Kibeszélő Céhexpedíció 5. szint

Xadornix

Aktív tag
Hát, nem egyszerű végigmenni rajta, a 74. kaputól végül feladtam az autócsata kísérleteket.
Ezt mid sikerült gyűjteni:
  • Elfeledett templom 50/200
  • Tollas kígyó 50/200
  • Tollas csatlakozó 20/100
  • FiFo 100/800
  • FiFo zsugor 50/800
  • CE 1 VK 100/100
  • CE 2 VK 100/100
  • CE 3 VK 100/100 (Töredékét éri az ócskásnál, mint a tartalma)
  • CE 4 VK 50/100
  • Isteni CSV 30/120
  • Nagyméretű szentláng 25/100
  • Eztli portréja
  • Napisten kapu 1/1
  • Ősökarca 1/1
  • Gyémánt 2*90
A korábbi CE 4 szintje ennél erősen jövedelmezőbb, és kevésbé macerás volt.
 
Én tegnap mentem el az 5. szint feléig, ma be is fejeztem az 5. szintet és háát...

Először is a töredékekkel kapcsolatban csatlakoznék a többi hozzászólóhoz, szerintem is nagyon
rontott a játékon, főleg, hogy kimondottan sok kell egy fejlesztőhöz/épülethez (pl.: fiatalság forrása).

Másodszor abban is egyetértek, hogy az, hogy a gyémántokat leszűkítették a 4. szintre, az talán a legrosszabb
döntés volt, mivel egyrészt sokkal kevesebbet lehet szedni egy CE-ből, másrészt így a kezdők szívnak, akik mondjuk
1-2 szintet le tudnak tolni, így semmit sem kapnak, míg ezelőtt azért egy bő 50 gyémit lehetett szerezni abból is...

Az 1-4. szinttel kapcsolatban az egyetlen pozitívum, amit meg tudnék fogalmazni, az az, hogy
egy kicsit rendezettebbek lettek a jutalmak, illetve talán egy kicsit több FP-t lehet kapni...

Az ötödik szint is lehetett volna sokkal jobb, nekem ami tetszik belőle, az az épületek építése (a plusz bónuszokért),
mert kicsit több esélyt ad a játékosoknak a továbbhaladásra, illetve az elfeledett templom épület, aminek véleményem
szerint kivételesen jó bónuszai vannak, a limitált idő kicsit zavaró, de ezt még elfogadom a bónuszok mellé...

Szerintem ha máshol nem, legalább az utolsó szintnél lehetne kapni teljes épületet, ha ennyire nem
lehet elengedni a töredékeket, hogy megérje azt is végigvinni... Igazából nincs semmi, amiért megérné
végigjátszani... Én most is csak azért vittem végig, hogy végignézegessem, hol mennyi a bónusz/termék/jutalom,
de nem hinném, hogy túl gyakran végigmennék rajta...
És ha már bónusz/termék, hát azok az értékek valami borzalmasak...
Az utolsónál már (úgy, hogy épülettel levont egy kevés árut) bő 70 terméket kért, szerintem nem meglepő,
hogy 10K+ termékem ment rá. Nekem alapvetően a koromhoz (koraközép) képest több támadásim van,
így a 1-4. szint elég könnyen ment, de az ötödiknél, szinte hatványozódnak a bónuszok (kapu: érték):
76: 350...80: 710. És ezt ugye a védő sereg bónuszával kéne csinálni, mert miért is ne... Szerintem globálisan
az egész FoE-be nincs senkinek ennyi, és ez csak a kora középkor...mennyi jupiterkorban?
Vagy a bónuszokat kéne csökkenteni, vagy váltani a támadó sereg bónuszára...

Nekem egyenlőre (röviden) ez a véleményem, lehetett volna sokkal jobb is.
 

1.0. Robby

Új tag
Hali. 1.Jó irányba toltátok a játékot hogy úgy végezze mint sok másik,abbahagyom mert nem akarok,tudok egy vagyont fizetni bele.
2. A nagyobb bevétel érdekében rontottatok a játékélményen, a Ce a töredék "ajándékokkal " és a gyémánt kivezetésével = 0.
3. Jó lenne figyelembe venni az itt elhangzó véleményeket....
 

erika5503

Aktív tag
A CE 5. szintjén nincs is más csak a semmire nem jó fecnik, meg a nyomi avatarok. Védősereget betenni értelmetlen, mert a védő- ill. annak a támadóbónusza egyenlő a majdnem nullával, hiszen mindenki támadóra építi a városát. De mi másra is építené, hiszen minden event a támadást erősítő épületeket adja, és akkor most nyomjuk át védőre? Minek? A CE 5. szintje ennyit nem ér, és lehet egyezkedni is akár, akinek szimpi. Nekem annyira nem, mivel a második kapunál már 48 db árut kér, egy-egy egyezkedésnél. Egy 3 fázisos tárgyalás elvisz 3x48 árut egyféléből, és ez csak 1 tárgyalás. Az utolsó kapu akkor vajon mennyit kér? Odáig nem jutottam még el, de gondolom bőven 100 felett, mindezt fecnikért meg nyomi avatarokért.

Kaptam olyan töredéket, hogy 20/800. Ez egy "fiatalság forrása" című fergeteges épület, persze ennek van zsugorítója is, ami szinten 800 fecnit kér egy egészhez. Ez valami vicc? Ha ezt a CE-n lehet beszerezni és kegyes lesz a véletlen, akkor talán 1 év múlva lesz egy fiatalság forrás című épületem, ha szerencsém van, akkor a zsugorítója jön párhuzamban, de nem jön, mert ez egy ilyen játék, de azért mondjuk, hogy arra "csak" egy fél évet kell várni.
Persze ehhez 40 CE-n (10 hónap kb.) keresztül, minden alkalommal kell kapnom 1db 20-as fecnit.
Tényleg arról lehet szó, hogy összeülnek a Forge-ok megalkotói, és azon agyalnak, hogyan nyomják le a játékélményt. Eddig teljesen rendben volt CE, ki lehetett fogni nagyon jó kis cuccokat, gyémántokat stb. Most kiürítették a CE összes szintjét, fecni, fecni és megint csak fecni.
a töredékek töredéke---egy egy agyatlan és felesleges ötlet a fejlesztőktől...---olyan ez mint a keret munka idő -----rá ér 2 év múlva kifizetni a dolgozót és addig a boltban hogy vásároljon? nagyon rossz irányba halad a játék ami lassan nem lesz érdekes és egy dög unalom lesz. A sok időtlen eventek ami semmire nem jók, ott tartok, hogy el sem kezdem... jó lenne ha a város területét növelnék és elérhetővé tenni ahogy az elején tették, mert ez mostanában egy rakás hulladék., semmire nem jó és nem érhető el semmi pláne ha az eventes feladat építkezést kér....hová? :( elérhetetlen megoldás lesz a kérés.
 

erika5503

Aktív tag
Hát gyerekek, nem akarok megsérteni senkit sem, de őszintén szólva, nem lehet finoman fogalmazni azokról, akik ezt tették a CE-vel, úgy látom az InnoGames eleve elmezavarban szenvedő vezetése elvesztette a maradék józan eszét is, ugyanis a játék eddig talán élvezhető komponensét sikerült teljesen elcseszni.
Kezdjük ott, hogy idiótaság volt töredékekre átállni, így sem ér szart sem már amit ad az 1-4 szint, maximum arra jók, hogy az ócskásnál eladjuk őket, de ezek a marhák annyira jól megcsinálták, hogy pl. a 4. szint választója fele annyit sem ér, mint maga a teraszos farm, vagy annak a fejlesztője, így ha az ember a már lassan egyre nehezebben megszerezhető "díjakat" el akarja adni, akkor először le kell rakni a választóból, amihez ugye helyet kell keríteni, majd fel kell szedni épületraktározással és úgy érdemes eladni, szóval ehhez a marhasághoz aztán gratulálok.

A másik az, hogy amiért még megérte belekezdeni, az az hogy lehetett gyémántot szerzeni, erre most gyakorlatilag ennek nagyon kevés az esélye, sőt amit esetleg szerzel mondjuk összesen 50 gyémántot, annak az 5. szintnél legalább a 2x-sét elköltöd, mert gyengébb játékosok max. tárgyalással csinálhatják meg, meg azok az erősebbek is, akiknek a városvédelme nem sokat ér és akkor a termék költségekről nem is beszélek, egy héten nem termelek annyi terméket, amennyi az 5. szintre elmegy, szóval kérdés, hogy mennyire normális az a félkegyelmű, amelyik ezt kitalálta, bár szerintem a kérdés eléggé költői.

Ja és a vicces az pl. tárgyalásnál, hogy a tárgyalást segítő "erőd" többe kerül, mint amekkora redukáló hatása van, főleg egy elhúzódó tárgyalásnál, szóval úgy látom az InnoGames-nél nem nagyon megy a matek, bár azért mert ők hülyék, nem kellene elrontani a játékélményt és lehúzni a játékosokat.

Szóval röviden és tömören összefoglalva, jól elbaszták a játék sokak által eddig legjobban kedvelt elemét, de annyira, hogy nem csak a játékkedvet, hanem az életkedvét is elvették az embernek, szóval ehhez gratulálni tudok a sok félkegyelműnek!
én azt nem szeretem, hogy mindig bizonygatják, hogy milyen fontosak ők és kitalálnak sok baromságot---csak hogy bizonyítsanak a munkájuk fontosságáról . Én egy fillért nem adnék erre a munkára.
 

aranylótusz

Új tag
Hát gyerekek, az itt leírtakhoz semmit sem tudok hzzátenni :(
Egyre kevesebb dolog marad, amiért érdemes itt játszani ...
... és nincsenek illúzióim, ez a vezetés az utóbbi fél - egy évben szisztematikusan leépíti a játékot az újításokkal.
Ennyi.
 

Darkpepp

Aktív tag
Van olyan jatekos aki csataval csinalta meg? irja meg mennyi tam es ved kell hogy vegig lehessen csatazni.
 

Xadornix

Aktív tag
Van olyan jatekos aki csataval csinalta meg? irja meg mennyi tam es ved kell hogy vegig lehessen csatazni.
Azt hittem a bejegyzésből egyértelmű. Végig csata, 73. kapu még ment korabeli egységekkel auto-csatával, utána váltanom kellett kézire és lebegőtankra.
Jelenben 1243% a CE 80. kapunál az ellenfél bónusza... 566/808-ra pumpáltam (2 CE épület) fel a sajátomat. A 74. kapunál 356/598-on (1 CE épület) álltam, úgy nem ment jelenessel, a 75-79 részen nem kellett pumpálni, elég volt a lebegő.
 

DragonKid22

Új tag
Inkabb oruljetek, hogy egyaltalan tobb varossal is jatszhattok es nem hozzak be azt, hogy innentol csak 1 varossal rendelkezhet a jatekos. Na akkor mekkora lesz a felhaborodas mikor megszunik a gyemantvaros. xD
Probaljak lassitani a gyemantvarosok terjeszkedeset/fejlodeset ez tisztan latszik.
Ja, örüljünk, hogy egyáltalán van még játék...
Figyi, azért, mert neked nem sikerült létrehozni gyémántvárost (épkézláb fővárost is alig), másnak még sikerülhet. A lehetőségét a fejlesztők biztosították!

Amúgy ha csökkentik a gyémántszerzési lehetőséget, akkor szerinted mit fognak csinálni az emberek?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Akinek, ha nagyon kell, vásárolni fog pénzért, hisz ez a fejlesztők célja, ez elég egyértelmű!
 

Darkpepp

Aktív tag
Ja, örüljünk, hogy egyáltalán van még játék...
Figyi, azért, mert neked nem sikerült létrehozni gyémántvárost (épkézláb fővárost is alig), másnak még sikerülhet. A lehetőségét a fejlesztők biztosították!

Amúgy ha csökkentik a gyémántszerzési lehetőséget, akkor szerinted mit fognak csinálni az emberek?
Mehet a siras oregem, de engem kurvara hidegen hagy a gyemantvaros, en gyemant nelkul is tokeletesen eljatszom a jatekkal, mert tudod ingyenes jatek, nem eroltetnek ra a gyemantra, eventeket is siman lehet teljesiteni gyemant nelkul. Szoval gyorsan szedj ossze par pzst es az agy allatt hisztizz tovabb.

