Kibeszélő Céhexpedíció 5. szint

Darkpepp

Aktív tag
baccus, felre olvastam amit irt, azt hittem az a gondja, hogy a 4 ertekbol csak 1-1-t ad. ‍/fogomafejememoji
(Csicska forum, nem lehet emojit beilleszteni)
 

Gazficzko

Új tag
Sziasztok! Tök jó lenne ez a CE 5. szint, ha az lenne. Mi vele a probléma? Mindenkinek más, de talán, ami a legtöbbeknél igaz, hogy senki vagy a játékosoknak csak nagyon kis %-a épített városvédelmet az elmúlt években, mindenki a támadásra ment rá, mert az volt a fő szempont és érdeke is mindenkinek, hogy könnyen tudja teljesíteni a CE első 4 szintjét és jól tudjon haladni a CST-en is.
Viszont most itt ez a fránya 5.szint CE-n.. több céh is úgy van vele, hogy majd jól megmutatják a fejlesztőknek és nem nyitják meg a szintet, ezzel mint egy sztrájkolva, hogy valami nem jó, nem tetszik nekik benne.. mondom mi:
- város védelme szükséges hozzá
- nem nagyon van városban helye senkinek sem új városvédelmet nyújtó épületeket lerakni és vagy cserélni a támadó épületeket, mert vagy nincs vagy nem add annyi védelmet és támadó erőt a védelemnek, hogy megérje lecserélni a támadót..
- NINCS HELY
- annyira elvannak szállva a számok az 5.szint vége felé, főleg az utolsó két korban Vénusz és Jupiter, hogy egyszerűen képtelenség ekkora városvédelmet létrehozni
- termékek.. baromi sokat kér és 4 kísérletből képtelenség megcsinálni a legtöbb esetben,.
- gyémánt kell tárgyalásnál a további próbálkozásokhoz, viszont az 1-4. szint már nem add elegendő gyémántot.. add a 4 szint 3*90-et 30% eséllyel.
- ennyire ne legyen már a játék ráállva arra, hogy minél többet költsenek pénzt az emberek, amikor sokaknak alig van másra is...
-- A SOKADIK ÉS LEGNAGYOBB PROBLÉMA, AMIT AZ UTÓBBI IDŐBEN TAPASZTALTAM, HOGY NAGYON SOKAN HAGYTÁK ABBA A JÁTÉKOT ÉS FOGJÁK IS, HA EZ A FIZESS MINÉL TÖBBET FORINTBAN TENDENCIA FOLYTATÓDIK.. Akkor aztán tényleg megéri a sok fejlesztés, ha nem lesz senki sem, aki játsszon is a játékkal..

Az új eventek rendszeréről ne is beszéljünk, de az másik topikba tartozik...
 

AddyMaSTeR

Új tag
Sok mindenben egyetértek Veletek, hozzászólók. És a lényeges elemek mindegyikőtök hozzászólásából kitűnnek, ezt most nem ismételném. Előző kommentemet annyival egészíteném ki, hogy a töredékek borzalmasak. Viszont nekem ad gyémántot, többet mint azelőtt, és Forge-pontot is, azt is többet mint azelőtt. A módosítások hatására a többség elkezdte lerakni/húzni a Vazult, Agyagot, Dealt stb..., így (tervezett vagy akaratlan mellékhatásként) minden korban kihívás - vagy legalábbis feladat - lett a PVP kimaxolása is.
A terület-töredékeket viszont szívesen venném a játékban. Na nem 1/1000 töredék, hanem ilyen napi 1/50 vagy 1/100. És ha belépsz és aktív vagy, akkor lesz hová terjeszkedned. Vagy arathatnánk ezeket valamely eseményépület maxos szintjéről például.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Nos Kedveseim nem értem a felháborodásotokat ?? Ez egy stratégiai játék ! Én 6 éve játszom akkor még abba a fatengelyes világban nem volt csatatér mégis tudtunk fejlődni , A város védelem hozzá tartozik a játékhoz , azt már viszont sajnálom,hogy olyan céhekben vagyok ahol úgy tanítottak be benneteket ,hogy csak a csatatér létezik ,meg kellene tanulni látni és érteni a játék lényegét . Azok akik úgymond sztrájkolnak az csak a saját szegénységi bizonyítványukat állítják ki ,Ha a kezdetektől fogva ki egyensúlyozva építették volna a városukat akkor nem lenne problémájuk ! Nem a játékot kell hibáztatni a saját butaságuk miatt !! Tüske szúródott az egó harcosok körme alá !! Nem panaszkodni kell hanem átgondolni alkalmazkodni ! Arról nem is beszélve ha nem lennének fizetős játékosok a legtöbben nem is tudnátok játszani . Nekem személy szerint nem telne rá ,így hálás vagyok azért ,hogy egy szórakoztató játékot játszhatok !
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nos Kedveseim nem értem a felháborodásotokat ?? Ez egy stratégiai játék ! Én 6 éve játszom akkor még abba a fatengelyes világban nem volt csatatér mégis tudtunk fejlődni , A város védelem hozzá tartozik a játékhoz , azt már viszont sajnálom,hogy olyan céhekben vagyok ahol úgy tanítottak be benneteket ,hogy csak a csatatér létezik ,meg kellene tanulni látni és érteni a játék lényegét . Azok akik úgymond sztrájkolnak az csak a saját szegénységi bizonyítványukat állítják ki ,Ha a kezdetektől fogva ki egyensúlyozva építették volna a városukat akkor nem lenne problémájuk ! Nem a játékot kell hibáztatni a saját butaságuk miatt !! Tüske szúródott az egó harcosok körme alá !! Nem panaszkodni kell hanem átgondolni alkalmazkodni ! Arról nem is beszélve ha nem lennének fizetős játékosok a legtöbben nem is tudnátok játszani . Nekem személy szerint nem telne rá ,így hálás vagyok azért ,hogy egy szórakoztató játékot játszhatok !

A játék jelenlegi működésében a városvédelem teljesen felesleges valami. És attól, hogy behozták a CE 5. szintjét olyan formában, hogy városvédelemmel kell harcolni (ami azért lássuk be elég beteg elgondolás), továbbra is felesleges a városvédelem.
Attól, hogy számodra fontos, akármilyen okból kifolyólag még felesleges marad a játék működését, felépítését tekintve.
Ezt ennél értelmesebb módon is meg lehetett volna oldani, bár az tény, hogy az nagyobb programozást és időt igényelt volna.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Nos kedvesem a régi idők vitáját juttatod eszembe , A város védelem ugyan olyan szerves része a játéknak , mint a csata vagy fosztogatás , én anno pont a fosztogatás miatt mentem rá a védelemre és kamatozott :) Jelenleg kb 2 éve a szomszédaim közül senki nem tudta át törni a védelmem ! A mostani 5 szint meg csak hab a tortán nekem mivel könnyedén végig tolom , A támadóerőm is megfelelő simán csatával fel tudok menni a csatatéren 80-90-es demóig , Ennél többre egyenlőre nincs szükségem a szintemen , a többi meg majd tervezést igényel . Nekem pont ez tetszik mert használni kell egy kicsit a szürke sejteket :) Bezárólag egy tipp azoknak akik mégis neki mennének az 5, szintnek . Ha van Földgömb szökőkútjuk azok annyi 3x3-s támadó épületet lecserélnek amennyi földgömbjük van ,ha kész az 5 szint vissza cserélik .
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nos kedvesem a régi idők vitáját juttatod eszembe , A város védelem ugyan olyan szerves része a játéknak , mint a csata vagy fosztogatás , én anno pont a fosztogatás miatt mentem rá a védelemre és kamatozott :) Jelenleg kb 2 éve a szomszédaim közül senki nem tudta át törni a védelmem ! A mostani 5 szint meg csak hab a tortán nekem mivel könnyedén végig tolom , A támadóerőm is megfelelő simán csatával fel tudok menni a csatatéren 80-90-es demóig , Ennél többre egyenlőre nincs szükségem a szintemen , a többi meg majd tervezést igényel . Nekem pont ez tetszik mert használni kell egy kicsit a szürke sejteket :) Bezárólag egy tipp azoknak akik mégis neki mennének az 5, szintnek . Ha van Földgömb szökőkútjuk azok annyi 3x3-s támadó épületet lecserélnek amennyi földgömbjük van ,ha kész az 5 szint vissza cserélik .

Azért az túlzás, hogy szerves része a játéknak. Jelen van a játékban. És igen, vannak olyanok, mint pl te akik felhúzzák. Ezzel nincs is semmi gond. Ha neked tetszik és úgy érzed, hogy megéri, akkor hajrá.
Ettől még azonban a játék felépítését, működését tekintve szükségtelen.
Ahogy korábban is mondtam, anno az inno megcsinálta ezt a 4 különböző %-os értékes érdekességet. Egyedi ez kétségtelen. Viszont pont emiatt az egyediség miatt van az, hogy a városvédelem sulytalan és lényegtelen.
De ahelyett, hogy ezt a 4 értéket csinálnák meg 2-re (mint ahogy megszokottnak mondható), inkább csináltak egy olyan opciót, amivel sokaknál kiverték a biztosítékot.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Azért az túlzás, hogy szerves része a játéknak. Jelen van a játékban. És igen, vannak olyanok, mint pl te akik felhúzzák. Ezzel nincs is semmi gond. Ha neked tetszik és úgy érzed, hogy megéri, akkor hajrá.
Ettől még azonban a játék felépítését, működését tekintve szükségtelen.
Ahogy korábban is mondtam, anno az inno megcsinálta ezt a 4 különböző %-os értékes érdekességet. Egyedi ez kétségtelen. Viszont pont emiatt az egyediség miatt van az, hogy a városvédelem sulytalan és lényegtelen.
De ahelyett, hogy ezt a 4 értéket csinálnák meg 2-re (mint ahogy megszokottnak mondható), inkább csináltak egy olyan opciót, amivel sokaknál kiverték a biztosítékot.
Kedves az utolso mondatoddal nem tudok vitába szállni :)
 

erika5503

Aktív tag
hát..igen az a híres 5-öe szint,,,egy nagy rakás katyvasz (kaki)mért nem lehet simán támadni ?még lehetőséget sem adtatok rá hogy ott legyen csak 3 esélyt milliónyi termék hetente igy értelmetlen az egész. na meg az avatarok ami eddig megvolt azt mért kell elvenni? amik vannak egy baromságok épeszű egyén nem választja őket mert morbid vissza taszítóak.
 

Csatolmányok

  • Screenshot_15.jpg
    Screenshot_15.jpg
    65,9 KB · Megtekintések: 12
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
hát..igen az a híres 5-öe szint,,,egy nagy rakás katyvasz (kaki)mért nem lehet simán támadni ?még lehetőséget sem adtatok rá hogy ott legyen csak 3 esélyt milliónyi termék hetente igy értelmetlen az egész. na meg az avatarok ami eddig megvolt azt mért kell elvenni? amik vannak egy baromságok épeszű egyén nem választja őket mert morbid vissza taszítóak.
Milyen milliónyi termék?
Milyen avatárt vettek el?
 

Xadornix

Aktív tag
hát..igen az a híres 5-öe szint,,,egy nagy rakás katyvasz (kaki)mért nem lehet simán támadni ?
Még az általad mellékelt képen is ott van a "Csata", éppen mint első lehetőség.
Eddig minden héten csatával sikerült megoldani (legfeljebb küldetés miatt vesztegetek az 1. vagy 2. szinten, de ha előrébb járok, akkor inkább gyorsan végigtolom, azt is elfogadja helyette).
 
Az ötödik szinttel az is baj, hogy telebassza a raktáromat értéktelen dolgokkal, meg töredékekkel. 3x90 gyémánt 30% eséllyel? Nagy büdös lófüttyöt! Negyedik hete egy kanyi gyémántot nem nyertem. Azt NULLA %-nak hívják!!! Röviden: szar lett, gratulálok a fejlesztőknek innét is!
 
Fent