Ötletek sokasága

  • Témaindító DeletedUser11
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23340

Guest
Sziaszok!
Nekem is lenne egy ötletem.
Ha ráállok valamelyik céhtársam, vagy barátom nevére a listámban, jó lenne látni, hogy ő mikor járt nálam utoljára motiválni, vagy takarítani. Így nagyon hamar kiszűrhetnénk, hogy ki az, akit érdemes megtartani, és ki az, aki ritkán, vagy sosem viszonozza a támogatást.

Ez az információ benne lehetne a felugró adatlapján. Nyilván mindig azzal kapcsolatos infókat mutathatna, aki éppen rááll az illető nevére.
 

DeletedUser

Guest
Egy motíváláős témakört pont indítottam korábban! Nem sok a hozzászóló
 

DeletedUser5432

Guest
Szeretnék egy ötletet megfogalmazni.
Azok a kik napi egyszer tudnak csak belépni, elég nagy hátrányt szenvednek a fejlődésben, mert 10 fp-ot tudnak csak felhasználni. Jó lenne ha ez a tíz inkább 15 vagy 20 lenne. Szerintem még a húsz sem túlzás. És hogy azért ne legyen minden fenékig tejfel, valamilyen formában lehessen fp-ot rabolni egy sikeres támadás után.
Vélemény?
Köszi
K
 

DeletedUser

Guest
De most Te azért kapj többet mert csak egyszer tudsz belépni az hm hát érdekes gondolat!
 

DeletedUser3243

Guest
Nem többet kap csak a forgepont "tárat" szeretné kibővíteni. Aki nem a játékkal fekszik és kell, annak a 10 pont amúgy is kevés még éjszakára is.
Napközben aki dolgozik és nem jut géphez annak is telítődik 10 pontra a felhasználható.
Értem én, hogy miért állították 10 pontra, de tényleg jobb lenne több.
 

DeletedUser

Guest
Értem én is, de hát nyilván ezért van hágia meg castel, meg aranyon vehetsz Elég sok opciót adtak a pótlásra :) persze nyilván forgeból sose elég
 

DeletedUser17968

Guest
Sziaztok!
Egy alapvető hiányosságra szeretném felhívni a fejlesztők figyelmét!
Nincs ponttáblázat!Vakon gyártunk alapanyagokat,termékeket és pénzt.
Fogalmunk nincs hogy mennyi pont jár a csatákért stb.
Egy ilyen eszméletlen drága játéknak figyelni kellene erre.
Vagy direkt nincs ponttáblázat?
A másik fontos dolog:-A védelmek drasztikus megreformálása.
Tarthatatlan hogy a játékosok több mint a felének nincs védelme.
A fejlesztőknek ki kellene találnia valamit,hogy mindenki rendelkezzen
normális 8 fős védelemmel.
És amit akár azonnalikusan be lehetne vezetni: -A kivédekezett
támadások után is járjon harci pont!
Nem is értem hogy miért nem jár érte semmi.ha mint védekező fél
verem a támadócsapatokat.
Remélem valóban olvassák az ideírtakat a fejlesztők,mert ezek
alapvető hiányosságai a játéknak.
A supportnak meg ezügyekben hiába ír az ember.
 

DeletedUser

Guest
Sziaztok!
Egy alapvető hiányosságra szeretném felhívni a fejlesztők figyelmét!
Nincs ponttáblázat!Vakon gyártunk alapanyagokat,termékeket és pénzt.
Fogalmunk nincs hogy mennyi pont jár a csatákért stb.
Egy ilyen eszméletlen drága játéknak figyelni kellene erre.
Vagy direkt nincs ponttáblázat?
A másik fontos dolog:-A védelmek drasztikus megreformálása.
Tarthatatlan hogy a játékosok több mint a felének nincs védelme.
A fejlesztőknek ki kellene találnia valamit,hogy mindenki rendelkezzen
normális 8 fős védelemmel.
És amit akár azonnalikusan be lehetne vezetni: -A kivédekezett
támadások után is járjon harci pont!
Nem is értem hogy miért nem jár érte semmi.ha mint védekező fél
verem a támadócsapatokat.
Remélem valóban olvassák az ideírtakat a fejlesztők,mert ezek
alapvető hiányosságai a játéknak.
A supportnak meg ezügyekben hiába ír az ember.

Csatlakozom hozzá, ezeken nagyon jó lenne javitani
És jó lenne 15 fp tárolása, aki dolgozik, az nem biztos, hogy 10 óra alatt munkába megy, meló, meg haza.
 
Sziaztok!
Egy alapvető hiányosságra szeretném felhívni a fejlesztők figyelmét!
Nincs ponttáblázat!Vakon gyártunk alapanyagokat,termékeket és pénzt.
Fogalmunk nincs hogy mennyi pont jár a csatákért stb.
Egy ilyen eszméletlen drága játéknak figyelni kellene erre.
Vagy direkt nincs ponttáblázat?
A másik fontos dolog:-A védelmek drasztikus megreformálása.
Tarthatatlan hogy a játékosok több mint a felének nincs védelme.
A fejlesztőknek ki kellene találnia valamit,hogy mindenki rendelkezzen
normális 8 fős védelemmel.

Szia!
A pontokat ki tudod könnyen számolni.
Ha jól emlékszem, akkor a termelésnél 300-zal kell osztani a termelt mennyiséget, a csatánál meg 50-nel a kapott pontot.
Hogyan szeretnéd a védelmet? Miért is lehetne, miért is kéne rákényszeríteni másokat, hogy harci épületeket építsenek? Kötelező lenne minimum 2 db épület, hogy legyen 8 "normális" egységed? Akkor ennyi erővel kötelezővé lehetne tenni a raktárépületek megépítését is, hogy tudjon mindenki kereskedni. Mert nem mindenki akar ám harcolni. Ha Te harcolsz, akkor tudomásul kell venned, hogy esetleg nem lesz védelem. Ha termelsz, és nem harcolsz? Akkor meg azt, hogy kifoszthatnak.
A játék kétféle lehetőséget ad Neked, nekem és mindenkinek. És azt választjuk, amelyiket szeretnénk. És szerintem a hangsúly azon van, hogy a játékos mit választ magának, és nem azon, hogy a másik mit szeretne az én helyemben. Szerintem.
 

DzsiAr

Új tag
A pontszámításról tényleg lehetne egy táblázat.
A védelmekről már többször volt szó. Így hogy nem kell újratermelni az elesett katonákat, nem lenne fair, ha ugyanannyi pontott kapnának a védekező csapatok is. Persze lehetne valamennyit adni a kivédekezett támadásokért is.
Vagy feljöhetne egy opció "XY megtámadott, sikerült visszaverni a támadást. Kapsz xxxx pontot és újra kell termelni a meghalt egységeket, várni a gyógyulásra vagy nem kapsz pontot és érintetlenek az egységek"
 

DeletedUser5432

Guest
"Nem többet kap csak a forgepont "tárat" szeretné kibővíteni. Aki nem a játékkal fekszik és kell, annak a 10 pont amúgy is kevés még éjszakára is.
Napközben aki dolgozik és nem jut géphez annak is telítődik 10 pontra a felhasználható.
Értem én, hogy miért állították 10 pontra, de tényleg jobb lenne több."

Így van, csak a tárat szeretném megnövelni. Aki meg úgy is naphosszat a gép előtt van, annak meg mindegy.
 

DeletedUser22882

Guest
Szeretnék egy ötletet megfogalmazni.
Azok a kik napi egyszer tudnak csak belépni, elég nagy hátrányt szenvednek a fejlődésben, mert 10 fp-ot tudnak csak felhasználni. Jó lenne ha ez a tíz inkább 15 vagy 20 lenne. Szerintem még a húsz sem túlzás. És hogy azért ne legyen minden fenékig tejfel, valamilyen formában lehessen fp-ot rabolni egy sikeres támadás után.
Vélemény?
Köszi
K

Szerintem meg nem jó ötlet! Én naponta egyszer, kétszer lépek fel! Ha 15 fp-t lenne minden bejelentkezésnél a felhasználómba, sokkal gyorsabban fejlesztenék és gyűjtenék tervrajzokat! Igen, de ott a bökkenő, hogy sokszor mire kifejlesztek valamit még NINCS meg a megfelelő költségvetés! Nem tudom a városomat a fejlesztéseimhez méltón tartani! Pl.: Virágzó Középkorban vagyok, de mégy csak vaskorszaki épületeim vannak! Ez olyan, mintha a mai világban minden második ember (Magyarországon) Trabanttal menne! Szerintem ezért NEM jó ötlet!
 

DeletedUser5432

Guest
Még mindig hiányolom az alapanyag termelésnél egy 12 órás opciót, ill a Fp tár kibővítését 20 egységre!

- - - Updated - - -

Szerintem meg nem jó ötlet! Én naponta egyszer, kétszer lépek fel! Ha 15 fp-t lenne minden bejelentkezésnél a felhasználómba, sokkal gyorsabban fejlesztenék és gyűjtenék tervrajzokat! Igen, de ott a bökkenő, hogy sokszor mire kifejlesztek valamit még NINCS meg a megfelelő költségvetés! Nem tudom a városomat a fejlesztéseimhez méltón tartani! Pl.: Virágzó Középkorban vagyok, de mégy csak vaskorszaki épületeim vannak! Ez olyan, mintha a mai világban minden második ember (Magyarországon) Trabanttal menne! Szerintem ezért NEM jó ötlet!
Azért arra is gondolj, hogy fp-kat be lehet forgatni nevezetesekbe, tudod a másikat támogatni. Ja, és nem kötelező az összas fp-at elkölteni, mint ahogy most sem az, csak a 10 kevés és elkölti az ember, hogy haladhasson.
Sztem.
 

DeletedUser23531

Guest
Nekem is lenne egy ötletem. Részemről inkább békés vagyok, és inkább motiválom a szomszédokat is. Ez mondjuk nem tudom, miért van annyira elhanyagolva, mint amennyire, mert ugye pontot (sok pontot) csatával lehet igazán nyerni, de nem is ez lenne az ötlet lényege.
Amit javasolnék az az, hogy ha kapok egy olyan épülethez térképrészletet, ami már meg van építve, az jelenjen meg mint 1-2 FP az adott épületemben. Ez egy kicsit szerintem növelné a motiválások számát szomszédok között is. Minden esetre valamit jó lenne ezzel kezdeni (csak olyan épülethez térképet adni, amihez hiányzik, ...), mert unalmas, hogy huszadjára gyűjti ki kb az ember a különböző épületeket.
 

DeletedUser23542

Guest
Hello!
Én arra gondoltam, hogy minden céhnek legyen egy városa.
Épületek:
-Céh vár:ott lehet megnézni a tagokat,céh fórumot..stb
-Kocsma:Ahol egy céh játékosai tudnak beszélgetni,irógatni.
-Piac:termékeket lehet cserélgetni,ahogy most is. :)De ami fölösleges tervrajzokat azokat is lehessen cserélni, ez úgy működne, hogy be kell rakni bármilyen felesleges tervrajzot, hogy ki tudjál venni egyet. Ezzel azt is el tudnánk érni, hogy el kezdenek mot/tak.

Várom a válaszokat, hogy ti mit szóltok ehhez :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
És hogyan szabályozod hogy a harácsoló ne vegye ki a tervrajzot és pattanjon meg a céhből és vigye el a bedobott rajzokat! Mert mondjuk egy támadó bunoszos nevinél a céhnek nagyon jól jönne de mi van ha azt veszi ki a lelépő tag és majd más céh jár jól vele pl céhháborúnál!!
 

DeletedUser21639

Guest
És hogyan szabályozod hogy a harácsoló ne vegye ki a tervrajzot és pattanjon meg a céhből és vigye el a bedobott rajzokat! Mert mondjuk egy támadó bunoszos nevinél a céhnek nagyon jól jönne de mi van ha azt veszi ki a lelépő tag és majd más céh jár jól vele pl céhháborúnál!!

Jobban meggondolják a céh vezetői, hogy kit vesznek fel. Egy időkorlátot eltudnék képzelni, pl. egy hétig a kereskedésen és a kocsmán kívül nem vehető igénybe a többi fontos céhes szolgáltatás.
 

DeletedUser

Guest
Hát ezt sajnos sehogy nem lehet szűrni! Az elgondolás a tervrajz cserére sztem nagyon jó de valahogy limitálni kellene vagy nyomonkövethetőnek lennie hogy egységes és igazságos legyen a tagoknak!
 

DeletedUser5432

Guest
Egy másik ötlet.
Küldetéseknél - pl most a télinél is lehetett volna - egy megnyerhető díj egy területnövelési lehetőség is lehetne. Már csak azért is, mert tisztán látszik, hogy aki nem harcos, ill nem vesz gyémántokat, annak soha sem lesz teljes területű a városa.
 

DeletedUser22882

Guest
A céhekhez nekem is lenne pár ötletem:
Eddig a klánok csak el-elvoltak, nem volt semmi dolguk igazából! Csak a kereskedelmet, a nevezeteseket és a termelő épületeket fejlesztette, és nem volt semmi köze a "külvilághoz". Most pár dolog, amit nekik gondolnék:
1: Legyen Céhváros is! A céhvárosban lehetne építeni különböző épületeket. Ott a céhvezér, és a kinevezett emberek tudnak építeni abból a nyersanyagból, amit mindenki beadott. Pár épület amit gondoltam, amiről hallottam:
1/1, 2/1: Céh városháza: Megnézhetjük a tagokat. Itt lehetne visszanézni, mit, mikor, mivel és milyen eredménnyel támadtunk.
1/2: Kocsma: Itt lehetne mondjuk + küldiket vállalni, amik nagyobb jutalmat ad, mint egy sima szektor legyőzése. Minél nagyobb a kocsma, annál több küldetés lehetne. Itt lehetne a fórum, és a csevegő is. A küldihez hozzászólva:
1/2/1: A küldetés mehetne úgy, hogy mondjuk alap szinttől kezdve kell felmenni a legmagasabbig. Pl.: 1. Küldetés: Öld meg a három lándzsást, 13. Küldetés: Öld meg a kettő katonát 3 egységgel, 46. Küldetés: Öld meg úgy a Lovagokat és a Barbár harcosokat, hogy ne veszíts el egy egységet. A küldetések mint mondtam Bronzkorszaktól kezdődnek. Pl.: 10 Bronzkorszaki küldi, 2 Átmeneti küldi (%), 10 Vaskorszaki küldi, %, 10 Kora középkori küldi... Remélem értitek. A jutalmak persze felfele növekednek, mint a nehézség is. Ezt Mindenki külön végzi el. A küldetések száma a kocsma szintjéhez igazodnak.
1/3, 2/2: Katonai kiképző helyek: Itt a céhháborúhoz lehetne kiképezni egységeket. Minél nagyobb a szintje, annál erősebb Egységeket lehetne kiképezni.
1/4: Lakóházak: Minél több és nagyobb szintű lakóház van, annál több egységet lehetne kiképezni.
1/5: Céhpiac: Megkötések nélkül lehetne kereskedni bármivel. (Egység, tervrajz...)
1/6, 2/3: Csatatér: Itt lehetne Céhprovinciát foglalni, és más céheket megtámadni.
2: Céhtámadás: A céhek támadhatnának a Katonai kiképzőkből kijött egységekkel más céheket és céhprovinciákat. Én mindet úgy gondoltam, mintha egy város lenne: Minden támadásnál veszítünk egységeket (persze ha veszítünk), de a másik céh nem. Ez csak pontszerzésre jó, de ki lehet még találni valamit mellé. A támadásokat a céhvezér, és kinevezett emberek indíthatnának.

Ha kérdés van, írjatok ide!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent