Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok !

Nem tudom hova kéne fordulnom, az ügyben, hogy javasolhassak egy-két dolgot (ami szerintem már másnak is az eszébe jutott) az illetékeseknek ?
Most épp a medálokról gondoltam azt, hogy ha valaki már megvette az összes terjeszkedést amit medálért lehet, plusz a céhe nem GvG-zik akkor mire költheti.
Tudnám esetleg javasolni, hogy le lehessen bontani például a fogadót, és újra építeni medálból+ezüstből. Ha újra építette, akkor legyen benne valami extra ami az alapszintűben nincs benne.
Például 1:1-ben kereskedelem, de kérjék meg az árát (pl. 10 000 ezüst+10 000 medál). Vagy nem +1, hanem +2 kör az egyezkedéseknél. Vagy lehessen alapanyagot pénzre és pénzt alapanyagra cserélni. Vagy legyen támadási ÉS védekezési bónusz egyben. Vagy lehessen venni rézérmét a Viking faluhoz, és Koban-érmét a Japánhoz. Vagy lehessen venni aktuális kori árut.
A lehetőség végtelen, bár tudom ezt nem mind fogják bevezetni. Sőt ! lehet, hogy semmit. De ezek legalább is (szerintem) értelmes dolgok lennének, és volna lehetőség elkölteni az eddig felhalmozódott mennyiséget.
- Medálok: egyrészt ahogy jönnek az újabb korok, úgy jönnek újabb medálos bővítések is, vagyis lesz még mire használni. Másrészt jelenleg a mindenkori GVG-ben is használható a medál. Viszont szerintem a fogadós ötlet nem túl jó ilyen téren.
- Fogadó: elvileg a fogadó simán bővíthető lenne még bármivel. Nem kell hozzá medál (pont ezért is rossz ötlet a medálossá tétel). Most is simán megoldható lenne a pluszok bevezetése, csak valószínűleg túl nagy előny lenne, és ezért nem akarják/csinálták. Inkább kelljen több gyémántot költeni...
 

DeletedUser27712

Guest
Sziasztok! Hárman játszunk ismerősök . Mindenki tableten, telefonon kezdtük ,de a város átrendezés könnyebb számítógépen így ott is be be lépünk.
De a lényeg az egyikünk nem tud semmiképp belépni. Facebookon volt regisztrálva ,de gépen azon keresztül sem tudok belépni. Ha simán akarok belépni azt írja nem jó a jelszó ha jelszó emlékeztetőt kérek az írja "valami hiba történt"
Mit lehet tenni ilyenkor ?
 

DeletedUser25164

Guest
Sziasztok!
Valamikor pár hónapja felépítettem egy japán falut, majd visszatértem a vikingekhez, hogy végigcsináljam azt előbb. A japán falu felépítésével nyilván kaptam egy Shinto templomot, amit most nem találok a raktárban és elég nagy bajban vagyok, mert folytatnám Japánt, ám az ott járó fejlesztéseket így nem tudom semmire használni... Biztosan eladhattam nagy hévvel, amikor lomtalanítottam a raktárban, most nem tudom mitévő legyek... A kérdésem, hogy Shinto templomhoz hozzá lehet jutni a kereskedőnél valamikor vagy van más módja, hogy visszaszerezzem?
 
Sziasztok!
Valamikor pár hónapja felépítettem egy japán falut, majd visszatértem a vikingekhez, hogy végigcsináljam azt előbb. A japán falu felépítésével nyilván kaptam egy Shinto templomot, amit most nem találok a raktárban és elég nagy bajban vagyok, mert folytatnám Japánt, ám az ott járó fejlesztéseket így nem tudom semmire használni... Biztosan eladhattam nagy hévvel, amikor lomtalanítottam a raktárban, most nem tudom mitévő legyek... A kérdésem, hogy Shinto templomhoz hozzá lehet jutni a kereskedőnél valamikor vagy van más módja, hogy visszaszerezzem?
Irj a suppotnak, hátha tudnak valami megoldást.
 

DeletedUser26307

Guest
Biztosan eladhattam nagy hévvel, amikor lomtalanítottam a raktárban, most nem tudom mitévő legyek...
Mostanra az előző válasz érvényes. A jövőre ez:
A raktárba belépve a jobb felső sarok felé van egy lakat, mellette egy jelölőnégyzet. Pipát berakod -> ahhoz a tételhez szintén pipálsz, amitől biztosan nem akarsz megszabadulni véletlenül -> végezve a bejelölésekkel a lakat melletti pipa ki.
 

DeletedUser22731

Guest
Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mi alapján kaptak a céhek rengeteg presztízs pontot? Rengeteg céhnek 10.000 körüli összeggel nőtt a presztízse és sehol nem olvastam olyat, hogy a GVG-n kívül bármi más befolyásolná ennek alakulását vagy lenne ilyen terv.
Ha esetleg tud valaki erről valami infót, ami elkerülhette a figyelmemet azt megköszönném.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mi alapján kaptak a céhek rengeteg presztízs pontot? Rengeteg céhnek 10.000 körüli összeggel nőtt a presztízse és sehol nem olvastam olyat, hogy a GVG-n kívül bármi más befolyásolná ennek alakulását vagy lenne ilyen terv.
Ha esetleg tud valaki erről valami infót, ami elkerülhette a figyelmemet azt megköszönném.
A Céh-csatatérnél írják, hogy "Presztízs pontok szerezhetőek":
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Köszönöm, ez amolyan apró betűs résznek tűnt és nem volt számszerűsítve miért mennyi pont jár, esetleg ennél a fél mondatnál tud valaki konkrétabbat?

Elvileg a Céh-csatatérért járó presztízs az MMR pont 18-szorosa.
Az MMR pedig így alakul:
Réz0-100
Ezüst101-350
Arany351-650
Platina651-900
Gyémánt901-1000
Az esemény után pedig így változik az MMR:
Helyezés 8 céh 7 céh 6 céh 5 céh
1. +175 +150 +125 +100
2. +125 +100 +75 +50
3. +75 +50 +25 0
4. +25 0 -25 -50
5. -25 -50 -75 -100
6. -75 -100 -125 -
7. -125 -150 - -
8. -175 - - -
Forrás:
 

DeletedUser22731

Guest

Testiento

Új tag
Sziasztok
Mellékküldetéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy küldetés ahol az adott korból kell minden áruból 200db-bal rendelkeznem. A raktárban ezres tételekben állnak az áruk. A kijelző azt írja, hogy 477 van. Gondolom csak azt számolja amit magam gyártottam le, ami azért fura mert a feltétel, hogy rendelkezzem vele, vagyis vehetném is vagy jöhet nevezetesből is. Viszont halvány lila gőzöm sincs mit számolt eddig. Mind az öt csoportot meg nem lenne kedvem újra előállítani a 200-200 db-t.
Van rá mód hogy megállapítsam mi van meg és mi hiányzik?

Esetlegesen javaslom a jővő fejlesztésre az ilyen feladatoknál külön számolni minden termék csoportot.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az a küldetés valószínűleg rosszul lett lefordítva, és valójában szerezned kell mindenből 200-at. Például a piacon vagy termeléssel vagy küldetések jutalmaként, stb.
Az valóban jobb lenne, ha minden árut külön számolna, mert így nem lehet megállapítani, hogy miből mennyi hiányzik.
 

Natti63

Új tag
Szia!
A céhcsatatét feladatainak a megoldása, illetve a céhexpedíció feladatainak megoldása is lehetséges egyezkedéssel. Miért van a játék úgy beállítva, hogy valótlan adatokat közöl? Felkínál olyan választható terméket, ami már biztosan nem lesz jó. Ez szándékos, hogy minél több gyémántot költsünk?
 

Macko50

Új tag
Sziasztok!

Kérdéseim a csatatérrel kapcsolatban

1. Meg lehet valahol nézni egy céh aktuális MMR értékét?
2. Pontosan milyen algoritmus szerint történik a céhek ligákba sorolása?
3. Pontosan milyen algoritmus szerint történik a csatatér végén a céhnek járó presztis pontok kiszámítása?

Köszönöm a válaszokat.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Sziasztok!

Kérdéseim a csatatérrel kapcsolatban

1. Meg lehet valahol nézni egy céh aktuális MMR értékét?
2. Pontosan milyen algoritmus szerint történik a céhek ligákba sorolása?
3. Pontosan milyen algoritmus szerint történik a csatatér végén a céhnek járó presztis pontok kiszámítása?

Köszönöm a válaszokat.

1. A Céh presztízséből kiszámolható az MMR. Mivel, mint azt már fentebb írtam, a Céh-csatatérért járó presztízs az MMR pont 18-szorosa.
2. MMR alapján kerülnek a céhek a különböző ligákba. Fentebb ezt is írtam:
Réz0-100
Ezüst101-350
Arany351-650
Platina651-900
Gyémánt901-1000
3. Az esemény után pedig így változik az MMR:
Helyezés 8 céh 7 céh 6 céh 5 céh
1. +175 +150 +125 +100
2. +125 +100 +75 +50
3. +75 +50 +25 0
4. +25 0 -25 -50
5. -25 -50 -75 -100
6. -75 -100 -125 -
7. -125 -150 - -
8. -175 - - -
Forrás:
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds
 

Ragadozó2

Új tag
Sziasztok! :)
Érdeklődnék, hogy területfejlesztést meddig lehet vásárolni medálokkal? Kor vagy darabszám függő?
Modern korban vagyok, még 17 mezőt jelez ki a játék, hogy üres, de vásárlásra már régóta nem ad alkalmat.
 

DeletedUser24988

Guest
sziasztok eljutottam az Eszaki sark kikotohoz,hol talalok rola bovebb iformaciot?
 
Fent