Kibeszélő Céhexpedíció 5. szint

Lorant96

Nagyon aktív tag
Igen, most a játék eléggé egyoldalú a támadó sereg bónuszai javára.
A védő sereg bónuszai igazából csak itt lennének fontosak.
De talán ez a jövőben még változni fog.
És azt nem is tartanám problémának, hogy négyféle bónusz közt kell egyensúlyozni.
Csak azt, hogy így hirtelen egyik napról a másikra ekkora védősereg bónuszra lett szükség már az 5. szint első csatájánál is.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Igen, most a játék eléggé egyoldalú a támadó sereg bónuszai javára.
A védő sereg bónuszai igazából csak itt lennének fontosak.
De talán ez a jövőben még változni fog.
És azt nem is tartanám problémának, hogy négyféle bónusz közt kell egyensúlyozni.
Csak azt, hogy így hirtelen egyik napról a másikra ekkora védősereg bónuszra lett szükség már az 5. szint első csatájánál is.

De miért nem tartod problémának a 4 féle bónuszt? Vagy miért jobb a 4 féle mint a 2 féle?
Soha, sehol nem találkoztam még olyannal (vagy legalábbis nem rémlik), hogy így külön kezelik a támadást és a védelmet. Nem igazán látom azt, hogy ez mi pluszt ad hozzá a játékélményhez, vagy bármihez.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ez ugyanolyan, mint hogy van például közelharcos és távolsági egység és ezeknek van támadó és védő erejük.
Minél több fajta egység van, annál jobban ki tudod választani azt, ami a Te stílusodnak legjobban megfelel.

Vagy ha egy karakternek minél több tulajdonságát tudod fejleszteni, annál jobban testre szabhatod az igényeidnek megfelelően.

Szerintem minél több paramétertől függ egy játék eredménye, annál nagyobb kihívást jelent.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ez ugyanolyan, mint hogy van például közelharcos és távolsági egység és ezeknek van támadó és védő erejük.
Minél több fajta egység van, annál jobban ki tudod választani azt, ami a Te stílusodnak legjobban megfelel.

Vagy ha egy karakternek minél több tulajdonságát tudod fejleszteni, annál jobban testre szabhatod az igényeidnek megfelelően.

Szerintem minél több paramétertől függ egy játék eredménye, annál nagyobb kihívást jelent.

Ezzel egyet is értek. De a városvédelem ettől még nem lesz hasznos. Attól, hogy most úgy csinálták meg a ce 5. szintjét, hogy azt nézi, ugyanúgy értelmetlen a 4 féle érték.
 

DragonKid22

Új tag
Ez ugyanolyan, mint hogy van például közelharcos és távolsági egység és ezeknek van támadó és védő erejük.
Minél több fajta egység van, annál jobban ki tudod választani azt, ami a Te stílusodnak legjobban megfelel.

Vagy ha egy karakternek minél több tulajdonságát tudod fejleszteni, annál jobban testre szabhatod az igényeidnek megfelelően.

Szerintem minél több paramétertől függ egy játék eredménye, annál nagyobb kihívást jelent.
Ismersz még egy olyan játékot, ahol egyazon karakter gyengébb, ha őt támadják, mint akkor, ha ő támad?
 

Meton

Új tag
Nekem nincs bajom a töredékekkel. Rengeteg a jutalom, ami persze többnyire használhatatlan és azonnal megy is a kereskedőhöz, de már a kereskedővel sem tudom eladni, mert annyi van. A töredékek miatt ezeket össze lehet vonni és egyben rakni a kereskedőhöz. Persze az lenne a megoldás, ha kevesebb, de értelmesebb ajándék lenne, amit esetleg használni is tudok. Az új épületek durván táposak, talán jobb is, ha nem szaporodnak fel túl gyorsan. A játékegyensúlyt tuti, hogy meg fogja borítani.
Annak örülök, hogy az extra lépésekből kevesebb lett. Helyettük dobhat értelmes jutalmat is, mondjuk terméket például.
A védő bónusznak 1600 körül kellene lenni, de a régi épületek a védőknek egyáltalán nem adtak támadó bónuszt. Védő bónuszt viszont igen, így felmerül a lehetőség egy védekező harcra, ami tényleg új taktikázást kíván. Vagy maradunk a régi megszokott taktikánál, magas támadó bónusszal, de ilyen épületet sokkal nehezebb szerezni. Mindenképpen új épületek kellenek, amik több olyan bónuszt adnak, ami az utolsó szinten kell.
 

Meton

Új tag
Az sem gond, hogy 10 ezer termék kell az utolsó szinthez, bár szerintem erősen eltúlozták, mert a negyedik szint kijön 600 termékből. De nem baj, mert így is évekre elég készletem van. Addig biztosan kitart, hogy a harci bónuszt el tudjam érni. Közben kapom a tápos jutalmakat, amik út nélkül is működnek.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Meton:
Most akkor van bajod a töredékekkel vagy nincs? Mert azt írod, hogy nincs, de utána leírod, hogy mennyire rosszak. :)
Az új épületek közül 1db van ami "táposnak" mondható, de az időalapú. Így nem ér semmit.
Továbbá mivel jelenleg a játékosok töredéke fogja az 5. szintet végigcsinálni minden héten, így semmi változást nem fog hozni a játékegyensúlyban. Bármit is jelentsen a játékegyensúly fogalom.
Még mindig nem kell a városvédelem a játékhoz. Az egy hibás elgondolás volt 10 évvel ezelőtt. Ezért is van keveseknek húzva. Ne a hibás elgondolást akarjuk már továbbvinni, hanem javítsuk ki. Nagyobb meló, de utána a játékosok nem küldik el a fejlesztőket melegebb éghajlatra....
A 10k termék irreális. Már a 4. szint áruköltsége is elég durva, Ráadásul amit kap érte az ember az a nevetséges kategória. De annak azért örülök, hogy legalább 1 ember van, aki elégedett. :)
 

va767

Új tag
Igen, most a játék eléggé egyoldalú a támadó sereg bónuszai javára.
A védő sereg bónuszai igazából csak itt lennének fontosak.
De talán ez a jövőben még változni fog.
És azt nem is tartanám problémának, hogy négyféle bónusz közt kell egyensúlyozni.
Csak azt, hogy így hirtelen egyik napról a másikra ekkora védősereg bónuszra lett szükség már az 5. szint első csatájánál is.
Az ellenfél bónuszok mértéke nem is meglepő, ha úgy tekintjük, hogy az 5. szint a 4. folytatása, nagyjából illik a sorba. Az viszont, hogy ezt a védőbónusszal kell megcsinálni, úgy már tényleg durva :). Valószínűleg az lehet a cél, hogy a topjátékosok is nyúljanak a termékeikhez és a gyémántjaikhoz, mert a 4 szintet már majdnem mindenki kirázza a kisujjából harccal. Így viszont lehetetlen olyan várost felépíteni, hogy az 5 szintet tisztán harccal meg lehessen oldani. Valószínűleg így is vannak olyanok, akiknek a raktárában felgyűlt annyi cucc, amivel meg lehetne oldani az 5. szintet is, de fizikailag képtelenség felépíteni őket, mert nincs már hely.
Így, hogy ennyire extrém termékigénye van az 5. szintnek, felmerülhet egy olyan stratégia is, hogy valaki átépíti a városát olyanra, ami bika védőbónuszokkal rendelkezik, így meg tudja csinálni az 5. szintet harccal. A CE 3-4 és a szektorok pedig ezután termékből mennének, de azok termékszükséglete eltörpül az 5. szint mellett.
 

Zsu1964

Új tag
Egy körlevél indult el, biztos tudjátok, az összes szerver céhvezetőjének, miszerint bojkottálják az 5. szintet, és csatlakozzanak minél többen. Szerintem szuper kezdeményezés! :)
 

Xadornix

Aktív tag
Az ellenfél bónuszok mértéke nem is meglepő, ha úgy tekintjük, hogy az 5. szint a 4. folytatása, nagyjából illik a sorba. Az viszont, hogy ezt a védőbónusszal kell megcsinálni, úgy már tényleg durva :). Valószínűleg az lehet a cél, hogy a topjátékosok is nyúljanak a termékeikhez és a gyémántjaikhoz, mert a 4 szintet már majdnem mindenki kirázza a kisujjából harccal. Így viszont lehetetlen olyan várost felépíteni, hogy az 5 szintet tisztán harccal meg lehessen oldani. Valószínűleg így is vannak olyanok, akiknek a raktárában felgyűlt annyi cucc, amivel meg lehetne oldani az 5. szintet is, de fizikailag képtelenség felépíteni őket, mert nincs már hely.
Így, hogy ennyire extrém termékigénye van az 5. szintnek, felmerülhet egy olyan stratégia is, hogy valaki átépíti a városát olyanra, ami bika védőbónuszokkal rendelkezik, így meg tudja csinálni az 5. szintet harccal. A CE 3-4 és a szektorok pedig ezután termékből mennének, de azok termékszükséglete eltörpül az 5. szint mellett.
Az utolsó 6 kapuhoz elő kellett venni magasabb kori egységet, és kézzel letolni a csatát. Nem kellett átépíteni semmit. Ez kimondottan messze van a lehetetlen-től.
Ha valakinek fejleszteni kell ehhez a védőbónuszait, nem hiszem, hogy azt a támadóbónuszok rovására lenne célszerű megtenni, azzal a többi harctéren szivatná saját magát. Inkább azt érdemes lecserélni, ami főképp terméket ad, hiszen a 10K termék "megspórolása" cirka napi 1400 termeléssel ér fel ;-)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az utolsó 6 kapuhoz elő kellett venni magasabb kori egységet, és kézzel letolni a csatát. Nem kellett átépíteni semmit. Ez kimondottan messze van a lehetetlen-től.
Ha valakinek fejleszteni kell ehhez a védőbónuszait, nem hiszem, hogy azt a támadóbónuszok rovására lenne célszerű megtenni, azzal a többi harctéren szivatná saját magát. Inkább azt érdemes lecserélni, ami főképp terméket ad, hiszen a 10K termék "megspórolása" cirka napi 1400 termeléssel ér fel ;-)

Ha nem a támadóbónuszok rovására, akkor mire?
Ezt az 1400 termelést miként sikerült kiszámolnod?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Bronz korban, lehet, hogy nem nem kell átépíteni semmit, de Jupiter korban elég erős bónuszt kap az ellenfél.

Az 1400 gondolom úgy jött ki, hogy a 10K-t osztotta 7-el.
 

Xadornix

Aktív tag
Ha nem a támadóbónuszok rovására, akkor mire?
Ezt az 1400 termelést miként sikerült kiszámolnod?
Azért elég kevesen termelnek több mint 1k árut naponta 2 korból.
Heti 16 csata feljavításáért megérné lerontani heti soxáz csatát (CE alsóbb szintek, CST, GvG, térkép, szomszédok)?
Ha nem költöd el a napi 1400 termék bevételt (valahonnan csak van heti 10K), akkor annak a kárára építs védőbónuszt, amit ebből termeléssel érsz el. Nem mondtam hogy 1400 termelésnyi helyre, de még csak azt sem mondtam, hogy 300-ra, vagy mindre, ami van :p
Bronz korban, lehet, hogy nem nem kell átépíteni semmit, de Jupiter korban elég erős bónuszt kap az ellenfél.
A #28-as bejegyzésből kiderül, hogy esetemben a jelen kor az aktuális.
Tény, hogy a SAJM-ban CE tetején bő 60%-al nagyobbak az ellenséges bónuszok, és nincs lehetőség még fejlettebb egységeket sem előkapni.
Az én alap védőértékemet (Nem valami sok: ~250/500) megduplázni ~145 kocka (őrláng/szentláng+startégatorony - de biztos akad jobb megoldás is), ez kb. 9 terjeszkedésnyi hely, a SAJM-ban 64-el van több mint a jelenben, szóval csak elfér valahol :-D
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Heti 16 csata feljavításáért megérné lerontani heti soxáz csatát (CE alsóbb szintek, CST, GvG, térkép, szomszédok)?
Ha nem költöd el a napi 1400 termék bevételt (valahonnan csak van heti 10K), akkor annak a kárára építs védőbónuszt, amit ebből termeléssel érsz el. Nem mondtam hogy 1400 termelésnyi helyre, de még csak azt sem mondtam, hogy 300-ra, vagy mindre, ami van :p

Az első kérdésed nem tudom miért tetted fel. Mivel az eredeti gondolatmenetedre reagáltam, miszerint egy aktív játékos, ha átalakítja a városát, akkor mindenképp a támadó %-aihoz fog hozzányúlni, mivel máshoz nem tud.

A második és harmadik mondatodat háromszor olvastam el, hogy megértsem mit is szeretnél mondani, de hiába. Szóval próbáld meg úgy megfogalmazni, hogy értsem. Köszi
 

Hedocs

Új tag
Kedves fejlesztők!
Ezzel az 5. szinttel végképp elvettétek a kedvemet a játéktól.
Kérlek szóljatok, ha töröltétek.
 
Nem az a legfőbb gond, hogy a kék bónusszal kell csatába szállni, mert valahol kell egy újféle kihívás, hogy ne legyen könnyen teljesíthető, hiszen már a 4. szintet is viszonylag hamar teljesíteni lehetett.
A probléma az,, hogy nincs arányban a jutalom a belefektetett javakkal. Azt is elfogadom, hogy változtattak ehhez az első 4 szinten is, de akkor azt a gyémánt szerzés lehetőséget amit elvettek a 4. szintről azt kb duplán kellett volna betenni az 5. szintre, hogy kis haszna legyen, mert jelenleg több gyémántot elvihet a tárgyalás mint behozhat az egész CE. nem beszélve a temérdek áruról amit felemészt, és hamar elfogynak a készletek ami a kincstár támogatást is befolyásolhatja.
Ezek a szobor építések pedig vicc kategória, egy szobor ad 10 vagy 20% védelmet hát komolyan ki lehet vele törölni azt a bizonyost.
A másik dolog meg a tárgyalás terméket csökkentő szobor, több árut elvisz mint amennyivel csökkenti a tárgyalást, hát vagy nem megy a matek a fejlesztőknek, vagy azt hiszik, hogy a játékosok nem számolnak utána. vagy annyira hülyének vagyunk nézve, hogy 4-5 forduló helyett 10. fordulóval sikerül letárgyalni?
Végül pedig a sok avatar kép, minden kapunál más, ez hogy lesz a jövőben? valamelyik avatarból lesz 6?
Ezt betehették a városi eredmény plecsnikbe, hogy teljesitetted X alkalommal az 5. szintet végig, nesze egy XY avatar.
 
Fent