Kibeszélő Szent Patrik napi esemény kibeszélő

1900

Box SetFirstSecondThird
Box 1Free50 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold100 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold
Box 250 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold100 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold250 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold
Box 3100 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold250 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold500 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold
Box 4250 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold500 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold1,000 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold
Box 5500 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold1,000 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold2,000 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold
Box 61,000 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold2,000 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold4,000 StPatrick Pot of Gold Pots of Gold

Köszönöm szépen a választ! Azt látom, hogy az első oszlopban összesen 1900, de mit jelent a 2-3 oszlop? Ahányszor kinyitod mind a 6-ot, annál drágább lesz? Így is borzasztó drága. Én az első városom után 1 ládát nyitottam ki 50-ért, de mivel láttam drágább a következő, nem nyitottam ki többet. Remélem ez nem befolyásolja, hogy ha a végén nincs más lehetőség készletszerzésre, 1900-ért meg tudjak 1-et szerezni. Azért hezitálok, mert ahogy most számolgatom, nem biztos hogy csak a városokból meg az utolsó feladatból összejön a teljes szett a 2 szinten. Most lenn van mind az 5, ebből az egyik már 2-es szinten, tehát még 4 kell. Ebből 1 az utolsó feladat, kérdés, hogy a maradék 3 összejön-e a városokból
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Ha kinyitottad a hat ládát (a végén lapsz egy plusz nyereményt), kapsz ismét hat ládát majd ismét hatot (az adott „árért”). Utána már kénytelen vagy tovább menni a következő városba, nincs több láda. De bármikor választhatod a következő várost, akár ládanyitás nélkül is.
 
Ha kinyitottad a hat ládát (a végén lapsz egy plusz nyereményt), kapsz ismét hat ládát majd ismét hatot (az adott „árért”). Utána már kénytelen vagy tovább menni a következő városba, nincs több láda. De bármikor választhatod a következő várost, akár ládanyitás nélkül is.

Köszönöm a választ!
 

DeletedUser26765

Guest
Figyelem! Vigyázat!!! Csak az játszon tovább ezzel az eventtel, aki el tudja fogadni azt, hogy nem ér a végére és bizony egy félkész Keltaerdőt fog birtokolni. Vagy amennyiben szeretne teljes kelta erdőt, úgy arra bizony költeni kell egy rakás gyémántot (pénzt). A teljes erdő csak a nagyok kiváltsága lesz. A többiek megvárhatják, hogy talán később a fejlesztőkben lesz annyi becsület, hogy legetővé teszik annek pótlását.. Nem értem hogyha a béta verzióban megbukott az event, miért tették ki élesbe? (Mert a bétában az történt, hogy elfogytak az aranyak és kénytelenek voltak a fejlesztők a bétajátékosokat megajándékozni egy rakás potya gyémánttal, hagy azon aranyat vegyenek!!!) Maga az event egy unalmas és időrabló játék. A ládákból nevetségesen gagyi ajándék nyerhető, talán az incidensekkel égyenrangú. (csak azoknál nem kell órákig vacakolni a hülye tilitolival, azok jönnek maguktól)... Ez az event egy értelmetlen és időpazaroló ostobaság és talán ezzel a játék alkonyát vetíti elénk.... Úgy tűnik a játék kezd kifutni és unalomba fulladni... sokan azért hagyják abba, mert látják azt, hogy már ezernél is többen vannak olyan szinten, amit ők már nem biztos hogy elérnének, illetve ha elérik akkor nem értik, hogy vajon akkor mi okozza majd a játék örömét? Talán rájönnek majd, hogy elcsesztek az életükből értelmetlen órákat, napokat, éveket....
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Mert a bétában az történt, hogy elfogytak az aranyak és kénytelenek voltak a fejlesztők a bétajátékosokat megajándékozni egy rakás potya gyémánttal, hagy azon aranyat vegyenek!
Ezt honnan... vetted? Hamis híreket ne terjessz!
(Az, hogy nem tetszik és elmondod a véleményed, rendben van.)
 

Vanek ur

Aktív tag
Figyelem! Vigyázat!!! Csak az játszon tovább ezzel az eventtel, aki el tudja fogadni azt, hogy nem ér a végére és bizony egy félkész Keltaerdőt fog birtokolni. Vagy amennyiben szeretne teljes kelta erdőt, úgy arra bizony költeni kell egy rakás gyémántot (pénzt). A teljes erdő csak a nagyok kiváltsága lesz. A többiek megvárhatják, hogy talán később a fejlesztőkben lesz annyi becsület, hogy legetővé teszik annek pótlását.. Nem értem hogyha a béta verzióban megbukott az event, miért tették ki élesbe? (Mert a bétában az történt, hogy elfogytak az aranyak és kénytelenek voltak a fejlesztők a bétajátékosokat megajándékozni egy rakás potya gyémánttal, hagy azon aranyat vegyenek!!!) Maga az event egy unalmas és időrabló játék. A ládákból nevetségesen gagyi ajándék nyerhető, talán az incidensekkel égyenrangú. (csak azoknál nem kell órákig vacakolni a hülye tilitolival, azok jönnek maguktól)... Ez az event egy értelmetlen és időpazaroló ostobaság és talán ezzel a játék alkonyát vetíti elénk.... Úgy tűnik a játék kezd kifutni és unalomba fulladni... sokan azért hagyják abba, mert látják azt, hogy már ezernél is többen vannak olyan szinten, amit ők már nem biztos hogy elérnének, illetve ha elérik akkor nem értik, hogy vajon akkor mi okozza majd a játék örömét? Talán rájönnek majd, hogy elcsesztek az életükből értelmetlen órákat, napokat, éveket....
Hát ez kész. Ha valaki buta és ügyetlen, akkor egyértelműbb mást hibáztatni, még véletlenül sem nézne egy csöppet sem magába MODERÁLVA :)
Feljebb legalább egy (de talán kettő is) megoldás le van íra, hogy miképp lehet elegendő kit-et szerezni gyémánt nélkül. Úgy látszik, még ez(eke)t sem sikerült megérteni, és használni. :)
A bétán pedig a tesztelők minden eventnél és nagyobb fejlesztésnél kapnak gyémántot. Miért? Mert tesztelnek. Nem azért, mert az event rossz (akkor minden event rossz lenne :D ). De Te már tényleg jobban tudod, miközben nem is vagy béta tag (miközben meg páran vagyunk). :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Nem is tudtam, hogy itt politizálni is lehet. De valószínűleg ez az "uri" emberek előnyjoga...
 
Utoljára szerkesztve:
A Kalapgyár termelési sebessége most nálam 65%, az italgyáré mellette 150%. Mégis a kalapgyár pörög, majd leszáll, az italgyár meg alig forog. Ebben például mi a logika? Így aztán elég nehéz előre tervezni. Adhattak volna rendesebb magyarázatot is az eseményhez a videóban majomkodás meg jópofizás helyett.
 
Utoljára szerkesztve:

Reginaldio

Új tag
Sziasztok!

Közben rájöttem (Barchettás játékostársunk által belinkelt videó rávezetett - KÖSZÖNET érte!), hogy az elején "ösztönből" eltaktikáztam. Az volt a benyomásom, hogy a város utáni ládikónyitások a csali, és inkább minél több várost teljesíteni kell megpróbálni - utánaszámolva: 3 város teljesítése 1 szett-elemért jóval drágább, mint kinyitogatni a városok végén a ládikókat ugyanazért az 1 itemért. Úgyhogy most már kényszerpályán vagyok, de nem érzem reménytelennek.

A 6. város már tegnapra kész volt, azóta várom, hogy (ha előbb nem jön incidensekből) holnap éjfélre kilegyen 1900 aranyam, akkor fejezem be a most futó várost, és szerzem meg a 7. itemet. Utána, a 7. városból elég lesz még 26 küldetést teljesíteni a 8. itemért, ill. a hátralévő 1 hétben összegyűjteni 8,4Q (hogy a Q minek a rövidítése is lehetne, azt mindenkinek a fantáziájára bízom...:-D) lóherét, hogy a város befejezésével megszerezzem a 9. választókészletet is (a 10. meg ugye jön a küldetéssor utolsó darabjával). A dolog szépséghibája az, hogy a hátralévő 1 hétben a következő ládikónyitogatáshoz incidensekből össze kell még jönnie 110 aranynak (ennyi talán még reális), plusz még annyinak, amennyivel 26 küldetés teljesíthető a következő városból (ehhez az lesz a taktikám, hogy az 1. szintű igazgatókat persze mindenképp ki kell váltanom a város befejezéséhez (ez, ha minden igaz, kb. 100 arany - TUDJA ESETLEG VALAKI, HOGY MENNYIBE KERÜLNEK AZ 1. SZINTŰ IGAZGATÓK? - ELŐRE IS KÖSZÖNÖM), ezenkívül viszont csak azokat az igazgatófejlesztéseket (azokból is az adódó legolcsóbbat) váltom majd ki, amik nélkül nem lehet tovább menni (vagyis ha mindhárom soron következő feladat igazgatófejlesztést kér, akkor abból mindig 1-et muszájból, hogy helyet adjon a következő egyéb (gyűjtögetős/fejlesztős) feladatnak), ami szerintem további kb. 100 aranyat fog majd igényelni (TUDJA ESETLEG VALAKI, HOGY A FEJLESZTETT IGAZGATÓK MENNYIBE KERÜLNEK PONTOSAN (ill. hogy a 7. városban melyek kellenek az első 26 feladathoz)? - ELŐRE IS KÖSZÖNÖM). Vagyis fullos szettem akkor lehet, ha a hátralévő bő egy héten kapok 300-350 aranyat incidensekből; ha nem, akkor marad a 9/10-es szett, de az biztosan (ha így lesz, szerintem a Boszorkányköröket fogom meghagyni 1. szinten, de ezt még meggondolom - a fejlesztéseket csak azután helyezem el, ha már fix, mire tudtam jutni...).

Amióta játszom (szinte pontosan kerek 1 éve) ez az első esemény, aminek az épületét nem látom biztosítottnak fullosra megszerezni "kútfőből" jövő taktika alapján, de nem bánom - engem inkább gondolkodásra sarkallt ez az esemény, semmint hogy frusztrálna vagy bosszantana... Ráadásul 495 gyémántért lehetne venni 500 aranyat, ami fixen kihúzna a csávából (kis szerencsével 110 gyémántért 100 arany is elég lehetne a végén), de, bár van ennyim, szerintem nem fogok élni a lehetőséggel - rossz precedenst teremtene...:p

ÜDV

Ui.: Kíváncsiságból megnéztem a "FoE rajongói klub" teljesítményemet a profilomban - e szerint 370 napja játszom. Ez mondjuk nem túl közérdekű infó, de legalább elmondhatom magamról, hogy most már ezt is tudom...:)
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek ur

Aktív tag
Nem is tudtam, hogy itt politizálni is lehet. De valószínűleg ez az "uri" emberek előnyjoga...
Hol volt politizálás? Egy politikához kapcsolható hasonlat még nem politizálás. Csak a hasonlattal próblátam érzékeltetni az illető 'csak más lehet a hibás' gondolatait. Vagy ha azt mondom, hogy "olyan vagy, mint Dzsudzsák, mert", akkor én focizok? :)

A Kalapgyár termelési sebessége most nálam 65%, az italgyáré mellette 150%. Mégis a kalapgyár pörög, majd leszáll, az italgyár meg alig forog. Ebben például mi a logika? Így aztán elég nehéz előre tervezni. Adhattak volna rendesebb magyarázatot is az eseményhez a videóban majomkodás meg jópofizás helyett.
Amit látsz, mint 65% és 150% (vagy inkább 165%, mert 150%-ot én nem látok), az 'bónusz' (úgy is jelzik, hogy +65%). Vagyis annyival több az éppen aktuális termelési sebessége az alap termelési sebességéhez képest. Az meg, hogy a nagyobb gyárak lassabban termelnek, az szándékos. Hogy annyival is lassabb legyen a játék, és ne lehessen napi szinten befejezni egy várost. Így is jelentősen többet termelnek a nagyobb gyárak adott időegységre levetítve is, még ha lassabban jön ki egy-egy termék, és annak ára is belőle.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]hogy a város befejezésével megszerezzem a 9. választókészletet is (a 10. meg ugye jön a küldetéssor utolsó darabjával).
Nem kell annyi. Eleve kapsz a küldetéssorban két épületet, vagyis bőven elég összesen 8 választókészletet gyűjteni a teljes szetthez (amiből 1 jön a küldisor végén - ahogy említed is).

[...]TUDJA ESETLEG VALAKI, HOGY MENNYIBE KERÜLNEK AZ 1. SZINTŰ IGAZGATÓK? - ELŐRE IS KÖSZÖNÖM)
Angol nyelvű fan-made wiki oldal, de érthető. Onnan másolva:
- kalap: 10
- fesztivál, kikötő, kertészet: 20
- torta: 30
- ital: 40
- tüzijáték: 50

[...]TUDJA ESETLEG VALAKI, HOGY A FEJLESZTETT IGAZGATÓK MENNYIBE KERÜLNEK PONTOSAN (ill. hogy a 7. városban melyek kellenek az első 26 feladathoz)? - ELŐRE IS KÖSZÖNÖM).
Szintén a fenti linket tudm ajánlani, de most nem fogok másolni, mert az már hosszadalmas lenne.
A 7. városhoz való küldiket viszont itt nem írták össze. A 3. városig megvannak (a Tasks főcím alatt megnézhetőek), a többiek meg úgyis a nagy hasonlóságuk miatt kitalálhatóak. :)
 

Reginaldio

Új tag
Nem kell annyi. Eleve kapsz a küldetéssorban két épületet, vagyis bőven elég összesen 8 választókészletet gyűjteni a teljes szetthez (amiből 1 jön a küldisor végén - ahogy említed is).


Angol nyelvű fan-made wiki oldal, de érthető. Onnan másolva:
- kalap: 10
- fesztivál, kikötő, kertészet: 20
- torta: 30
- ital: 40
- tüzijáték: 50


Szintén a fenti linket tudm ajánlani, de most nem fogok másolni, mert az már hosszadalmas lenne.
A 7. városhoz való küldiket viszont itt nem írták össze. A 3. városig megvannak (a Tasks főcím alatt megnézhetőek), a többiek meg úgyis a nagy hasonlóságuk miatt kitalálhatóak. :)
Igen, a választókészletek darabszámát illetően persze képben vagyok, csak nem fogalmaztam szabatosan, a konkrét épületeket is "együvé értettem" velük "szett-itemként egy kalapba" - mondjuk fontos különbségtétel, és félrevezető az egybemosás, mert kifejezetten nem árt odafigyelni, nehogy valaki olyat építsen a választókészletekkel, amit a küldetéssorból is megkap fixen!o_O:eek: (Még a "külső" eseményküldetések meg a városokon belüli feladatsorok közti megkülönböztető terminológiát is "keresgélem"...:D)
A további infókat, ill. linkeket köszönöm.
 

DeletedUser24512

Guest
Csak annyi kérésem lenne a fejleszetők felé, hogy ha legközelebb rájuk jön ez a sajnálatra méltó roham, hogy "Eventet akarunk készíteni", akkor tegyék a következőket:
A: Üljenek be egy sötét, csendes sarokba és várják meg míg elmúlik.
B: Mondják és csinálják azt, hogy: "gyerekek csináljunk valami hasznosat és végezzünk el néhány fejlesztést ami rég esedékes lenne már".
C: "A" lehetőség, utánna "B" lehetőség :)
Köszönöm előre is!

Sziasztok és további jó játékot!

Ui: Az olyan válaszoktól, hogy pl: "mennyire jó ez az event és akarok még több eventet", meg "nem kötelező csinálni ha nem tetszik", meg a többi demagógiától kérlek kíméljetek meg! Köszi :)
 

DeletedUser26849

Guest
Aszta de sok mindent tetszik tudni! :D De attól még ez egy agyonbonyolizált időrabló (és összecsapott) hányadvány, ami nagyon gagyi jutalmat ad... És igen nem kötelező csinálni, de akkor legalább el lehetne tüntetni a képernyőről az egészet, mert marha zavaró... Tudom téged nem zavar, mert okos vagy és utánaolvastál, de attól még sokakat igen. És a fő problémám ezzel az egésszel, hogy ezzel a vacakkal már megint értékes fejlesztési időt raboltak, más sokkal fontosabb dolgok elől... De ezt esetleg el lehet olvasni angolul, pont a linkelt videó alatti hozzászólásokban is... ;)
Álá detto
 

DeletedUser26204

Guest

Szerintem meg egyszerűen csak sikertelenek vagytok a játékban és itt élitek ki magatokat... Mire jó a kelta erdő szett? Akár kiváltani egy teraszos farmot....Mert ennek az erdő szettnek csak a kettes szintű kapuja 8 forgét ad :) De városvédő és támadó bónuszt is kapsz, meg terméket egy pont ugyanakkora helyen, mint a teraszos farm, aminek egyetlen hasznos jutalma az 5 forge...Pluszban motiválásra sem szorul. De ha nincs teraszosod mondjuk, mert ahhoz expedíciózni kellene akkor persze nem tudja kiváltani a semmit.

Majd megnézem jütün adatlapját ha lesz időm rá, hogy mit virít, akinek a hozzászólását másoltad.......

Ergo ezek a szettek segítenek javítani az egy kockára eső jutalmakat.
 
Hát ez kész. Ha valaki buta és ügyetlen, akkor egyértelműbb mást hibáztatni, még véletlenül sem nézne egy csöppet sem magába (tisztára, mint a kormány - bármi rossz történik, akkor Soros-Brüsszel-migránsok)
----------------
Hol volt politizálás? Egy politikához kapcsolható hasonlat még nem politizálás. Csak a hasonlattal próblátam érzékeltetni az illető 'csak más lehet a hibás' gondolatait. Vagy ha azt mondom, hogy "olyan vagy, mint Dzsudzsák, mert", akkor én focizok?
Márpedig ez igenis politizálás volt, aminek itt nincs helye, már csak azért is, mert van aki pont fordítva gondolja pl. azt, hogy ma Mo-n ki kit hibáztat akár csak azért, mert esik az eső, vagy épp nem esik. A zárójeles "hasonlatod" nélkül is érthető lett volna a játékra vonatkozó, egyébként helyénvaló üzenet, nem kell sunyin hozzátenni egy kis negatív felhangú oldalvágást az általad nyilván nem szeretett politikai oldalnak, hogy másokban erősítsd, az ellenzék még itt is itt van.
Ami meg a focis példádat illeti, gyenge próbálkozás volt a mosakodásra, mert persze bárhogy fejezed be a mondatot, nem "focizol", hanem attól függően, hogy pozitívan vagy negatívan zárod a mondatot, az illetőről annak megfelelő pozitív vagy negatív véleményt közölsz, ugyanúgy, ahogy az általad nem szeretett politikai oldallal tetted, ami véleményed tárgyára tekintettel viszont politizálás.
Már régóta olvaslak, és teljesen megdöbbentem, hogy ezt idehoztad.
 

DeletedUser26708

Guest
Egyetértek,az elején jól indult,de minden városnál egyre nehezebbek lettek a feladatok,pontosabban a sorrendjük,amikor 3 igazgatófejlesztés van fenn és kénytelen vagy gyémántot költeni,1 város fejlesztés minimum 700 arany,az incidensek nevetségesen hozzádobtak 10-20 aranyat(azt se mindig),tehát 2 nap 1 város,ha végigcsinálod a 38 feladatot,kifutsz az időből,tehát gyémizel,vagy nem csinálod végig,az utolsó 6.7.városnál már kidobtam egy rakás gyémit,hogy legalább a 4.fejlesztés legyen meg,ez csak pénzbeszedésről szólt,én 6 éve játszom,ilyen pocsék event még nem volt,nem meglepő,hogy az ismerőseim közül egyre többen hagyják abba a játékot,épületraktározást alig ad,terjeszkedés nincs,tehát vagy gyémiért veszel ismét területet,vagy elkezded kidobálni amid van,nem raktárba,(miután nincs épületraktározásod)kukába.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
rossz volt a taktikád... 4-5-6 fejlesztőt gyémánt nélkül nagyobb erőfeszítés nélkül össze lehetett hozni, többeknek sikerült gyémánt nélkül is egy fullos 2-s épületkomplexumot összehozni... (egyébként akkor sem történik semmi, ha ezt az event épületet nem rakod le annyira nem ad átütő ajándékot, hogy ezen bosszankodj)

a fix terület pedig szintén kihívás, hogy hogyan tudod a legjobban kihasználni
mi értelme lenne, ha "korlátlan" lenne a terület és mindent le lehetne pakolni? csak még értelmetlenebb %-ok jönnének ki... (ami már jelenleg is vicc kategória, akkor meg főleg az lenne, ha még mindenki szerezhetne 5-10-15-20 területet pluszban)
 
Fent