1.44 kibeszélő

  • Témaindító DeletedUser1300
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23659

Guest
Ugyan nem pont az 1.44-hez, de máshová sem jobb...
A kincsvadászatról van szó. Ha nem lesz vége, szeretnék egy kikapcsoló gombot hozzá, mert zavar. Értelmetlen feature, nulla jutalmazásért-szerintem, de nem ez a baj, hanem hogy túlságosan feltűnő, állandóan odavonja a figyelmet a marha nagy zöld pipa, és zavar, mert egyáltalán nem érdekel ez a "minijáték".
Más játékosok véleménye?
 

Ötzi

Aktív tag
A játék készítői minden marhaságot kitalálnak, csakhogy a játékosok a nap 24 órájából 24-et online legyenek, miközben sokkal fontosabb (és súlyosabb) problémák vannak a játékkal és emiatt az aktivitási szándékkal...
 

DeletedUser22490

Guest
Mind a két fenti hozzászólóval egyetértek. Nemrég megkaptam a fejemre, hogy a grafikai keret módosítása milyen nehéz megoldás lenne a fejlesztőknek, hogy kiférjen a többmillió pénz, és ne ilyen béna rövidétésekre legyen szükség. Namost egy ilyen event szerintem ennél nagyobb meló grafikailag, de biztos tévedek.
Azt viszont nem mondanám, hogy értelmetlen lenne a kincsvadászat, különösen a kezdő játékosok kaszálnak vele rendesen, alighanem nekik szól ez az event. Az meg teljesen magától érthetődő, hogy a készítőknek az a célja, hogy minél többet játszanak a játékkal! Ez teljesen rendben van.
A fejlesztőknek üzenem, hogy az eventek időrtama alatt jelentősen megugrik a látogatók száma, és nekem nagyon úgy tűnik, hogy elsősorban már erre koncentrálnak, nem magára a játékra, az viszont kezd lassan kicsúszni a kezük közül, ha nem foglalkoznak komolyabban vele! Ha érdekel valakit, hogy mire gondolok szívesen kifejtem bővebben, de úgy néz ki, hogy már mások is kezdik észrevenni, nemcsak én...
 

Vanek ur

Aktív tag
Nekem a kincsvadászat nem zavaró. Sőt, már nyertem vele 'értékes' dolgokat is (nagy és közepes forge csomagok, termék csomagok).

A rövidítések meg számomra (legalábbis a millió felettiek) szintén elfogadhatóak. Az ezres nagyságrendűeknek viszont egyáltalán nem látom értelmét (ahogy már korábban le is írtam). Ha egy 4 jegyű értéket 'lerövidítenek' egy 4 jegyűre; akkor az úgy, ahogy van egy nagy butaság, értelmetlenség.
 

Vanek ur

Aktív tag
Köszönöm a hozzászólásokat, látom, hogy a többséget nem zavarja a kincsvadászat, akkor revideálom az álláspontomat, és rendben van így ahogy van.

Izé. Szerintem ha valami Téged zavar, akkor az Téged zavar. Azért, mert itt a fórumban többünket nem zavar (azért a 2:1 ellen még nem is egy reprezentatív felmérés); még nem kell a szubjektív véleményedet megváltoztatni. Persze ettől még nem fognak változtatni rajta; de legalább Te megtettél mindent érte. ;)
 

Ötzi

Aktív tag
...erre koncentrálnak, nem magára a játékra, az viszont kezd lassan kicsúszni a kezük közül, ha nem foglalkoznak komolyabban vele! Ha érdekel valakit, hogy mire gondolok szívesen kifejtem bővebben, de úgy néz ki, hogy már mások is kezdik észrevenni, nemcsak én...

Valószínűleg egyre gondolunk, mégpedig a "beláthatatlan és beleláthatatlan nevezetes építés"-re. Ha a játék készítői nem tesznek valamit, nem lesz érdemes játszani ezzel a játékkal. Szívesen kifejtem én is bővebben, de ebben az esetben bukni fog a játékban résztvevő accountok háromnegyede...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser20654

Guest
Igazából a készítők megölték a játékot.
Csak nevezetest kell építeni, abban van a pont. Minden más lényegtelen lett.
Ráadásul a nevezetesből jövő pont túl csábító, nagy a kisértés a szabályzat megszegésére.
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem tudom, a készítőknek milyen eszközeik vannak az ilyenek felkutatásában, de most nálunk a klánunkon belül is felvetődött egy ilyen. Egy illető jelezte az egyik vezetőnknek, hogy a nevezeteseit támogatná egy másik accból. Természetesen (?) mi eltanácsoltuk (kérdés nélkül kirúgtuk) a céhből, de az illetőt nem egyszerű lebuktatni - elmondása alapján a barátnője csinálta az accot a saját lakásából (így más volt az IP is); csak időközben a fickó átvette. Arra figyelt, hogy ezek után is döntő részben más IP-ről játsszon; így nem is lehet könnyen észrevenni és lebuktatni. Persze, ettől függetlenül az accok nevei hasonlítottak egymásra, így akár az sem elképzelhetetlen, hogy a fickó hozta létre a felhasználókat; csak ilyen mesével próbált minket nyugtatni (meg olyan szabályokra hivatkozni, amik nincsenek is).

Ettől függetlenül a nevezetes épületek rendszere nem rossz; hiszen aki akarja, az 'csalás'-ok nélkül is fel tudja építeni a nevezeteseit legalább a 10. szintig (mondjuk a pontokkal nem tudom, mit lehet kezdeni - csak az megy pontokra, akinek fontos az e-pénisze nagysága; mert semmire nem jó (nem lesz belőle semmi előny, de hátrány sem)). Viszont az igaz, hogy a játék maga viszonylag gyorsan unalomba fulladhat - egy héten belül 3 ismerősöm (1 céhtag, és 2 barátlistás játékos) is azért hagyta abba, mert semmi újítás nincs, és unalomba fulladt náluk. Az eventek ugyanolyanok, és egy kaptafára mennek; a játék soha nincs készen, mert a korok folyamatosan jönnek, de közben mindig van jó sok idő, hogy egy-egy korba beleunjon az is, aki szereti valamennyire a játékot; a GvG sem egészen korrekt ('suttyomban' támad szinte mindenki, amikor nincs gépnél az ellenfél; és automata csatákkal gyorsan letudják a dolgokat - a védekezőnek meg esélye sincs reagálni), ...
Vagyis vannak gondok; de a "Csak nevezetest kell építeni, abban van a pont. Minden más lényegtelen lett.
Ráadásul a nevezetesből jövő pont túl csábító," gondolattal nem tudok egyetérteni, mert a pont nem ad semmit, nem mutat meg semmit; hanem 'csak van' - így ez nem lehet gond vagy probléma.
 

DeletedUser20654

Guest
Én még mindig tartom a véleményem.
Miért játszik az ember?
Vagy a "kihívásért" - na ez mint Te is írtad nincs.
Vagy azért, hogy jól szerepeljen - azt meg csak a pontokban mérik. - Így meg az előbb kiemelt modatod szerintem mégis igaz.
 

Vanek ur

Aktív tag
A "jól szerepeljen" úgy látszik, nálunk mást jelent. Neked a pontokat (ami teljességgel összehasonlíthatatlan, mert össze-vissza van a pontozás); nekem sok minden mást. Össze lehet hasonlítani az embereket a koruk alapján; a városuk állapota (kinézet, felépítés, ...) alapján; a megnyert csatáik száma alapján (itt esetleg be lehetne vezetni a vereségek számát is); a megszerzett medáljaik száma alapján; a céhük helyezései alapján; a pvp helyezéseik alapján (itt is lehetne külön jelezni, hogy hányszor nyert már pvp toronyban - esetleg hogy mennyi volt a maximális pontmennyiség, amit szerzett; ...); és még rengeteg dolog alapján, ami elmond valamit a játékosról, a stratégiájáról vagyis a játékáról. A pont nem mond el semmit; mert lehet csak csatákkal (többet, mint a nevezetesekkel); lehet csak pénz és alapanyag szerzéssel; és lehet folytonos építgetésekkel is sok pontot szerezni.
 

Vanek ur

Aktív tag
Még pár kiegészítés (nem akarok szerkeszteni):
- a kor alatt a játékbeli korra gondoltam (vas-, közép-, ipari-, ...); mielőtt még valaki félreérti :)
- a jó szereplés azon is lemérhető, hogy milyen korban vagy, mennyire tudsz előrehaladni a fejlesztésekkel, az új épületekkel, ...; vagyis a pontszám növekedés maximum akkor lehetne ösztönző dolog, ha már a lehető legutolsó korban lennél, és nem tudnál mit fejleszteni, nem tudnál mit javítani, jobb irányban változtatni
 

Ötzi

Aktív tag
A "jól szerepeljen" úgy látszik, nálunk mást jelent. Neked a pontokat (ami teljességgel összehasonlíthatatlan, mert össze-vissza van a pontozás);

Nem szeretnék vitatkozni, de a pont az pont. Mindenki a globális táblázatot stíröli. Tényleg eltűnt a be- és beleláthatatlan nevezetes építéssel a játékból a kihívás, épp ezért egyre kevesebb ember játszik a továbbiakban. És az a kevés is lassan mind ugyanaz... Én már megjósoltam ezt pár hónappal ezelőtt, de nem nyertem vele a plakátrajzoló versenyen! :)

 

DeletedUser22712

Guest
Én még mindig tartom a véleményem.
Miért játszik az ember?
Vagy a "kihívásért" - na ez mint Te is írtad nincs.
Vagy azért, hogy jól szerepeljen - azt meg csak a pontokban mérik. - Így meg az előbb kiemelt modatod szerintem mégis igaz.


Látom, te is besokalltál a jelenlegi helyzettől, s nagyon nem vagy egyedül.. Én amikor láttam felnőni kis csíra accokat, jelenleg meg már TOP 2.. a semmire, a gyomrom fordult ki az egésztől..
2 hónap alatt a szürke senkiből TOp 500-800 helyről TOP 2-be ugrott fel teljesítmény nélkül...

Gyomorforgató a dolog, de biztos jól van így.. legfeljebb havonta 50-100 an abba hagyják de ez meg kit érdekel már amikor ott a legújabb Inno játék az most a tuti !!!!
 

Vanek ur

Aktív tag
A pont az pont. Igen. A videokártyákon a memória az meg memória; és csak azok vesznek memóriamennyiség alapján videokártyát, akik nem értenek hozzá; de el tudják mondani, hogy nekik ilyen is van. Csak azok vesznek olyan telefont/tévét/autót/..., aminek a tulajdonságait nem is használják ki, de legalább lehet vele kérkedni; akiknek csak az számít, hogy övék legyen olyan dolog, amivel lehet kérkedni/vagizni/..., de közben semmire nem jók (mert nem is használják).
A pontnak itt pont ugyanilyen szerepe van. Aki erre megy, az csak kérkedős - aki meg ezért felháborodik (hogy X-nek nagyobb az e-pénisze), az maga is ugyanilyen, csak nem tud ezzel megbirkózni, mert azt akarta, hogy az övé legyen a legnagyobb. És ha egy stratégiai/taktikai/fejlődéses játékban Te ezt tartod a legfontosabbnak, akkor sajnállak. De ez a játék nem erről szól (legalábbis remélem, hogy nem erről szól - illetve remélem, hogy többen vagyunk ilyenek, mint Ti ketten, akik nem képesek ezzel együttélni).
 

DeletedUser22712

Guest
A pont az pont. Igen. A videokártyákon a memória az meg memória; és csak azok vesznek memóriamennyiség alapján videokártyát, akik nem értenek hozzá; de el tudják mondani, hogy nekik ilyen is van. Csak azok vesznek olyan telefont/tévét/autót/..., aminek a tulajdonságait nem is használják ki, de legalább lehet vele kérkedni; akiknek csak az számít, hogy övék legyen olyan dolog, amivel lehet kérkedni/vagizni/..., de közben semmire nem jók (mert nem is használják).
A pontnak itt pont ugyanilyen szerepe van. Aki erre megy, az csak kérkedős - aki meg ezért felháborodik (hogy X-nek nagyobb az e-pénisze), az maga is ugyanilyen, csak nem tud ezzel megbirkózni, mert azt akarta, hogy az övé legyen a legnagyobb. És ha egy stratégiai/taktikai/fejlődéses játékban Te ezt tartod a legfontosabbnak, akkor sajnállak. De ez a játék nem erről szól (legalábbis remélem, hogy nem erről szól - illetve remélem, hogy többen vagyunk ilyenek, mint Ti ketten, akik nem képesek ezzel együttélni).


Ha nem nyilvánvaló csalás állna mögötte én tojnám már le ha 5000 milliárd pontja is van.. de kérdem én miért csak 2 ember egy 1500 fős szerveren. a többi miért nem tud úgy haladni.... ez is a gond !!!!!
Az meg még tetézi, hogy akik meg tehetnének ellene xarnak rá magasról...
Az meg hogy kik vannak többen nem kérdés.. szerinted milyen szájízzel játszik aki még játszik amikor látja hogy napi 1 óra játékkal 1 hét alatt annyi pontot szed össze a csaló mint más 3-4 óra napi játékkal 1 év alatt...
Na ez a gyomorforgató !!!
 

DeletedUser

Guest
Kedves Oriásfej!
Ha csalást gyanítasz a játékban ,jelentsd és megvizsgáljuk.Miből gondolod ,hogy mindössze két embernek van 10+-os nevezetes épülete?Miért gondolod ,hogy nem foglalkozunk ezekkel a dolgokkal?És még egy kérdés... Te miért nem építesz nevezetes épületeket,hogy neked is sok pontod lehessen?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent