Kibeszélő Tavaszi esemény a játékban

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25177

Guest
Na sikerült szerezni még lámpát! 2 tavat nyertem ami már megvolt! Most mit csináljak vele? Az agyamra megy a sikertelenség! Bármit nyertem volna vele, jó lett volna. A legrosszabb díjat nyertem. Ennyi!
 

DeletedUser

Guest
Egyszer. Csak egyszer csinálnátok olyan event-et, amit végig lehet játszani... :(

MIért ne lehetne végigjátszani ezeket az eventeket? Én eddig csak olyan eventet nem fejeztem be, amit én nem akartam (1-2 ilyen történelmi volt, mivel mindent kikutattam, s jövőben akartam maradni, hát lemondtam róluk)... Lehet hagyni olyan techet amit nem kötelező kikutatni, hogy ne kelljen kort váltani, ha kutatás a feladat, és az ember nem akar még átlépni.
Sok okot olvasok mindenütt, mi gondja van az embereknek 1-1 ilyen eventtel, de nem tudok egyetérteni. Főleg aki nem kezdő játékos, már tudhatja, lesz felderítés, kutatás, foglalás, esetenként kötelezően egyezkedéssel stb. minden egyes eventen, nagyritkán van alternatívájuk csak. Ennek tudatában, nemhogy 1-1 eventre, hanem általánosságban bármilyen elkövetkező(k)re fel lehet készülni, anélkül, hogy tudnánk pontosan mi jön... Ez egy stratégiai játék elvben, így elvárható, hogy az ember tervezzen, ha nem teszi, nem a fejlesztők a hibásak érte, hogy lemarad valamiről.
Ami pedig a nyereményeket illeti, okosan taktikázva az is megoldható mindig. Egy szett borítékolható volt most isha valaki céltudatosan arra hajtott, informálódott és tervezett. Bevallom, én sem jól kezdtem, a fő szerveremen az első két db amit napi nyereményként akartam megszerezni csak 5-5 nyitásból jött, ergo 1200 lámpást vitt, ugyan ezzel meg is lett a szett ugyebár, de drágán. A fő szerveremen végül 2 szettem lett, a 2. 4db napidíjat igényelt, egy rész abból is fődíjként lett meg, viszont mivel az elején 13 nagy ládát nyitottam és csak két részletem volt, még az első szetthez ugyebár, majd egy közepes, és végül a kicsi (bronz) adta be a 2. szett első db-ját, így ezen szerveren végül költöttem szépen gyémántot, hogy meglegyen e két szett, és 2db végül egy 3. szettből is.
A 3 gyémántfarmom már érdekesebb! C-n kezdtem el kipróbálni egy taktikát, amit igen komoly számításokkal és modellezéssel igazoltak. Ez csak bronz ládák nyitogatását jelenti. Nem volt jóv (vagyis alapvetően működött, csak a fődíjak nem estek vele), végül az első nap amikor kút volt egy db-ot nem kaptam, de rengeteg ládát nyitottam, a fődíjak sorában ezen a szerveren jutottam legtovább gyémánt nélkül!!! Majd B-n és D-n elkezdtem a saját ötletemmel kibővíteni ezt a taktikát, minden 4. bronz láda után egy arany. Ezzel a módszerrel végül 8-8 kutam lett B és D szervereken, C-n is végül csak-csak összejött 3 a második alkalommal amikor az volt a fődíj, és az A-n, a fő szerveremen is ezzel a módszerrel lett meg végül ugye 6 részlet a cseresznyéskertből, s OK, hogy költöttem gyémántot, de mivel rengeteg lámpást taktika nélkül szórtam el, így azt lehet mondani, kb ennyi nyereményt a fentebb írt, többi szerón használt módszerrel is esélyem lett volna behúzni...
Ugyan ez az event, és sok másik is épít valamilyen szinten szerencsére, mindig lehet taktikázni, gondolkodni, s hatékonyabb módszereket kitalálni, sőt, még mások által kitalált hatékony módszereket is lehet kerseni, én sem saját magam kezdtem el számításokat végezni, csak olvasgattam amit mások fejtegettek, statisztikákat stb., és lám bevált!
 

Olaly

Tag
Az eventeket végig lehet vinni ez természetes, főleg ha betartják a felfedezés - beszivárgás - szektor foglalás - tartomány megszerzés sorrendet. Elég lehangoló amikor azért kell elvinnem egy tartományt mert előbb kell beszivárogni mint felfedezni és a végéig két tartományt kell megszereznem, de meg lehet csinálni.
A nyereményekkel más a helyzet. A tavat kétszer lehetett megnyerni és hiába vittem végig a napi küldetéseket is a C-n 12 nyitásból nem adta be és bár arra volt a legnagyobb esély 25% az összes többi meglett csak épp az nem, de persze biztos a taktikám volt rossz. Gyémánt ráköltésével meg lehetett volna szerezni mint 4. fődíj de azért ezt nem mindenki teheti meg. Úgy lett volna korrekt ha megadják a lehetőséget a megvásárlásra (pl 800 lámpa) és akkor nincs az hogy akinek mákja van megszerez több szettet is akinek meg nincs az cseszheti az egészet...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent