Be- és beleláthatatlan nevezetesek építése

DeletedUser24588

Guest
Igazából ez is off-os hely.
Van egy téma ami pár játékost érdekel (pro és kontra), a többieket nem (a fejlesztőket pláne nem érdekli)

Ja!Ez már csak igy igaz:)

- - - Updated - - -

Megjegyzem két-három napja néztem a Brisgardon a toplistát első volt max 80milliárd körüli ponterővel,ma meg nézem első zsini 120 milliárdal??!!
Két,három nap alatt rávert 40 milliárdot,plusz behozta a hátrányát.
Ez ám a ****a játék:)
 

DeletedUser21403

Guest
max nem volt első! Nem tudom h melyik csatornát nézted!? zsininek a cape szintlépése előtt is 90milliárd fölött volt a pontszáma!
 

DeletedUser24588

Guest
max nem volt első! Nem tudom h melyik csatornát nézted!? zsininek a cape szintlépése előtt is 90milliárd fölött volt a pontszáma!

Kedves ismeretlen barátom:)
Jelentősége ennek sincs,mivel,ha elejétől olvasod ezt a topikot,pontosan ez a probléma van felvetve.
Mivel láthatod két nap alatt 30 milliárdal emelkednek a ponterőségek.
Na ez itt a fő probléma,ezzel kéne foglalkoznod,de mint látom erre képtelen vagy!
 

DeletedUser21403

Guest
Ne sértegess h barátok vagyunk,köszi! Ismeretlen!? Neked lehet! Minek állítasz valótlant ha nincs jelentősége? Egyébbként a fejlesztők szándékosan hadják hogy a nevik vigyék a pontokat mert abban van a legnagyobb valószínűsége hogy vki gyémántott vesz és kész!
 

DeletedUser22490

Guest
Csak szólok, hogy senki nem vesz emiatt gyémántot. A nevezetesek építtetése azért éri meg a fejlesztőknek, mert nem igényel szerverhátteret, a harcok viszont nagyon is megterhelik a rendszerüket. Nincs mese, a tulajdonosok kiadták a parancsot a fejlesztőknek: csináljatok úgy magas látogatottságot, hogy az minél kevesebb belassulást okozzon! Ez lett belőle.
Ahhoz meg, hogy milliárdos nagyságrendű pontnövekedésed legyen kell egy pár olyan játékos akik nem játszanak, csak a pontokat pakolják. Mindenki tudja, hogy csak akkor éri meg egy nevezetest másokkal építtetni ha legfeljebb 2-3 építő (de leginkább max 1) partnered van, hogy vissza is tudd adni a hozzád adott pontokat. Érdemes megnézni egy-két (vagy inkább 15) játékos 20 feletti szintjeit, vajon hány építőjének érte meg a soha vissza nem kapott aránytalanul sok pont? Erről van itt szó. Még mielőtt néhány kedves "Top-játékos" itt hőbörögni kezd, azért elmondanám, hogy csak én kb 35 olyan fiktív-játékosról tudok akinek az accountját ilyen-vagy olyan módon egy nagyobb játékos birtokolja. Az ilyet úgy tudom minden létező szolgáltatónál és torrent oldalon is a legszigorúbban büntetik. Csak itt néz ki úgy, hogy nem, sőt érdekesmód egybeesik a többmilliárdos növekedés az Iphonos játékelérhetőség bevezetésével... A fejlesztők védekezhetnek azzal, hogy nem lehet büntetni, mert lekövethetetlen, de valójában pontosan tudták előre. Végülis hiába van egyre kevesebb játékos, a játékba lépések száma és a bent töltött idő mégis növekszik...
A fent leírtak ellenében azt azért nem árt tudni, hogy ez egy játék és akinek ez a szórakozás annak gratulálok.
A legelegánsabb megoldás amivel valószínűleg mindenki jól járna, az lenne, hogy a ranglistát szét kéne bontani. A legjobb az lenne, ha minden elemet külön listába tennének (termelés, harc, gvg harc, medál, nevezetesek) de szerintem ez visszamenőleg kivitelezhetetlen. Úgyhogy maradna az, hogy csak a nevezeteseket különvenni, (ez könnyen visszaszámolható mindenkinél) ezt az értéket kivonni a globálisból és a már létező nevezetesek lista helyére betenni. Hogy ne anyázzon senki senkit a globális ranglistát meg lehetne hagyni, bár én ilyen formában megszüntetném, mert egész egyszerűen megalázó és nevetséges.
 

DeletedUser24588

Guest
Csak szólok, hogy senki nem vesz emiatt gyémántot. A nevezetesek építtetése azért éri meg a fejlesztőknek, mert nem igényel szerverhátteret, a harcok viszont nagyon is megterhelik a rendszerüket. Nincs mese, a tulajdonosok kiadták a parancsot a fejlesztőknek: csináljatok úgy magas látogatottságot, hogy az minél kevesebb belassulást okozzon! Ez lett belőle.
Ahhoz meg, hogy milliárdos nagyságrendű pontnövekedésed legyen kell egy pár olyan játékos akik nem játszanak, csak a pontokat pakolják. Mindenki tudja, hogy csak akkor éri meg egy nevezetest másokkal építtetni ha legfeljebb 2-3 építő (de leginkább max 1) partnered van, hogy vissza is tudd adni a hozzád adott pontokat. Érdemes megnézni egy-két (vagy inkább 15) játékos 20 feletti szintjeit, vajon hány építőjének érte meg a soha vissza nem kapott aránytalanul sok pont? Erről van itt szó. Még mielőtt néhány kedves "Top-játékos" itt hőbörögni kezd, azért elmondanám, hogy csak én kb 35 olyan fiktív-játékosról tudok akinek az accountját ilyen-vagy olyan módon egy nagyobb játékos birtokolja. Az ilyet úgy tudom minden létező szolgáltatónál és torrent oldalon is a legszigorúbban büntetik. Csak itt néz ki úgy, hogy nem, sőt érdekesmód egybeesik a többmilliárdos növekedés az Iphonos játékelérhetőség bevezetésével... A fejlesztők védekezhetnek azzal, hogy nem lehet büntetni, mert lekövethetetlen, de valójában pontosan tudták előre. Végülis hiába van egyre kevesebb játékos, a játékba lépések száma és a bent töltött idő mégis növekszik...
A fent leírtak ellenében azt azért nem árt tudni, hogy ez egy játék és akinek ez a szórakozás annak gratulálok.
A legelegánsabb megoldás amivel valószínűleg mindenki jól járna, az lenne, hogy a ranglistát szét kéne bontani. A legjobb az lenne, ha minden elemet külön listába tennének (termelés, harc, gvg harc, medál, nevezetesek) de szerintem ez visszamenőleg kivitelezhetetlen. Úgyhogy maradna az, hogy csak a nevezeteseket különvenni, (ez könnyen visszaszámolható mindenkinél) ezt az értéket kivonni a globálisból és a már létező nevezetesek lista helyére betenni. Hogy ne anyázzon senki senkit a globális ranglistát meg lehetne hagyni, bár én ilyen formában megszüntetném, mert egész egyszerűen megalázó és nevetséges.

Igen!Ez szerintem eddig a legjobb felvetés.Valóban ez tükrözné a legjobban a játékosok erőségét,játék intenzitását.Ezen a vonalon érdemes lenne elindulni,külön szedni a nevezeteseket.ezt támogatni tudnám:)
 

DeletedUser24447

Guest
Ahogy értesültem pont 1 játékos úgy építetti a nevezetesét,hogy zsarolja a szomszédait.
Ez az illető igen csak át esett a ló másik oldalára.
Ha nem ad a nevezetesébe fp akkor fosztogatja.
A szememben az ilyen "ember" jellemtelen és nem ide való
 

Ötzi

Aktív tag
Ahogy értesültem pont 1 játékos úgy építetti a nevezetesét,hogy zsarolja a szomszédait.
Ez az illető igen csak át esett a ló másik oldalára.
Ha nem ad a nevezetesébe fp akkor fosztogatja.
A szememben az ilyen "ember" jellemtelen és nem ide való

Nos, a Support szerint a zsarolás nem megengedett (azonban szankciójuk nics rá), viszont a harc az igen. Ez egy harci játék. (VOLT! 220 Volt!) A forge pontokat nem kötelező a zsarolónak odaadni.
Javaslatom: hagyd abba a játékot 1-2 hétre, egy hét után kivesz a szomszédok közül, s ha szerencséd van, újbóli jelentkezésedkor - amennyiben szomszédcsere van közben - más szomszédok közé sorol be. Na, viszont azok se különbek! :)
 

DeletedUser21403

Guest
Vagy elég ha csak szimplán úgy állítod be a termelésed h időben be tud szedni! Az 1 napos termelés erre a legalkalmasabb és kész nincs gond!
 

DeletedUser20654

Guest
Sajnos megtörtént amire számítottunk. Van pár ember akinek nőnek a nevzetesei mint a gomba, a többiek meg lassan nagy ivben tesznek az egész játékra.

De ahogy megfigyeltem már a fejlesztők is csak immel-ámmal dolgoznak. Eddig 5 havonta adták ki az új kort. Ez az idő a bétán most tellik le, de még a 2. nevezetest se vezették be, pedig kb. félidőben szokták engedélyezni az építését.
 

DeletedUser21403

Guest
Jót tenne már a játéknak egy újabb de egyben utolsó kor! aztán a fejlesztők is tudnának elmélkedni egy ideig hogy mi volt meg mi nem min lehetne javítani stb...! És egy-két év múlva meg újra lehetne kezdeni az egészet egy újabb jobb játékkal!
 

Ötzi

Aktív tag
Ezt csak egyféleképpen lehet/ne helyrehozni: újra kellene számolni a 10-es szint felett a nevezetesek szintlépéses pontjait. Pontosabban arányosítani, még akkor is, ha sokaknak nem tetszik ez az ötlet.

Szintek között szintlépéskor 10-es szint felett is ugyanannyi pontszám járjon, mint 1-10 között!

Az újraszámolás nem sért érdekeket, mint ahogy azt sem sértett érdekeket (tényleg nem?), amikor a Zeusznak elvették a védelmi bónuszát, vagy ahogyan visszavették a támadó nevezetesek támadó bónuszait. Erre várunk minden frissítéssel, ehelyett piszlicsálé dolgokon toldoznak-foldoznak a játék készítői.

Máskülönben nem tudják megállítani azt a közönyt, ami most a játékosok zömét jellemzi. Én is kacérkodom a gondolattal, hogy itt és most befejezem a játékot (találtam egy jobbat), mert nem akarok itt időt pocsékolni és részt venni a "kinek nagyobb a ... kerti törpéje" értelmetlen időtöltésben.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20654

Guest
A nevezetesek pontszáma most már nevetségesnek tűnik (érdemes megnézni a brisgardot), de nem hiszem, hogy megváltoztatják.

Ötzi - nincs is kerti törpéd :D
 

Ötzi

Aktív tag
Dehogyisnem! Több is! :)
És most itt jön a nagy kedvenc mondásom: "közel 3 éve játszom ezt a játékot és még mindig van (nem is egy) olyan nevezetesem, amely még a 10. szintre sincs felhúzva".

A szintek újraszámolása mellett voksolok. Ettől függetlenül építheti tovább mindenki az akárhányadik szintig, de a játék fő profilja visszatérne a kerti törpe locsolgatásból a harcokhoz. Bár gyanítom, hogy annak van igaza, aki már itt szóvá tette, hogy a csatározgatást kevésbé bírják a szerverek... és lehet, hogy tényleg csak egy ilyen banális oka van, amiért félrecsúszott ez a játék.
 

DeletedUser20654

Guest
Nem a Capét kéne eröltetni, hanem a kicsiket 10-es szintre húzni :)

Egyébként az is megoldás lenne szerintem, hogy a nevezetesek csak a 30 . szintig (ugyis csak utána kezd el igazán elszálni a pontérték) adnának globális pontot.
 

DeletedUser21403

Guest
Hogy a csatákkal lehessen megint a legtöbb pontot szerezni ahoz a szomszédsági ill. a céhcsaták védőinek "ügyességét" a kontinensbélivé kéne átalakítaniuk!
 

DeletedUser24447

Guest
Nos, a Support szerint a zsarolás nem megengedett (azonban szankciójuk nics rá), viszont a harc az igen. Ez egy harci játék. (VOLT! 220 Volt!) A forge pontokat nem kötelező a zsarolónak odaadni.
Javaslatom: hagyd abba a játékot 1-2 hétre, egy hét után kivesz a szomszédok közül, s ha szerencséd van, újbóli jelentkezésedkor - amennyiben szomszédcsere van közben - más szomszédok közé sorol be. Na, viszont azok se különbek! :)

Nem nekem van ilyen problémám.

- - - Updated - - -

Vagy elég ha csak szimplán úgy állítod be a termelésed h időben be tud szedni! Az 1 napos termelés erre a legalkalmasabb és kész nincs gond!

Mi is ezt javasoltuk a sértettnek.
 

DeletedUser24588

Guest
Mindent összevetve kezd egyre laposabb lenni a játék!
Nincs igazi fokmérője az ügyességnek,aktivitásnak.
Tiszta röhej az egész.
Késő középkorosan sima kereskedéssel van több ezer holnapkori árum egyszerűen nem tudom mire költeni,szart se ér.
Csatákban meg hiába nyerem hetek óta a gyarmati PVP-t a rendszer nem honorálja.
Ötzi!
Melyik az a játék amit találtál?
Lökd már barátom:)
 
Fent