Kibeszélő Szent Patrik napi esemény kibeszélő

DeletedUser24512

Guest
Na végre végetért ez a fos...
Ezt az egy jót lehet elmondani róla...
 

DeletedUser24512

Guest
Szerintem meg egyszerűen csak sikertelenek vagytok a játékban és itt élitek ki magatokat... Mire jó a kelta erdő szett? Akár kiváltani egy teraszos farmot....Mert ennek az erdő szettnek csak a kettes szintű kapuja 8 forgét ad :) De városvédő és támadó bónuszt is kapsz, meg terméket egy pont ugyanakkora helyen, mint a teraszos farm, aminek egyetlen hasznos jutalma az 5 forge...Pluszban motiválásra sem szorul. De ha nincs teraszosod mondjuk, mert ahhoz expedíciózni kellene akkor persze nem tudja kiváltani a semmit.

Majd megnézem jütün adatlapját ha lesz időm rá, hogy mit virít, akinek a hozzászólását másoltad.......

Ergo ezek a szettek segítenek javítani az egy kockára eső jutalmakat.

- "Akár kiváltani egy teraszos farmot." Eleve tnem kell kiváltani, mert nem kell letenni. Az is szar, meg a kelta erdő is.
- "De városvédő és támadó bónuszt is kapsz, " Városvédő teljesen felesleges, amíg a gép úgy játszik az egységekkel, mint egy értelmi fogyatékos.
Szóval összegzés: Az event egy agyonbonyolizált időrabló vacak volt, a jutalom meg gagyi. És megint nem értelmes dolgot fejlesztettek hanem ezt. Tényleg, de "megérte"...
 

DeletedUser

Guest
rossz volt a taktikád... 4-5-6 fejlesztőt gyémánt nélkül nagyobb erőfeszítés nélkül össze lehetett hozni, többeknek sikerült gyémánt nélkül is egy fullos 2-s épületkomplexumot összehozni... (egyébként akkor sem történik semmi, ha ezt az event épületet nem rakod le annyira nem ad átütő ajándékot, hogy ezen bosszankodj)

a fix terület pedig szintén kihívás, hogy hogyan tudod a legjobban kihasználni
mi értelme lenne, ha "korlátlan" lenne a terület és mindent le lehetne pakolni? csak még értelmetlenebb %-ok jönnének ki... (ami már jelenleg is vicc kategória, akkor meg főleg az lenne, ha még mindenki szerezhetne 5-10-15-20 területet pluszban)

Azért van némi különbség a racionális mértékű, a brutálisan nagy mennyiségű újabbnál-újabb szerezhető díjakhoz, céhes épületekhez, nevezetesekhez igazított mennyiségű területbővítés közt, és a korlátlan között. Magyarán úgy baromság túlzón korlátlan területről beszélni, ahogy van. Az arányosság fogalmát kellene ismerni... Nagyon sokáig volt összhang, nem győzöm ezredszerre is leírni, volt évi legalább 2 kor, legalább 8 területtel mindig, és mellé 3, majd 4 főbb event, a többi max küldetéssor, max 1-2 épülettel a végén, az is sokszor 3*3 (temető, madárijesztő) vagy 2*2 (szerelemfa) méretben, majd következő évben ezek fejlesztései jöttek amivel ugyan nőtt a méretük, de nem lett belőlük db-ra több. Nem volt CE, nem voltak települések, nem volt csatatér. Most kor egy sincs egy évben lassan, sőt, sokáig csak részek jöttek, most pedig az sem lassan egy éve, és ezek is mind kevesebb területet tartalmaztak, mint régen a korok. Mellé meg havonta event, kereskedő, CE, csatatér, települések. Csak a nevezetesek elviszik 1-1 új kornál a friss területek javát! 7 terület jött az űrkorszakkal, és 50 mezőt, azaz több, mint 3-at elvitt a 2 nevezetes, és ezek még kicsik voltak az általánoshoz képest, jégkorban az üvegház magában ekkora területet foglalt, és összesen a 4 résszel talán, ha 12 területet kaptunk, miközben a 4 rész egy évet lefedett, ergo már ott csökkent évi 16-ról a területek száma 25%-kal, ami rohadt nagy arány... És mielőtt felvetődne, a csatatér bizony mindkét marsit igencsak indokolttá teszi, nem igazán van választás, hogy letesszük-e (a virgo, ha csak egyszer bejön egy 1500-2500%-os bónusz mellett megoldhatatlan seregnél, máris akár 10-15 extra csatát is jelenthet, ha utána kis szerencsével jobb seregek jönnek, a csillagvizsgáló pedig egy ilyen döglött piac mellett az egyetlen kb. ami előző kori árut ad, még ha mennyiségre nulla is szinte, akkor is óriási need), szóval kevesebb, mint 4 új szabad területtel lehet gazdálkodni több, mint egy éven át. 10db kolosszusom és 3 olimpiai kincstáram lett egy event alatt nemrég. Tavaly nyáron 7 hajóm, 5 varjúfészkem, 22db elsüllyedt kincsem. Kereskedőtől 10db tavaszi szettem fix 2 résszel 2-es szintre, mellé 10-15-ben még 2-3 részt szintlén 2-es szintre fejlesztve. Rengeteg hős oszlop, malom, almafeldolgozó, sötét átjáró, utóbbi eventről is. Nincs egy éves a kereskedő sem, a tavaly nyári event sem volt még egy éve, a halloween event fél éve sem volt, de az itt felsorolt dolgok javát már kidobtam, minden kincset, átjárót, már nem csinálok települést, így is 5 dojo-m van fullon... A 2-3. csatatér során már 3 becsület szobrom volt maxon. Már nem csinálom kb. a csatateret, mert minek, hova tegyem a többit, pedig most is két komplettet össze tudnék rakni, szerence, hogy nem tettem, lesznek újabb szintjei legalább, viszont már most több fejlesztőm van, mint ami a 3 lent lévőnél a 3-3 szintre elég lesz. És nem költöttem a játékra 2015 óta egy Ft-ot sem, mily meglepő, akkor még arányban voltak az eventek a korokkal, volt értelme 1-1 eventre venni egy kis extrát pár szentélyért...
Az, hogy néhányan sehol nem tartotok még a játékban eszerint, és nem törődtök azokkal akik igen, más kérdés, nem részletezem inkább a véleményem róla...
A fix terület csak addig kihívás, míg van különbség a jutalmak közt. Márpedig sokunknak már nincs, magyarán semmi kihívás nincs, egyszerűen céltalanná válik, ha véletlenül jön is valami extra jó, akkor is kb egy eventen be tudunk szerezni annyit, hogy az egész várost lecseréljük rá, mert előtte folyamatosan csak gyűlt minden, ahogy fentebb részletezem nálam, hogy nézett ki a közelmúlt, a következő eventen pedig így már tuti megint nincs értelme semminek. Hiába jó a kelta erdő, nem ér annyit, hogy átépítsek miatta, komolyabb rendezés nélkül meg csak a maradék kincseket dobhatnám ki, amit szívesen megtennék, csakhát szánalmas módon az idegesítő termelések minden második küldetés feladatai, miközben rohadtul semmi szükség termelésre alapvetően, csak a küldetések miatt vannak, napinál már nem is érdekel, meg sem csinálom, hagyom FP-n, de eventeken azért csak-csak muszáj. De ez is igen ritka az eventek 20%-a, ha kínál olyan kombinációban jutalmakat amiért megéri vesződni.
Hihetetlen számomra, hogy ezt képtelen valaki felfogni, márpedig szemmel láthatóan nem értitek, akárhányszor is írjuk le! SEMMI különbség nincs az új jutalmak és a fél évvel ezelőttiek közt gyakorlatilag, magyarán nincs értelme a kereskedőnek, a településeknek, az eventeknek, a CE-nek, és egyénileg a csatatérnek sem, hiszen amit szerezhetsz, nem lesz jobb annál, mint amid van, pluszban pedig ugye nem tudsz semmit felhasználni, ráadásul, még, ha hobbiból, előrelépés nélkül, szinte kb. a design miatt cserélnél, már az sem nagyon megy, mert épületraktározás sincs, ergo még azt a lehetőséget is elveszik, hogy értékre válthasd amit lecseréltél! Már a legértékesebb épületek közül is sokszor kidobnom kellett, és így sincs raktározásom, pedig én sokszor hónapokat várok az átépítésekkel, csak amikor nagyon sok minden összejön amiért látom értelmét állok neki, nem cserélgetek hirtelen felindulásból, és nem használom baromságokra a raktározást! Valami extrém módon korlátoltnak kell lenni ahhoz, hogy ezt ne lássa valaki, de minimum mocskosul önzőnek és/vagy féltékenynek arra, akinek már megvan az az extrém magas százaléka, amiről írsz, és amivel többet tud teljesíteni adott területén a játéknak, ezért sajnálni kell tőle, hogy ő is fejlődhessen tovább. Értem én, hogy a legkönnyebb úgy lenne megelőzni a top játékosokat, ha megunnák, és befejeznék, mert végtelenül unalmassá válik számukra, de legalábbis meg kell akadályozni, hogy fejlődhessenek, csakhát előbb-utóbb mindenki eléri azt a pontot ahol sokan tartunk, már aki túljutott az elemi iskola első néhány osztályán, és ne adj' isten képes összefüggésekben gondolkodni, és komolyabb stratégiát felépíteni, ami, ha egyszer elér egy szintet onnantól ez van...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lef------

Nagyon aktív tag
Én addig játszok egy játékkal amíg az szórakoztat, amint megunom vagy nem ad annyi élményt ami az időráfordítást megéri, abbahagyom
Láthatóan nálad ez az idő már legalább egy éve eljött, de még mindig ugyanazt írod le minden alkalommal

Teljesen világos, hogy a top100 játékosnak más az igénye, mint egy 2 hete kezdőnek vagy egy 1-2 éves játékosnak
A kezdetektől játszók (mondjuk legyenek összesen párezren) és a többi (legyenek összesen párszázezren) játékos számában nagyságrendi különbség van, a fejlesztő őket fogja kiszolgálni inkább, már csak a nagy számok törvénye alapján is
Te tudsz szerezni 1 eventen 2-3-5-10 épületet, valaki örül ha 1-et összerak teljesre...

Az teljesen jogos, hogy az eventek száma már elérte a kritikus szintet (üresjárat már nem nagyon van, de ez is azért van, hogy ne hagyja ott a játékot sok játékos, mert nem történik semmi)

Az évenkénti 1 kor szintén kevés, ezzel együtt a területszerzés is, de mindez visszavezethető oda, hogy a játék kinőtte magát (az alapok nem ekkora számokra lettek tervezve) úgyhogy amíg nincs az alapoktól újragondolva a rendszer addig marad ez ami van...
 

DeletedUser

Guest
Én addig játszok egy játékkal amíg az szórakoztat, amint megunom vagy nem ad annyi élményt ami az időráfordítást megéri, abbahagyom
Láthatóan nálad ez az idő már legalább egy éve eljött, de még mindig ugyanazt írod le minden alkalommal

Teljesen világos, hogy a top100 játékosnak más az igénye, mint egy 2 hete kezdőnek vagy egy 1-2 éves játékosnak
A kezdetektől játszók (mondjuk legyenek összesen párezren) és a többi (legyenek összesen párszázezren) játékos számában nagyságrendi különbség van, a fejlesztő őket fogja kiszolgálni inkább, már csak a nagy számok törvénye alapján is
Te tudsz szerezni 1 eventen 2-3-5-10 épületet, valaki örül ha 1-et összerak teljesre...

Az teljesen jogos, hogy az eventek száma már elérte a kritikus szintet (üresjárat már nem nagyon van, de ez is azért van, hogy ne hagyja ott a játékot sok játékos, mert nem történik semmi)

Az évenkénti 1 kor szintén kevés, ezzel együtt a területszerzés is, de mindez visszavezethető oda, hogy a játék kinőtte magát (az alapok nem ekkora számokra lettek tervezve) úgyhogy amíg nincs az alapoktól újragondolva a rendszer addig marad ez ami van...

Azért kezdtem el ezt a játékot, mert ez a játék tetszett. Sok más játékról ez nem mondható el. Ha lenne olyan valóság alapú single player offline stratégiai játék amit folyamatosan fejlesztenek, bővül, nem lennék itt. Nem véletlenül zavar az is, hogy másoktól függ bármi amit én elérhetek ugye, lásd csatatér és tárgyalás, és az ahhoz kellő áru. Tudom, mások több mindennel játszanak, itt is több világban, közösségi életet élni lépnek be. Én meg nem vagyok ilyen. 1-2 alkalommal körülnéztem, nem találtam másik olyan játékot ami kicsit is érdekelne, már ilyesfélét aminek nem érsz a végére két hét alatt. Itt is maximalista vagyok, én egy világban játszom rendesen. Nem vagyok olyan aki csak úgy lecserél valamit, én amit csinálok, azt magas szinten csinálom, ha játékról van is szó, nekem nem mindegy mi az.
Az meg édesmindegy, hogy kinőtte-e magát a játék. Az első pár hónap után így volt, gyarmat volt a vége, de épp csak elindult, és máris jöttek az új korok. Bővítették, semmi extra. Most sem telne semmibe 1-1 extra területet betenni. A fejlesztőknek nem származna kára belőle, és nagy munka sem lenne. Semmi újat nem várok el, semmi csodát, csak annyit, hogy azt csinálják amit korábban, azokat az arányokat tartsák. Éveken át ment. Most is menne, nem is értem bárki miért akarja belemagyarázni, hogy ez valami lehetetlen dolog. Nem az. A város lehetséges méretét számtalanszor növelték már. Ha nem tudnak új korokat kitalálni, OK, a területbővítés elég, tegyenek 1-1 korba többet, mint előtte, ne kevesebbet. Ne legyen végtelen, csak arányos. A sokszázezer új játékos jó. De ahogyan felgyorsult a játék, mostanra már 1 max 2 év elég, hogy valaki akár top 10-es legyen, ha eléggé motivált. És azonnal ugyanazok lesznek a gondjai, mint nekem 6 év után. Lett volna akkor annyi esze a fejlesztőknek, hogy gátolják ezt a gyorsulást, és akkor tényleg nem kellene foglalkozni ezzel, hogy a top játékosnak nincs benne semmi, mert tényleg csak pár ilyen őskövület lenne, mint én, de hagyták, hogy nulla erőfeszítéssel bárki felhúzzon egy accot a semmiből, kizárólag mások által. Elég lett volna a kezdetek kezdetén amikor elindult a saját kornál magasabb kori nevezetesek elmebeteg építése, szépen azt mondani, ez nincs, nem tehetsz le olyat ami magasabb korú. Magukkal csesztek ki, mert így a játék eredeti kihívásai közül már semmi nincs meg. Nem kell tervezni, szervezni, termelni, csapatot építeni. Kell egy ember aki ad terméket a bárkához, és kész, esetleg frontenachoz, dinamikushoz és vaskorban kész a játék, onnantól csak a kattintások mennyiségén múlik, ki, mikor, hova ér el. Aki napi 2 órát kattint, tesz FP-t, pörget küldetést és harcol, az lassabban jut fel, aki napi 6 órában csinálja, az meg beelőzi azt aki sok éven át csinálta napi 1-2 órában. Persze, hogy, ha semmi kihívás nem maradt benne, akkor hetente event kell, hogy legyen mit csinálni...
Az elmúlt pár hónapban szakadt csak be igazán amúgy az egész, előtte ez nem volt elmondható. Nem voltak nagyon 100 fölötti nevezetesek, 1-2 éve még biztosan nem. Most olyan neveket látok 120-130-as épületekkel, többel, akikről soha nem hallottam, pedig 6 éve játszom, top céhekben voltam vezető, rohadt sokat építettem, elég sok játékosnál, állandóan ranglistákat néztem nevezeteseket keresve, szóval általánosságban nem voltak idegenek a nevek. Ez megváltozott igen rövid idő alatt. És ez a rengeteg név nagyon hamarosan azzal a gonddal fog küzdeni, mint én, csak nekik nem kell hozzá 6 év, de még 3 sem. Márpedig ilyen ütemben, nem fognak tudni ekkora mértékben új játékosokat toborozni, akik maradnak is, és nem tűnnek el pár hét után. És hiába hiszed, vagy bárki, hogy ők aztán jobban tudják, ha ez így lenne, nem dőlne be kb minden játék egy idő után... Ezek az új funkciók jók, érdekesek, simán 6 év után is ellenne vele az ember, ha lenne értelme, amihez nem kellene sokat tenni fejlesztői oldalról... Ezelőtt egyetlen egy játékkal játszottam, de ott is kb a lehetőségek végére értem, és ott tényleg nem nagyon volt mit csinálni utána, kb 2 éven át építettem az accot, és abbahagytam. Akkoriban még sorra indultak az új szerverek, igen népszerű volt. Nem kellett fél év, és sorozatos szerverösszevonásokról jöttek a mailek, mert kifújt másoknál is, és nem volt már elég a friss ember sem a régiek helyett...
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Az összes játéknál megfigyelhető az, hogy vagy
- kinövi a kezdeti terveket vagy
- rövid idő alatt a feledésbe merül
A kérdés az, hogy a fejlesztő gárda mit tesz azért, hogy fenntartsa a folyamatos érdeklődést.
Általánosságban elmondható, hogy ha vannak új eventek, új korok, új tárgyak akkor ideig óráig fenntartható ez, hiszen mindenki vágyik az újra az ismeretlenre DE egyszer elfogy a kreativitás és unalomba fullad
A másik dolog pedig ami életben tudja tartani a játékot az a közösség (ismerettségek, barátságok kötődnek, mert jó tartozni valahova)

Nagyon kevés játék van (leginkább már 100-1000 éve létezők) amelyek még mindig sikeresek és a mai fiatalság is megtalálja benne az érdeklődést (ezek azonban általában nem a kattintok és begyűjtöm a terméket típusúak, például: sakk, kártyajátékok, rubik kocka)

S ezek a játékok nem feltétlenül az üzletről szólnak. Ez a játék is alapvetően üzleti model, profitorientált. A cég nem azért fog küzdeni, hogy xy jó legyen benne, hanem, hogy profitot maximalizáljon. Erre próbál valami tervet felépíteni úgy, hogy monitorozza a tagokat, statisztikákat gyárt és begyűjti a vágyakat is. Aztán ezekből a vágyakból valamit megvalósít (mert érdeke) vagy egyszerűen ignorálja (mert úgy gondolja nem hoz extra bevételt)

Az általad említett bármilyen korú nevezetest lehet építeni dolog szerintem is az egyik legnagyobb hiba a játékban.
Ezen még talán most is lehetne segíteni, ha a küszöbön lévő új kor nevezetesei már csak a mars és feletti korokban lennének építhetőek VAGY
olyan brutális mennyiségű termékkel, fp-vel lennének építhetőek, hogy alapjaiban változtatná meg az erőviszonyokat.
DE valószínűleg akkor is lenne 100-200 top játékos aki a megjelenés utáni 2. napon le tudná rakni, mert annyi tartalékkal rendelkezik
ÉS nem is feltétlenül ad olyat az épület amiért érdemes küzdeni (hogy most dob-e egy forrást vagy egy korfejlesztőt nem feltétlenül motiváció ekkora áldozatot hozni érte)

Valószínűleg nálam okosabbak biztos ki tudnának találni olyan dolgot amivel az egyensúly visszahozható lenne (vagy legalább megközelíthető).

De tegyük fel, mondjuk az új kor ad 10 új területet, hány perc alatt pakolod tele épületekkel? Mennyi ideig tart az újdonság varázsa?
Előrébb leszel vele? Hozna bármi olyan változást amitől nem egy repetatív játék maradna?

Vagy máshogy kérdezve, szerinted mitől lenne "jó" a játék, ha mi változna benne?
 

DeletedUser

Guest
Az összes játéknál megfigyelhető az, hogy vagy
- kinövi a kezdeti terveket vagy
- rövid idő alatt a feledésbe merül
A kérdés az, hogy a fejlesztő gárda mit tesz azért, hogy fenntartsa a folyamatos érdeklődést.
Általánosságban elmondható, hogy ha vannak új eventek, új korok, új tárgyak akkor ideig óráig fenntartható ez, hiszen mindenki vágyik az újra az ismeretlenre DE egyszer elfogy a kreativitás és unalomba fullad
A másik dolog pedig ami életben tudja tartani a játékot az a közösség (ismerettségek, barátságok kötődnek, mert jó tartozni valahova)

Nagyon kevés játék van (leginkább már 100-1000 éve létezők) amelyek még mindig sikeresek és a mai fiatalság is megtalálja benne az érdeklődést (ezek azonban általában nem a kattintok és begyűjtöm a terméket típusúak, például: sakk, kártyajátékok, rubik kocka)

S ezek a játékok nem feltétlenül az üzletről szólnak. Ez a játék is alapvetően üzleti model, profitorientált. A cég nem azért fog küzdeni, hogy xy jó legyen benne, hanem, hogy profitot maximalizáljon. Erre próbál valami tervet felépíteni úgy, hogy monitorozza a tagokat, statisztikákat gyárt és begyűjti a vágyakat is. Aztán ezekből a vágyakból valamit megvalósít (mert érdeke) vagy egyszerűen ignorálja (mert úgy gondolja nem hoz extra bevételt)

Az általad említett bármilyen korú nevezetest lehet építeni dolog szerintem is az egyik legnagyobb hiba a játékban.
Ezen még talán most is lehetne segíteni, ha a küszöbön lévő új kor nevezetesei már csak a mars és feletti korokban lennének építhetőek VAGY
olyan brutális mennyiségű termékkel, fp-vel lennének építhetőek, hogy alapjaiban változtatná meg az erőviszonyokat.
DE valószínűleg akkor is lenne 100-200 top játékos aki a megjelenés utáni 2. napon le tudná rakni, mert annyi tartalékkal rendelkezik
ÉS nem is feltétlenül ad olyat az épület amiért érdemes küzdeni (hogy most dob-e egy forrást vagy egy korfejlesztőt nem feltétlenül motiváció ekkora áldozatot hozni érte)

Valószínűleg nálam okosabbak biztos ki tudnának találni olyan dolgot amivel az egyensúly visszahozható lenne (vagy legalább megközelíthető).

De tegyük fel, mondjuk az új kor ad 10 új területet, hány perc alatt pakolod tele épületekkel? Mennyi ideig tart az újdonság varázsa?
Előrébb leszel vele? Hozna bármi olyan változást amitől nem egy repetatív játék maradna?

Vagy máshogy kérdezve, szerinted mitől lenne "jó" a játék, ha mi változna benne?

Nem a plusz 10 terület telepakolása a kérdés. Az a kérdés, hogy annak a segítségével amit a plusz 10 területre letettem, tudok-e napi plusz 100 csatát megvívni mondjuk a csatatéren, tud-e érvényesülni általa az a tény, hogy úgy alapvetően legalább annyival előrébb járnék az átlag játékosnál, azoknál pedig akik még nem értek a végére mindennek, mint én, végképp. Most a 28ezer elköltött marsi áru, tech fa befejezése 7 extra terület előnyt ad nekem ahhoz képest aki csak virtuálisig jutott, gyémántért vehetővel együtt. Sorry, csak 6-ot, hisz medálért megvehető kortól függetlenül. Vicc. Jelenleg semmi előnyöm nincs, semmi látszata annak, hogy mennyi ideje dolgozom az accon, mert nem adnak esélyt rá, hogy bármiből is több legyen nekem 6 év után, mint valakinek aki 2 éve játszik.
Ezt sem győzöm ismételni, de aki még nincs a végén, sokkal több mindent csinál, kell csinálnia, hiszen nem végzett mindennel, ergo leköti a játék. Nekem kb. semmi nincs egy csatatéren kívül. Ill. a települések amik nem éppen napok-hetek alatt adják a jutalmakat, de jelenleg szinte nincs értelme csinálni, akármilyen jó is a díj, mert annyival nem jobb annál ami már van, hogy azért vesződjek. Ha a semmi helyére kéne tenni, mindjárt más a helyzet!. Nem olyan bonyolult összefüggések ezek.
Jövőt 2015 telén vezették be, 2016 májusban pedig a jégkort. A játék 2012 nyarán indult. Jövőig 3,5 éven át ment, ez alatt bekerült 67 terület tech fáról, térképről, 26 gyémántért, plusz a medálért vehetők. Azóta már 4 év eltelt. 4 kor fedett le 4 évet. Összesen 27 alap és 18 gyémántért vehető terület került bevezetésre. 2015-ben is még csak 4 fő event volt, sem CE, sem települések, sem kereskedő, de még napi küldetések sem ebben a formában. Több idő alatt evidens sokkal több hasznos díjat is szerez az ember, ami nem hasznos, azt meg akár értékre lehet váltani a kereskedőnél, amiből megint több hasznos dolgot vehet. Ez így normális. Ez az előny nem ajándék lenne, hanem az ami jogosan jár. Vagyis így lenne, mert ebben a játékban nem tudom kiaknázni ezt. A sok extra területtel nem megy sokra aki nem játszik elég ideje, vagy nem költ. Mindkét csoport bőségesen megérdemli, hogy komoly előnyben legyen másokkal szemben, előbbi azért mert megdolgozott érte, utóbbi pedig azért, mert miatta működik ez a játék, szóval nem árt kielégíteni az igényeit. 2-3-szor annyi csatát kellene tudjak teljesíteni az átlagnál, nem 2-3-mal többet. És nem a raktárból hiányzik ami ezt biztosíthatná, csak helye nincs...

De, hogy válaszoljak mitől is lehetne jó. Pl. nekem az lenne benne kihívás, ha egyfős céhemmel lenne esélyem versenyezni a top céhekkel mondjuk a csatatéren. GvG-ben anno szinte egyedül zúztam porrá korábbi első helyezett céheket, fedeztem szinte egyedül komplett hadjáratokat, napi szektor oldásokat és visszafoglalásokat védekezés gyanánt termékből, medálból, közben a másik oldalon 60-80 fős brigád kincstára kivérzett. 10-15-20 szektorokat vittem el naponta egyedül. Ez pont a minden kori GvG térkép bevezetése utáni időszak, akkor még nem volt olyan rég bárka sem, alig valakinek volt frontenacja normális. Magyarán az, hogy többet tettem, komoly stratégiám volt, bizony nagyon is meglátszott! Eközben az elvben jobb játékosok közül is azon vihogtak sokan, hogy mi milyen hülyék vagyunk, és milyen gyorsan fogunk kifogyni a drága szektorok oldása és foglalása miatt... Nemhogy a közelében nem jártak a szintnek ahol mi páran, de még csak fel sem fogták, hogy egy ember napi bevételének a felét sem költi el arra, amiről ők azt hiszik nagy dolog, és tönkremegyünk bele. Ekkora előnyöket lehetett elérni, amit más még csak el sem tudott képzelni! Engem ez motivál egy játékban, hogy olyat érjek el, amit más felfogni sem tud, ettől érdekes, ezért éri meg csinálni. Most a csatatéren mi van? Vagy nevezetesekkel? Van bármi esély ilyesminek a töredékére? Nincs. Az átlag is megerőltetés nélkül 100-ra húzott már minden nevezetest. Fölötte értelmetlen, alig jelent különbséget, sok vesződségért, meg sem látszik, nem ugyanaz, mint volt 10-ről 100-ra húzni míg az átlagé 10-es volt. Akkor nekem 290%-om volt, másoknak meg 90. nagyobb meló is volt felhúzni, mint most. Még tervekért is izzadni kellett, mert nem voltak magas szintűek ahonnan egyben 30db beesett... 1-2db-ért mentünk vadászni 10-es szintekbe, hogy 90-et ki tudjunk nyitni! Most beleteszek többtízezer, százezer FP-t, ami csak mennyiségi kattintás kérdése, bárki meg tudja csinálni, nincs mit kitalálni rajta, és nekem lesz 305%-om míg nekik 290? Egy csata különbséget fog jelenteni jó esetben? Vagy azt sem, mert már a harcba is végképp belevitték a szerencsét, lásd AR célzás? Egy virtuális játékos, meg mindenki alatta tutira mehet, én meg már megnyert csatát bukom el, mert épp véletlenül 10-szer egymás után jön az AR a túloldalon. :D Most igazi különbséget az jelenthetne, ha én letehetném azt amivel nekem több van, nem 20, hanem 30-40 tavaszi szettem lehetne, nem 10 kolosszusom lenne, hanem 20 és így tovább. Az jelentene különbséget, hogy én évek óta építkezem, és 3-4000 gyémántom van hetente, ergo az eventeken is tarolhatok. Ez nem a semmiből jött, én ezért tettem, tudatosan értem el. Mindjárt nem 15% lenne a differencia az átlaghoz képest, nem egy csata, ha én tényleg felhasználhatnám amiért megdolgoztam... És máris lenne esély ténylegesen alkotni valamit egyedül is céhes témakörben is!
Nem 10 területről beszélünk amúgy, én 4 év távlatában beszélek az összes elmaradt területről, ami az alap arányokhoz képest csökkent! De ne is nézzük az egészet, hisz az első korokban nagyon sok a terület, hagyjuk ki. Nézzük progtól, moderntől. 2014 januárban került be modern kor. 2015 telén jövő ugye. Két éven belül 5 kor. Mind 8-8 területtel. Magyarán 40db. És ez már teljes mértékben bővítés volt az alapjátékhoz képest. Most 4 év alatt kaptunk ennyit. Szerinted mit tudnék kezdeni 40 extra területtel most? Gondolod mindenkinek milliós tételben van kereskedelmi érméje úgy is, hogy már annyi mindent vett, mint én? És még mindig százszám van eladható cuccom? Én kétlem. Még a farmjaimon is 2,5 millió körüli érmém van, szintén nem kevés áruba bocsájtható dolog mellett... :D Szóval eléggé reális azt gondolni, hogy kijönne az előnyöm, és találnék kihívást pl. a csatatéren, küzdhetnék platina ill. gyémánt ligáért akár egyedül is. Mondanom sem kell, a GvG sem úgy volt kitalálva egyedül dominálhasd, mégis el lehetett érni, és ez jól van így. Nem kell könnyű legyen, de lehetetlen sem, hiszen akkor mi értelme van az egésznek, ha korlátozod amit elérhet valaki? Minek játszani, fejlődni? Ha annyit kereshetsz doktorival, mint egy 4 elemit végzett segédmunkás, minek törd magad, szenvedj, hozz áldozatot? Eredménye nem lesz...
Ja, és mindenképp be kéne fejezni ezt a szerencse alapú baromságot, tényleg az is nonszensz, hogy már a csaták is teljesen azon múlnak. Olyan csatát el lehet veszteni ahol normál esetben 1-2 egység sérüléssel veszteség nélkül végeznél. Ez a világ baromsága. Jelenleg egy tankot kilő egy íjász, kicsit nevetséges. :D Épp elég, hogy a tárgyalás 100% szerencsejáték, nem jó, de ez van, végül is aki nem építkezik tudatosan és erősödik, hogy biztosra mehessen az fogadja el (én is azt fogom tenni, hagyom a CE-t a fenébe a farmokon, és inkább bővítem a területet, elmegyek a tech fa végére, több kút majd pótolja azt a heti 150 kieső gyémántot, mert elég volt ebből az idegesítő sz*rból). De a harcban semmi keresnivalója a szerencsének. A kritikus ütés még hagyján, amiatt elveszteni nem fogom amit amúgy megnyernék, az max nekem könnyítés, és közel sem számít annyit, sokszor azzal is 2 egységet ha sebzek csatatéren, de az AR...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lady Lion

Új tag
Az eddigi eventek közül a legrosszabb. Fölösleges ilyen bonyolult, önálló játéknak is megfelelő játékot betenni, amikor itt a CE, a Csatatér. Az ember nem töltheti az összes idejét játékkal. Ha nem csinálja, az kudarcélményt okoz.
 

Zsebe

Tag
Ezt honnan... vetted? Hamis híreket ne terjessz!
(Az, hogy nem tetszik és elmondod a véleményed, rendben van.)
Miért lenne hamis? Én is vagyok bétán. A Vége előtt még hozzánk vágtak vagy 1000 gyémántot. És még így sem lett meg a fullos 2. szintű szett. A FOE történetének legeslegrosszabb eventje volt.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A gyémántadás rendszeres a bétán. Az esemény kezdetekor adnak és ennyi. De ez érvényes minden más új „történésre” is. Az, hogy kaptál gyémántot az adott esemény vége előtt, az nem az eseménnyel függött össze, hanem azzal, hogy bevezettek egy új játékelemet.

Tehát továbbra is fent tartom, hogy hamis híreket ne terjessz!

(Azt meg csak mellékesen jegyzem meg, hogy nem volt szüksége egy rakat játékosnak gyémántra ahhoz, hogy kimaxolja az eseményt. Igaz, hogy ezért meg kellett dolgozni.)
 

Vanek ur

Aktív tag
Márpedig ez igenis politizálás volt, aminek itt nincs helye, már csak azért is, mert van aki pont fordítva gondolja pl. azt, hogy ma Mo-n ki kit hibáztat akár csak azért, mert esik az eső, vagy épp nem esik. A zárójeles "hasonlatod" nélkül is érthető lett volna a játékra vonatkozó, egyébként helyénvaló üzenet, nem kell sunyin hozzátenni egy kis negatív felhangú oldalvágást az általad nyilván nem szeretett politikai oldalnak, hogy másokban erősítsd, az ellenzék még itt is itt van.
Ami meg a focis példádat illeti, gyenge próbálkozás volt a mosakodásra, mert persze bárhogy fejezed be a mondatot, nem "focizol", hanem attól függően, hogy pozitívan vagy negatívan zárod a mondatot, az illetőről annak megfelelő pozitív vagy negatív véleményt közölsz, ugyanúgy, ahogy az általad nem szeretett politikai oldallal tetted, ami véleményed tárgyára tekintettel viszont politizálás.
Már régóta olvaslak, és teljesen megdöbbentem, hogy ezt idehoztad.

Márpedig nem volt politizálás. A kocsmában minden felekezet (írom így, bár ahogy nézem, ebbe is bele fogsz kötni) megtalálható, és ha hasonló hasonlatokat megosztunk egymással, akkor mindenki érti; és nem fogják fel politizálásnak - hiszen már úgyis tudja mindenki, hogy a másik meggyőzhetetlen és elvakult hitű; így már nem is akarják 'megtéríteni'. Viszont mindenki tudja is, hogy a másik által adott hasonlat az éppen aktuális oldalnak tökéletes, de fájó. És bár fájó, de mivel tökéletes és szemléltes, ezért nem is tiltakoznak. Te viszont most tiltakozol, mint egy ..... (most direkt nem írom le, mert ez is majd megint szerinted 'politizálás' lesz, pedig nem). Ha elkezdeném kifejteni a véleményem az egyik politikiai pártról, vagy kezdeményeznék egy vitát bármilyen politikát érintő dologban, akkor igazad lenne. De csak egy általános hasonlat volt. Lehet, hogy a politikai véleményed oldalára nézve fájó; de korrekt. Nem kezdeményeztem róla vitát, nem írtam le a véleményem róla, csak leírtam, mint tényt (ami vitathatatlan), amihez ment egy hasonlat. Ha a hasonlatom nem volt korrekt, akkor azzal támadhattál volna - de nem ezt tetted, mert az szerinted is rendben volt. Csak az nem tetszett, hogy a hasonlatot honnan hoztam. Kár.
(Szerk: példának még egy dolog: ha azt írom, hogy olyan kövér, mint OV, akkor is politizáltam? Vagy olyan satnya, mint GyF? Vagy .... Ugye, hogy nem? Vagy nálad mégis?)
 
Fent