Harc

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser36

Guest
Hát én még nem jöttem rá a titokra de ujra elkezdem gyártani:)
Hát nehéz Lovasság meg páncélozott gyalogság ellen mit tudnak mert azok ellen kéne harcolni:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
hello, lenne egy kérdésem, ma 13:00-tól kb. csinálom az 1ik küldetést h elkell foglalni kelet nagacho-t ez a neve v vmi hasonló de amikor elkezdtem az utolsó csatát és már nincs sok vissza belőle győzelemre állok és kilépett belőle és 13:00-tól kezdve állandóan kilép, amikor próbálom folytatni a harcot az első lépés után kilép állandóan szal a szokásos szöveget írja h sajnálom belső hiba ... stb. ez most meddig tart? mert állandóan probálom és ezt írja ki.

"Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként."
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Két napja regisztráltam a játékba, még csak ismerkedek vele, de nagyon tetszik.
Olyan kérdésem lenne, hogy amikor harcolok, és viszem előre a lándzsásaimat, és már ott vagyok szemtől szemben az ellenséggel, akkor mit kell csinálnom, hogy elkezdődjön a harc? "Nyomogatom az egeret, meg húzom jobbra-balra" kínomban, és valamikor látom is, hogy harcolnak - eddig minden csatában győztem, ami területért ment!-, de legutóbb hiába próbálkoztam, végül meguntam, és automatikus harcra tettem, mert a saját katonáim és az ellenséges katonák csak álltak egymással szemben. Ez miért van?
Továbbá azt is megkérdezném, hogy miért van az, hogy amikor én vagyok a soros, hogy lépjek a harcmezőn, néha egyik katonám sem akar megmozdulni (nem jelennek meg a piros nyilak, amik mutatják hova léphetek). Ez kicsit még zavaros nekem.

Köszönöm a segítséget!
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Két napja regisztráltam a játékba, még csak ismerkedek vele, de nagyon tetszik.
Olyan kérdésem lenne, hogy amikor harcolok, és viszem előre a lándzsásaimat, és már ott vagyok szemtől szemben az ellenséggel, akkor mit kell csinálnom, hogy elkezdődjön a harc? "Nyomogatom az egeret, meg húzom jobbra-balra" kínomban, és valamikor látom is, hogy harcolnak - eddig minden csatában győztem, ami területért ment!-, de legutóbb hiába próbálkoztam, végül meguntam, és automatikus harcra tettem, mert a saját katonáim és az ellenséges katonák csak álltak egymással szemben. Ez miért van?
Továbbá azt is megkérdezném, hogy miért van az, hogy amikor én vagyok a soros, hogy lépjek a harcmezőn, néha egyik katonám sem akar megmozdulni (nem jelennek meg a piros nyilak, amik mutatják hova léphetek). Ez kicsit még zavaros nekem.

Köszönöm a segítséget!

A harc viszonylag egyszerű (persze néha illetve később már taktikázni is kell mikor mivel hova lépsz és/vagy kit támadsz de az más tészta illetve sereg és taktikafüggő). Minden egység adott körben egyet léphet és utána egyet támadhat (ha képes támadni) és utána (vagy ha adott egység nem tud támadni(pl nincs hatótávon belül ellenfél)) jön a következő egység és így tovább (hogy ki a következő azt bal alul jelzi akár te akár az ellenfél jön és látod szép sorban előre(ha ráviszed valamelyik ikonra az egeret meg is mutatja a térképen melyik egység az pontosan)) míg az egyik félnek minden egysége el nem fogy vagy fel nem adod a csatát. Ha hatótávon belül található ellenfél akkor arra kell kattintani és ekkor jön létre a támadás, viszont ha egy 1 hatótávolságú egységet (pl lándzsás stb) 1 távolságból ütsz/lősz meg az egyszer visszatámad (ha adott körön belül mégegyszer vagy többször támadod akkor már nem fog visszatámadni, hacsak nem ő jön következőleg de az nem visszatámadás hanem sima és ilyenkor te támadod vissza (ha túlélted a támadást), de ezután megint lesz egy visszatámadása adott körben hacsak meg nem ölöd a következő támadással), de a távolsági egységek nem támadnak vissza. Ha te vagy a soros és ráviszed az egeret az ellenfél egyik egységére vagy a sajátodra akkor megmutatja meddig képes eljutni a következő lépésével (hiszen a tereptárgyak (pl szikla, mocsár) akadályozhatnak egyes egységeket(ill a víz pl mindegyiket)). Azt hiszem ennyi tömören, a többi gyakorlás kérdése (egységek értékei a fórumon megtalálható, így erre nem térek ki külön ill úgyis te döntöd el mikor mit fogsz használni/kipróbálni). Jó játékot :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
http://kepfeltoltes.hu/120630/k_z_pkor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

8 íjásszal gyűrtem le veszteség nélkül 3 lovagot, 5 barbár harcost. Jól kell tudni használni az egységeket,ennyi a titka.

No igen én csupán 5 íjászt vittem és 2 katonát meg egy zsoldost (ez utóbbit csak azért, hogy a kora középkori toronyban kapjam a pontot) akik ugyan belehaltak az íjászok védésébe viszont így az íjászok sebesülés nélkül túlélték :)

http://pics.coldline.hu/pics/601334-20120703-vQ73HG.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Köszönöm, Vadkörte, a következő harcnál kipróbálom majd.
Bár, ha jól emlékszem, akkor hiába nyomogattam rá az ellenségre, nem történt semmi. De inkább nem beszélek butaságot, majd leellenőrzöm élesben.
 

DeletedUser3872

Guest
Üdv nektek!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy már elvileg két PvP harcot lenyomtam, de medált egyikért se kaptam, pedig olyat választottam, ahol a díj medál volt.

A harc után egyszerűen belép az ellenfél városába, mintha az enyémben lennék, és még vissza se tudok menni a sajátomba, csak úgy, ha mondjuk a térképre, vagy a fejlődési fára kattintok, és onnan megyek vissza a városomba. Már lenne pedig 6 medálom, de eddig sehol semmi!

Tud erről mondani nekem valaki valamit?

Előre is köszi!





Amúgy jó a játék, tegnap kezdtem, de már első vagyok a megadott szomszédok között! :D Szóval lehet fejlődni.....csak sokat kell kattogtatni! :D
 

DeletedUser

Guest
Üdv nektek!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy már elvileg két PvP harcot lenyomtam, de medált egyikért se kaptam, pedig olyat választottam, ahol a díj medál volt.

A harc után egyszerűen belép az ellenfél városába, mintha az enyémben lennék, és még vissza se tudok menni a sajátomba, csak úgy, ha mondjuk a térképre, vagy a fejlődési fára kattintok, és onnan megyek vissza a városomba. Már lenne pedig 6 medálom, de eddig sehol semmi!

Tud erről mondani nekem valaki valamit?

Előre is köszi!





Amúgy jó a játék, tegnap kezdtem, de már első vagyok a megadott szomszédok között! :D Szóval lehet fejlődni.....csak sokat kell kattogtatni! :D

A PVP toronyban medált csak akkor kapsz,ha megfelelő korszakból való seregekkel aratsz győzelmet a listán szereplők ellen.
Egyik hiba ez lehet.Sajnos nem írtad le pontosan a körülményeket.:)Esetleg nyithatsz ezügyben egy jegyet a supporton (játékban elérheted jobb katt-al).
A harc után úgy tudsz fosztogatni,ha visszalépsz a kontinenstérképen keresztül a városodba,majd a szomszédok között kikeresed a "kuncsaftot",és meglátogatod.
 

DeletedUser

Guest
A harc után úgy tudsz fosztogatni,ha visszalépsz a kontinenstérképen keresztül a városodba,majd a szomszédok között kikeresed a "kuncsaftot",és meglátogatod.

Az is elég, ha a harc előtt frissíti az oldalt, így nem kell visszalépegetni.
 

DeletedUser1300

Guest
Üdv nektek!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy már elvileg két PvP harcot lenyomtam, de medált egyikért se kaptam, pedig olyat választottam, ahol a díj medál volt.

A harc után egyszerűen belép az ellenfél városába, mintha az enyémben lennék, és még vissza se tudok menni a sajátomba, csak úgy, ha mondjuk a térképre, vagy a fejlődési fára kattintok, és onnan megyek vissza a városomba. Már lenne pedig 6 medálom, de eddig sehol semmi!

Tud erről mondani nekem valaki valamit?

Előre is köszi!





Amúgy jó a játék, tegnap kezdtem, de már első vagyok a megadott szomszédok között! :D Szóval lehet fejlődni.....csak sokat kell kattogtatni! :D

itt olvasgassál többet megtudhatsz PvP torony működéséről:

http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?38-PVP-tornyok
 

DeletedUser

Guest
Ismét gondjaim vannak; bár szerintem sejtem rá a megfelelő választ. Ma is volt egy csatám. Ez már durvább volt, mert volt benne parittyás is, aki távolabbról tud támadni. "Véres harcok árán" végül sikerült megszereznem egy újabb területet egy régión belül. :)
No, de: ugye elvileg csak négy lándzsás lehet egy laktanyában, ha jól emlékszem - mert az ötödik már prémiumos, nekem viszont hat volt valamilyen úton-módon, ám egyikük elhalálozott a csatában. Nem gond, de a limit miatt akkor nem is lehet több? Max. egy másik laktanyában tudnék még képezni belőlük?
Jut eszembe, egyik "nagyon kedves" játékostársam már második napja betámadja a városomat, és noha a lándzsásaimat védekezésre állítottam, mégis mind a kétszer kifosztott. Ilyenkor miből visz el? Tény, bevallom, egy nem túl udvarias hangú levélben elküldtem őt oda, ahová gondoltam. Harmadik napja játszom, és még csak lándzsás laktanyát tudtam építeni, csupán ma este csináltam parittyásat is. Lehet, hogy prémiumos játékossal van dolgom, és több katonája van, bár ahogy néztem a városát, neki is csak lándzsás laktanyája van, és prémiummal együtt is maximum 5 lándzsása lehet, nem? De akkor miért győzött le mind a kétszer? Úgy érzem, mintha direkt csinálná. Nem hiszem, hogy gyakorlásképpen; főleg, hogy két nap egymás után az a hír fogadott este, hogy kifosztott. :-( Vagy rosszul látom?
 

DeletedUser3872

Guest
itt olvasgassál többet megtudhatsz PvP torony működéséről:

http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?38-PVP-tornyok

Olvasgattam a megfelelő topicot, de nm jutottam előrébb! A "Tyr" területen lévő tornyot használtam, és csak lándzsás, és parittyás egységeket vittem, mivel a lovasságot még nem fejlesztettem ki. De ahogy nézem a fejlődési fát, ezek mind a megfelelő korban vannak. Mégsem kaptam medált, és fosztani sem tudtam. Próbáltam már úgy is, hogy a lenti "szomszéd" listából választottam, de a helyzet ugyanaz, bár itt elvileg nincs medál, de ettől függetlenül fosztani sem tudtam.

Mondjuk nem is akarok, mert alapjában véve kereskedő típusu játékos vagyok. A medál is csak a terjeszkedéshez kellene!

Elnéztem valamit PLS HELP! :D
 

DeletedUser

Guest
A pvp torony megszerzése után vagy jogosult medálért harcolni,ha rákattintasz magára a toronyra előjön a panel ami mutatja ki hogy áll.Legfelül írja hogy mikor ér véget a torna,amikor lezárul akkor kerülnek kiosztásra a medálok az első 5 között.magáért a harcért nem kapsz medált,az elért harci pontjaid alapján elért helyezésed hozhat medált,
Értsd úgy mint egy 1 hetes lovagi tornát ahol az első 5 jutalmat kap,a többieknek meg az ispotályban fűrészelik le a lábát.
Remélem tudtam segíteni
 

DeletedUser

Guest
Olvasgattam a megfelelő topicot, de nm jutottam előrébb! A "Tyr" területen lévő tornyot használtam, és csak lándzsás, és parittyás egységeket vittem, mivel a lovasságot még nem fejlesztettem ki. De ahogy nézem a fejlődési fát, ezek mind a megfelelő korban vannak. Mégsem kaptam medált, és fosztani sem tudtam. Próbáltam már úgy is, hogy a lenti "szomszéd" listából választottam, de a helyzet ugyanaz, bár itt elvileg nincs medál, de ettől függetlenül fosztani sem tudtam.

Mondjuk nem is akarok, mert alapjában véve kereskedő típusu játékos vagyok. A medál is csak a terjeszkedéshez kellene!

Elnéztem valamit PLS HELP! :D

A PVP bajnokságokon csak akkor kapsz pontot, ha az adott kor egységeivel harcolsz! Vagyis: Ha lándzsással harcolsz, nem fogsz pontot kapni a Vaskori bajnokságon! Hogy megnyerj egy bajnokságot, neked kell a legtöbb pontot összegyűjtened az adott korban! Ha a bajnokságot megnyered, akkor kapsz csak medált.

Hogy melyik korban mennyi medál jár azt pedig itt nézheted meg: Egységek és Pontok
 

DeletedUser3872

Guest
Egyenlőre azt vettem észre, hogy motíválással több aranyhoz lehet jutni, mint fosztogatással. Legalábbis a kisebb inaktívebb játékosokhoz benézve ezt tapasztaltam. 13 aranyat tudtam fosztani, és néha emberveszteség is társult hozzá, míg motíválással 20 arany üti a markom. Erősítsen, vagy világosítson fel kalaki e témában!
 

DeletedUser

Guest
Ez igaz, de már nem sokáig lehet farmolni az inaktívokat.
 

DeletedUser3872

Guest
Ez igaz, de már nem sokáig lehet farmolni az inaktívokat.
Inaktívak /0 pontosak/ közül kettőt támadtam be, de rájöttem, hogy nem éri meg, mert nem ad semmit...hacsak harci pontot nem. Ezért belőttem 1-2 pár pontosat is, és akkor jöttem rá a nagy felfedezésre! :D De amúgy én kalmár tipus vagyok, szóval csak addig gyilkolásztam, mígy a pvp listán első nem letem! :D
 

DeletedUser

Guest
Egyenlőre azt vettem észre, hogy motíválással több aranyhoz lehet jutni, mint fosztogatással. Legalábbis a kisebb inaktívebb játékosokhoz benézve ezt tapasztaltam. 13 aranyat tudtam fosztani, és néha emberveszteség is társult hozzá, míg motíválással 20 arany üti a markom. Erősítsen, vagy világosítson fel kalaki e témában!

Jelenleg ez így van.

Inaktívak /0 pontosak/ közül kettőt támadtam be, de rájöttem, hogy nem éri meg, mert nem ad semmit...hacsak harci pontot nem. Ezért belőttem 1-2 pár pontosat is, és akkor jöttem rá a nagy felfedezésre! :D De amúgy én kalmár tipus vagyok, szóval csak addig gyilkolásztam, mígy a pvp listán első nem letem! :D

Személyes véleményem szerint nem éri meg támadni az inaktívakat, mert kevés pontot adnak és az a 13 arany sem túl sok. Én mindig a hozzám legközelebbi ellenféllel kezdek. Ha szerencsém van, akkor van otthon védelme, aminek köszönhetően legalább pontot szerezhetek. Ha még nagyobb szerencsém van, akkor alapanyag is összejön, de ez sajnos ritka.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent