Ötletek sokasága

  • Témaindító DeletedUser11
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23377

Guest
Sziasztok!
Egyetértek kamcity #80-ik bejegyzésével!
A céhjátékot, csak íly módon lehet fejleszteni.
Bevallom, kissé unalmas várni, míg elegendő nyersanyag, elegendő forge pont jön össze ahhoz, hogy ne tudjam letenni az épületemet helyszűke miatt:(
Tehát maradna a céhjáték............, jó megoldás.
Örülök, hogy vannak itt ilyen játékosok is mint kamcity!
 

DeletedUser23377

Guest
Bocsánat, de a forge pontok növelése már nem annyira jó ötlet.
Kitalálója elfelejtette, hogy mindenki másnak is több lenne, vagyis ugyanúgy le lenne maradva, mint most.
Mellesleg, ha több forge pont lenne, szerény véleményem szerint a követelmény is magasabb lenne...., akkor meg minek?
 

DeletedUser23560

Guest
Üdvözletem! Nekem is forge-pontos gondolatom támadt:

Engem kicsit zavar, hogy ha sürgősen kéne 10-es csomagot bontanom, hiába ürítem ki a Forge-pontjaimat, 60 percről indul újra a visszaszámlálás akkor is, ha a 10 pontból 1 percen belül költök, és már mondjuk eltelt előtte (pl.) 50 percem.
Megoldás lenne, ha
- nem lenne 10-es csomag, helyette 2 db 5-ös lenne kiadva. vagy
- 11 pont férne el a számlálón. vagy
- az idő-visszaszámlálás nem állna le 10 pontnál, hanem csak akkor, amikor a 11. pontot nem tudja felírni.

Maradok tisztelettel:

Honsu
 

DeletedUser5432

Guest
A céhjátékot váróknak: A tesztszerveren már fut a céhháború. Különböző területek különböző korú harcosokkal való meghódítása, stb. Még a hibák kiküszöbölése folyik. Amikor minden oké lesz, itt is el lesz indítva - gondolom.
Türelem.
 

DeletedUser17968

Guest
Sziasztok!
Én speciel sokszor szinte egész nap fenn vagyok itt.
De valljuk be hogy napközben nem sokat lehet tenni
a céhes térképen.Csak 20 után.
Nekem viszont max 21 után a gép kikapcsol és én is.
Sokat melózom éjjel.Ennek ellenére ott sem minden áron
/a fejlesztők által totál kockáknak tervezett 20 órai kezdéssel
induló/ céhes csatákat várom...
A FOE nem ér annyit hogy az ember magánélete csak
egy icipicit is kárt szenvedjen miatta.
Szerintem a Grepolis a FOE-től sokkal jobb stratégiai játék.
Ott viszont reggeltől-estig a gépnél kell lenni.És éjszakázni
is szinte mindig hogy sikeres is legyél.
A FOE is kezd hasonló lenni.Persze itt egyszerű időpontváltozással
megoldható lenne a probléma.Pl.:17 vagy 18 órai céhes csata kezdéssel.
A mostani 20 órai kezdés magyányos,unatkozó,szingli kockáknak van
kitalálva.És ezzel senkit nem akarok megbántani.Mert ezek tények.
Normális emberek az estét és legfőképpen az éjszakát a családjukkal
és szeretteikkel töltik és nem a gép előtt ülnek.
Tehát amíg a fejlesztők nem változtatnak a 20 órai időponton én sem
tudok továbbra sem érdemben részt venni a céhes csatákban.
A lényeg tehát hogy a fejlesztők változtassák meg a 20 órai céhes
csatakezdéseket 17 vagy18 órára.Meggyőződésem ezt a játékot
elsősorban nem tinik,hanem közép vagy idősebb korú családos
emberek játsszák.Akiknek nagy része az anyagbeadásokon kívül
nem tud részt venni a céhes harcokban az esti kezdések miatt.
Köszönöm a figyelmeteket!
 

DeletedUser23712

Guest
Nekem az a javaslatom lenne, mivel a térkép részletek 200 gyémántba kerülnek, ha veszek, mi lenne, ha 10-15 vagy 20 gyémántért, vagy esetleg valamennyi medálért be tudnám cserélni azokat, amikre már nincs szükségem...
Azt hogy becserélhetném másik nevezetes térképére, azt nem támogatom, mert az nem fair a régi játékosokkal szemben...
 

DeletedUser17843

Guest
Sziasztok!

Nos, Én azon játékosok közé tartozom, akik naponta többször is látogatják városukat. Az igazság az, hogy dög unalmas a játék. Nagyjából 10-20 percet tudok eltölteni vele (ebbe benne van csata, takarítás/motiválás, alapanyag/pénz begyűjtés, építés), utána unalmassá válik. (Arról nem is beszélve, hogy Core 2 Quad CPU, 6 giga RAM, GTX550Ti VGA kártya illetve egy HP ProBook 6470b i5, 8GB RAM eszközöken 1-2 perc után annyira belassul a játék, hogy az valami borzalmas). Épp ezért lenne pár javaslatom, hogy ha már lassú, legalább unalmas ne legyen:
1: Lehetne egy olyat kitalálni, hogy az alapanyagos épületeknél saját magunknak is motiválhatunk úgy 20-30 percenként és akkor tegyük fel, lerövidül az elkészítés ideje pár perccel, minden egyes "önmotiválás" alkalmával.
2: Ugyan az, mint a fenti, csak "öntakarítás".
3: A takarítás/motiválás a szomszédoknál, kb annyit ér, mint döglött lovon a patkó. Legalább vagy adna több pénzt, vagy kicsit sűrűbben épületrészletet. 4: Az, hogy takarítok 300 épületet 20 pénz/takarítás(motiválás) áron és ennyi szarakodás után talán kapok egy épület részletet, ami már vagy négyszer megvan, ez nem túl motiváló. Ettől rendszerint elmegy a kedvem és inkább kilépek. Ha már fillérekért kínlódok, úgy hogy közben negyedórát várok, mire betölt a szomszéd város, mert a harmadik-negyedik után egy a NASA-nak is megfelelő gépen is belassul a játék, legalább adna valami pluszt. PL. valami pontgyűjtés. Szomszédonként fél pont és tegyük fel 10 pont után (ami 20 szomszédot jelent!!!) lehetne kapni valami extra dolgot.

Sajnos az, hogy belépek 11-kor, begyűjtök mindent és berakom 4 órára a cuccokat, majd belépek 1 óra múlva és minden ugyan úgy van, egy követ nem lehet arrébbtenni, elég unalmassá teszi a játékot. Ezen szerintem mindenképpen változatni kellene.

Üdv.
 

DeletedUser

Guest
Nagy segítség lenne, ha láthatnánk, hogy melyik épület katonai egységét használjuk abban az esetben, ha több épületünk is van ugyanahhoz a katonához. Pl. most kaptam a harmadik Zsivány rejtekhelyemet és jó lenne, ha egyesével tudnám az épületekből felhasználni őket, hogy kevesebb idő legyen újratermelni.
 

DeletedUser5432

Guest
Bocsánat, de a forge pontok növelése már nem annyira jó ötlet.
Kitalálója elfelejtette, hogy mindenki másnak is több lenne, vagyis ugyanúgy le lenne maradva, mint most.
Mellesleg, ha több forge pont lenne, szerény véleményem szerint a követelmény is magasabb lenne...., akkor meg minek?

Nem, az ötlet kitalálója nem felejtette ezt el. Pont az a lényeg, hogy a napi egyszer, kétszer belépők ne maradjanak le sokkal nagyobb mértékben.
Miért is? Aki óránként, kétóránként- uram bocsá még éjjel is- belép, annak tökmindegy mekkora a tár, hisz folyamatosan elhasználja. Aki naponta egyszer lép be, egy huszas tár esetén a 24 órából 20 fp marad. Így a kockákkal szemben "csak" 4 fp -tal kevesebbet tud felhasználni. Ha marad a 10 -es tár akkor ez 14 fp -tal kevesebb.
A vásárolt fp -ról most nem beszélek, az egy más tészta.
És hogy elhidd, így is mennyire nehéz - ha szinte nem lehetetlen - behozni a lemaradást, a tesztszerveren már megjött az új "posztmodern" kor, ami itt is lesz hamarosan. Tehát bár a játék fejlődik, a szakadék tovább nől.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5432

Guest
És még egy dolog.
Jó lenne ha a játék MI -ját úgy lőnétek be, hogy mikor megtámadnak, amennyiben a támadó csapatban van zsivány, a gép ne azt akarja automatikusan az első körben minden áron lelőni. Amikor én támadok, mindig utoljára hagyom a zsiványok kinyírását, mert akkor nem tudnak átváltozni.
 

DeletedUser5432

Guest
Na tessék, megint!!
Megtámadtak 3 ejtőernyőssel meg 5 zsivánnyal. A 3 ernyős kinyírta egy tüzérségemet, a maradék hét kinyírhatta volna azt a hármat minden további nélkül és utána rendezte volna a zsiványokat. Erre mit csinál az MI? Megtámadta a zsiványokat. Rögtön lett 8 ernyős, 90% -os támadóerővel. El is buktak a védőim.
 

DeletedUser23933

Guest
Üdv!

Egy javaslatom lenne, a raktárból ne csak kivenni lehessen épületeket, hanem betenni is. Városok átépítése során nagyon hasznos lenne,..nem kellene lebontani.
Üdv:
Balassa
 

DeletedUser20850

Guest
sziasztok,
nem hagy nyugodni egy 5let ezért leírom.

Rengeteg katonai egységnél lehetetlen megszámolni mennyien vannak egyes egységcsoportok. Márpedig jó lenne tudni egy-egy támadás előtt, h mennyire ütőképes a táborozó katonaság.
Az a javaslatom, hogy az egységek nyilvántartását egységenként 1db kép jelezze alattuk mellettük vagy ráírva a dbszámot, mennyien is vannak valójában, illetve a másik kép szintén ugyanígy, de a független egységeket jelölné. Így ránézésre meg lehet állapítani miből mennyi van, nem kell számolgatni, rengeteg időt töltve azzal, h most akkor menniyen is vannak az adott egységek.

Vélemény? Megvalósíthatóság?
 

DeletedUser23505

Guest
Szia,az 1 db keppel az volna a problema, hogy ugyan a darabszammal jobban tisztaban lennel ( szamolgatni a csuszkan valoban keptelenseg :D ) viszont akkor nem latnad az ep egysegeket, valamint a serult egysegeket kulon, es ez megteveszto lenne a taborozo katonaid utokepesseget illetoen. :) Ugy viszont el tudnam kepzelni, ha csak a sertetleneket mutatna 1 kepen, jelolve a mennyiseguket, es kulon a serulteket, jelolve a mennyiseguket.
 

DeletedUser18199

Guest
A kiegészítéssel együtt nagyon jó ötlet! Mikor lesz kész?
 

DeletedUser23569

Guest
Helló!
Szerintem a következő eseményre majd egy támadási bónuszos épület kellene, mint az őrláng csak támadási
 

Csiliz

Aktív tag
Ötlet: Takaritás/motiválás

Nekem is lenne egy ötletem.

Már régóta nagyon lanyha az érdeklődés a takarítások/motivációk iránt! A látogatások egyre ritkábbak és ha valaki meglátogat annak már nagyon örülök. Én még heti 5-6 alkalommal megyek, de engem is egyre kevésbé érdekel a dolog. Ugyan mi motiválna?! Az a kemény 20 arany!!? Vagy néha az a pár tervrajzrészlet?! Hát szerintem ezek már nem nagyon.

Hogy ismét felpezsdítsem ezt a dolgot, az egészet másképpen csinálnám. Mindezekért a látogatásokért nem az kapná a bónuszokat, akit meglátogatok, hanem saját magam! Minél több emberhez megyek el, annál magasabb lesz a bónuszom (nagyobb boldogság, magasabb termelékenység 24 órára). Ha takarítok, növelném a boldogságomat, ha pedig motiválnék, növelném az termelőépületeim termelését. Így lenne ismét értelme a látogatásoknak.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent