Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

Nane

Új tag
Üdv!
Nekem a téli játékkal kapcsolatban lenne egy észrevételem.
Az ismertetőben az áll, hogy
"
Decemberben minden nap egy új kihívást kapsz ..."

Nos nem kaptam új kihívást. Pedig ha tegnap nem tudtam beszivárogni 2 szektorba, akkor ma sem tudok. Gondoltam automatikusan tovább lép a mai feladatra, de nem.
Ahhoz hogy végrehajtsam a tegnapit elkellene foglalnom 6 szektort, (ahová anno beszivárogtam) és újat kellene felderítenem.
Nos ehhez sem katonai erőm, sem anyagom, sem gyémántom nincs.
Tehát én a játék végéig ezt fogom találni minden nap.
Remek!
 

DeletedUser

Guest
Üdv!
Nekem a téli játékkal kapcsolatban lenne egy észrevételem.
Az ismertetőben az áll, hogy
"
Decemberben minden nap egy új kihívást kapsz ..."

Nos nem kaptam új kihívást. Pedig ha tegnap nem tudtam beszivárogni 2 szektorba, akkor ma sem tudok. Gondoltam automatikusan tovább lép a mai feladatra, de nem.
Ahhoz hogy végrehajtsam a tegnapit elkellene foglalnom 6 szektort, (ahová anno beszivárogtam) és újat kellene felderítenem.
Nos ehhez sem katonai erőm, sem anyagom, sem gyémántom nincs.
Tehát én a játék végéig ezt fogom találni minden nap.
Remek!

Ez így van! Ameddig azt a feladatot nem teljesíted, nincs másik! Január 4-ig viszont bőven van időt akár sereget fejleszteni akár a terméket összekaparni hozzá!
Ha végzel ezzel a feladattal nem naponta jön az új küldetés, hanem addig kapod zsinórban a következőket amíg el nem ér a feladatsor az éppen aktuális naphoz.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ez így van! Ameddig azt a feladatot nem teljesíted, nincs másik! Január 4-ig viszont bőven van időt akár sereget fejleszteni akár a terméket összekaparni hozzá!
Ha végzel ezzel a feladattal nem naponta jön az új küldetés, hanem addig kapod zsinórban a következőket amíg el nem ér a feladatsor az éppen aktuális naphoz.

Csak csatlakozni tudok Conihoz. Egyrészt hogy még van időd; másrészt ha lemaradsz, akkor az addig felhalmozódott küldetéseket onnan folyamatosan meg fogod majd tudni csinálni (vagyis bár naponta tényleg van új küldetés, de ezekhez csak akkor fogsz tudni eljutni, ha a korábbiakat már megcsináltad).
Vagyis vagy seregre fel, és foglald el a szektorokat (egyébként én is hasonló helyzetben vagyok: még 3 területet el kell foglaljak, hogy utána legyen egy új tartomány, amit fel tudok deríteni, majd ott be tudok szivárogni az új területekre; hiszen a jelenlegiekben már mindenhol be vagyok); vagy nyersanyagra fel, és vedd meg ezeket.
 

DeletedUser20435

Guest
Sziasztok!

Azt szeretném tudni, mikor lesz a játék elérhető androidon is? Üdv, Misslady
 

DeletedUser

Guest
Barátfelkérést akkor is kapok, ha már van 80 barátom, van akkor nem is engedi a másiknak, hogy barátkérelmet küldjön?
 

DeletedUser

Guest
Barátfelkérést tudsz fogadni 80-on túl is. Asszem 160 a barátok limite, az után már fogadni se tudsz (bár addig én még nem jutottam el).
 

DeletedUser24444

Guest
Helló!
A virágzó középkorból kellene megépítenem 5 termelő épületet, de az utolsóhoz nincs alapanyagom felderítve, de lehet hogy nem is lesz a kontinensen. Ilyenkor mi a tehendő?
 

DeletedUser21972

Guest
Helló!
A virágzó középkorból kellene megépítenem 5 termelő épületet, de az utolsóhoz nincs alapanyagom felderítve, de lehet hogy nem is lesz a kontinensen. Ilyenkor mi a tehendő?


Szia:)

Feltételezem árura gondoltál és nem alapanyagra a kettő nem ugyanaz...termelsz olyan árut amire bónuszod van és elcseréled a piacon olyanra amilyenre szükséged van.
 

Vanek ur

Aktív tag
Helló!
A virágzó középkorból kellene megépítenem 5 termelő épületet, de az utolsóhoz nincs alapanyagom felderítve, de lehet hogy nem is lesz a kontinensen. Ilyenkor mi a tehendő?

Nem lesz hozzá felderítve alapanyag; sőt, ha jobban megnézed, akkor tulajdonképp csak kettőhöz van, vagyis még további kettőhöz sincs. Amihez van, azok a bónuszos termelőid; amihez nincs, azok az 'átlagos' termelőid. Ha meg a tech-fán már ki vannak fejlesztve, akkor már építhetőek is (nem kell a térképen keresgélni semmit).
Gondolom a kérdés azért lett feltéve, mert annál a küldetésnél jársz, ahol a kor összes termelő épületeit kell megépíteni. Itt pedig pláne nem érdemes keresgélni. Mint említve lett: kettőhöz lesz térképen nyersanyag lelőhely (ami növeli a termelést az ötszörösére); a többinél nem. El kell döntened, hogy a jutalom megéri-e a felépítésért kifizetendő nyersanyagot és pénzt; vagy inkább kihagyod a küldetést (nem kell mindent megcsinálni - ahol van piros 'Megszakítás' gomb, ott azok a nem kötelező feladatok; és ami szerinted nem éri meg, azt át is lehet lépni).
 

DeletedUser23505

Guest
Sziasztok!

Felújitó készlet: Ezzel a készlettel újíthatod fel a már meglévő speciális épületed az aktuális korodnak megfelelően. Csak egyszer használható.


Ez a pontos leirás, szeretném megkérdezni, biztosan igy van? Mert miután többektől is azt halottam vissza, hogy többször is alkalmazni lehet, azóta nem vagyok biztos benne... :D. Most rápróbáltam a már felújitott nagy Cukira, és a visszakérdező ablakig engedtem, tehát felújitotta volna.
Ha hibásan lettünk informálva, akkor rosszul szerepel több helyen is, a húsvéti Event ismertetőben, GYIK-ben, az én egyik nyilt fórumos kommentemben, ahol egy fórumtársat (már céhtagokat is) félreinformáltam, stb. Természetesen nem áldoztam egy felújitót azért hogy megbizonyosodjam, inkább itt megkérdezem:
Egy épületre csak egyszer lehet ilyet elhasználni, vagy többször is?
 

DeletedUser

Guest
Egy felújító készlet egyszer használható fel. Ha neked három van, akár egyetlen épületen is alkalmazhatod amint kort lépsz.
Az egyszer használható a felújítóra vonatkozik nem egy adott épületre. (Szerintem...)
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok!

Felújitó készlet: Ezzel a készlettel újíthatod fel a már meglévő speciális épületed az aktuális korodnak megfelelően. Csak egyszer használható.


Ez a pontos leirás, szeretném megkérdezni, biztosan igy van? Mert miután többektől is azt halottam vissza, hogy többször is alkalmazni lehet, azóta nem vagyok biztos benne... :D. Most rápróbáltam a már felújitott nagy Cukira, és a visszakérdező ablakig engedtem, tehát felújitotta volna.
Ha hibásan lettünk informálva, akkor rosszul szerepel több helyen is, a húsvéti Event ismertetőben, GYIK-ben, az én egyik nyilt fórumos kommentemben, ahol egy fórumtársat (már céhtagokat is) félreinformáltam, stb. Természetesen nem áldoztam egy felújitót azért hogy megbizonyosodjam, inkább itt megkérdezem:
Egy épületre csak egyszer lehet ilyet elhasználni, vagy többször is?

Egy épületre annyit használsz, amennyit akarsz. A "Csak egyszer használható." dolog arra vonatkozik, hogy ha egy készletet elhasználsz, akkor az elhasználódik, eltűnik, beleépült az új korú épületbe, .... (vagyis csak egyszer használhatod). Vagyis nem az épületre; mert akkor azt úgy írták volna (például: "Egy épületre csak egyszer használhatod."). Pont, mint Coni is említette.

Egyébként nem tudom, ki gondolt volna arra, hogy egy készlettel az összes épületet fel lehetne újítani; de így legalább rövidre zárták ezt a kérdéskört - mert erre gondoltak, amikor leírták az ominózus mondatot.
 

DeletedUser23505

Guest
Coni, köszi a választ. Valóban egyértelműnek tűnt az a része, hogy 1 db egyszer használható el, épp azért képzeltem azt, hogy az adott épületre értendő. Ha nem lett volna külön odairva, számomra akkor is egyértelmű lenne, igy viszont pont megtévesztett. :D

Vanek ur, pont ez az, ki gondolná, hogy egy felújitó az összes épületet az aktuális korodra húz? :D
De még csak arra sem gondol, hogy az 1 db felújitó készlete használat után a raktárában marad! :D
Mindegy, benéztem, de most már ezt is tudom, köszönöm. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24444

Guest
Igen erre gondoltam. először nem volt egyértelmű miért írja ki hogy nincs lelőhelyem, így már rájöttem. Köszönöm
 
Sziasztok

Azt szeretném kérdezni hogy a Jelenkorban megszereztem a kontinenstérképen a két nyersanyag lelőhelyet és megkaptam a benzint és a gránitot és hogy nem hiba e az hogy a bionikus adatok gyártásához már megvoltak a nyersanyagok és hogy a térképen nem kaptam egy másik nyersanyaggyárhoz alapanyagokat mert eddig így volt az előző korokban.

Válaszotokat előre is köszönöm.
 

DeletedUser22884

Guest
Az eddig megszerzett nyersanyaglelőhely nem befolyásolja, mit kaphatsz következőnek. Így akár két egyformát is kaphatsz egyszerre.
 
De az lehetséges hogy most csak egy nyersanyagtermelő termel többet, az előző korokban (modern,posztmodern) mindig kettőt kaptam?

Mert ugye most úgy van hogy kell egy szükséges termék hozzá és egy motiváló anyag és eddig mindig két termelőhöz megkaptam az anyagokat, most meg csak bionikus adatot tudok gyártani amihez a szükséges termékből is többet tudok gyártani.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser22884

Guest
A jelenkori térképen is két nyersanyagtermelő lelőhely található.

Az általad említett bionikus adatok példájánál maradva: Megkaptad a Lépesméz lelőhelyet, ez motiválja magának a bionikus adatoknak a termelését. Ezen kívül Azbeszt-et használsz el a termelés során. A két lelőhely a térképen Khail és Salfah tartományokban található. Ha ezeket felfedezted, és elfoglaltad, akkor biztosan két lelőhelyed van. De előfordulhat az, hogy már olyan lelőhelyet kaptál itt, amit már korábban máshol megszereztél.

Ha ezek alapján is úgy érzed, hiba van a rendszerben, kérlek, nyiss egy jegyet a support rendszerben, hogy konkrétan láthassuk az esetet.
 

DeletedUser23505

Guest
Ezt nem is tudtam, hogy a harmadik bónuszos termelő, amit felfedezel jelen korban pl. (nem a finomitalan lelőhely) simán lehet akár a már felfedezett korai kori lelőhelyed is. Az nagy pech. Amúgy az a javaslatom, Mindenki kicsit készletezzen be gyarmati, ipari, és progressziv áruból, azokból, amik a tech fa szerint kelleni fognak majd a gyártáshoz, pl. ha méz, és Gránit lelőhellyel rendelkezel, amit biztosan tudsz, akkor Azbesztből, és Robbanószerből be is készletezhetsz. Jelen korban járok, nekem eddig mindhárom korban csak 1 gyártás passzolt, mint bónuszos lelőhely+bónuszos finomitatlan áru kombó, de nem akadályoz. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent