Kibeszélő Céhexpedíció 5. szint

Darkpepp

Aktív tag
Szerinted ez erdekli a fejlesztoket? Szerinted latjak a fejlesztok, hogy ki nyitja meg es ki nem? Biztos azzal lesznek elfoglalva, hogy a magyar szervert nezegetik…
 

Xadornix

Aktív tag
Az első kérdésed nem tudom miért tetted fel. Mivel az eredeti gondolatmenetedre reagáltam, miszerint egy aktív játékos, ha átalakítja a városát, akkor mindenképp a támadó %-aihoz fog hozzányúlni, mivel máshoz nem tud.
Bocs, de az én eredeti (sem semelyik) gondolatmenetem nem vélelmezi, hogy valaki a támadóbónuszai rovására növelné a védőbónuszt. Végig azt favorizálom, hogy a termelésbónusz rovására tegye - persze csak ha van olyanja. Ehhez támpont, hogy aki tud erre szánni heti 10K árut (nem egyszer, hanem rendszeresen), annak az átlag napi árubevétele megközelíti vagy meg is haladja az 1400-at (~10K/7), és ennek a bevételnek csak akad olyan része, ami termelésből fakad.
Szóval szerintem esélyesen tud máshoz nyúlni, és pont az tűnik rossz döntésnek, ha a támadásából áldoz - mivel az nem 8-16 CE kaput érint, hanem nagyon sokkal több CST, GvG és egyéb akciót.

A második és harmadik mondatodat háromszor olvastam el, hogy megértsem mit is szeretnél mondani, de hiába. Szóval próbáld meg úgy megfogalmazni, hogy értsem. Köszi

2. mondat: "Ha nem költöd el a napi 1400 termék bevételt (valahonnan csak van heti 10K), akkor annak a kárára építs védőbónuszt, amit ebből termeléssel érsz el."
Aki el tud költeni "egyezkedésre" 10K terméket, annak ehhez mérhető heti bevétele is van termékekből. Ez napi átlag 1400, aminek jó része biztos ereklyékből meg CST jutalmakból származik, esetleg fosztogatásból ;-), de egy kisebb része valamilyen épület termelése lehet. Ha ennek a termelésnek a (részbeni) beáldozásával elég lesz a védők bónusza a CE5 csatával való teljesítéséhez, akkor nem kell a CE5-re elkölteni a 10K terméket, megéri termelő épületet beáldozni.

3. mondat: "Nem mondtam hogy 1400 termelésnyi helyre, de még csak azt sem mondtam, hogy 300-ra, vagy mindre, ami van"
Ez arra a megjegyzésedre reakció, hogy kevesen termelnek 1K+ árut naponta. Azt szerettem volna tisztázni vele, hogy én nem beszéltem napi 1000 termelésről. A HSZ-em Lorant96-ra reagáló részében felmerülő 145 terület igény az nem tesz ki 5 db teraszos farmot se, ami még mindig sokaknál kedvelt épület (szerintem hulladék, de mások az ízlések), és annak a napi termelése ~300 áru. (Potenciális nem támadóérték javító épületek: Mikawa híd, Jutafarm, Művészeti kiállítás, Napraforgó sajtoló, Pillangóház, Suishun malom. Terraktta szőlőskert, Becsület szobra). Szóval ennél a példánál maradva, 300 áru termelés beáldozásáért fejlesztheti a védők bónuszait.

Azt nem vonom kétségbe, hogy akad, akinek ezek közül egyik sincs a városában, sőt, támadókat javító épületből is csak a jobbak, de valahogy pont Őket nem féltem, hogy fennakadnának a CE5 megoldásán :-D

Remélem sikerült az újrafogalmazás.
 

Xadornix

Aktív tag
Ezek a szobor építések pedig vicc kategória, egy szobor ad 10 vagy 20% védelmet hát komolyan ki lehet vele törölni azt a bizonyost.
A 80. kapunál +150/150-et adott (jelenben) egy CE építmény, és kettő (egyforma) is elfért belőle. És darabja ~150 áruért nekem megérte.
A másik dolog meg a tárgyalás terméket csökkentő szobor, több árut elvisz mint amennyivel csökkenti a tárgyalást, hát vagy nem megy a matek a fejlesztőknek, vagy azt hiszik, hogy a játékosok nem számolnak utána. vagy annyira hülyének vagyunk nézve, hogy 4-5 forduló helyett 10. fordulóval sikerül letárgyalni?
Ha a fogadóval együtt 4 körből első menetre sikerül a 10 féle áruval a megvesztegetés (vagy valaki gyémántot pazarol rá, és egy 5. körben még tejel 1-2 tagnak), akkor valóban nem túl gazdaságosak ezek a csökkentések, a 80. kapunál 150 az ár és pl 7 a kedvezmény. De ha újra kell kezdeni egy újabb kísérlettel, akkor van benne valamicske ráció.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Bocs, de az én eredeti (sem semelyik) gondolatmenetem nem vélelmezi, hogy valaki a támadóbónuszai rovására növelné a védőbónuszt. Végig azt favorizálom, hogy a termelésbónusz rovására tegye - persze csak ha van olyanja. Ehhez támpont, hogy aki tud erre szánni heti 10K árut (nem egyszer, hanem rendszeresen), annak az átlag napi árubevétele megközelíti vagy meg is haladja az 1400-at (~10K/7), és ennek a bevételnek csak akad olyan része, ami termelésből fakad.
Szóval szerintem esélyesen tud máshoz nyúlni, és pont az tűnik rossz döntésnek, ha a támadásából áldoz - mivel az nem 8-16 CE kaput érint, hanem nagyon sokkal több CST, GvG és egyéb akciót.

Én aktív játékosokról beszéltem. Az aktív játékosok a támadóra mentek rá, mivel jelenleg a védelemnek semmi értelme. Így eléggé nyilvánvaló, hogy a támadóhoz kell hozzányúlniuk, ha a védelmet akarják növelni.
Még akkor is, ha hozzátetted, hogy a termelés rovására tegyék. Ugyanis ha megnézed a városokat az aktív játékosoknál, akkor láthatod, hogy nincsenek lenn, vagy legalábbis nagyon minimálisan olyan épületek, amik csak termelnek.
A nem aktív, vagy kevésbé aktív játékosoknál előfordulhat, hogy van termelés miatt lepakolva, de jellemzően ők nem is foglalkoznak annyit a játékkal, hogy akár a 4 szintet is végigtolják. Legalábbis ez látszódik, ha körbenéz és beszélget itt-ott az ember.

2. mondat: "Ha nem költöd el a napi 1400 termék bevételt (valahonnan csak van heti 10K), akkor annak a kárára építs védőbónuszt, amit ebből termeléssel érsz el."
Aki el tud költeni "egyezkedésre" 10K terméket, annak ehhez mérhető heti bevétele is van termékekből. Ez napi átlag 1400, aminek jó része biztos ereklyékből meg CST jutalmakból származik, esetleg fosztogatásból ;-), de egy kisebb része valamilyen épület termelése lehet. Ha ennek a termelésnek a (részbeni) beáldozásával elég lesz a védők bónusza a CE5 csatával való teljesítéséhez, akkor nem kell a CE5-re elkölteni a 10K terméket, megéri termelő épületet beáldozni.

Lásd fentebb. Aktív játékosoknál ilyen nincs. :)

3. mondat: "Nem mondtam hogy 1400 termelésnyi helyre, de még csak azt sem mondtam, hogy 300-ra, vagy mindre, ami van"
Ez arra a megjegyzésedre reakció, hogy kevesen termelnek 1K+ árut naponta. Azt szerettem volna tisztázni vele, hogy én nem beszéltem napi 1000 termelésről. A HSZ-em Lorant96-ra reagáló részében felmerülő 145 terület igény az nem tesz ki 5 db teraszos farmot se, ami még mindig sokaknál kedvelt épület (szerintem hulladék, de mások az ízlések), és annak a napi termelése ~300 áru. (Potenciális nem támadóérték javító épületek: Mikawa híd, Jutafarm, Művészeti kiállítás, Napraforgó sajtoló, Pillangóház, Suishun malom. Terraktta szőlőskert, Becsület szobra). Szóval ennél a példánál maradva, 300 áru termelés beáldozásáért fejlesztheti a védők bónuszait.

De beszéltél. Hisz most is írod a napi átlag 1400 termelést. Bár most már hozzátetted, hogy ez akár ereklye, csatatér és egyéb módokon is megvalósulhat. Ami már lehet közelít a valósághoz, ha mindent figyelmbe veszünk. Viszont az ereklye, himi, teher, csatatér termelése az nem konkrét, nehéz vele számolni, kalkulálni és abban sem segít, hogy átépítse a városát valaki.
A teraszos általában a játékosok zöménél fp termelésre van tartva, mondjuk az más kérdés, hogy egyetértek veled, hogy egy hulladék és annál sokkal jobban is ki tudnák használni a területet fp szempontjából, de ez van. Viszont azt nem fogják árutermelésre használni, vagy legalábbis nagyon kevesen.

Azt nem vonom kétségbe, hogy akad, akinek ezek közül egyik sincs a városában, sőt, támadókat javító épületből is csak a jobbak, de valahogy pont Őket nem féltem, hogy fennakadnának a CE5 megoldásán :-D

Remélem sikerült az újrafogalmazás.

Pedig pont őket kell "félteni", mert aki támadó várost épített (az aktív játékosok 97%-a), az nem tud mit kezdeni az 5. szinttel. Főleg, hogy amit ad jutalmat, azzal nincs előrébb.
 

Meton

Új tag
Először is nincs olyan, hogy támadó város. Gyémántváros van, ami mondjuk semmire se jó, mert az aktív játékos harccal jóval több gyémántot szerez. Főleg, hogy eddig nem is nagyon fogyott a gyémánt. Szóval csak egy út van, vagyis a harci bónuszra kell gyúrni. A korok színpada viszonylag új épület és sokat lehet belőle szerezni. Jó harci bónuszt ad és terméket is elég sokat. Ami viszont bosszant, hogy eddig nem győztem eladni a szent lángokat, annyit eladtam, hogy ha az még mindig meglenne, könnyedén nyerhetném vele az ötödik szintet. Mindegy, termék van elég az egyezkedéshez, de a gyémánt nem biztos, hogy elég lesz. Az meg durva, hogy nem kapok olyan épületet, amivel fejlődhetek. Gyakorlatilag nullán vagyok és több évet kellene behozni, hogy a szent lángok újra összegyűljenek. Másrészt viszont az ötödik szint nem ad olyan jutalmat, amire szükségem lenne. Az épületek vagy túl kicsik, vagy csak rövid időre szólnak. Ezekkel én nem tudok fejlődni. A pontszám miatt csinálom az utolsó szintet, amíg bírom gyémánttal.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ami viszont bosszant, hogy eddig nem győztem eladni a szent lángokat, annyit eladtam, hogy ha az még mindig meglenne, könnyedén nyerhetném vele az ötödik szintet.
A szent láng a védő egységeknek csak a védelmét növeli. Az meg önmagában kevés az ötödik szintre.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Én nemigazán értem azokat, akik át akarják alakítani a városukat a támadás bónusz kárára, a védelmi bónuszok növelése érdekében.
(vagy egyáltalán gondolkodnak azon, hogy védelmi bónuszos dolgokat gyüjtögessenek, és tegyenek le, támadó bónuszos dolgok helyett.)

Pontok, termék, és gyémánt szerzés érdekében sokkal hasznosabb a támadó bónusz, a céh csatatér miatt. Az expedíció 5. szintje nem ad hosszan tartó értékes dolgot, hiszen a legtöbb eseményes épület hasznosabb. A hely pedig véges.
 

Xadornix

Aktív tag
De beszéltél. Hisz most is írod a napi átlag 1400 termelést. Bár most már hozzátetted, hogy ez akár ereklye, csatatér és egyéb módokon is megvalósulhat. Ami már lehet közelít a valósághoz, ha mindent figyelmbe veszünk. Viszont az ereklye, himi, teher, csatatér termelése az nem konkrét, nehéz vele számolni, kalkulálni és abban sem segít, hogy átépítse a városát valaki.
A teraszos általában a játékosok zöménél fp termelésre van tartva, mondjuk az más kérdés, hogy egyetértek veled, hogy egy hulladék és annál sokkal jobban is ki tudnák használni a területet fp szempontjából, de ez van. Viszont azt nem fogják árutermelésre használni, vagy legalábbis nagyon kevesen.
A tények makacs dolgok, az eredeti mondatrészem ez volt:
"hiszen a 10K termék "megspórolása" cirka napi 1400 termeléssel ér fel ;-)"
Tehát, először is: az hogy valami X termeléssel ér fel, egyáltalán nem jelenti, hogy volna X (vagy bármekkora) termelés. (Például, aki a saját lakásában él, megspórol havi 100KHUF bérleti díjat, ami felér 100K nettó fizetéssel - de ettől nem lesz több a fizetése, az is lehet, hogy az épp nulla...) Tehát nem állítottam, hogy ki mennyit termel, hogy ez 1K felett van-e bárkinél, vagy sem.
Az előző HSZ-emben is szerepel az 1400, ebben a kontextusban:
"aki tud erre szánni heti 10K árut (nem egyszer, hanem rendszeresen), annak az átlag napi árubevétele megközelíti vagy meg is haladja az 1400-at (~10K/7), és ennek a bevételnek csak akad olyan része, ami termelésből fakad."
Vagyis, másodszor, most sem írtam napi átlag 1400 termelést. Írtam bevételt, és ki is hangsúlyoztam, hogy ennek csupán egy része termelés.
Azért tettem másodjára hozzá példákat, mert úgy tűnt, elsőre nem ment át a két kiemelt szó közti differencia.

Pedig pont őket kell "félteni", mert aki támadó várost épített (az aktív játékosok 97%-a), az nem tud mit kezdeni az 5. szinttel. Főleg, hogy amit ad jutalmat, azzal nincs előrébb.
Ha a jutalommal nincsenek előrébb, akkor pláne nem féltem Őket, hiszen valami számukra értéktelent nem tudnak megszerezni :-D
Ebben a helyzetben pláne nem a támadás rovására kell átépíteni a várost, mert szimplán nem kell átépíteni - a CE5-öt meg ignorálni kell :-DD

Lásd fentebb. Aktív játékosoknál ilyen nincs. :)
Ez inkább hatékonyságra törekvő játékosoknál ritka, mintsem aktívaknál. Mindenféle téma mentén játszanak itt emberek, több nem arról szól, hogy azzal mennyire sikeresek a közösségen belül...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A tények makacs dolgok, az eredeti mondatrészem ez volt:
"hiszen a 10K termék "megspórolása" cirka napi 1400 termeléssel ér fel ;-)"
Tehát, először is: az hogy valami X termeléssel ér fel, egyáltalán nem jelenti, hogy volna X (vagy bármekkora) termelés. (Például, aki a saját lakásában él, megspórol havi 100KHUF bérleti díjat, ami felér 100K nettó fizetéssel - de ettől nem lesz több a fizetése, az is lehet, hogy az épp nulla...) Tehát nem állítottam, hogy ki mennyit termel, hogy ez 1K felett van-e bárkinél, vagy sem.
Az előző HSZ-emben is szerepel az 1400, ebben a kontextusban:
"aki tud erre szánni heti 10K árut (nem egyszer, hanem rendszeresen), annak az átlag napi árubevétele megközelíti vagy meg is haladja az 1400-at (~10K/7), és ennek a bevételnek csak akad olyan része, ami termelésből fakad."
Vagyis, másodszor, most sem írtam napi átlag 1400 termelést. Írtam bevételt, és ki is hangsúlyoztam, hogy ennek csupán egy része termelés.
Azért tettem másodjára hozzá példákat, mert úgy tűnt, elsőre nem ment át a két kiemelt szó közti differencia.

Világos, de ettől még az aktív, hatékony városok nem fognak termelni, vagy ha termelnek, akkor nem olyan épülettel, ami nem ad %-ot nekik.
Tehát továbbra is ott tartunk, hogy nem tudja átépíteni csak a támadó %-a rovására. Mert más opció nem igazán van.

Ha a jutalommal nincsenek előrébb, akkor pláne nem féltem Őket, hiszen valami számukra értéktelent nem tudnak megszerezni :-D
Ebben a helyzetben pláne nem a támadás rovására kell átépíteni a várost, mert szimplán nem kell átépíteni - a CE5-öt meg ignorálni kell :-DD

A többség eddig se a jutalmak miatt csinálta meg a 64 kaput. Vagy nem ez volt a fő mozgatórugó. Ugyanakkor a korábbi 4 szinten szerzett dolgok eléggé hasznosak voltak az egyéneknek. Nem volt teleszórva mindenféle idegesítő töredékekkel, adott árut, fp-t, gyémántot. Ráadásul nagyjából egész jól sikerült ezeket ugyanolyan arányba belőni. És ott vannak még az ereklyék is.
Most az átalakítással az arányokat borították, kevésbé kiegyensúlyozott a CE ha a jutalmakat nézzük. És egy aktív, jó játékos aki a támadó építette fel a városát (már arra van értelme) nem tudja kiaknázni az 5. szintet. Sem a jutalmakat, se az ereklyéket.

Ez inkább hatékonyságra törekvő játékosoknál ritka, mintsem aktívaknál. Mindenféle téma mentén játszanak itt emberek, több nem arról szól, hogy azzal mennyire sikeresek a közösségen belül...

A kettő ugyanaz. Az esetek döntő többségében az aktív játékosok törekednek a hatékonyságra. De még ott se mindegyik. Aki nem a hatékonyságra törekszik az javarészt kevéssé aktív.
Persze kivéltek vannak, ezt nem vitatom.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nem kell átépíteni a várost. Ott vannak a kék itókák. Azzal korlátlan mértékig lehet növelni a védelmet.
 

Darkpepp

Aktív tag
Egyik cehtarsam hivta fel a figyelmunket, hogy a vedekezesi bonusz ital stackelheto es osszeadja az ertekeket ha tobbszor hasznalod, igy kicsit konnyebb a ce 5 teljesitese. Foe wiki szerint nem bug.
 

Darkpepp

Aktív tag
@Paco a bölcs
Off:// eddig orjongtel, hogy gyemi kell az eventekhez, vajon a kaloz eventhez mit szolsz, hogy csak a felso savbol lehet megszerezni a villa 10. szintjet?
Sokan anyazzak is az innot ez miatt ami jogos, mert ez mar tenyleg a penz lehuzasrol szol.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
@Paco a bölcs
Off:// eddig orjongtel, hogy gyemi kell az eventekhez, vajon a kaloz eventhez mit szolsz, hogy csak a felso savbol lehet megszerezni a villa 10. szintjet?
Sokan anyazzak is az innot ez miatt ami jogos, mert ez mar tenyleg a penz lehuzasrol szol.

Őrjöngtem? Valakivel nagyon összekeversz.
Nem csak ez szól a pénzlehúzásról. Hanem az is, ami a patriknál volt. A mostani eventet még ilyen szempontból nehéz megitélni, de azért az út nyilvánvaló.
 

Darkpepp

Aktív tag
Mi? Most az bant, hogy nem egybol hanem 150 nap utan lesz meg a fullos epulet? Akkor se kell kolteni ra gyemit, hogy meglegyen. A kaloz epulet is ilyen lesz, megnyugtatlak.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mi? Most az bant, hogy nem egybol hanem 150 nap utan lesz meg a fullos epulet? Akkor se kell kolteni ra gyemit, hogy meglegyen. A kaloz epulet is ilyen lesz, megnyugtatlak.

Bántani nem bánt. Csak ennek a vége az lesz, hogy fizetni kell az eventekért. Mint mondtam korábban, elindult az inno egy nagyon rossz irányba.
 
Bántani nem bánt. Csak ennek a vége az lesz, hogy fizetni kell az eventekért. Mint mondtam korábban, elindult az inno egy nagyon rossz irányba.
Sajnos mint minden más játéknál, így itt is egy idő után csak a pénz lesz (már most is) a lényeg...
Behoznak csupa olyan frissítést, amivel nem a játékosoknak kedveznek, csak pénzt szednek azokkal, akiknek megéri ezekre költeni...
Én nem ismerek túl sok (nagyjából egyet se :D) játékot, ahol a fejlesztők bármennyire is figyelembe vennék a játékosok véleményét,
tanácsait, a lényeg, hogy legyen egy része a játékosoknak, aki költ, a többi már mindegy, és sajnos hiába írunk bármennyi
ilyen témájú kommentet, ez nem is fog változni :(
 
Fent