Mit fognak csinalni majd az emberek? Akiket hidegen hagy a gyemant mint pl. engem azok tovabbra is jatszani fognak vele, akiknek az elete a gyemanton fugg azok fejbe lovik magukat, leszarom mit csinalnak majd.
 

DragonKid22

Új tag
Akinek, ha nagyon kell, vásárolni fog pénzért, hisz ez a fejlesztők célja, ez elég egyértelmű!
Akinek meg nem létszükséglet, mint nekem, és játszani is szeret, az épít gyémántvárost, mert van rá lehetőség.

Vagy abbahagyja a játékot, mert erre nem fogok vagyonokat locsolni. Annyit nem ér az egész.

Nekem az a véleményem, hogy ez is a cél... kiszórni azokat a játékosokat akik nem, vagy nem eleget költenek a játékra. A szerver terhelés csökken, a fizetőképes játékosbázis megmarad.

(Az meg egy másik kérdés, hogy vagyonok rálocsolása után engem rendkívüli módon zavarna, ha még úgy is a b**i reklámokat kéne nézegetnem. Mert ugye pár hónappal ezelőtt ez is volt téma. Akkor azt írták, mindegy mennyit költesz, nem leszel reklámmentes.)
 

DragonKid22

Új tag
Mehet a siras oregem, de engem kurvara hidegen hagy a gyemantvaros, en gyemant nelkul is tokeletesen eljatszom a jatekkal, mert tudod ingyenes jatek, nem eroltetnek ra a gyemantra, eventeket is siman lehet teljesiteni gyemant nelkul. Szoval gyorsan szedj ossze par pzst es az agy allatt hisztizz tovabb.

Mit fognak csinalni majd az emberek? Akiket hidegen hagy a gyemant mint pl. engem azok tovabbra is jatszani fognak vele, akiknek az elete a gyemanton fugg azok fejbe lovik magukat, leszarom mit csinalnak majd.
Még egyszer mondom, hátha eljut a tudatodig: a gyémántváros lehetőségét ők teremtették meg.

Neked nem kell gyémánt? Akkor gondolom egyetlen gyémántos terjeszkedést sem használtál ki.
 

DragonKid22

Új tag
Mehet a siras oregem, de engem kurvara hidegen hagy a gyemantvaros, en gyemant nelkul is tokeletesen eljatszom a jatekkal, mert tudod ingyenes jatek, nem eroltetnek ra a gyemantra, eventeket is siman lehet teljesiteni gyemant nelkul. Szoval gyorsan szedj ossze par pzst es az agy allatt hisztizz tovabb.

Mit fognak csinalni majd az emberek? Akiket hidegen hagy a gyemant mint pl. engem azok tovabbra is jatszani fognak vele, akiknek az elete a gyemanton fugg azok fejbe lovik magukat, leszarom mit csinalnak majd.

Mondjuk az is érdekes, amikor megkérdezik a játékosok véleményét (amire utána magasról tesznek). Leírjuk a véleményünket és akkor jön egy hozzád hasonló ...... és rákezd erre a papírzsepis dumára. Ha neked minden ok, akkor minek jössz ide? :D
 

aranylótusz

Új tag
másfél évet játszottam, ez az expedíciós újrakalibrálás rávilágított arra, hogy itt lehet ügyes bárki, de ha nem tolja be a forintokat talicskával, hogy gyémántot szerezzen, az mehet a búsba érdekes lesz a játékot fenntartani egy maréknyi fizetős játékossal
 

Darkpepp

Aktív tag
Erdekes en a 4 ev alatt egyszer se koltottem gyemit eventre es mindig meglett a fullos epulet, most is meglesz. Lehet velem a gond. Fákk
 

kile

Új tag
A töredékek töredékéért nem fogok játszani. Márpedig efele haladunk. Elég szépen visszafejlesztették ezt a játékot. A kedvem nem most, a CE 5. szintjének bevezetése óta ment el a FOE-tól. Akkor kezdődött, amikor egyre erőteljesebben kezdett kilógni a lóláb. Márminthogy ebbe a játékba valós pénzt kell befektetned ha haladni szeretnél. Annyira nem fogok unatkozni, hogy ezt megtegyem :)
Gratula fejlesztők! A játékosok véleményére meg rá se rántsatok! (ahogyan eddig se tettétek)
 
Fent