Be- és beleláthatatlan nevezetesek építése

Ötzi

Aktív tag
Itt a vég. A játék halála. (Már egy jó ideje, csak mindenki várta eddig a helyreigazítást, egészen idáig, de mindhiába).

Már nem az a kihívás, ha valaki PvP-zik, GvG-zik és így gyűjti a pontjait a globális táblázaton való jó helyezése érdekében, hanem az, ha minél ügyesebben és legfőképp gyorsabban építi, vagy építteti a nevezeteseit. (Maradjunk inkább a saját építésnél, mert inkább az a valós.)

Mi a baj a nevezetesekkel? A szintenkénti pontszám. Vegyük például a jelenkori nevezeteseket: 1-10. szint felépülésért szintenként 1.080 pont jár, viszont ha jelen állás szerint továbbépíti, akkor a 12. szinttől már 32.703 pont! Holott úgy lenne igazságos, hogy 11-20 szintig 2.160 pont, 21-30 szintig 3.240 pont (stb) kellene, hogy járjon szintenként, ehelyett teljesen elszállt az egész és deformálódtak a szintenkénti pontszámok!

Mindenki látja a globális helyezést a hozzátartozó pontszámokkal. Magáért beszél. Csak mi, játékosok sunnyogunk és nem beszélünk róla nyilvánosan, holott minden csatornát megragadunk, hogy kitárgyaljuk az aránytalanságot. A Support tehetetlen és mi is.

Az angol szerveren ugyanez a probléma van, a francián dettó.
Kár, mert szerettem ezt a játékot.
 

DeletedUser22712

Guest
Itt a vég. A játék halála. (Már egy jó ideje, csak mindenki várta eddig a helyreigazítást, egészen idáig, de mindhiába).

Már nem az a kihívás, ha valaki PvP-zik, GvG-zik és így gyűjti a pontjait a globális táblázaton való jó helyezése érdekében, hanem az, ha minél ügyesebben és legfőképp gyorsabban építi, vagy építteti a nevezeteseit. (Maradjunk inkább a saját építésnél, mert inkább az a valós.)

Mi a baj a nevezetesekkel? A szintenkénti pontszám. Vegyük például a jelenkori nevezeteseket: 1-10. szint felépülésért szintenként 1.080 pont jár, viszont ha jelen állás szerint továbbépíti, akkor a 12. szinttől már 32.703 pont! Holott úgy lenne igazságos, hogy 11-20 szintig 2.160 pont, 21-30 szintig 3.240 pont (stb) kellene, hogy járjon szintenként, ehelyett teljesen elszállt az egész és deformálódtak a szintenkénti pontszámok!

Mindenki látja a globális helyezést a hozzátartozó pontszámokkal. Magáért beszél. Csak mi, játékosok sunnyogunk és nem beszélünk róla nyilvánosan, holott minden csatornát megragadunk, hogy kitárgyaljuk az aránytalanságot. A Support tehetetlen és mi is.

Az angol szerveren ugyanez a probléma van, a francián dettó.
Kár, mert szerettem ezt a játékot.


Mindenben egyetértek sajnos... Egyszerűen megölték ezt a játékot.. de akár úgy is fogalmazhatnék, hogy tojnak immár rá nagy ívben... megjött az Inno új játéka, gondolom az elmúlt 1 év teljes erőbedobással ennek fejlesztésére ment el, a Forge és a West kárára. Így a fejlesztőket legkevésbé érdekli az, hogy ebben a játék milyen visszásságok alakultak ki egy két finoman szólva ügyeskedő miatt. Senki ne mondja nekem, hogy becsületes módon szert lehet tenni 40 és a feletti szintű nevezetesekre, mert aki ezt állítja vagy nem játszott a játékkal vagy hazudik !!!
Saját baráti körben és céhtársak között is gyakori beszédtéma ez, s kapásból kb. 20-30 ember ismerek aki a nyilvánvaló de nem bizonyítható csalás miatt abbahagyta a játékot ! Folyamatosan épül le a játék, mind tartalmilag, élményileg mind játékosállomány tekintetében !
S jól mondod, már nem a harc számít hanem az, hogy ilyen -olyan ügyeskedés révén mennyi (multi)accot tudsz működtetni úgy hogy a support ne fedezze fel a rendelkezésére álló eszközökkel a nyilvánvaló csalást. Tehát ha van 30-40 fogalmazzunk úgy alád dolgozó 20 szint feletti épület esetén 2 nap alatt felhúzol egy szintet és kapsz érte annyi pontot amit csatákkal (3-4 órát napi szinten gép előtt üléssel kb. 20-30 nap alatt érhetsz el)

Bár nem vagyok egy számítógép guru, de ezt a visszásságot az Inno 1 nap alatt meg tudná szüntetni, vagy változtatni ha érdekelné, de mint írtam "ősrégi a játék" új kihívás(ok) (több játékos nagyobb bevétel) kell(nek).

Aki nem érti miről beszélünk nézzenek a ranglistára Zsini és Dj Max városára és nevezeteseire. (Zárójelben jegyzem meg hozzá, Zsini kb. 4 év után bő 1 hónapja előzte meg Warrax-ot, s bő egy hónap alatt köszönhetően a "barátoknak" 10x pontelőnyre tett szert. Dj Max. 2 hónapja még a vert mezőnyben 500 hely körül állt, most már TOP 2.


Kérdésem !!!! Kinek jó ez??? Mert a szerverek 99,999999 % biztos nem !!!
 

Ötzi

Aktív tag
A jelenkori nevezetesek a 30. szint elérésénél 6.168.409 pontot kapnak, szemben az általam levezetett 3.240 ponttal szemben. Kérdem én: miért is ez az aránytalanság? Egyáltalán nem a tisztességes küzdelemhez ad inspirációt, hanem sokkal inkább arra sarkall, hogy bármi áron húzzon egyet az ember a nevezetesén. (Még ha nem becsületes eszközökkel is úgy, hogy a szabályzatnak is megfeleljen.)

Helyére kellene tenni a szintenkénti pontszámokat és lenyugodnának a kedélyek, de enélkül az ember csak azon gondolkodhat, hogy ráhúz, vagy elhúz...

Amúgy meg hadd tegyem be ide is a kedvenc képemet (amivel nem nyertem semmit a plakátkészítő versenyen, pedig hűen tükrözi a játékot a multi acc-ok miatt.)

 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser20654

Guest
Csak azt tudom, hogy Zsini, hogy csinálta ezt.
Alacsony szinten (2x szint) talált 3 embert akik felépítették neki a Capét. Bár abból 2 miért építette azt nem tudom, azóta már abbahagyták vagy kizárták őket ( az egyik még mindig vaskori és mégis több ezer pontot rakott a capéba, a másik is csak valamelyik középkorig jutott)
Bizonyos szint után már épült magától a nevezetes, főleg amikor látták, hogy milyen sok pontot ad.

Djmax nem tudom, hogy csinálta, de valamit nagyon tud (csak a legnagyobb nevezetesek)
Zeusz: 24. szint
Aacheni 28. szint
Castel: 37. szint
Alcatraz 19. szint
Cape 19. szint
 

DeletedUser23652

Guest
Van úgy, h elkapja a gépszíjat a nép...van városom, ahol a Bábel már 7es szint fele kullog és alig dobtam bele pontot. Barát/szomszéd listás emberkék dobálják nagyrészt. A különbség csak annyi, h Bábelbe 1-1 szintlépéshez alig kell pár 100 Fp és nem is ad sok pontot a szint lépése, ellenben a nagyobb kori nevezetesekkel. Láttam már én is, h klántársnak 10es szintig pikk pakk felhúzták a Bábelt, nade Cape??? Castel??? 30 fele már 1000Fp kell és ha abból indulok ki, h ennyi dobálás után csak az első helyen levő jár jól, mert ő több pontot kap vissza, mint amennyit bedobált(ha persze mások is dobáltak még be szép számmal), akkor miért dobáljon be más??? Rajzért? :))) na neee...én biztos nem dobálnék be senki nevezetesébe 5-600 fp-t, h kapjak 8-9 rajzot. Hacsak nem pontcserébe vok vele...Azért nem dobálnék be ennyit, mert ez játék, browser...lassítanak minden játékot ahol és ahogy tudnak, h több idő legyen fejlesztésre és a pénz gyűjtésre...ergo, bedobálsz 600 pontot napi csak 20 fp-vel=30 nap. Ennyi idő alatt, ha ügyes vagy akkor támogatással is összejöhet, de ha még sem, akkor sem éri meg, mert ahogy már írtam elég kicsi az esély arra, h 9 különböző rajzot kapj...1-2* makkod lehet, de amúgy nem hiszem...

Írtak már nekem is tippeket, h érdemes nevezetes rajzot gyűjteni/fp dobálós embert keresni(építő), de egyik sem volt nálam eredményes. Mindenesetre nekem se tetszik, h egyik félévről a másikra csak úgy a semmiből top helyre kerül vki...van aki már szerver indulás óta tolja itt-ott a kanyarban még aktívabban is csatázott, de lényeg, h rendszeresen foglalkozott a várossal és akkor jön 1 ilyen megmagyarázhatatlan nevezetes építgetős vmilyen ötlet, aminek semmi értelme, ráadásnak jön 1-2 olyan ember akinek ez tetszik és pikk pakk "top-pon" lesznek, na ez dühítő...nem vok prémiumos, tehát nem tápolom a népet gyémánttal, de eddig volt esély a top helyekre...most már nincs, mert nem hiszem, h tömegével lesznek 400+ millások, de így már nincs értelme a játéknak. Se a PvP-nek, se a GvG-nek...vegyél egy raklap gyémántot=lesz sok nevezetes szinted=lesz sok millája a városodnak...erről szól a game...

Kár érte, mert más brows-erekhez hasonlítva ez kitűnt a többi közül. Azzal, h nem kellett a pénztárcádhoz nyúlni csak azért, mert te is top helyen akarsz lenni. Van ahol kell...és már szerver indulásnál iszonyat pénzeket költenek el az emberek csak, hogy ott lehessenek. De ha eddig nem ilyen volt ez, akkor miért kell el****ni?????? -.-.-.-.-

A másik, h ha mégis lenne ez ügyben vmi hű-de nagy változás, utána nem hiszem, h az ez idő alatt összeszedett városi pontokat elvennék tőlük. Anno, mikor bejött, h egy IP-címen nem lehetett támogatni egymást, akkor az előtte szerzett pontokból vontak le bármit is??? Mert ugye így lett volna fair...Ha szerintük csalás az 1 ip-ről való támogatás, akkor az ez alatt szerzett pontok is azok voltak...ergo, ha most a magas nevezetes építés nagy port kavar más országokban is és változás lesz, akkor úgy lenne fair, h kiszámolják mennyi pontot "KELLETT" volna kapnia a nevezetes szintek után; és ahhoz képest kellene leépíteni nekik...mert ha most Zsini összeszed 9 milliárdot, mint a francia szerón egy felhasználó, akkor mikor és ki fogja őt utolérni még, ha változtatnak a nevezetes szintek utáni pontszerzésen...majd talán 10 év után vki eléri a felét xDDD

Köszönöm a figyelmet :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23358

Guest
Én csak egy nagyon rövidet szólnék hozzá.

Képzeld el, hogy új játékos vagyok, regisztrálok a Brisgardra. 1-2 napig játszogatok, ismerkedem a játékkal, és hopp! Észreveszem, hogy van olyan, hogy toplista.
Megnézem.

Azt látom, hogy van egy játékos 450 millió ponttal, és utána a 2...6. helyezettek kb. 20 millióval.

A nagyságrendi különbség miatt én arra a következtetésre jutnék, hogy vazze, találtam egy olyan játékot, ami pár éve behalt, már csak egy majom játszik, aki azt élvezi, hogy az egekben van a pontszáma. És sürgősen elmúlna az a késztetésem, hogy én ebbe a játékba időt, pláne pénzt öljek.

Szerintem a játékvezetőknek ezt érdemes kezelni. Az nem baj, hogy most éppen a nevezetesekért jár sok pont, változik a játék, tök jó. Engem nem zavar.

ui.: Zsini, a "majom" jelző egyáltalán nem illik hozzád, nem gondolok rólad semmi rosszat, szerintem egy tök ügyes játékos vagy, és nem irigykedek az első helyedre. Csak a helyzetkomikumra kívántam felhívni a figyelmet, mert ez a sajátos pontszámítási módszer szerintem a te érdemeidet is csorbítja. Pedig nem ezt érdemelnéd te se.
 

DeletedUser22712

Guest
DJ max.. 2 hónappal ezelőtt az egész szerver barátja, céhtársa lett.. és az addig csendesen fejlődgető sehol sem lévő accját mintegy varázsütésre mindenki elkezdte telepakolni fergiével emberbaráti szeretetből a nevezeteseit...mit sem számít hogy nem fejlődik így a techfán, a lényeg a több száz barátnak már vaskorban vagy késő középkorban szüksége van Cape-ra, Alcatrazra, Castelre...
Igaz hogy egyik se harcol hajítófát sem a támogatói közül ,de mindnek kell a Castel, Zeusz, Aacheni mert ugye az mind támadó bónuszt ad... nem baj szépek az épületek legyenek meg..
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Úgy látszik, nem sok emberbe szorult értelem. Kérték, hogy ne offoljátok szét a másik témát; mégis ott teszitek. Akkor majd én átjövök, hátha így már 'észreveszitek' magatokat.

A multis dolgot poénként vetettem fel, de mivel ugyanolyan mondatokat mondtok többen is, szinte tökéletesen egyformán; így lehet, hogy nem is poén; hanem valóság... :D

"Nem értesz hozzá", "Lila gőzöd sincs", ... - ja. Mint ahogy a záp tojáshoz sem értek (nem ettem még, nem találkoztam vele); de tudom, hogy büdös, és nem esszük meg. Nem ütöttem el autóval részegen embert (sőt, még csak nem is vezettem); de tudom, hogy részegen nem ülnék bele sofőrként. Vagyis attól, hogy nem vagyok a Brisgardon, még tudom, miről beszélek. Csak annyira vaskalaposok vagytok, hogy nem tudjátok megérteni, hogy nem mindenki "pontb@zi", mint Ti); illetve nem tudtok elengedni azt az illetőt, aki megmutatta, hogy lehet más úton is gyorsan pontokat szerezni (mint ahogy írtam - de erre még véletlenül sem írtatok 'szakmai', vagy bármi hasonló indokot; csak 'érzelmi'-t (erről a Fidesz kommunikációja jut ezsembe: ha tényekkel támadják, akkor érzelmi módon vág vissza "a bukott baloldal" - "nem ért hozzá" és hasonló 'tényekkel')).

"Túl sokat írsz, és keveset játszol." - most mondjam azt, hogy inkább Veletek ez a gond? Játszatok, és csináljátok meg azt, amit Ő; és előzzétek meg! Ne sírjatok, cselekedjetek, ha nem tetszik valami! És még én vagyok (leszek) nevetséges. Mint az ovisok. "Óvónéni! A Pisti autója szebb! Tessék elvenni tőle!"

Amikor nekem nem tetszett valami (például hogy mennyire szarul működik a "Támogatás" gomb), akkor én is kiálltam a véleményem mellett; de nem álltam neki "Te nem értesz hozzá" és hasonló dolgokat az engem kritizálók fejéhez vágni; hanem leírtam, hogy Nekik (és még másoknak) miért működik - illetve elmagyaráztam, hogy az adás és kapás két különböző dolog (nagyon szívesen adnak az emberek gombnyomást; de már sokkal kevesebbeknek tetszik, ha ők azt kapnak). Vagyis megértettem a másik oldal álláspontját. Itt is próbálom megérteni; de nem tudom felfogni; hogy mi a jó édes élet az, amiért annyira pontcentrikusak vagytok. Nem lesz tőle több területetek, nem lesz tőle az ég egy adta világon semmi plusz - pláne nem mutatja meg, hogy mennyire jó stratégiát vezettek (hiszen a csaták száma sem mutat meg semmit; aki már több ezer csatát megnyert, lehet, hogy automata csatával tette - hurrá; ennek lehet sok pontja; másnak meg nem). A pont csak pont. A legegyszerűbb az lenne, ha elengednétek azt az illetőt (esetleg ha tényleg nem tetszik az egész szervernek, akkor ki is lehet közösíteni Őt), és azt mondanátok, hogy Ő nem játszik, és nem vesszük figyelembe a pontszámát ("Okos enged,..."). De nem. Ti inkább minden gondolkodás helyett beleálltok egy ilyen irigykedő h@lyeségbe. És még én vagyok a hozzá nem értő, mert engem nem a pontok motiválnak. Nekem sokkal többet számít az, hogy én mit tudok elérni; és nem az, hogy másokhoz képest mit tudok elérni. Látom, hogy csatákban az 'átlag' játékosoknál jobb vagyok; a városom fejlődését rendesen viszem - innentől meg macskasz@rnyit sem érdekel, hogy ki milyen módon és mennyire gyorsan (vagy lassan) szerzi a pontokat. Mivel a pontok nem csak csatákból jönnek össze (mint már sokszor leírtam; de úgy tűnik, nem érdekel engem kívül senkit); így úgysem azt mutatja meg, hogy ki mennyire jó; vagy hogy ki mennyire régen játszik (ráadásul vannak itt olyanok, akik mondjuk 1 éve játszanak, de 1 hónap alatt meg lehet őket előzni - és nem a csodaépítéssel, hanem csatákkal, fejlődésekkel; így meg messzemenőleg nem mutatja a pont, hogy milyen régen játszol, és mennyire "érdemled" meg a TOP N. helyezést).

Ezt a hozzászólást nem támadásként írtam (bár az eleje még olyan; hiszen az engem ért burkolt sértegetést nem fogom annyiban hagyni); így remélem, el fogtok tudni rajta gondolkodni; meg fogjátok érteni; és el fogjátok tudni engedni, amit el kell.
 

DeletedUser24487

Guest
:)
És csak szórja a rizsát akkor is.
a bolondok házában vagy VANEK,nézz körül,lehet te vagy az eggyik közöttük:)))
 

DeletedUser24487

Guest
VANEK!!!

Most megpróbálom egyszerűen leirni ,hogy mi a probléma,hogy te is megértsd!!

Az a probléma,hogy az eddigi két-hároméves eredmények nem érnek már semmit,egy olyan újitás miatt ,amiről gőzünk sem volt!!
Érted már?
Neked lehet nem számit a munkád,nekünk meg számit.
Nem veszük el mások érdemeit,csak nem értjük miért jó az,hogy 3 évig épitettünk ki valamit,amit most egy hónap alatt el lehet érni,ezt is érted ?
Mert ha igen,akkor ne köss bele,mert nem jársz a mi cipőnkben!!
Igenis,ha nem változtatnak rajta,tudunk mi is igy játszani,de ha lehet változtassanak,mert ez igy nem korrekt,érted Kedves VAnek,
Remélem megérted,Istenem segits megértenie.
Köszönöm.
 

DeletedUser24488

Guest
Vanek úr.
Hatalmas figura vagy:DDD
Elég sokszor leírtuk, hogy mi a probléma:)
A monológod felénél már untam az egészet, de erőt vettem magamon és elolvastam. Össze-vissza hadobálsz minden féle butaságokat.
Magyarázd el kérlek, te miért regisztráltál? Unatkoztál és beszélgetni akartál, vagy mi éltet téged ebben a játékban?
Ha beszélgetni szeretnél, azt úgyis megteheted hogy kimész az utcára, leszólítasz valakit és értékel téged.
 

DeletedUser1300

Guest
Itt is ugyan azok a szabályok élnek, mint amit az 1.44 kibeszélőben írtam! és beszélgetni nem csak az utcán lehet, hanem itt is! Bár az utcán, ha valakinek beszólsz. lehet nem csak szóval. hanem esetleg tettlegesen is válaszol.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Egyrészt köszönöm, a MENSA-nál nem kételkednek az IQ-m mértékében; itt igen. Ráadásul ilyen hangnemben támadni (sőt, most már nyugodtan mondhatom, hogy sértegetni; mert ez már az) nem engem minősít... :)
Ja, és van itt olyan, aki tudja, hogy semmi közöm Zsinihez (amit most még rám is akartok tukmálni). Egyszerűen mert megtalált a játékban (nagyon bonyolult volt ám). :)

Most megpróbálom egyszerűen leirni ,hogy mi a probléma[...]

Ha láttál volna, nem csak nézel, akkor láthattad volna, hogy értem a gondotokat. "Nem veszük el mások érdemeit,csak nem értjük miért jó az,hogy 3 évig épitettünk ki valamit,amit most egy hónap alatt el lehet érni"
Nem, nem ez a bajotok; mert akkor az automata csaták ellen is így kirohantatok volna (ahogy említettem is: hiszen automata csatával szintén hamar utol lehet érni a toplistás játékosok győzelmeit; ezzel együtt a pontjaikat is, csak kell hozzá sok gyémánt a rendszeres javításokra, és kicsit lassabb, mint a nevik építése magas szintre). Nektek az a bajotok (amit korábban említettetek is), hogy valaki azt a pontszámot, amit Ti csatával értetek el, Ő építéssel villámgyorsan megoldotta. Most meg azt akarjátok, hogy ne legyen annyi pontja, mert az milyen már, hogy Ő élelmes volt és megértette a játék ponttáblázatát (nem úgy, mint Ti - pedig már többször leírtam); majd ezt kihasználva több pontja lett, mint Nektek. Aztán hiába magyarázom, hogy a pont nem azt mutatja meg, hogy mennyi ideje játszotok; mindig arra lyukadunk ki, hogy "de hát mi már X éve játszunk; Ő meg csak 6 hónapja".
Vagyis ismét kérdezem: MI HÁTRÁNYOTOK VAN ABBÓL, HOGY PONTSZÁMILAG MEGELŐZÖTT?
(Elvesztettetek valamit (területet, előnyt, épületet, ...)? Kevesebbek lettetek? Csökkent valamitek (pontotok, bónuszotok, ...)? Miben érint benneteket hátrányosan ez? ...)
Ha erre (ezekre) tudtok válaszolni (és nem csak azt, hogy 'dehát Ő 6 hónap alatt csinálta meg, míg mi 3 évet raktunk bele'), akkor beszélgethetünk tovább (ha nem folytatjátok a sértegetést). Ha nem, akkor nincs miről vitázni; és lehet tovább irigykedni másra, mert olyant csinált, amit Ti nem tudtatok (én sem tudok/tudnék, csak engem nem érdekel).
Én látom magamtól is, ha fejlődöm. Látom, hogy mit tudok felépíteni, és hogy mennyire vagyok otthon a harcban. Sőt, ha nagyon bele akarok menni, akkor látom azt is, hogy nő a pontom. Ennyi az, amit akarok látni. Hogy más milyen mértékben és módon szerzi a pontjait, az engem hidegen hagy; mert tudom, hogy a pontszám összetett (de ezt hiába magyarázom; mintha csak magamhoz beszélnék). Ha viszont számotokra ez csak és kizárólag a pontszerzésről szól; meg arról, hogy a pontok azt mutassák meg, hogy mennyi ideje játszotok; akkor lehet, hogy nem bennem van a hiba. Mert ez a játék nem arról szól. Szerintem. Gumikacsa. Háp-háp...

Viszont csak azt tudom mondani, amit nekem is mondtak páran (és amit megpróbálok azóta magaménak tudni): EZ CSAK EGY JÁTÉK! :)
Illetve van még egy bölcsességem (idézetem) mára: "NE VEDD TÚL KOMOLYAN AZ ÉLETET! ÚGY SEM ÉLED TÚL!". :)
 

DeletedUser24487

Guest
:) Fiúk ,lányok ,supportosok,én feladom,ezzel az emberrel nem lehet megértetni semmit :)

Csak fújja a magáét:)Remélem ti azért értitek miért háborgunk.
Vanek ,további jó játékot neked,és ha teheted,ne irj többet ide,mert kinevetteted magadat:)
Nem akartalak megsérteni,nem tudom szépen elmondani ,azt ha valaki *****ségeket ir,ez van.Nem értessz te semmit,vagy nem is akarod érteni,lételemed a firkálás itt,Légy jó,szia:)
 

DeletedUser23652

Guest
A gond csak annyi, hogy eddig Forge a csatákról szólt. Arról, h ki mennyit és hol csatázott. Ebből mérten kaptad a pontjaid, mind a mellett, h persze az épületek/nevezetesek/dekok stb is számítottak, de nem ekkora mértékben. Azzal nem is volt senkinek gondja, h akár Zsini 1 héten szerzett átlagba 15-17 millát. Ezt bárki el is érhette, ahogy sokan mások is. Lásd pl Warrax. Őket tudom felhozni példának mert közel 3/4 éve a szomszédságomba voltak(már nem folytatom a játékot) Viszont most mi a helyzet??? Nem az a fő kérdés, h hogyan és miért dobálnak be ennyi a pontot a nevezetebe, hanem az, hogy honnan szerez ennyi rajzot??? Persze vannak tippek és ötletek tömegével és sokan azért nem hiszik el, h akár működhet is, mert túl sok munkával jár. De én azt azért kétlem, h 1 héten 2 szintre is szert tudott tenni. Oké, h 1* bejön, de folyamatosan mindig 2 szintet feltudott oldani??? Neee...én csak arra tudok gondolni, h gyémánttal szerzi az új rajzokat. És ez a baja mindenkinek. Az, h minek rakták akkor be GvG-t??? ennyi erővel lehetne úgy területet szerezni ott, h kinek van több pontja vagy kártyáznak érte mit tom én, de azért, h iszonyat sok időt elcsessz arra, h szektort szerezz és közbe kb semmi értelme, na hát ezért felesleges volt. 3000 GvG csata után sem lesz annyi pontja az embernek, mint annak, aki pl 40-ről 41-re lépteti a nevezetest. Sokan viszont csatáznának szívesen és ezért lenne fontos a pont. Mert az megmutatta eddig, h mennyire vagy aktív harcos. Hiába volt lent minden épületed 10en az kevés volt azzal szemben, aki napi szinten aktívan min 50-en csatázott és ráadásnak ott volt GvG, amivel megint csak lehetett ez növelni. Most viszont a gyémántra tudok gondolni. Azaz, h ezzel lesz mindig új szintje; és ez zavarja az embereket. Nem az, h neki van már 600 millája, hanem az, h ha mások is ennyit akarnak, akkor a pénztárcához kell nyúlni. Eddig ott lehettél enélkül is. Arra meg is beszélve, h egy bizonyos szint után nincs feltüntetve (legalább is forumon), h mennyi pontot ad a nevezetes, ami ismét csak zavaró. Miért is nincs feltüntetve? Mert nem volt még rá idő? Mert folytatódik arányosan az eddigiekhez képest? Vagy mert nem foglalkoztak azzal a fejlesztők, h jaj, pikk pakk lesz olyas vki aki eléri a maxot...gondoltál majd ráérnek mind a játékban, mind a forumon feltüntetni. Ha így volt, akkor ez óriási baklövés volt. Mert más szerókon már 9 milliárdot is elérték...

Persze, nem vesztesz semmit azzal, h 6 hónap alatt ő 10* annyi ponttal rendelkezik mint a 2. helyezett akár. De még is csak frusztráló, mert mire mások ezt elérik az több évnyi munka. És itt az idő sem egy utolsó szempont. Ha most arról fog szólni a játék, h nevezeteseket kell építeni ami a csövön kifér, akkor legyen. De akkor vegyék ki az egész csatázós rendszert, mert semmi értelme...hol érdekel ebből a szempontból az, h mennyi időn belül lesz új egységem van h mennyivel olcsóbban rakok le épületet. 40+ milla arany és 100+ alapanyagnál(és ez másokhoz képest semmi) tök8...azzal a napi 4+ FP-vel amit a fő épület ad azzal sem vok kisegítve, ha ad már 50 pontot a Cape...

na ezek a gondok.

Egy volt aktív felhasználó...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser22818

Guest
Vanek úrral kell, hogy egyetértsek. Itt ti vagytok azok, akikkel nem lehet szót érteni, mivel folyamatosan fújátok ugyanazt és a másikat nem hallgatjátok meg. Vagy ha meg is hallgatjátok, akkor nem értitek meg, hogy miről beszél.

Egyetlen egy dolgot szeretnék megtudni.
Azt írjátok, hogy nem is tudtatok erről az újításról. Egyikőtöknek sem tűnt fel, hogy a nevezetesek hogyan adják a pontokat? Nem tűnt fel, hogy valami nem stimmel a pontozással?
Elég régen be lett vezetve a 10. szint utáni nevezetes építés, de eddig nem tűnt fel senkinek, hogy másképp vannak a pontok?
Ha nem, akkor nem értem, hogy miért hibáztattok bárkit is, hogy "erről nem tudtunk, és ez csalás és micsoda dolog".
Ha meg igen, akkor miért nem kérdeztetek rá hamarabb? Miért nem nyomoztatok utána egy kicsit a dolognak?

Jöhettek most azzal, hogy "hát de erre van a support, mondják meg ők!". Szeretném hangsúlyozni még egyszer, ugyanolyan játékosok vagyunk mi is, az esetek igen nagy részében mi is a játékból, fórumról tudjuk meg, hogy mi és hogyan változik.
Elolvastuk a problémátokat, nem egyszer, nem kétszer (elég sokszor). Megértettük, sikerült felfogni. De nem tudunk csodát tenni 5 perc alatt. Viszont amit ti itt csináltok, az személyeskedés és lassan, mit lassan, már rég túlmutat a jó ízlés határán.

És még egy dolog. A 2-3 éves eredmények sokkal többet nyomnak a latba, mint az 1 hónapos.

A Forge of Empiresnek pedig a lényege az, hogy TE válaszd meg, hogy milyen stílusú játékot szeretnél folytatni: ha csatázni szeretnél, akkor csatázol, ha kereskedni és békében fejlődni, akkor meg azt. Soha nem volt a csatán a hangsúly, arra ott van az InnoGames két (vagyis három) másik játéka: a Klánháború, a Grepolis és a Tribal Wars 2.

Ez a saját, mondjam úgy, hogy magánvéleményem. Kéretik nem összetéveszteni a Support véleményével.
 

DeletedUser24487

Guest
Nos

mégegyszer nekifutok,hátha:)

elősször is,idejében észrevettem,hogy valami gond van,szóltam a supportnak is,de ahelyett ,hogy leirták volna,mint te,hogy ő is csak ugyanolyan játékos ,mint én,nem tudtak semmiről:)
A lényeget értsétek meg!!
engem nem izgat ,ki hogyan épit,harcol ,stratégiázik!!

Az izgat,hogy miért pont a nevezetesek szinthúzása lett a legfontosabb dolog,ebben a játékban,úgy hogy előtte ,ez nem lett bejelentve !!

A többi már maszlag,azt oldja meg mindenki saját maga ,ahogyan tudja.
De erre szeretnék egy értelmes választ:---Miért pont a szintlépésekért adja a játék a legtöbb pontott,holott szerintem aznem mérvadó stratégia.
és igaza van a kettővel előttem szólónak,hogy akkor minek a többi, a gvg? a harcok,meg minden más?
Sok játékos még most is szürke ködben játszik,nem tudják ezt,nem olvasnak itt,nem olvasnak sehol,csak néha a chaten,attól tartok,ha kiderül ,sokan elpártolnak majd innen.

Tudod,aki úgy dönt ,hogy versengeni szeretne a pontokért,azoknak meghalt a forge!!
 

DeletedUser24488

Guest
Kedves Norlwinder!!!

Megtudnád nekem azt mutatni hogy hol találom a nevezetesek utáni pontokat?
Mert Amikor Barack megkérdezte tőletek csak pislogtatok, de persze ez nem a ti hibátok ha ugyanolyan játékosok vagytok mint mi.
A játékosokat nem kell értesíteni hogy szintenként kapunk érte pontokat? Nekünk magunknak kell mindent megkérdezni? Szerintem ez egy frissítéssel jött, csak nem volt beleírva abba a frissítésbe.
Nem bántó szándékkal, de megszeretném kérdezni, hogyha ti nem tudtok semmit, csak ugyanúgy értesültök mint mi, akkor minek vagytok? (távol álljon tőlem, hogy megbántsalak).
Csak aránytalanok a dolgok. Ha te is játékos vagy, éveken keresztül úgy voltál első hogy naponta órákat fordítottál a játékra, csatáztál, gvg-n csatáztál, stb.. Neked nem lenne fura hogy hirtelen valaki egy hónap alatt, megelőz, már-már behozhatatlan előnnyel? (Ha te lennél az első, úgy képzeld el.)
Hiába írunk nektek bármit is, a többség szava nem számít...bármennyien is lennénk.

Üdv: Ty
 

DeletedUser22818

Guest
Megtudnád nekem azt mutatni hogy hol találom a nevezetesek utáni pontokat?

1. link: http://forum.hu.forgeofempires.com/forumdisplay.php?77-Épületek-áttekintése
2. link: http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?1725-Nevezetes-épületek-bónuszai-a-10-szint-után
3. link: http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?636-Nevezetes-épületek

Elég lesz? :)

És igen, egy frissítéssel jött be, gondolom azzal, amelyikkel bejött az is, hogy 10. szint felé lehet építeni a nevezeteseket.
De nem kitolásból nem osztottuk meg, hogy hány pontot ér 1 szint, hanem mert egyszerűen nem volt HIVATALOS információ arról, hogy mi mennyit ér.
És igen, pislogtunk, mert nem tudtuk, hogy minden szint külön pontot ér. Mint ahogy már egyszer írtam, véletlenül akadtam rá egy külföldi fórumon, nagyjából 2 hónapja, hogy a 10. szintig hogy vannak a pontozások. És kerestem a 10. szint utáni pontozásokat is, de nem találtam semmit, csak a napokban. Mindezt úgy, hogy akkor még "csak" ismertető szerkesztő voltam.

És még egy dolog: több piacon a játékosok csinálják az ismertetőket, osztanak meg egymással információkat. Itt van egy ismertető szerkesztő, aki a szabad idejében foglalkozik ezzel.

Erre pedig újfent felhívnám a figyelmet.

Az utolsó kérdésedre a válasz. Nem, nem zavarna, hogy megelőzött, mivel azt bizonyítja, hogy élelmesebb volt nálam, és ezáltal megérdemli az első helyet. Teljesen mindegy, hogy ezt most csatával vagy legóval érte el.
 
Fent