Be- és beleláthatatlan nevezetesek építése

DeletedUser23505

Guest
Azért azt be kell látni, hogy egy bizonyos szint elérése után nem marad egyéb célkitűzése a játékosnak, mint a presztizs pont gyűjtése (mert ebben még jobb lehet, fejlődhet. tehát fontos tényező), és valóban:
különféle ügyeskedéskbe kényszerit bele a helyzet, mert egy ideje több "szórólap" jön Top játékosok épitési akiójáról, mint a valós életben a postaládámba, hasonló promóciós anyagok. :D Már innen is lehetett volna tudni, hogy valami miatt nagyon fontosak lettek a Nevezetesek. :D
Senkit nem szeretnék megbántani, de ennek az (mint látható, sokak számára értékes, és fontos) információnak valamikor a Nevezetesek 10. szint fölé épitésének lehetőségével közel egyidőben kellett volna a köztudatba kerülni. :)
Hogy: Figyelem!!! Mostantól nem csatázással lehet csinálni a sok presztizs pontot, hanem 10. szint fölötti épitéssel! (természetesen először a Fejlesztőknek kellett volna eljuttatni az információt a különféle szerverek Főnökségéhez. :) )
Akkor most nem lenne az, ami van.
És igen, Blackmatt rátapintott a lényegre: Szerintem a T. Fejlesztők rájöttek, hogy az utolsó rajzot már a legtájékozatlanabb játékos is megveszi, nem is vészes az a 200 gyémánt (hosszú hetek ideges stresszelése váltható ki 200 gyémivel, akinek meg van egy kis sütnivalója, örökre el is felejtette a rajzok 2:1 "kereskedését", annak "lehetőségét"... :D) és bár nincs rálátásom, de fantáziám igen, és szerintem a Nevi épitésekkel adható el a legtöbb gyémánt, mert hiába harcolsz, küzdesz-küszködsz, már nem is látod az épitkező játékost, úgy elhúzott :D
Ha nem gyémántolsz kőkeményen, lehúzhatod a rolót, persze, ha maradt még benned némi szikrája a versenyszellemnek. Ha nem maradt, és költeni sem tudsz rá többet, akkor állj be a sorba, valahova hátra... :D
Sajna ez van, én meg még a "Holnap" korban egy komolyabban átgondolt harci egységek bevezetésében reménykedtem! :D
És totál mindegy, hogy kicsit megkésett az információ vagy nem. A Forge of Empires nem harci játék többé, bár erre már kaptunk választ, hogy senki nem állitotta, hogy az.
Mindenesetre, én a tévés promóciós reklámfilm hatására kezdtem el játszani, nekem stratégiai játék hatását sugallta, és akkor még harci stratégiára gondoltam... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24488

Guest
De zavarna téged hidd el.
Akkor tudod mit kellene csinálnom? Felhívom az összes volt osztálytársam, hogy regisztráljanak be, és adják nekem az összes pontjaikat. És azzal mire mennék? Az én érdemem?
Itt most az ismeretség a fontos, nem az hogy te magad milyen ügyes vagy. Majd akkor pisloghat mindenki, amikor kihal a forge.. amit sajnálnék, de egyre kevesebb időt szánok én is rá, és nem vagyok ezzel egyedül.

- - - Updated - - -

tattusz ebben nincs igazad.
Nekem 24-es szinten van a capém, de egy árva gyémántot nem használtam fel.
Sőt. Akárhol szerzek tervet villámgyorsan. tak/mottal átlagban napi 1-et biztos hogy kapok. És képzeld a jobb felső sarokban 17db tervem van. középen hiányzik egy, minden máshol 5-6szintre való. Tehát csak jó helyre kell kapnom. Annyira egyszerű tervet szerezni, csak egy kis rálátás kell. Gyémánt nélkül.
 

DeletedUser23505

Guest
Tysonka, lehet, hogy azért tévedek, mert nem vagyok szerencsés, de azt tudom, hogy még progressziv korban jártam, amikor bejött a posztmodern kor, és tudtam, hogy a CC nekem kell, ezért nem sajnáltam megvenni az utolsó rajzot gyémántért, hogy mielőbb lerakhassam. Le is raktam, nem sokkal a megjelenése után, ezért kizárnám, hogy másoknak, bárkinek jóval előbb le volt rakva, mint nekem. Tudatosan motiváltam még 2-3 héttel ezelőttig (ezért szinte kutattam a progressziv, és posztmodern épületeket Mindenkinél, manuálisan) de most is nyomom a támogatás gombot naponta. Van 120 barim, kb 80 céhtársam, és azokat a szomszédokat is támogatom,akik viszonozzák.
Ennek ellenére a 11. szint utolsó rajzát IS gyémántoltam. Jelenleg 3 db rajz hiányzik a 12. szint feloldásához, úgyhogy valamit nagyon rosszul csinálok. Természetesen egyetlen 2:1 cserét sem csináltam, talán az volt a gond! :D

Ha esetleg a "rátátás" azt takarná a mondandódban, hogy végigszkennelem az összes CC-t a környezetemben lejelölöm az érdemlegesen épülőt 1 ponttal. majd mást sem teszek, csak ezeket csekkolgatom a Városháza menüjéből, majd ha eljött az ideje, raktári forgéval beugrok a helyezésre, és közben beesik 1-1 rajz a lejelölt Neviből is, akkor értem, mire gondoltál, de én ezt az utat nem szeretném járni a presztizs pontok érdekében. :D
Nem vagyok elragadtatva az ilyen aktakukac, könyvelői, adóellenőr, magánnyomozói, vagy nem is tudom, mihez hasonlatos "kutatómunkától" inkább nem kell a pont... :D
Játszani vagyok itt, csatázgatni, kikapcsolódni. :D
Beletörődtem, hogy miről is szól a játék. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
Mi is azért regiztünk,meg maradtunk eddig,mert egy jó kis játék volt a forge,de most?
most mindenki átlett szépen verve:)
Több mint két éve játszom mindhárom világban,kb 5 emberrel találkoztam aki gyémántra költött:)
Nyugaton más a helyzet,ott van money:)
Oda jó ez a nevezetes tömés:)
Hát ,vagy azonosulunk az újitással,vagy lépünk farmerozni:)
További jó játékot nektek:)
 

DeletedUser

Guest
Én csak azt szeretném megtudni hogy ez hogy kivitelezhető tisztességgel....Van egy nevezetes kb 50. szinten abba a nevezetesbe minimum 50.000 pontot kellet betenni.Akkor oda kell 50.000 játékos hogy betegyen 1 1 pontot hogy ne az legyen hogy pár személy által tömve legyen valaki nevezetese.Vagy pedig 10 12 játékos aki berak több 1000 pontot.Viszont akkor jön az hogy az a 10 12 felhasználó csak azért van hogy az az 1 felhasználó nevezeteseit tápolja mivel annyi pontot visszaadni nem lehet hogy kiegyenlítse az arányokat.Az utóbbi miatt zártak ki már sok sok játékost...Vajon ez mindenkire vonatkozik vagy csak akinek nincs szerencséje???
 

DeletedUser20746

Guest
sziasztok csak azt tilják ki akit kidob a rendszer mert be tudták azonositani hogy egy gépröl játszik. nem ip röl szol itt a dolog. lásd pl. mobil internet le és fel csatlakozásnál uj ip-t oszt.
ha pl. nem windowsbol játszol. hanem pl. usb-és linuxrol. esélye sincs beazonositani a gépedet. hogy te épp 20-30 helyett játszol. és akkor még van jo pár megoldás az ip-d és a géped elrejtésére. pl ott vannak a tor hálozatok .
erre találták ki a aránytalanul támogató városok tiltását. (lásd. szabályzat)
-----
szoval ha nem tudják beazonositani a városok közös "gazdáját" akkor nem tilthato ki még a nyilvánvaló csalok se.
és tényleg unalmas lett hogy ki mekkora szinten tolja épp a capéjét, alcatracát.
el rontották a játék alap lényegét. de az kiderül abbol is hogy nagyon sokan abba hagyják a játékot végleg.
-----------
és hogy mennyire nem tetszik az embereknek ez a fejlesztés. hát lásd francia szerver komplett cégek egyszerüen kivonultak a globál céges térképröl. és követelik vissza a pénzüket. mondva nem ezért vettünk gyémántot fizettünk pénz.
----
kár a supportokat okolni bár miért is nem ök fejlesztenek, meg van kötve a kezük szabályok szerint dolgoznak ök is.
de kár irni az innogamesnek is : mert annyi volt csak a válaszuk az emailra: hogy közvetitik az illetékesnek.
----
szoval csak egy dolog marad várni a csodát. :(
-utoirat : ne ez a hozzászolásom törölve lesz szerintem
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Ötzi

Aktív tag
"...kár a supportokat okolni..."

Dehogy okoljuk mi a saját kedves Supportunkat, hiszen ez a probléma már rég nemzetközivé nőtte ki magát! :)
A cseheknek, oroszoknak talán gőzük sincs a dologról, az olaszok a PvP-t és GvG-t nyomatják (ott már 90.000 csatánál tart a No.1. játékos, megdolgozott a pontjaiért), kirívó aránytalanság a németeknél, románoknál és a franciáknál van.

Amit leírtál, arról szerintem mindenkinek tudomása van, az már más kérdés, hogy a hozzájutási lehetőség hiányában, vagy a Support kukkolása miatt a játékosok többsége (? - a kérdőjel a többség miatt van, miszerint valóban a többség?) meg sem próbálja.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23652

Guest
Hoshi megadta a választ az 1.44-es kibeszélőben 56. hozzászólásként. Azaz a fejlesztők így akarták és nem hiszem, h ezen változtatni fognak, mivel elég "jó" indokkal alá támasztották. Szal nagyobb szinthez több forge kell és 9 különböző rajz, ezért kapni érte több pontot...

Mellesleg Zsini az 1 milliárd pontjával itt is szépen elhagyta már a mezőnyt...

Több játékfejlesztő/üzemeltető cégről hallottam már, hogy tömegével lépnek ki tőlük. Pl Blizzard. Nem másért, mert elment a játék a profit irányába és nem a játékosokat tartják már szem előtt. Ennek jeleit itt is tapasztalni. Lásd, nem rég bejött a pénzért vehető egységek "csomag" stb...

Azt is furcsállom, h a support és a fejlesztők közt nincs kommunikáció. Azaz pontosabb infó csere nincs. Pont ez is lenne a feladatuk nem??? Most, h több embernek nem tetszik a nevezetes pont fejlődés, így nem hiszem, h mindenki a fejlesztőket zaklatja vagyis nem őket kéne minden féle kérdésekkel bombázni, hanem a support-tól kéne/lehetne kérdezni!?!?
 

DeletedUser24487

Guest
Ez csak egy játék:)
Elrontottak benne most pár dolgot.Mindenki eldöntheti,játszik igy tovább ,vagy nem.
Sokunknak megszűnt a motiváció,keresztül húzták az eddigi törekvéseinket.
Másoknak viszont ez lett a kánaán,most tudnak előbbre jutni!!!
Amit tapasztalok az kb a játékosok 80 % át nem is érdekli mi történik,a maradék meg majd túllép rajta:)
legfeljebb nem kell nézni a listát ,mert csak azt mutassa,ki hogyan tudja épiteni a nevezetesét.
A játék unalomba fulladdt már réges régen,ezt találták volna ki,hogy itt tartsák a játékosokat?
Eggyet kettőt biztosan:)
 

DeletedUser23659

Guest
Én mindent értek, amit itt összebeszéltünk.... és kövezzetek meg, ha akartok, de azt gondolom, hogy tisztességesebb lenne- ha a nagy csalókat(na jó, sok fp-adó baráttal rendelkező játékosokat) kiszűrni nem lehet, akkor mondja már ki valaki végre, hogy az egész szűrögetés, "nyolcas szabály" parasztvakítás és merőben felesleges. Engedélyezni kell a multi accot, és akkor egyenlő esélyekkel csalhat(bocsánat, gyűjthet sok FP-t adó barátokat) mindenki. Aki egész nap accokat hoz létre, mégiscsak többet vacakol a játékkal, mint akinek csak egy van, így igazságosabb lenne az egész.
Ui: mindenki döntse el, hogy a hozzászólás szarkazmus vagy komoly....
 

Ötzi

Aktív tag
"...Aki egész nap accokat hoz létre, mégiscsak többet vacakol a játékkal, mint akinek csak egy van, így igazságosabb lenne az egész.

Egyetértek. A szabályzat 8-as pontja a nevezetesek tízes szint feletti tuningolásával idejét múlta. Ebben a játékban így már "nem lehet ******** is meg szűznek is maradni", ha valaki haladni akar a tabellán.
(Bocs', de ez a szólás-mondás szó szerint így van.)


valami más szólás mondást találhattál volna!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20654

Guest
Ez a link nálam nem működik.

Most már igen:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Egyetértek. A szabályzat 8-as pontja a nevezetesek tízes szint feletti tuningolásával idejét múlta. Ebben a játékban így már "nem lehet ******** is meg szűznek is maradni", ha valaki haladni akar a tabellán.
(Bocs', de ez a szólás-mondás szó szerint így van.)


valami más szólás mondást találhattál volna!

Akkor elmondom, hogy jártam ma reggel.
törölték a regemet, indok: meghívtam tagokat, -3hónap alatt összejött több mit 20 fő -- felvettem az érte járó gyémántokat, és képzeljétek a meghívott játékosok támogatták az épületeimet. Amiért én nyersanyagot adtam cserébe.
Ez mint kiderült tilos.
Szóval akkor nem hívhatok meg játékost, mert az érte kapott gyémánt csalás...
Ez miért nincs kihirdetve?
most már csak az érdekel, hogy az miért nem tilos amikor többezer ponttal támogat valaki egy egy nevezetest.

Ja és persze állítólag egyforma azonositóval történt mindez, ami persze hazugság. - nem is enged támogatni a rendszer-
Gondolom majd a következő érv az lesz, hogy proxy mögül játszom, aztán bizonyítsam be hogy nem....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
+ hab a tortán, kitiltották a céh társakat is, mert többször támogattak pontokkal, nyersanyagért cserébe.
Indok: mert meghívtam őket gyémántért, arra nem volt képes a "kedves" admin, hogy utána nézzen a játék történetnek, inkább hazudik egy ordasat!
A céh társak független játékosok voltak, nem én hívtam meg őket gyémántért - DE ha még így is lenne, nem tiltja a szabályzat ezt sem, sőt, még reklámozza is hívjak meg minél több barátot.
NA SZÓVAL ÍGY HÍVJATOK ISMERŐST A JÁTÉKBA...
 

DeletedUser

Guest
Én lennék az egyik kitiltott céh tag.
Felháborít az eljárás, főleg, hogy hülyének nézik az embert.
indoklás: "egyező azonosítóról támogatta forge pontokkal BalazsKiss városát"
ami érdekes, mert Európa másik feléről játszom....
Érdekelne az egész most már, de tényleg
 

DeletedUser

Guest
Megkérdeztem mi alapján döntik el a tiltást.
Hát igen a gumicsont szabályzat miatt, amit mindenki úgy értelmez ahogy épp hangulata engedi.
engem kitiltottak mert szintenként adtam 40-50 pontot, aki meg 7-800 pontokkal támogat másokat az vigan megteheti
Jó lenne ha patyomkin elvtárs megválaszolná ezt...
Meghogy azonos IP cím, ami ordas hazugág, nem is enged egy IP cimről támogatni, erről itt is írtak már
Szóval csak félrebeszélés van, amikor rákérdezek a konkrét bizonyitékra -- sokat támogatok a végső válasz és kész
Hát igen ez az amikor arctalan kiskirály kezébe adják a felelős döntés kérdését.
 

DeletedUser23652

Guest
Ez érdekes olvasni való volt ismét. Nem találkoztam még olyannal, h ne lehetne támogatni egy IP címről egymást. Tudtommal lehet és erre is hívták fel a figyelmet az elején, h véletlenül se Támogassák egymást, mert kick jár érte...

Én csak annyit kérdeznék, h ez lesz a következő "zsarnoki lépés", amivel végleg megölik a játékot!? Ne támogasd más nevezetesét, mert úgy sem tudod bizonyítani, h szabályosan fejleszted???? Ha túl kevés gyanús, ha túl sok oké XDDD Túl van az egész bonyolítva...Jövő kor után vége lesz a játéknak!?!?!? Legalább is ez van a levegőben. Szal nyugi srácok, nem vesztettetek semmit :)))
 

Vanek ur

Aktív tag
Ez érdekes olvasni való volt ismét. Nem találkoztam még olyannal, h ne lehetne támogatni egy IP címről egymást. Tudtommal lehet és erre is hívták fel a figyelmet az elején, h véletlenül se Támogassák egymást, mert kick jár érte...
[...]

Ha jól tudom, az azonos IP-ről regisztráltak alapból tiltva vannak támogatásilag (ha visszaolvasol, akkor több ilyen hozzászólást lehet találni, ahol nem tudják egymás nevezetesét támogatni, mert kiírja a rendszer, hogy azonos IP-ről nem megy). Ott lehet még kavarás, ahol nem azonos IP-ről lett regisztrálva, de egy idő után több azonos IP-címről való bejelentkezés keletkezik. Ezeket alapból nem tiltják, így itt jönnek a vizsgálatok; és az eredményeik alapján döntenek. Ha jók az infóim. Ha nem, akkor meg majd kijavítanak (vagy nem). :)
 

DeletedUser

Guest
Ha jól tudom, az azonos IP-ről regisztráltak alapból tiltva vannak támogatásilag (ha visszaolvasol, akkor több ilyen hozzászólást lehet találni, ahol nem tudják egymás nevezetesét támogatni, mert kiírja a rendszer, hogy azonos IP-ről nem megy). Ott lehet még kavarás, ahol nem azonos IP-ről lett regisztrálva, de egy idő után több azonos IP-címről való bejelentkezés keletkezik. Ezeket alapból nem tiltják, így itt jönnek a vizsgálatok; és az eredményeik alapján döntenek. Ha jók az infóim. Ha nem, akkor meg majd kijavítanak (vagy nem). :)


1. Igen ám, de minden újra csatlakozásnál új IP cím lesz. No ilyenkor mi van?
Olyankor mivan, ha a családban több PC van? Így még a PC-k egyedi MAC számuk is különböző lesz.
OLÉ kész is a csalás lehetősége.

2. Ha regelek proxy mögül és rászálok egy tagra támogatásokkal, akkor ugyebár törlik mindkét játékost.
Szóval ha van akivel kiakarok cseszni, akkor megtehetem így? -Hisz engem ezért töröltek, legalábbis a sokadik indoklás ez volt, amikor sorra cáfoltam a ködös magyarázkodásokat.
 
Fent