Harc

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok.

Nem tudja valaki, hogy mivel lehet 8 darab nehézpáncélos lovast legyőzni?Már mindennel próbálkoztam az összes meglévő egységemmel, a vaskoszakban vagyok még most lesz meg a lovas ijjász.Tehát mivel lehet legyőzni legkönnyebben a nehéz lovast?Köszi
 

DeletedUser2041

Guest
Sziasztok.

Nem tudja valaki, hogy mivel lehet 8 darab nehézpáncélos lovast legyőzni?Már mindennel próbálkoztam az összes meglévő egységemmel, a vaskoszakban vagyok még most lesz meg a lovas ijjász.Tehát mivel lehet legyőzni legkönnyebben a nehéz lovast?Köszi

Próbáld meg esetleg a csupa katonával,ha jól emlékszem azokkal simán győztem őket.
 

DeletedUser

Guest
Ezek a meghódítandó területek nagy szívásokat rejtenek. Most egy olyannal küzdök, ahol 5 zsoldos és 2 katapult van. A katapultok áthatolhatatlan mocsár mögött vannak, én is mocsár mögött kezdek. Lovassal megközelíteni lehetetlen, mire odaérnek a lándzsások szétszedik. Most próbáltam 4 kőhajítóval és 4 légióssal, de nem értem oda a katapulthoz. Próbálom még a 4 légiós, 4 parittya vagy 4 légiós, 4 katona kombinációt, de nem sok reményem van. Egy rossz terep minden területen van, hogy jó nagy szívás legyen...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Ezek a meghódítandó területek nagy szívásokat rejtenek. Most egy olyannal küzdök, ahol 5 zsoldos és 2 katapult van. A katapultok áthatolhatatlan mocsár mögött vannak, én is mocsár mögött kezdek. Lovassal megközelíteni lehetetlen, mire odaérnek a lándzsások szétszedik. Most próbáltam 4 kőhajítóval és 4 légióssal, de nem értem oda a katapulthoz. Próbálom még a 4 légiós, 4 parittya, 4 légiós, 4 katona kombinációt, de nem sok reményem van. Egy rossz terep minden területen van, hogy jó nagy szívás legyen...

Előferdül sajna, a leírt térképrészt még én sem csináltam meg és hasonló "hü**" taktikákon gondolkozom hátha az egyikkel sikerül megoldani :D Bár ha te valóban be tudsz tenni 16 támadót azzal tuti nyersz de ez valószínűleg csupán elírás. Megpróbáltam a 8 katonát de azok is fennakadtak az 5 zsoldoson így a Katapultból is elsőre csak 1-et sikerült leszednem, másodjára ment mind a kettő viszont maradt 2 félholt katonám 3 vagy 4 zsoldosra tehát azt sem nyerhettem meg :D Kipróbáltam 6 katona 2 kőhajító-t de a katák pikk-pakk szétszedték a kőhajítókat és a 6 katona meg kevesebb mint a 8 így inkább mentettem ami menthető :)
 

DeletedUser

Guest
4 parittyás + 4 légiós kombinációval sikerült nyerni. Maradt a végére egy félig halott légiósom. Volt a csatában némi szerencse is, mert a katapult egyszer nem lőtt. Kb. azzal nyertem meg...
 

DeletedUser

Guest
4 katona + 4 légiós kombinációval akartam legyőzni az utolsó Dunkelwald területet, ami még hátra volt (2 zsoldos, 1 lovas íjász, 4 nehézlovas). Simán elsöpörtek. Utána visszamentem 4 katona + 2 légiós + 2 parittya sereggel, kicsit más taktikával és 4 egységem maradt életben. Még mindig nem értem, hogy miért volt ekkora különbség, de tény, hogy sokat számít a terep és a taktika.
 

DeletedUser

Guest
4 katona + 4 légiós kombinációval akartam legyőzni az utolsó Dunkelwald területet, ami még hátra volt (2 zsoldos, 1 lovas íjász, 4 nehézlovas). Simán elsöpörtek. Utána visszamentem 4 katona + 2 légiós + 2 parittya sereggel, kicsit más taktikával és 4 egységem maradt életben. Még mindig nem értem, hogy miért volt ekkora különbség, de tény, hogy sokat számít a terep és a taktika.

Ez (is) a jó ebben a játékban, hogy nem lehet "egy nyerő sereget" kialakítani minden szitura, hanem úgymond rá vagy kényszerítve új taktikák kitalálására és kipróbálására, különben nem jutsz előrébb :) Igaz ehhez jópárszor épületet kell cserélned és sok egységet el kell vesztened stb de ez valóban hosszú távú játék és ezek miatt nem is lesz unalmas jó ideig :) Persze a Raktár opció jól jönne ehhez (így azért kicsit olcsóbb/gyorsabb lenne taktikát váltani), de idővel meg fog jönni az is :)
 

DeletedUser3672

Guest
Azt hogy milyen gyorsan gyógyul az egység azt a saját kiképző épületében tudod megnézni. Amelyik egységet kiképezted, annak a képe alatt van egy homokóra és mellette az idő, az azt jelenti hogy annyi idő alatt gyógyul fel egy egységnyit (hogy mennyit azt nem tudom, talán egy négyzetnyit)

Tegnap kezdtem FoE-zni és mivel másik topicban erről nem találtam semmit, ide írom a kérdésemet.
A csatamezőn vannak fák, bokrok, hegyek, tavak, mocsarak, dombok. Ezekhez kellene valami leírás, hogy mi mit csinál. Mivel még csak lándzsásom van, azt tudom ha fa vagy bokor mezőre megyek akkor +3/+2 védelmet kap az az egység, a hegyen +0-t ír, viszont az ellenség állandóan a hegyről próbál támadni, annak is lenne valami hatása? Ezek a hatások a különböző egységekre különböző módon hatnak, vagy pl a bokor mindennek +2 védelmet ad? A mocsár meg mintha lassítana, de ezt nem írja.
 

DeletedUser

Guest
Nem rossz ötlet összeszedni az infókat.

Ami tuti:
Bozót, erdő +2/+3 védelmet ad kizárólag a könnyű egységeknek (lándzás/katona/zsoldos...)
A szikla +1 támadó erőt ad a kis hatótávú egységeknek (parittyás/íjász/lovas íjász...)
A mocsáron és a sziklán nem tud átkelni a nagy hatótávú és a gyors egység (a lovas íjász nem gyors, hanem kis hatótávú!)

Ugyanakkor minden 'tereptárgy' leküzdése több mozgást igényel, így lassabb az átjutás. Le kell tesztelni mi mennyivel, milyen egységre...
 

DeletedUser36

Guest
Két Légiós laktnya vag egyLlégiós latanya: Lovas ilyászok laktanya :Melyik párositás a jobb????:):)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser36

Guest
Amiből kettő is van vaskorba meg közép korba Ez van irva Lovas ijász:)

Bocs lovas harcosok laktanyája ahol Lovas ijászokat termelését teszi lehetővé:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Nem rossz ötlet összeszedni az infókat.

Ami tuti:
Bozót, erdő +2/+3 védelmet ad kizárólag a könnyű egységeknek (lándzás/katona/zsoldos...)
A szikla +1 támadó erőt ad a kis hatótávú egységeknek (parittyás/íjász/lovas íjász...)
A mocsáron és a sziklán nem tud átkelni a nagy hatótávú és a gyors egység (a lovas íjász nem gyors, hanem kis hatótávú!)

Ugyanakkor minden 'tereptárgy' leküzdése több mozgást igényel, így lassabb az átjutás. Le kell tesztelni mi mennyivel, milyen egységre...

Még ez ide tartozik:
A nagy hatótávú egységek dombon kapnak +1 sebzést.
 

DeletedUser36

Guest
Hát nekem az ijászok nem váltak be:(Ha helybe voltak ha előre mentek két ütés és meg haltak és mindenki őket támadja:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent