana; ellenben nem szeretném, ha valaki 'túlzott' előnyhöz jutna) - de nem is kérdőjeleztem ezt meg; sőt, meg sem akartam változtatni a véleményedet. Csak leírtam, hogy szerintem miért van az úgy, ahogy; illetve megpróbáltam logikusan megmagyarázni illetve levezetni a dolgokat. Sőt, ha átlátod azt, hogy miért vannak a tiltások, akkor sem hiszem, hogy megváltozna a véleményed - de ettől még el lehet fogadni. (Sok olyan dolog van, ami nem tetszik az emberek nagy részének, de elfogadja. Vagy azért, mert nincs jobb megoldás, vagy azért, mert belátja, hogy ez így jó - bár neki nem tetszik.)
- Az a küldetés mindenkinek megjelenik. Rinbin vicces küldetései azok. De segítek (spoiler!): a végén minden jó lesz. ;)

Rinbint akkor sem szeretem - de neked hálás vagyok, hogy eloszlattad a kételyeimet. :)
Köszönöm! :)
 

DeletedUser23658

Guest
hogyan tudok egy olyan küldetést megszakítani, ahol nincs ott a küldetés megszakítása gomb? Jelenleg kettő ilyen küldetésem is lenne, de ezeket már sehogy sem tudom teljesíteni. (Bónusz küldetés illetve Történeti küldetés)
kuldetes_megszakitas_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

DeletedUser20654

Guest
A főküldetések nem megszakíthatók.

Miért nem tudod teljesíteni? Leraksz 2 vadőr tábort.
 

DeletedUser24348

Guest
Raktárban levő cuccoknál az ajándékozási funkció fog valaha működni?
 

DeletedUser24708

Guest
Sziasztok!
Egy kis segítségre volna szükségem. A téli küldetés utolsó feladatát kisnyúl legyek, ha értem. Szerezzek meg egy cukrászdát, majd adjam el, végü nyereménynek kapok egy cukrászdát. Eddig oké. De hol lehet cukrszdát szerezni? Sehol nem találom.... A férjemnek meg valami óriás cukrászdát kell eladnia (de nem a nagyot! wtf?), hogy egy legendás cukrászdát nyerjen. ööö.... tök tanácstalanok vagyunk... Bocs, ha butaságot kérdezek, de légyszi segítsetek!
Köszi!
axima
 

DeletedUser

Guest
olyan problémám lenne, hogy a téli esemény utolsó küldetése hogy adjam el az "oriás cukrászdát ( ne a "cukrászdát" és ne a "nagy cukrászdát")" de nincs csak sima cukrászdám amit az event alatt pörgettem egy pár hete. Nem tudom hogyha eladom a sima cukrászdát akor megadja e a köldetés a jutalmat vagy elbukom azt is.
 
olyan problémám lenne, hogy a téli esemény utolsó küldetése hogy adjam el az "oriás cukrászdát ( ne a "cukrászdát" és ne a "nagy cukrászdát")" de nincs csak sima cukrászdám amit az event alatt pörgettem egy pár hete. Nem tudom hogyha eladom a sima cukrászdát akor megadja e a köldetés a jutalmat vagy elbukom azt is.

Irj a supportnank! Nekem is a Dan segitett ebben az ugyben...
 

DeletedUser24727

Guest
Sziasztok! Újabban, ha teljesítek egy feladatot és utána olyan feladatot kapok, ami már teljesítve van (pl. foglald el xy tartományt, amit én már korábban elfoglaltam), akkor az eltűnik, illetve eltűnnek, addig amíg olyant nem kapok, ami még nincs teljesítve. Azt nem tudom, hogy a jutalmat megkapom-e. Ez újítás vagy hiba? És ilyenkor megkapom a jutalmat vagy nem?
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok! Újabban, ha teljesítek egy feladatot és utána olyan feladatot kapok, ami már teljesítve van (pl. foglald el xy tartományt, amit én már korábban elfoglaltam), akkor az eltűnik, illetve eltűnnek, addig amíg olyant nem kapok, ami még nincs teljesítve. Azt nem tudom, hogy a jutalmat megkapom-e. Ez újítás vagy hiba? És ilyenkor megkapom a jutalmat vagy nem?

Ez nekem is feltűnt, de azt hittem, csak káprázik a szemem. Aztán egyszer láttam egy felugró aranyjutalmat egy ilyen esetben; így valószínűsítettem, hogy nem a káprázat játszik velem. :)
Vagyis a jutalmat megkapod, csak nem tudod mi volt az. :) És szerintem hiba; ugyanis például a mostani küldetés-sorozatnál (is) pont az lenne a lényeg, hogy az ember végigolvassa a küldetések szövegét is (hiszen csak úgy tudod végigkövetni a történetet, és annak minden pontját). Azzal szemben, hogy se küldetésszöveg/történet, se jutalom-követés. A játékban a support felé már elküldtem ezzel kapcsolatban egy hibajelentést - bár sok esélyt nem látok rá, hogy érdemi reakciót kapjak (a legutóbbira is kaptam egy olyan választ, hogy rákérdeznek a készítőknél, és majd visszajeleznek - aztán visszajelzés sehol, de a jelentést meg lezárták, hogy nehogy rákérdezzek, hogy mi van a válasszal).
 

DeletedUser24641

Guest
Sziasztok! Kaptam egy olyan feladatot hogy készítsek 10 kocsikereket. Azt ugyebár a bognárnál lehet. Viszont egy bognár 500 gyémánt.
Most én nem jól értelmezem az egészet vagy tényleg 500 gyémánt kell ahhoz hogy tovább tudjak lépni evvel a feladattal?
 

DeletedUser24643

Guest
Üdv!

Olyan kérdésem van, hogy van egy szomszédom, aki a vaskoraszoktól a késő középkorig csatánként több ezer pontokat szed össze egy csatából, pedig össz-vissz 2 rejtekhelye van. Ez hogy lehetséges?
 
Fent