Kibeszélő Céhexpedíció 5. szint

Darkpepp

Aktív tag
“A nagyobb egység elérése érdekében az 1-4. szinteket is újrakalibráljuk. Az eheti expedíció során még nem, de a jövő héttől már ezek a változások is elérhetőek lesznek!”

Szoval a heten bekerul az 5. szint de a tobbi valtoztatas csak jovo hettol, ha jol ertem? Vagy az 5. szint is csak jovo hettol?
 

AddyMaSTeR

Új tag
Forge of Fragments igen.
Értem én, hogy sietni kellett a fordítással, de kérlek, vegyetek fel fordítónak (vagy valakit akinek köze is van az angolhoz), mert ennyi hibával - nem csak fordítási, helyesírási is - talán még soha egyik bejegyzésben sem találkoztam. Tudom, értsd jól meg ilyenek, de ez azért durva.

Nem a fordításhoz kapcsolódva - kedvenc mondatom: "Összeállításához a főbb (minden 4.) találkozásokat kell teljesíteni, amik során töredékekben fogtok részesülni. A töredékek száma az expedíción előre haladva nő. Ha mindig sikeresen teljesítetitek az expedíció 5. szintjét is, 28 nap alatt megszerezhetitek a templomot."
Miért kell mindenből töredéket csinálni? Komolyan kérdezem, idáig hogy juttok el? Ja és reménykedem, hogy ami a Béta szerveren volt, hogy innentől kezdve az 1-4. szinteken értéktelen jutalmak és töredékek lesznek, FP meg gyémánt felejtős, az javításra került, mert ez tényleg gáz.
A "tehát megéri játszani," mert a töredékekből hamarabb lesz választókészlet elgondolás margójára: a játékos nem azért játszik, mert választókészlet lesz a töredékekből, hanem mert szeretne fejlődni, előre haladni, növelni a FP-bevételét, áruját. Ja és az eseményépületeket bonyolult számítások és solver nélkül megszerezni. Az arany fejlesztőkészlet ismét egy nagyszerű ajánlat, különdíjazott lett a "Hogyan veszítsünk el mind több és több FoE-játékost minél kevesebb idő alatt?" kategóriában. Én csak kicsit több mint 1 éve játszom. Képzeljétek el, mit tudnának mesélni azok, akik szinte a játék kezdetétől itt vannak... És már én is csak azt hallgattam, hogy mennyi minden megváltozott rossz irányba, de most tapasztalom is már egy ideje.
A meglátásomért, észrevételemért nem kérek elnézést, hiszen ezt elvileg szabad. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nagyon örülök ezeknek az újításoknak. Így legalább nem kell gondolkozni, hogy miként oldjuk meg ezeket, mert annyira feleslegesek, hogy kár rajtuk agyalni.
A városvédelem növelésének értelmére ennél nagyobb értelmetlenséget nem lehetett volna kitalálni.
 

erika5503

Aktív tag
Nagyon örülök ezeknek az újításoknak. Így legalább nem kell gondolkozni, hogy miként oldjuk meg ezeket, mert annyira feleslegesek, hogy kár rajtuk agyalni.
A városvédelem növelésének értelmére ennél nagyobb értelmetlenséget nem lehetett volna kitalálni.
megint egy agyatlan megoldás részükről és szinte lehetetlen lesz bármit is fogunk csinálni pénz nélkül.
ezt jól kitalálták a pénzeseknek :(
 
Van egy olyan érzésem az utóbbi időben, hogy összeül hetente a FOE-stáb és azon filóznak, hogy lehetne a játékélményt még jobban rontani. Most azt ötlötték ki, hogy a városvédelmet kell erősíteni. A városvédelemnek az egész játékban SEMMI ÉRTELME, mert úgy lett megalkotva, hogy bárki feltörheti a várost. Még katonát sem érdemes betenni. Erre jönnek ezzel az 5. szinttel. Akik ezeket kitalálják, azok játszottak már életükben?
Észrevételem 1. töredéke ez. Ha kíváncsi a 2.-ra is, nézzem be a jövő héten és erősítse meg közben a védelmét!!! :))))
 

Cidra

Tag
Eddig azért is érdemes volt végigcsinálni a CE-t, mert nem kevés, jó jutalmat is össze lehetett szedni a reszli mellett. Mindent kivettek, csak a reszli maradt, ill. az sem, csak a töredékei. Szép munka! A városvédelem eztán se fog érdekelni, most már az egész CE sem.
 

Gróf úr

Aktív tag
Kivettétek a gyémántokat.
Részleteket adtok komplett épületek helyett. (mondjuk ezek se így, se úgy nem érdekelnek!)
Komolyan azt hiszitek, hogy ettől vonzóbb lett a CE?
Francokat! Épp ellenkező hatást értetek el vele! Kenjétek az egészet a hajatokra!
A videóban azt kéritek, hogy mondjuk el a véleményünket...
Szerintem nem akarjátok tudni, hogy mi a véleményem!
 

Blue HellCat

Új tag
A CE 5. szintjén nincs is más csak a semmire nem jó fecnik, meg a nyomi avatarok. Védősereget betenni értelmetlen, mert a védő- ill. annak a támadóbónusza egyenlő a majdnem nullával, hiszen mindenki támadóra építi a városát. De mi másra is építené, hiszen minden event a támadást erősítő épületeket adja, és akkor most nyomjuk át védőre? Minek? A CE 5. szintje ennyit nem ér, és lehet egyezkedni is akár, akinek szimpi. Nekem annyira nem, mivel a második kapunál már 48 db árut kér, egy-egy egyezkedésnél. Egy 3 fázisos tárgyalás elvisz 3x48 árut egyféléből, és ez csak 1 tárgyalás. Az utolsó kapu akkor vajon mennyit kér? Odáig nem jutottam még el, de gondolom bőven 100 felett, mindezt fecnikért meg nyomi avatarokért.

Kaptam olyan töredéket, hogy 20/800. Ez egy "fiatalság forrása" című fergeteges épület, persze ennek van zsugorítója is, ami szinten 800 fecnit kér egy egészhez. Ez valami vicc? Ha ezt a CE-n lehet beszerezni és kegyes lesz a véletlen, akkor talán 1 év múlva lesz egy fiatalság forrás című épületem, ha szerencsém van, akkor a zsugorítója jön párhuzamban, de nem jön, mert ez egy ilyen játék, de azért mondjuk, hogy arra "csak" egy fél évet kell várni.
Persze ehhez 40 CE-n (10 hónap kb.) keresztül, minden alkalommal kell kapnom 1db 20-as fecnit.
Tényleg arról lehet szó, hogy összeülnek a Forge-ok megalkotói, és azon agyalnak, hogyan nyomják le a játékélményt. Eddig teljesen rendben volt CE, ki lehetett fogni nagyon jó kis cuccokat, gyémántokat stb. Most kiürítették a CE összes szintjét, fecni, fecni és megint csak fecni.
 

DragonKid22

Új tag
Mi ez a retek megoldás? Komolyan azt hittézek, hogy ettől lesz jobb a játék? Fejlesztők! Anyukátok csuklik már???
5. szinten én támadok, de a védelmem számít? Minek? Sehova máshova nem kell (vagy felesleges) a városvédelem! Ide mi a ráknak kellett behozni?
Eddig legalább jöttek épületek, amiket el lehetett adni az ócskásnál és néha lehetett fogni valami jót. Most meg nesze, itt egy halom töredék, örülj jobbágy!
 
Hát gyerekek, nem akarok megsérteni senkit sem, de őszintén szólva, nem lehet finoman fogalmazni azokról, akik ezt tették a CE-vel, úgy látom az InnoGames eleve elmezavarban szenvedő vezetése elvesztette a maradék józan eszét is, ugyanis a játék eddig talán élvezhető komponensét sikerült teljesen elcseszni.
Kezdjük ott, hogy idiótaság volt töredékekre átállni, így sem ér szart sem már amit ad az 1-4 szint, maximum arra jók, hogy az ócskásnál eladjuk őket, de ezek a marhák annyira jól megcsinálták, hogy pl. a 4. szint választója fele annyit sem ér, mint maga a teraszos farm, vagy annak a fejlesztője, így ha az ember a már lassan egyre nehezebben megszerezhető "díjakat" el akarja adni, akkor először le kell rakni a választóból, amihez ugye helyet kell keríteni, majd fel kell szedni épületraktározással és úgy érdemes eladni, szóval ehhez a marhasághoz aztán gratulálok.

A másik az, hogy amiért még megérte belekezdeni, az az hogy lehetett gyémántot szerzeni, erre most gyakorlatilag ennek nagyon kevés az esélye, sőt amit esetleg szerzel mondjuk összesen 50 gyémántot, annak az 5. szintnél legalább a 2x-sét elköltöd, mert gyengébb játékosok max. tárgyalással csinálhatják meg, meg azok az erősebbek is, akiknek a városvédelme nem sokat ér és akkor a termék költségekről nem is beszélek, egy héten nem termelek annyi terméket, amennyi az 5. szintre elmegy, szóval kérdés, hogy mennyire normális az a félkegyelmű, amelyik ezt kitalálta, bár szerintem a kérdés eléggé költői.

Ja és a vicces az pl. tárgyalásnál, hogy a tárgyalást segítő "erőd" többe kerül, mint amekkora redukáló hatása van, főleg egy elhúzódó tárgyalásnál, szóval úgy látom az InnoGames-nél nem nagyon megy a matek, bár azért mert ők hülyék, nem kellene elrontani a játékélményt és lehúzni a játékosokat.

Szóval röviden és tömören összefoglalva, jól elbaszták a játék sokak által eddig legjobban kedvelt elemét, de annyira, hogy nem csak a játékkedvet, hanem az életkedvét is elvették az embernek, szóval ehhez gratulálni tudok a sok félkegyelműnek!
 

Zsu1964

Új tag
Sziasztok! Csatlakozom az előttem szólókhoz: Ha az Inno már olyan szinten van anyagilag, hogy megengedheti magának, hogy ezt a szuper játékot olyan körre szükítse, akik valós pénzzel támogatják őket, akkor egy nagyon jó lépés volt...... Mert azzal, hogy a CE-n megszerezhető gyémántok eltűntek, akik a rendszeres vásárlást nem engedhetik meg maguknak tényleg el fognak tűnni. Maradnak azok, akik ezt megtehetik, tehát igencsak szűkül majd a kör, hulljon a férgese. Ha pedig nem ez volt a cél, akkor ÓRIÁSI HIBA volt! Mert mi a több: pl. 10 millióból 1 millió néha áldoz rá egy keveset vagy 1 millióból - akik már amúgy is sok gyémánttal rendelkeznek, és már olyan magas szinten vannak, hogy csak ha már nagyon megéri, akkor vesz gyémántot... De lehet, hogy már nem számit. És megmarad a "nagyok" játéka, új játékosok nagyon gyér számban fognak tudni felfejlődni. Ha pedig az Inno anyagilag bajban van, és azt szeretné, hogy minél több játékos költsön valós pénzt, hát nagyon melléfogott.....
 
Utoljára szerkesztve:
Sziasztok! Csatlakozom az előttem szólókhoz: Ha az Inno már olyan szinten van anyagilag, hogy megengedheti magának, hogy ezt a szuper játékot olyan körre szükítse, akik valós pénzzel támogatják őket, akkor egy nagyon jó lépés volt...... Mert azzal, hogy a CE-n megszerezhető gyémántok eltűntek, akik a rendszeres vásárlást nem engedhetik meg maguknak tényleg el fognak tűnni. Maradnak azok, akik ezt megtehetik, tehát igencsak szűkül majd a kör, hulljon a férgese. Ha pedig nem ez volt a cél, akkor ÓRIÁSI HIBA volt! Mert mi a több: pl. 10 millióból 1 millió néha áldoz rá egy keveset vagy 1 millióból - akik már amúgy is sok gyémánttal rendelkeznek, és már olyan magas szinten vannak, hogy csak ha már nagyon megéri, akkor vesz gyémántot... De lehet, hogy már nem számit. És megmarad a "nagyok" játéka, új játékosok nagyon gyér számban fognak tudni felfejlődni. Ha pedig az Inno anyagilag bajban van, és azt szeretné, hogy minél több játékos költsön valós pénzt, hát nagyon melléfogott.....
Az a baj, hogy így is és úgy is idióták. Van az a mondás, hogy sok kicsi sokra megy. Ha a hülye gyémántok árát megfeleznék és esetleg gyakrabban lenne duplás, vagyis 200%-os akció, szerintem sokkal több pénz jönne be egy egységnyi idő alatt, mint így, hogy már lassan egy kisebb vagyont kérnek párszáz gyémántért, azt közben lassan alig lehet őket valamire használni, mert az eseményes bónuszért megint külön fizetni kell, más meg elvisz eleve egy csomó gyémántot, szóval ilyen árak mellett a legtöbb embernek elmegy a kedve ettől a szartól amit játéknak neveznek, főleg hogy a korokat is, a nevezetesek nagy részét is sikerült elbaszni anno, most meg már a CE-t is elbaszták.
Úgy tudom bétán sokan kifejezték a nemtetszésüket a CE 5. szintjével kapcsolatban, meg az 1-4. szint módosításával kapcsolatban, erre a hülyék mit csináltak? Bevezették élesben. Nem normálisak. Igazán felvehetnének valaki olyat is a céghez, akinek nem gyök2 az IQ-ja.
 
Szeretném kiemelni a pozitívumokat... Nyugi! Rövid lesz a lista. :p
Kivágták a piszorába a győzelmi tornyot (én hál'Istennek legalábbis nem találkoztam vele).

Az 5. szintbe még nem kezdtem bele...
Nem is fogok. :cool:
Gyémántot alig adott, mittoménmilyen töredéket viszont rengeteget...

DE! Mivel az Inno-nak szemlátomást szívéhez nőtt a töredék-téma és szeret elérhető célokat kitűzni a játékosoknak, azt javaslom, hogy mindenki, aki még hozzászól ehhez a naccerű újjításhoz jelen topikban, adjon le annyi töredékszavazatot - mondjuk 10.000-ig gyűjtjük ;) - amennyit jónak lát.

Részemről 1 töredékszavazat

Esetleg locsolóvers-faragó versenyt is hirdethetne az Inno. Mindegy, miről szóljon, csak tartalmazza a "töredék" és az "Inno" kulcsszavakat, és csak a szavak töredékét tartalmazza...
 
Utoljára szerkesztve:

DragonKid22

Új tag
Én megpróbálkoztam az 5. szinttel, kár volt! Maraton? Ez egy baromság! A világon nincs annyi termék, amennyit ez a szemét benyel! És miért? Töretékekért.... TÖREDÉKEKÉRT BÁZEG.... TÖREDÉKEKÉRT.... Nagyon beleszerelmesedtek a fejlesztők ezekbe a töredékekbe. 1-2 éve még alig voltak. Talán a temetőfejlesztés töredéke árválkodott nagyon sokáig a raktáramba, amíg ki nem töröltem a francba. Aztán valahol a jutafarmos esemény körül kezdték bevezetni ezeket a szemeteket. Nem mondom, van jó része is, elég stabilan jön a korfejlesztő töredék, de összességében túl lett tolva ez a baromság. Eddig jó volt a CE, mert azért minden héten volt esély egy forrásra vagy forrás zsugorítóra. Most? Fusd a maratont, aztzán majd ha kegyes lesz hozzád a jéték, egy vagyon elverése után talán összehozol egyet. Hát kösz nem! Eddig minden CE-n jött egy rakás épület, aminek bár sok értelme nem volt, de adott annyit érte az ócskás, hogy abból lehetett szerezni valami értelmeset. Most ez is off... Tudom: MARATON! Ez a kulcsszó... Hát, csak annyit tudok mondani, hogy a maratonotokkal és a töredékeitekkel együtt helyezzétek fel magatoknak oda a játékot, ahol soha nem süt a nap!

Gyémánt szerzést és a forrásokat vajon mikor akarjátok törölni teljesen és véglegesen?

Nagy illúzióim nincsenek, ez a szar is így marad, ahogy a reklámos baromságokat is lehet nézegetni.
 

Darkpepp

Aktív tag
Inkabb oruljetek, hogy egyaltalan tobb varossal is jatszhattok es nem hozzak be azt, hogy innentol csak 1 varossal rendelkezhet a jatekos. Na akkor mekkora lesz a felhaborodas mikor megszunik a gyemantvaros. xD
Probaljak lassitani a gyemantvarosok terjeszkedeset/fejlodeset ez tisztan latszik.
 
Fent