Kibeszélő Céhexpedíció 5. szint

Xadornix

Aktív tag
Az ötödik szinttel az is baj, hogy telebassza a raktáromat értéktelen dolgokkal, meg töredékekkel. 3x90 gyémánt 30% eséllyel? Nagy büdös lófüttyöt! Negyedik hete egy kanyi gyémántot nem nyertem. Azt NULLA %-nak hívják!!! Röviden: szar lett, gratulálok a fejlesztőknek innét is!
  • A gyémántra a 4. szint ad esélyt, nem az 5.
  • Jellemzően adogat gyémántot.
  • Négy hét alatt 0 gyémánt, az konkrétan 1,384% eséllyel történik, ez jóval több, mint 0% (Mellesleg ez minden 72. játékosra lesz így igaz 4 hét alatt
  • Szerintem az első 4 szint tesz a raktárba kizárólag szemetet, de ez nyilván ízlés kérdése
Azzal egyet tudok érteni, hogy az első 4 szint rosszabb lett, mint korábban:
  • a heti gyémántmennyiség csökkent
  • a "nyeremények" sokkal rosszabb összáron adhatóak el az ócskásnak
Cserébe valamivel több az egység, és ott egy + 5. szint
 

Xadornix

Aktív tag
Itt vajon mit jelenthet a második mondat? "Ez törli az erőforrás korábbi kiválasztását."
2210 bővítmény megtekintése
Biztosat nem állíthatok, mert ilyen hülyeséget nem építettem soha, de szerintem azt jelenti, hogy normál esetben adott kaput akárhányszor kezded újra, ott mindig ugyanaz az árukészlet játszik. Ellenben ha építesz egy ilyen bizgerét, akkor (nemcsak kivesz egyet a lehetséges erőforrások közül, hanem teljesen) új készlettel futhatsz neki.

Tehát érdemes lehet (valakinek) azért felépítenie, mert mondjuk folyadékmegkötőből nincs elég a sok vesztegetésre, de miután felépíti a Tlacotzontli szobrot, van esély, hogy helyette pl. sűrítettanyag kapszulát kérjenek...
 
Hát gyerekek, nem akarok megsérteni senkit sem, de őszintén szólva, nem lehet finoman fogalmazni azokról, akik ezt tették a CE-vel, úgy látom az InnoGames eleve elmezavarban szenvedő vezetése elvesztette a maradék józan eszét is, ugyanis a játék eddig talán élvezhető komponensét sikerült teljesen elcseszni.
Kezdjük ott, hogy idiótaság volt töredékekre átállni, így sem ér szart sem már amit ad az 1-4 szint, maximum arra jók, hogy az ócskásnál eladjuk őket, de ezek a marhák annyira jól megcsinálták, hogy pl. a 4. szint választója fele annyit sem ér, mint maga a teraszos farm, vagy annak a fejlesztője, így ha az ember a már lassan egyre nehezebben megszerezhető "díjakat" el akarja adni, akkor először le kell rakni a választóból, amihez ugye helyet kell keríteni, majd fel kell szedni épületraktározással és úgy érdemes eladni, szóval ehhez a marhasághoz aztán gratulálok.

A másik az, hogy amiért még megérte belekezdeni, az az hogy lehetett gyémántot szerzeni, erre most gyakorlatilag ennek nagyon kevés az esélye, sőt amit esetleg szerzel mondjuk összesen 50 gyémántot, annak az 5. szintnél legalább a 2x-sét elköltöd, mert gyengébb játékosok max. tárgyalással csinálhatják meg, meg azok az erősebbek is, akiknek a városvédelme nem sokat ér és akkor a termék költségekről nem is beszélek, egy héten nem termelek annyi terméket, amennyi az 5. szintre elmegy, szóval kérdés, hogy mennyire normális az a félkegyelmű, amelyik ezt kitalálta, bár szerintem a kérdés eléggé költői.

Ja és a vicces az pl. tárgyalásnál, hogy a tárgyalást segítő "erőd" többe kerül, mint amekkora redukáló hatása van, főleg egy elhúzódó tárgyalásnál, szóval úgy látom az InnoGames-nél nem nagyon megy a matek, bár azért mert ők hülyék, nem kellene elrontani a játékélményt és lehúzni a játékosokat.

Szóval röviden és tömören összefoglalva, jól elbaszták a játék sokak által eddig legjobban kedvelt elemét, de annyira, hogy nem csak a játékkedvet, hanem az életkedvét is elvették az embernek, szóval ehhez gratulálni tudok a sok félkegyelműnek!
Ce 5.szint nem nagy ördöngség. Meg lehet csinálni tárgyalás nélkül is.Igy aztán a termék redukálására nem kell gondolni. :)
 
Én megpróbálkoztam az 5. szinttel, kár volt! Maraton? Ez egy baromság! A világon nincs annyi termék, amennyit ez a szemét benyel! És miért? Töretékekért.... TÖREDÉKEKÉRT BÁZEG.... TÖREDÉKEKÉRT.... Nagyon beleszerelmesedtek a fejlesztők ezekbe a töredékekbe. 1-2 éve még alig voltak. Talán a temetőfejlesztés töredéke árválkodott nagyon sokáig a raktáramba, amíg ki nem töröltem a francba. Aztán valahol a jutafarmos esemény körül kezdték bevezetni ezeket a szemeteket. Nem mondom, van jó része is, elég stabilan jön a korfejlesztő töredék, de összességében túl lett tolva ez a baromság. Eddig jó volt a CE, mert azért minden héten volt esély egy forrásra vagy forrás zsugorítóra. Most? Fusd a maratont, aztzán majd ha kegyes lesz hozzád a jéték, egy vagyon elverése után talán összehozol egyet. Hát kösz nem! Eddig minden CE-n jött egy rakás épület, aminek bár sok értelme nem volt, de adott annyit érte az ócskás, hogy abból lehetett szerezni valami értelmeset. Most ez is off... Tudom: MARATON! Ez a kulcsszó... Hát, csak annyit tudok mondani, hogy a maratonotokkal és a töredékeitekkel együtt helyezzétek fel magatoknak oda a játékot, ahol soha nem süt a nap!

Gyémánt szerzést és a forrásokat vajon mikor akarjátok törölni teljesen és véglegesen?

Nagy illúzióim nincsenek, ez a szar is így marad, ahogy a reklámos baromságokat is lehet nézegetni.
Ce5 szintre nem feltétlen kell termék. Lehet csatázni is.
 
Az a baj, hogy így is és úgy is idióták. Van az a mondás, hogy sok kicsi sokra megy. Ha a hülye gyémántok árát megfeleznék és esetleg gyakrabban lenne duplás, vagyis 200%-os akció, szerintem sokkal több pénz jönne be egy egységnyi idő alatt, mint így, hogy már lassan egy kisebb vagyont kérnek párszáz gyémántért, azt közben lassan alig lehet őket valamire használni, mert az eseményes bónuszért megint külön fizetni kell, más meg elvisz eleve egy csomó gyémántot, szóval ilyen árak mellett a legtöbb embernek elmegy a kedve ettől a szartól amit játéknak neveznek, főleg hogy a korokat is, a nevezetesek nagy részét is sikerült elbaszni anno, most meg már a CE-t is elbaszták.
Úgy tudom bétán sokan kifejezték a nemtetszésüket a CE 5. szintjével kapcsolatban, meg az 1-4. szint módosításával kapcsolatban, erre a hülyék mit csináltak? Bevezették élesben. Nem normálisak. Igazán felvehetnének valaki olyat is a céghez, akinek nem gyök2 az IQ-ja.
Nem rossz ez az 5.szint feltéve hogy a várost ki hogy fejleszti. De ami nem tetszik az az irdalmatlan mennyiségü töredék 1-től az 5. szintig
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem rossz ez az 5.szint feltéve hogy a várost ki hogy fejleszti. De ami nem tetszik az az irdalmatlan mennyiségü töredék 1-től az 5. szintig

Igazából pont, hogy totál rossz. A Ce-t teljesen kiherélték, ami megmutatkozik abban, hogy sokkal kevesebben csinálják a kapukat, mint korábban. És nem csak az 5. szintről van szó, hanem az egészről.
Gyakorlatilag hamarosan a CE hasonló lesz mint a pvp torony. Benne van a játékban, működik, van aki foglalkozik vele, de a többséget nem érdekli.
 
Igazából pont, hogy totál rossz. A Ce-t teljesen kiherélték, ami megmutatkozik abban, hogy sokkal kevesebben csinálják a kapukat, mint korábban. És nem csak az 5. szintről van szó, hanem az egészről.
Gyakorlatilag hamarosan a CE hasonló lesz mint a pvp torony. Benne van a játékban, működik, van aki foglalkozik vele, de a többséget nem érdekli.
Elvégre annak jó aki gondolkozott ugy hogy nem csak a támadó funkciót fejlesztette hanem a védelmi funkciót is párhuzamosan. Vagy tévedek?
Nekem preszedenst tetszik és jó hogy van ilyen lehetőség mert végig tudom igy is vinni csatába. De az egészbe ami nem tetszik az a borzalmasan sok töredék.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Elvégre annak jó aki gondolkozott ugy hogy nem csak a támadó funkciót fejlesztette hanem a védelmi funkciót is párhuzamosan. Vagy tévedek?

Annak se. Az 5. szinten vannak relatív hasznosnak mondható épületek. De ha nagyon őszinték akarunk lenni, akkor amennyi védő érték kell a harccal való végigcsinálásához, nem biztos, hogy megéri. Ha meg tárgyal, akkor meg végképp nem éri meg.
Persze nyilván vannak akik más véleményen vannak, ez rendben is van.
Viszont én továbbra is azt mondom, hogy nem ilyen módon kellett volna a védő érték hasznosságát behozni. Ez egy (és nem az egyetlen) rossz megoldás, hogy egy olyan valamire próbáljanak a fejlesztők a hasznosság látszatát kelteni, ami amúgy a játék többi (és fontosabb) része miatt lényegtelen.
 
Annak se. Az 5. szinten vannak relatív hasznosnak mondható épületek. De ha nagyon őszinték akarunk lenni, akkor amennyi védő érték kell a harccal való végigcsinálásához, nem biztos, hogy megéri. Ha meg tárgyal, akkor meg végképp nem éri meg.
Persze nyilván vannak akik más véleményen vannak, ez rendben is van.
Viszont én továbbra is azt mondom, hogy nem ilyen módon kellett volna a védő érték hasznosságát behozni. Ez egy (és nem az egyetlen) rossz megoldás, hogy egy olyan valamire próbáljanak a fejlesztők a hasznosság látszatát kelteni, ami amúgy a játék többi (és fontosabb) része miatt lényegtelen.
Abban egyet értek hogy az 5. szint lehetne ugy mint az első szint főleg ha még ennek lesz folytatása további szint.
Érték arány az lehet ugyan az 1-4 szintig támadó bonuszos 5-től szerintem 8.szintig biztos tervbe lesz az meg Védelmi bonuszos
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Abban egyet értek hogy az 5. szint lehetne ugy mint az első szint főleg ha még ennek lesz folytatása további szint.
Érték arány az lehet ugyan az 1-4 szintig támadó bonuszos 5-től szerintem 8.szintig biztos tervbe lesz az meg Védelmi bonuszos

Eleve ez a 4 féle érték egy nem túl jó koncepció. Még akkor se, ha egyedi. Ha ezt további szintekkel még jobban elhúzzák, az csak még inkább kiakasztja a játékosokat.
Mondjuk ilyen szempontból egy globális statisztika jó lenne. Kíváncsi lennék, hogy globálisan mennyien tolják le az 5. szinten. De gyanítom, hogy 1-5%-a a teljes játékosállománynak.
 
Eleve ez a 4 féle érték egy nem túl jó koncepció. Még akkor se, ha egyedi. Ha ezt további szintekkel még jobban elhúzzák, az csak még inkább kiakasztja a játékosokat.
Mondjuk ilyen szempontból egy globális statisztika jó lenne. Kíváncsi lennék, hogy globálisan mennyien tolják le az 5. szinten. De gyanítom, hogy 1-5%-a a teljes játékosállománynak.
Amugy meg ha jól sejtem lesz még további szint. Akkor mi lesz? Főleg hogy a GvG-t eltörlik és helyettesitenek Elevenarból ihlet kreálmányt amikor jelenleg a globális letöltésen a Foe messze magasan van az Elevenarhoz képest.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Amugy meg ha jól sejtem lesz még további szint. Akkor mi lesz? Főleg hogy a GvG-t eltörlik és helyettesitenek Elevenarból ihlet kreálmányt amikor jelenleg a globális letöltésen a Foe messze magasan van az Elevenarhoz képest.

Mi lenne? Még többen abbahagyják, még kevesebben csinálják meg. A fejlesztők meg kitalálnak egyéb bevétel növelő okosságokat, amik ezt a folyamatot tovább növelik, gyorsítják.
Az elevenar-os hasonlatodat nem értem, nem ismerem azt a játékot.
 
Mi lenne? Még többen abbahagyják, még kevesebben csinálják meg. A fejlesztők meg kitalálnak egyéb bevétel növelő okosságokat, amik ezt a folyamatot tovább növelik, gyorsítják.
Az elevenar-os hasonlatodat nem értem, nem ismerem azt a játékot.
Én se ismerem és nem is játszottam vele. Viszont a GvG megszüntetése után ahozz hasonló játék lesz csak nem tudom a kimenetelét hogy milyen lesz mert bétám nincs. Angolból meg nem vagyok perfekt.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Először is ez nem egy hivatalos videó.
Másodszor meg a videóban is benne van, hogy csak feltételezés, hogy olyan lesz, mint az Elevenar egyik eleme. De arra is csak annyiban fog esetleg hasonlítani, hogy több irányban is el lehet majd indulni, nem csak egy irányban, mint az expedíción.
Ha így is lesz, akkor is szerintem teljesen lényegtelen, hogy az Elevenar milyen letöltéseket produkál, mivel ez itt egy teljesen új játékelem lesz.
 

erika5503

Aktív tag
Az ötödik szinttel az is baj, hogy telebassza a raktáromat értéktelen dolgokkal, meg töredékekkel. 3x90 gyémánt 30% eséllyel? Nagy büdös lófüttyöt! Negyedik hete egy kanyi gyémántot nem nyertem. Azt NULLA %-nak hívják!!! Röviden: szar lett, gratulálok a fejlesztőknek innét is!
igazad van egy nagy semmi az egész, nesze semmi fogd meg jól alapon.
 
Fent