Ötletek sokasága

  • Témaindító DeletedUser11
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Szia Csiliz!

Az otlet onmagaban nem rossz, viszont az en elkepzelesem szerint maradna igy, hogy akit latogatok kapna bonuszt ... DE ... en is kapnek valamennyit.
Igy mindenki jol jar ... es a tarsaimnak is segithetek. :)

Udv.:
Lady
 

DeletedUser23659

Guest
Így is, úgy is jó ötlet.
Lady Drakhe kiigazításához volna ötletem: Az értelmetlen térképadogatás helyett kattoghatna folyamatosan egy számláló, s mint ahogy szintet lépnél(10-100-1000-2000 tak/mot végrahajtása után pl) használható jutalmakat kapnál... Pl. anyagboostot vagy pluszboldogságot... persze nem 133ra gondolok, hanem egy negyedik szintű motivátornak mondjuk a városában nem kéne 130% boldogság a lelkességhez, elég lenne 110%... Valami olyan jutalmazási rendszer kell, ami kicsit is, nagyot is egyformán ösztönöz... és ez a százalék. Nem kell újra feltalálnunk a puskaport, csak használjuk...
 

Vanek ur

Aktív tag
Ismét ellenvélemény (mert kell ez is :D)...
A takarítás/motiválás pont arról szól, hogy a másikat segítsd (a céhtársadat, a barátodat - illetve ha olyan, akkor a szomszédodat); amire Ő majd visszasegít és megkapod vagy a nyersanyag vagy a boldogság duplázását (az adott épületbelit). A jelenlegi tervrajz és 20 arany csak mindegy 'melléktermék'. Vagyis nem azért kell csinálni, hogy te nyerj rajta, hanem hogy a másiknak legyen jobb (és ezt ő viszonozza is; aminek következtében neked is jobb). Az meg, hogy a tervrajz nem ér semmit; kifejezetten cáfolnám. Lehet, hogy ha valaki már az aktuális korok végén van hosszabb ideje, minden épülete maximális szinten van és nem is akarja még feljebb építeni, akkor számára haszontalan lehet egy-egy tervrajz; de akadnak olyanok is, akik 'újoncok', vagy újrakezdők (nem is kevesen). Nekik nem is igazán van más lehetőségük a nevezetes épület megépítésére (hiszen az elején még szüksége van mindenkinek a forge pontokra a fejlődés elősegítésére; így más épületét nem igazán tudja segíteni).

Mellesleg jegyzem meg, hogy nekem van 78 olyan ember a barát-listámon, aki rendszeresen jár hozzám, és én is hozzá (pont azért, mert kell az általa adott tak/mot). A szomszédaim közül nem sokan vannak ilyenek (talán ha 5-6 ember ilyen - a többieket se támadni, se segíteni nem látom); a céh meg céh (ott is többé-kevésbé járnak, mert aki nem, azt meg kirúgják (nagy ösztönző erő, ha klánnélküli leszel, mert akkor vásárolni is csak forge pontokért tudsz)).

Persze, a felvetést lehetne valamilyen szinten egy kompromisszumként használni (hogy ne teljesen negatív legyen a hozzászólásom). Például a kapott pénz lehetne sávos kama....; izé :), vagyis sávos értékű (mint a városháza aranybónusza - vagyis minél magasabb korban van valaki, annál több aranyat kaphatna). Vagy lehetne más bónuszokat is berakni: például véletlenszerűen adhatna az arany helyett alapanyagot, medált, esetleg nyersanyagot (mint a kívánságok kútja, csak jelentősen kisebb mértékben; hiszen egy ember akár 200 feletti tak/mot-ot is megcsinálhat naponta). Sőt, akár lehetne felújító készlet is; hiszen sok olyan kisebb játékos van, akinél ott vannak a megnyert épületek (és egyre több ilyen van), amik 2-3(-4-5) korral korábbiak, és nem is igen használhatóak már (csak eladni érdemes, de akkor meg milyen jutalom az, amit nem lehet a város 'ékeként' használni, hanem le kell bontani, mert csak foglalja a helyet) - viszont csak nagyobb eseményeknél jutalomként lehet ilyen eszközhöz jutni; de akkor is alig.
 

DeletedUser23895

Guest
kontinens térképen ha már foglaltunk, akkor a főhadiszálláson lehetne egy menü, ahol aranyat és nyesit kellene beadni koroktól függően emelkedett mennyiségben. Ha elértük a célt, akkor a főhadiszállás képe egy toronnyal kiegészülne. Támadás jelzést jelentene, ha kifejlesztjük a tornyot. A várunkban megjelenne egy ikon, trombita hang, ki lenne írva, hogy pl: korai kordi támadás alatt, így nem kellene mindig nézegetni, hogy van-e támadás. Kicsit csapatmunka lenne összedani az anyagot.
 

DeletedUser23755

Guest
Nos, én tennék egy javaslatot a chat cenzúrázásának átdolgozására...
Elég idegtépő tud lenni, ha egyszerű szavakat is kipontoz, csak azért, mert valahol benne rejlik egy önmagában csúnya szó, de voltaképp maga a leírt nem az.
Gondolok itt ilyenekre, mint "aranyad", "gubbaszt", "rénszarvaslegelő"... Nem volna erre valami értelmesebb -és a chatet használó játékosok számára is kényelmes- megoldás, mint pontok, szünetek, kkötőjelek beszurkálása a 3. próbálkozás után (mert ugye előbb fel kell dolgozni, hogy most mi a káromkodás a "gubbaszt" szóban :D )?
 

DeletedUser24455

Guest
Kincstár termékek

Nekem egy olyan ötletem lenne ami a céhes kincstárban felgyülemlett kihasználatlan termékekre vonatkozik.
Az ötlet ez lenne:
1(tipp): Céh Céh között tudna kereskedni azokkal a termékekkel amik a kincstárban vannak,ezt a piacot az alapító a vezér vagy az arra felhatalmazott személy/-ek kezelhetnék.

2(tipp): Egy olyan automata rendszer aminek minden korszakra meg lenne határozva a termékek értéke / váltási arányuk. A rendszernek a felhatalmazott emberek megadnák hogy miből mennyit adna és mit kér, és a rendszer visszadna annyit amennyit ér.
pl adok 15mézet és kapok 10 kötelet.
 

DeletedUser24458

Guest
Sziasztok!

Valóban,lehetetlenség megszámolni a független egységeket.
Jól jönne egy olyan módosítás ami számmal is kiírja az egységeket korszakonként.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23505

Guest
agyfuro, valóban jó lenne. :D Jelenleg csak akkor van esélyed megszámolni az egységeket, ha le vannak sebezve... :D
Volt már javaslat arra, hogy egyféle gyártott, sérült 1 ablakban, számmal, gyártott sértetlen, 1 ablakban, számozva, ugyanigy egyféle sérült független egy ablakban,számozva, és egyféle sértetlen független egy ablakban, számozva. Ez 4 ablakot jelentene egység-tipusonként, szinte csúszka sem kellene ebben az esetben.
Másik megoldás erre, ha a csúszka úgy működne, mint a szomszéd-barát-céh lista alul, ami úgy ugrik, mindig ötösével.
A seregkezelő felületen kb 20 egyég látszik, ugorhatna huszasával.
 

DeletedUser16956

Guest
Sziasztok. Lehet már előterjesztették,nem olvastam vissza.
Az egyik az on-line kijelzés aminek azt hiszem meg is van a helye az avataron, a másik pedig inaktivitás jelző. Sárga és piros háttér a profilképen, így nem csak a beavatottak látnák hanem a céh többi tagja is.
 

DeletedUser10514

Guest
Kedves fejlesztők, na, ma szektorfoglalás közben kiakadtam, a jó kedves őseiteket! Nem értem, hogy a fenében van az, hogyha szektort megyek foglalni, az ai normálisan arra tud törekedni, hogy kinyírja az embereimet és csak utána foglalkozzon a zsiványokkal??? Ellenben, ha én teszek be 8 ejtőernyőst, akkor eszükbe sem jut, hogy az 1 tank 7 zsivány csapatból NE a zsiványokat támadják! Nem értem, miért kell ilyen buta, sötét városvédő AI-val és ennyire más szektorvédő inteligenciával felnyomni az ember vérnyomását az egekbe! Ha lehet minket szívatni szektorfoglalás közben, akkor aki fosztogatni jön, az is szívjon! Előre is megköszönném, ha végre NORMÁLIS VÁROSVÉDŐ AI-t IS írnának!
 

DeletedUser20654

Guest
Nem tehetik meg. A zsiványt kár volt bevezetni, de most már a kivétele több kárt okozna.
 

DeletedUser10514

Guest
Nem tehetik meg. A zsiványt kár volt bevezetni, de most már a kivétele több kárt okozna.
Aha.. és az úgy szerinted telejes rendjén való, hogy szektorfoglaláskor az Ai tudja mit kell csinálni a zsiványok ellen, de amikor zsiványok ellen kéne megvédeni a városomat, akkor meg bénázik!? Mert szerintem nem! Akkor legyünk már igazságosak és vagy legyen a városvédő ai is ugyanolyan okos mint a szektorvédő, vagy a szektorvédő is ugyanolyan buta mint a városvédő!
 

DeletedUser20654

Guest
Nem azt mondom, hogy rendjén van, csak azt, hogy amit javasolsz az rosszabb.
Szektorvédő az lehet okosabb - szektorból 5 havonta van 12, míg a szomszédokat naponta ütheted.
 

DeletedUser2883

Guest
Egyetértek Lionskull-lal! Tényleg nagyon elcseszett az AI. Ha támadják a városomat mondjuk 1 Tank 7 zivány kombóval, a zsiványok támadása miatt alapból 1 védekező kör megy a levesbe. Hiába van védelmi bónusz a nevezetesek miatt.
 

DeletedUser

Guest
Hello!
Nekem az az ötletem van, hogy ahol le van írva melyik nevezetes épület építésében segítesz, ne úgy sorolja hogy mindig a legutóbbi kerül előre, hanem az, amelyikhez a legkevesebb Forge pont kell még, vagy legalább lehessen ezt a rendezést is választani - ha kivitelezhető. :)
 

DeletedUser

Guest
Jobb napot.
Nekem a nevezetesekkel kapcsolatban lenne ötletem.
Lehetne pénzért szintet emelni a nevezetesen például úgy hogy ha valaki a bronzkorban van akkor mondjuk 20,000 pénz legyen neki minden egyes szint felhúzása.Mikor pedig lép a vaskorba onnantól már növekedjen az ár 50,000 pénzre.És így tovább ahogy halad a korokkal előre egyre drágább legyen egy szint.Ezek az összegek csak jelképesek döntsék el a szervezők mennyi legyen, meg reális legyen.A jelen kori valami 15 - 20 milla lenne egy szint a nevezeteseknél....
Ha túl nagy hüleség az ötlet akkor bocs hogy untattalak benneteket....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Jobb napot.
Nekem a nevezetesekkel kapcsolatban lenne ötletem.
Lehetne pénzért szintet emelni a nevezetesen például úgy hogy ha valaki a bronzkorban van akkor mondjuk 20,000 pénz legyen neki minden egyes szint felhúzása.Mikor pedig lép a vaskorba onnantól már növekedjen az ár 50,000 pénzre.És így tovább ahogy halad a korokkal előre egyre drágább legyen egy szint.Ezek az összegek csak jelképesek döntsék el a szervezők mennyi legyen, meg reális legyen.A jelen kori valami 15 - 20 milla lenne egy szint a nevezeteseknél....
Ha túl nagy hüleség az ötlet akkor bocs hogy untattalak benneteket....

Nem véletlen, hogy a nevezeteseket csak és kizárólag forge pontokkal lehet csak építeni. Ott is bizonyos mennyiség után lesz meg a szint. Vagyis arannyal/alapanyaggal sokkal könnyebb lenne az építés, mint forge pontokkal, amikből véges számosságút kap mindenki (rááll valaki az arany gyártására, és nagyon gyorsan fel tudná építeni az épületeket - ha viszont gyorsan lehetne építeni, akkor nem lenne meg az 'egzotikuma', az építés 'hősiessége').
 

DeletedUser

Guest
Ebben igazad adok neked Vanek ur da ha mondjuk jelenbe min 50 milla lenne egy szint akkor azért lenne mit gyártani.10 szint 500 milla azért az nem kevés akár mi is van.De lehetne keverni is 50 milla pénz 50 milla szerszám...vagy hasonló...
 

DeletedUser22884

Guest
Azt azért ne felejtsd el, hogy pénzért cserébe vehetsz Forge Pontokat. Tehát megoldható a "pénzért nevezetes épület fejlesztése" is, csak körülményesebb.

Ahhoz, hogy egy az egyben lehessen fejleszteni, az kellene, hogy a Forge Pontok ára állandó legyen, ami ugye nem igaz, mert minél többet vásárolsz, annál drágább.

De természetesen továbbítani fogjuk az ötletet.
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Nekem nagyon szemet szúr, hogy a gyémántokkal való fizetés sehogysem arányos! Legyen időhöz kötve, de ugyanakkor korhoz is, különben a magasabb korúaknak igen sok gyémántot kéne csengetniük. A motiválás maradhat ugyanannyi mivel a lényege ugyanaz, hogy duplázod a termelést... Gondolok itt a kiképzésre és a felderítésre. Pl. 50 gyémánt mikor elindul a felderítő meg 50 gyémánt mikor van még hátra mondjuk 10 perc...
Ezáltal -szerintem- nagyobb lenne a gyémánt forgalom is ;)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent