Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

DeletedUser21403

Guest
Hali!

Tudjátok egymást támogatni illetve egymás nevezeteseit támogatni valamint tudtok kereskedni is egymással! Viszont a céhtagokkal elentétben itt is kell a fp a cseréhez akárcsak a szomszédok közöttihez! Tehát érdemes "barátságokat kötni", ha másért nem is akkor a támogatásért mindenkép!
 

DeletedUser332

Guest
Sziasztok

Egy nem túlzottan nagy horderejű kérdésem lenne.

A gyarmatosítás kori raktárépületek között a Szurok égetőkemence állítja elő a kátrányt, amit a térképen a fenyőfa motivál.
Ez eddig világos.
A techfa modern kori raktárépületei között látható, hogy az ízesítőszert az ízesítőszer laborban állítják elő - ez nem meglepetés.
Az ízesítőszerhez szükséges alapanyag a kátrány, amit viszont itt a virág motivál.

Vagyis mindkettő kátrány, de az egyiket a fenyőfa, a máskat a virág motiválja?
Vagy ez nem ugynaz a kátrány?

Ha butaságot kérdezek elnézéseteket kérem, a választ pedig előre is köszönöm:

Sanimi
 

DeletedUser21403

Guest
Hali!

Ugyanaz a kátrány! A modern koriakat a bronzkoriak "motiválják" és gyarmatosítási anyagok szükségesek az előállításukhoz!
A Poszmodernkorit a vaskorszaki "motiválja" és ipari anyagok kellenek az előállításukhoz stb.!
 

DeletedUser24643

Guest
Üdv!

Más sem tud belépni Cirgard szerverre?

Megjavult.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dahnar

Új tag
Sziasztok!

Nem találtam sehol, de van valahol valami lista vagy tábla, hogy a GvG térképen szektoronként mennyi a védekező seregek elhelyezésének költsége? Vagy valami képlet, ami alapján változik szintről szintre? Teszem azt a 6. szektorban 30/30/30/50/50/50/70/70.

Köszi a segítséget!
 

DeletedUser24326

Guest
Sziasztok
Szeretném kérdezni, hogy posztmodern korban két félvezetőgyáram van és gyémántot kér a termeléshez. Ilyet nem olvastam a leírásában. Ez valami hiba?

Köszi a segítséget
 

DeletedUser1300

Guest
Félvezető gyártáshoz elegendő gumira van szükség, nem gyémántra.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

A Kolumbusz eseményben a 7. feladat számomra nem egyértelmű. "Érj el 92-es boldogságot!"
Ez most 92%-ot jelent, vagy összesen 92-re kell csökkentenem?

Ti hogyan oldottátok meg a feladatot?
 
Sziasztok!

A Kolumbusz eseményben a 7. feladat számomra nem egyértelmű. "Érj el 92-es boldogságot!"
Ez most 92%-ot jelent, vagy összesen 92-re kell csökkentenem?

Ti hogyan oldottátok meg a feladatot?

Egyik sem. A jelenlegi boldogsadogat noveld meg 92-vel. Addig rakj le dekoraciokat, amig azoknak a boldogsaga el nem eri osszesen a 92-t. ;)
 

follo

Tag
Tisztelt mindenki.
Az lenne a kérdésem, hogy a gép mi alapján sorsolja a szomszédokat?
miért lehet fp pontot is rabolni.
Sajnos már pár barátom abahagyta a játékot és én is gondolkozom rajta.
Mert elég dühitő az ha napont kb 20 támadnak meg és ebből rendszeresen 10 en ki is fosztanak.
A támadással nincs bajom momentán annyi, hogy ök jönnek jövö hadsereggel te pedig a posztmodern korba vagy.
Elég h..-e a rendszer ilyen téren.
 
Tisztelt mindenki.
Az lenne a kérdésem, hogy a gép mi alapján sorsolja a szomszédokat?
miért lehet fp pontot is rabolni.
Sajnos már pár barátom abahagyta a játékot és én is gondolkozom rajta.
Mert elég dühitő az ha napont kb 20 támadnak meg és ebből rendszeresen 10 en ki is fosztanak.
A támadással nincs bajom momentán annyi, hogy ök jönnek jövö hadsereggel te pedig a posztmodern korba vagy.
Elég h..-e a rendszer ilyen téren.

En nekem is ez lenne a kerdesem. Valahogy nem igazan sikerult osszehozni a megfelelo felosztast.
Ha jelenkoriak lennenek a szomszedok, az meg ok. De itt olyan seregekrol beszelunk, amiket lehetetlen posztmodernkori csapatokkal megallitani. Nem mellesleg, ezeknek a jatekosoknak tobbnyire 110%+ a tamado bonuszuk. Hat koszi! Probald megallitani oket.
 

DeletedUser24708

Guest
Sziasztok!
Nem igazán kérdésem van, csak szeretnék hangot adni annak, hogy milyen igazságtalan a szabály, miszerint "büntet" a játék, ha a családtagjaimat is bevonom a játékba, vagy például a kollégáimat. Mindkét esetben azonos az IP cím, de sajnos nem tudjuk egymást támogatni. Illetve támogatni tudjuk, mert a kitakarítás, motiválás megy, de például nevezetes épületbe nem szállhatok be. Már megbocsássatok, de miféle *****ség ez? Pont a férjemet nem támogathatom a játékban, vagy ő engem???? Akkor mégis kiket támogassak, ha őt nem lehet?
Külön emailcímmel regisztráltunk, de az nem lehet kizáró ok, hogy együtt élünk.. Napok óta bosszankodom ezen, mert ugyan már egy ideje játszunk, de eddig simán engedte a rendszer, mostanában állt le.
De hogy passzoljak a témához is, teszek kérdést is fel, rögtön kettőt: Van valami logikus magyarázatotok a dologra? És várható a közeljövőben, hogy ez megváltozik?
Köszönöm, hogy elolvastátok.
axima
 

DeletedUser24612

Guest
Elfogadva hogy te becsületesen játszol és valóban a családtagod, munkatársad játszik a másik accal szerinted hányan lennének és gyanúm szerint vannak is akik multiaccoznának? Szerintem mondjuk sok értelme nincs, mert saját szórakozását rontja el, de azért 2 accal 2x annyi FP -t lehet pl. a nevezetes épületekbe belerakni, vagy nyersanyagot átadni. Ezért mivel jobb nincs így találták ki a közös IP tiltást. Ha tudsz jobbat ne tartsd magadba, mert a játék fejlesztők nagyon örülnének neki, de gyanúm szerint amíg nem lehet mindenkit belépésnél azonosítani (1984) addig maradni fog ez a megoldás.
 

DeletedUser24708

Guest
Elfogadva hogy te becsületesen játszol és valóban a családtagod, munkatársad játszik a másik accal szerinted hányan lennének és gyanúm szerint vannak is akik multiaccoznának? Szerintem mondjuk sok értelme nincs, mert saját szórakozását rontja el, de azért 2 accal 2x annyi FP -t lehet pl. a nevezetes épületekbe belerakni, vagy nyersanyagot átadni. Ezért mivel jobb nincs így találták ki a közös IP tiltást. Ha tudsz jobbat ne tartsd magadba, mert a játék fejlesztők nagyon örülnének neki, de gyanúm szerint amíg nem lehet mindenkit belépésnél azonosítani (1984) addig maradni fog ez a megoldás.

...oké, ezt értem, és kösz, hogy válaszoltál, de menjünk tovább: a játék szervezőinek nem tök mindegy, ki hány account-tal játszik? Ha van rá ideje, hadd játsszon többel, hadd vásároljon több gyémántot, stb.... Nem vagyok még túl magas szinten, de az már most látszik, hogy ha minden forgepontomat a férjemnek tolnám, én nem haladnék semennyit. Ha minden alapanyagomat neki tolnám, nem haladnék semennyit.
Szóval igen, tudok jobbat. Ha valaki belép minden nap, de mondjuk a kovácsnál megáll, és onnan nem fejlődik tovább, azt tiltsuk ki. Aki a megtermelt javainak a, mondjuk 70%-ánál többet áttolja másnak, azt szűrje ki a rendszer, és tiltsuk ki.
De figyelj, kikkel játszod ezt? A családtagjaiddal, és mondjuk a kollégáiddal, akikkel a nap egyharmadát együtt töltöd a munkahelyeden. Kit hívjak meg? Az általános iskolai osztálytársaimat? Szerezzek itt barátokat, akikkel majd jól megtámogatjuk egymást? Mennyiben különbözne, hogy ha itt összebarizok valakivel, és jól megbeszéljük, hogy milyen ajánlatokat tegyünk fel a piacra, ami jó a másiknak, és ki mennyi fp-vel támogatja a másikat. Pont ugyanúgy jól jár vele mindenki, és annyi a különbség, hogy ez csak így "szabályos"... Vicces. Azzal együtt vicces, hogy amikor hirdeti a játék főoldala, hogy "hívd meg minél több ismerősödet - minél tovább játszanak, annál több jutalmat kapsz!", akkor azt elfelejti, hogy hívd meg, de nem játszhattok együtt... :(
Arról nem is beszélve, hogy nem ez az első online játék, amit játszunk, és rettentő bosszantó, hogy szeretjük ezt a játékot, de ez az első, ahol problémát jelent, hogy azonos az ip-címünk...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
...oké, ezt értem, és kösz, hogy válaszoltál, de menjünk tovább: a játék szervezőinek nem tök mindegy, ki hány account-tal játszik? Ha van rá ideje, hadd játsszon többel, hadd vásároljon több gyémántot, stb.... Nem vagyok még túl magas szinten, de az már most látszik, hogy ha minden forgepontomat a férjemnek tolnám, én nem haladnék semennyit. Ha minden alapanyagomat neki tolnám, nem haladnék semennyit.
Szóval igen, tudok jobbat. Ha valaki belép minden nap, de mondjuk a kovácsnál megáll, és onnan nem fejlődik tovább, azt tiltsuk ki. Aki a megtermelt javainak a, mondjuk 70%-ánál többet áttolja másnak, azt szűrje ki a rendszer, és tiltsuk ki.
De figyelj, kikkel játszod ezt? A családtagjaiddal, és mondjuk a kollégáiddal, akikkel a nap egyharmadát együtt töltöd a munkahelyeden. Kit hívjak meg? Az általános iskolai osztálytársaimat? Szerezzek itt barátokat, akikkel majd jól megtámogatjuk egymást? Mennyiben különbözne, hogy ha itt összebarizok valakivel, és jól megbeszéljük, hogy milyen ajánlatokat tegyünk fel a piacra, ami jó a másiknak, és ki mennyi fp-vel támogatja a másikat. Pont ugyanúgy jól jár vele mindenki, és annyi a különbség, hogy ez csak így "szabályos"... Vicces. Azzal együtt vicces, hogy amikor hirdeti a játék főoldala, hogy "hívd meg minél több ismerősödet - minél tovább játszanak, annál több jutalmat kapsz!", akkor azt elfelejti, hogy hívd meg, de nem játszhattok együtt... :(
Arról nem is beszélve, hogy nem ez az első online játék, amit játszunk, és rettentő bosszantó, hogy szeretjük ezt a játékot, de ez az első, ahol problémát jelent, hogy azonos az ip-címünk...

Remelem nem utom meg a bokam, DE! Ajanlanam ezt az ervelest a Moderatoroknak es a Jatek Mestereknek!
Nem lehetne valami mas szurest alkalmazni?

Smithy
 

Vanek ur

Aktív tag
Szerintem direkt használják ezt, mert nincs más, ami jobb, biztosabb megoldás lenne a csaló kiszűrésére. Persze, ezt is ki lehet játszani, ha valaki nagyon akarja (és utánaolvas, illetve keresgél); de tényleg nincs más. Mert mi alapján lehetne jobban kiszűrni a csalókat (akik több accal játszanak), mint az azonos gép alapján? Semmi más konkrét azonosítóval nem rendelkeznek az accok az e-mail címen kívül (amit pedig simán lehet duplikálni ~1 perces művelettel - és minden macskának, kutyának, halnak, aranyhörcsögnek, .... lehet új accot csinálni).
Családtag-téma - a csalók és a családtagok ugyanazt csinálják: a másikat tömik (vagy szebben fogalmazva: a másikat segítik túlzottan). És ezt akarják mindkét esetben megakadályozni, mert teljesen mindegy, hogy most családtag a célpont, vagy a saját másik acca - a lényeg megegyezik, és jogtalan előny (mert ha valakinek a családja népes, akkor az máris előny, hogy sokkal hamarabb tudják építeni a nevezetesét). És erre van a játék. A játékon belül kell megbízható embereket találni, és úgy megoldani a felmerülő gondokat (sok 'fehér', és 'szürke' megoldás is van, ami nem tiltott). Így kényszerítik az embereket, hogy egy online játékkal úgy játszanak, ahogy kellene: a többi játékossal (ha nem is az összessel) kommunikálva.
 

DeletedUser24708

Guest
Szerintem direkt használják ezt, mert nincs más, ami jobb, biztosabb megoldás lenne a csaló kiszűrésére. Persze, ezt is ki lehet játszani, ha valaki nagyon akarja (és utánaolvas, illetve keresgél); de tényleg nincs más. Mert mi alapján lehetne jobban kiszűrni a csalókat (akik több accal játszanak), mint az azonos gép alapján? Semmi más konkrét azonosítóval nem rendelkeznek az accok az e-mail címen kívül (amit pedig simán lehet duplikálni ~1 perces művelettel - és minden macskának, kutyának, halnak, aranyhörcsögnek, .... lehet új accot csinálni).
Családtag-téma - a csalók és a családtagok ugyanazt csinálják: a másikat tömik (vagy szebben fogalmazva: a másikat segítik túlzottan). És ezt akarják mindkét esetben megakadályozni, mert teljesen mindegy, hogy most családtag a célpont, vagy a saját másik acca - a lényeg megegyezik, és jogtalan előny (mert ha valakinek a családja népes, akkor az máris előny, hogy sokkal hamarabb tudják építeni a nevezetesét). És erre van a játék. A játékon belül kell megbízható embereket találni, és úgy megoldani a felmerülő gondokat (sok 'fehér', és 'szürke' megoldás is van, ami nem tiltott). Így kényszerítik az embereket, hogy egy online játékkal úgy játszanak, ahogy kellene: a többi játékossal (ha nem is az összessel) kommunikálva.

Oké, értem, amit írsz, de tulajdonképpen mi is ez a játék? Egy online barátkereső? Nem. Egy online játék. És ha nekem az a játék, hogy naponta megsegítem 5 fp-tal a barátaimat vagy a családtagjaimat, cserébe ők is megsegítenek engem, akkor szerintem az a jó játék, ami ezt lehetővé teszi. Egyrészt.

Másrészt: igenis, ki lehet szűrni másképp is. Tényleg kipróbáltam több játékot, és hidd el, vannak módszerek, amikkel a jogosulatlan előnyt szűrik és büntetik. Ne kérdezd hogyan, mert egy egyszerű bölcsész vagyok, és tök ***** a programozáshoz, de pl. a farmerama fóruma többször utal rá, hogy ez a fajta figyelem ott is működik.

Harmadrészt: mondd meg, mi az elméleti különbség aközött, hogy a családtagjaimmal, barátaimmal fogok össze, akiket már úgyis ismerek és úgy segítjük egymást/szórakozunk/játsszunk együtt vagy a játékot azzal kezdem, hogy elkezdek barátkozni, és azokkal. Én megmondom. Az, hogy ha csak az utóbbi lehetőség áll rendelkezésedre, az bosszantó. Gondolj bele, te hogy játszol? Belépsz, be- és leszeded, amit kell, átnézel a térképre, végignyomod a támogatásokat, esetleg csatázol vagy piacozol kicsit és kilépsz. Mész a dolgodra. Pár óra múlva ugyanez. Meséld már el, hol fér itt bele, hogy barátkozz? Hogy megtaláld a megbízható embereket? Jó, mondjuk ha 16 éves vagy, akkor belefér, és bocs, de szerintem meló mellett rohadtul nem. Ergo a játékot csak fiatalok játszhatják teljes élvezettel? Ez valahogy hiányzott a prospektusból az elején... Persze, tök jó a játék, és szeretem, és élvezem, ahogy elérem a korokat, és haladok, de mikor szembejön a probléma, picit feszült leszek...

Negyedrészt és ez az utolsó: a legeslegeslegbosszantóbb, hogy eleinte engedte. Majd egyszer csak nem. Valamint a napi támogatás megy, piacozni tudunk egymással, lévén egy céh vagyunk. Akkor most hogy is van a tiltás...?

Bocs a hosszért, és köszönöm, hogy elolvastátok. :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Oké, értem, amit írsz, de tulajdonképpen mi is ez a játék? Egy online barátkereső? Nem. Egy online játék. És ha nekem az a játék, hogy naponta megsegítem 5 fp-tal a barátaimat vagy a családtagjaimat, cserébe ők is megsegítenek engem, akkor szerintem az a jó játék, ami ezt lehetővé teszi. Egyrészt.

Másrészt: igenis, ki lehet szűrni másképp is. Tényleg kipróbáltam több játékot, és hidd el, vannak módszerek, amikkel a jogosulatlan előnyt szűrik és büntetik. Ne kérdezd hogyan, mert egy egyszerű bölcsész vagyok, és tök ***** a programozáshoz, de pl. a farmerama fóruma többször utal rá, hogy ez a fajta figyelem ott is működik.

Harmadrészt: mondd meg, mi az elméleti különbség aközött, hogy a családtagjaimmal, barátaimmal fogok össze, akiket már úgyis ismerek és úgy segítjük egymást/szórakozunk/játsszunk együtt vagy a játékot azzal kezdem, hogy elkezdek barátkozni, és azokkal. Én megmondom. Az, hogy ha csak az utóbbi lehetőség áll rendelkezésedre, az bosszantó. Gondolj bele, te hogy játszol? Belépsz, be- és leszeded, amit kell, átnézel a térképre, végignyomod a támogatásokat, esetleg csatázol vagy piacozol kicsit és kilépsz. Mész a dolgodra. Pár óra múlva ugyanez. Meséld már el, hol fér itt bele, hogy barátkozz? Hogy megtaláld a megbízható embereket? Jó, mondjuk ha 16 éves vagy, akkor belefér, és bocs, de szerintem meló mellett rohadtul nem. Ergo a játékot csak fiatalok játszhatják teljes élvezettel? Ez valahogy hiányzott a prospektusból az elején... Persze, tök jó a játék, és szeretem, és élvezem, ahogy elérem a korokat, és haladok, de mikor szembejön a probléma, picit feszült leszek...

Negyedrészt és ez az utolsó: a legeslegeslegbosszantóbb, hogy eleinte engedte. Majd egyszer csak nem. Valamint a napi támogatás megy, piacozni tudunk egymással, lévén egy céh vagyunk. Akkor most hogy is van a tiltás...?

Bocs a hosszért, és köszönöm, hogy elolvastátok. :)

1. Vannak olyan online játékok, ahol ha népes valakinek a 'család'-ja, akkor jelentős előnyhöz jut. Ez is ilyen (mint ahogy sok másik is). A lényegük pedig éppen ezért az, hogy egyedül próbálj meg érvényesülni, és nem a 'család'-dal. Vannak olyan játékok, ahol kooperatívan lehet játszani; de ez nem olyan, hiszen jelentős előnyt ad.

2. Nem lehet másképp. Egy felhasználói fiókhoz interneten keresztül csak pár infót lehet megkapni - ezek az önmagadtól megadottak (e-mail cím, név, ... - aminél bárki bármit beírhat, hiszen nincs személyi-igazolványos ellenőrzés), illetve a géped és a közvetítő gép azonosítói (IP címek - a saját gépedé ('belső' IP), és az internetszolgáltató csatlakozási pontjáé ('külső' IP)). Ahol szűrés van, ott valamelyik IP cím alapján teszik ezt. Itt a szolgáltatói IP cím alapján teszik. Máshol van, ahol mindkettőt nézik, de megint máshol meg csak a saját géped IP címét nézik.

3. Lásd 1. pont. (Mellesleg én is 41 vagyok; vagyis messze nem vagyok fiatal. Mégis tudom játszani, (valamennyire) tudok érvényesülni, és tudtam 'barátokat' szerezni (illetve mivel céhben vagyok, még van egy külön közösség is).)

4. Valószínűleg azért engedte, mert az elején még nem azonos internetet használtatok/netán azonos gépet ... vagy van egy 'türelmi' idő (netán 1-2 alkalmat még elnéznek) ... vagy ki tudja. De egyébként a támogatás soha nem is volt 'tiltólistán'; ami túlzott előnyt ad, az a nevezetesek építése/támogatása; így ezt tiltják 'családon belül' (illetve mintha a piacozás is csak 1:1-ben lenne engedélyezve; bár ebben már nem vagyok biztos).
 
Fent